Şimdi Ara

220v jeneratör alternatörleri 12v araba alternatörleri kadar devire ihtiyaç duyarlarmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
10.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • rüzgardan direk 220v eklektrik üretmeye çalışıyorumda bu iş için motor arıyorum aklımada jeneratörler geldi.bu tip motorlar yüksek devire ihtiyaç duyarlar mı arkadaşlar...ben bi rüzgar düzeneğiyle bu devire uşaşabilirmiyim?

hurda jeneratör yada jeneratör alternatörü nereden bulabilirim...50 hz ile çalışıyo evdeki cihazlar tabi bunun içinde bi hesap yapmak durumundayız yanlış bilmiyosam...

220v tu direk kullanmak istiyorum geri kalan 220v tu alıp 12v a dönüştürüp akülerde depolama ve invertörle 220v yapmak istiyorum

bu sistem bi pc bide 10 tasarruflu ampul çalıştırsın yeter yaklasık 500 w fln pc nin her zaman çalışmadığı düşünülürse aküler şarj olacak fln 500w lık bi alternatör sanırım yeter bana hesabı yanlış yapmadıysam.

12 v düşük devirli alternatör bulmakta zorlanıyorum yoksa bu işe kalkışmam

bilgilerinize ihtiyacım var arkadaşlar evin ışık sistemi ve masaüstü pc mi çalıştırmak istiyorum ve bu cihazlarda herzaman açık olmayacak...

• kardeş bu konuyu bende seningibi merak ediyorum ama fikir sahibi olmak için basit jeneratörlerin kaç beygir gücünde motoru olduğunu ve bu motorların kaç devir / dakika döndüğü gibi bilgileri sanırım üreticilerinden ala biliriz bu bilgileri bulduktan sora motorun hareketini rüzgarla simüle edebilirsek bu iş olur gibime geliyor
  • o işi smps güç kaynaklarının çalışma mantığı gibi yapabiliriz bende daha önce tr-ex in açtığı topiğe yazmıştım babamın zeytinliğindeki dağ evinde bulunan rüzgar paneline bir alternatör gibi şey bağlamak istiyordum fakat bir arpa boyu bile ilerleyemedim
  • ac üreten alternatörlerin kutup sayısı arttıkça devir sayısı düşer yani daha az devirde ayni gferilim alınabilir jeneratörlerde alterhnatörü döndüren dizel veya benzinli motor yüksek devirde döndüğünden yüksek devirli alternatör kullanılır anlar pek gelmez yani

birşey dikkatimi çekti sadece bilgisayar ve tasarruflu lambalar demişsin bunlar dc gerilim ile de çalışır ac üretmen şart değil ama hesap kitabı iyi yapmadan çalıştırırsanız elde kalma riski de var
  • teşekkür ederim ilgilendiğiniz için!!

yani dediğinize göre ben düşük devirdede 220v alabilicem.bu konuyu bi kesinliğe kavuştursakta dc işinden verim alamayan arkadaşlarda başlasa artık işin bi yerinden!

okuduğum ve bildiğim kadarıyla kimse bu işten doğru düzgün bi verim elde edemedi...

dc alternatör bulmakta zorlanıyorum aydındayım....gerçi jeneratör alternatörü nerden bulcaz oda ayrı bi konuda..

12v tu invertörle çevirmek akü gücüne dayanan yüksek devirli ve wattlı alternatörlerle mümkün bildiğim kadarıyla...e bunun içinde dişli sistemler kasnaklar güçlü rüzgar büyük kanatlar gibi ögelere ihtiyaç var...

pek düşünmedimde belki 220v luk bu alternatörlerde bu tip modifikasyonlara pek ihtiyaç duyulmıcak gibi...

ayrıca 220v tun 12v dc ye dönüştürülüp depolanabilmeside mümkün...sürekli kullanım istiyen bi tavrım yok...
    ayrıca sadece evin isik sistemleri için bile olabilir yeterki bu düzenek çalışsıın...

daha ayrıntılı fikri olan lütfen paylaşsın...çoğu arkadaşın abimizin vs projeleri parça donanım ve bilgi eksikliği yüzünden yarım kalmış bu konuda bütünleşsek bence iyi olucak ....
  • bizde uğraşıyoz bu konuda ama garanti ve kesin bişi için araştırma yapıyoz...şu anki araştırmalarıma göre dc alternatörün yapısı ile oynamadan dc ile rüzgar enejisinde yolda kalıyoruz hep...düşük devir yüksek wattlı bi dc alternatör lazım dc işi için...ama 220v garanti sayılabilir eğerki düşük devirde kullanıma izin verirse...abi bu sistem için bi kontrol devresine ihtiyaç duyulacak gibi...rüzgarın yetersiz olduğunu anlayıp 220v tu kesen bi devre...yok sa cihazlar icin büyük problem doğurur...220v herzaman tehlikelidir çarpılma riski var tabi...şu yurt dışında gördüğümüz büyük enejilerin sağlandığı rüzgar sistemlerinde nasıl bi düzenek ve ne tip bi motor kullanılmış bunu da öğrenmek lazım....
    ben aydındayım kışın burda günün 12 saati rüzgarlı geçiyo hele gece tam bu sistemlere göre ve uygun tam bu saatlerde milletin uyudugu ve enerjinin hiç kullanılmadığı saatler bu durumdada akülerin şarj olması için en güzel zaman...

yada şöyle yapılabilir kontrol devresini aradan çıkarmak için yine 220 v bi alternatör kullanılıp 12 vluk trafoyu dc ye çevirip akü şarj edilir invertörle aküden kullanılır böle bi sistemdede rüzgar yok elektrik gelmiyo cihaz bozulcak vs gibi durumlardan kurtulmuş oluruz...rüzgarın olmadığı zamanlar bile akü sayısına ve ampere bağlı olarak kullanma süresi artar.rüzgar olduğunda ise yukarıdan gelen 12v kullanılır aküler boşalmaz bole bi sistemde düşünülebilir...

fikirleriniz arasından en uygununu bulalım.... ilginize teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.