Şimdi Ara

220 v ac motor yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Basit bir şerit zımpara makinası yapmaya karar verdim işe önce motor almak ile başlamam gerekiyor .

220v ac motorların monte etmek için ayak kısmındaki dört adet delik ve motorun mil çapı ve ölçülerinin standartı var mı_? İlerde moturu değiştirmek istediğim de aynı ölçülerde yine bulabilirmiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• genelde standart olsalar da firmalara göre ufak farklar olabilir.
  • Standartları var, ama ufak motorlarda yere paralel bağlantı olmaz. 250Wattlık motorlar var ufak değiller boyut olarak.

Tabii; sizin basit zımparanın gücünü boyutunu bilmiyoruz. 12Voltluk projelere göre yazdım...

Evlerde eskiden beri kullanılan dikiş makinaları motorları var. 220 volt ve pedalıyla devir ayarlı kullanılıyorlar. BUnların biraz büyüğü vebayaa büyüğü de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

Standartları var, ama ufak motorlarda yere paralel bağlantı olmaz. 250Wattlık motorlar var ufak değiller boyut olarak.

Tabii; sizin basit zımparanın gücünü boyutunu bilmiyoruz. 12Voltluk projelere göre yazdım...

Evlerde eskiden beri kullanılan dikiş makinaları motorları var. 220 volt ve pedalıyla devir ayarlı kullanılıyorlar. BUnların biraz büyüğü vebayaa büyüğü de var.
    3 adet merdana arasında gerdirme yayı olacak merdanelerden biri kasnak yardımı ile motordan hareketi alıcak şekilde devir yüksel olabilir ama çok fazla güçlü olması gerekmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tensegrity T kullanıcısına yanıt
    Örnek aldığınız hazır sistemler varsa motor gücüne bakmak lazım.
    Dikiş makinası motoru çok bulunuyor ama pek tork yok, elle durdurulabilir. BUnların biraz büyükleri var ve daha da üyük olanları var. Üzerlerindeki hazır kasnaklarıyla işinizi görebilir.

Aslında direk matkabı bağlamak için modifiye edilebilir. Çamaşır makiinası motoru, ve aklımıza gelmeyen daha birçok motor da düşünülmelidir. İkinci el ve ya hurdada basit çözüm için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.