Şimdi Ara

22 Yaşında Üniversiteye Başlamak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu sene normalde 4yıllık bölümleri rahat rahat girebiliyorken bir anlık gaflete düşüp hatalı tercih yaptım ve okula kaydımı yaptırıp dondurduktan sonra tekrar hazırlanacam, seneye 22yaşında olacam 4yıllık fakülte okumak ne kadar mantıklı?

• Hiçbir şey için geç değil hocam, ben üniversitede okurken bizim bölümde 45 yaşında biri okuyordu ve iyi bir arkadaştı öyle diyeyim =)
  • 4 yıllık fakülte okumak önemli değil önemli olan ne okuyacağın ne okuyacağını söylersen yardımcı olabilirim. 2 yıllık okul 4 yıllık okul ayrımı yıllar önceydi artık böyle bir şey yok. bölümün niteliği önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hünkar1453 -- 9 Ağustos 2019; 14:16:9 >
  • 23ümde Arkeolojiye başlıyorum. Ailen destekliyorsa, maddi sıkıntı yoksa sorunsuz okunur
  • Reborned kullanıcısına yanıt
    daha önce bi bölüm okudunuz mu? yoksa ilk bölümünüz mü arkeoloji? arkeoloji okumak isteyeni hiç görmemiştim. zevkine değilse gelecek vaad etmeyen bir bölüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hünkar1453 -- 9 Ağustos 2019; 18:32:54 >
  • Hünkar1453 H kullanıcısına yanıt
    Hayır okumadım ve görmüş oldunuz. Geleceğine bırak okuyanlar karar versin
    valla geleceğine istediği kadar okuyanlar karar versin sorun değil aama istatistikler ve türkiye gerçekleri ortada maalesef.
    Keşke bu duyarlılığını Batman Hasankeyfi dinamitlerle patlatan karaktersizlere de tepki olarak sunsan.
    ne alakası var anlamadım bunun konumuzla?. tepki verip vermediğimi nereden biliyorsun? bu göstermiş olduğun mantığınla neden arkeoloji okuduğunu ve neden geç başladığını anlamış oldum :)
    Gösterdiysen ne mutlu Dünyaya. Göstermeyenler yüzünden bu arkeoloji bu halde zaten. Taş parçası deyip geçen insanlar yüzünden bu durumda. Ekstradan durup dururken bir bölüme başlayan birine geleceği yok diye açılışı yapıyorsa, benim gösterebileceğim nezaket bu kadar malesef. İyi günler
    Kusura bakma kimseye ben hoşuna gidecek diye pespembe bir dünya çizemem gerçek neyse onu söylerim. Aka kara demek olmaz. Kaldı ki zaten ben bölümü kötülemedim. her neyse sana da tatlı rüyalar dilerim iyi uykular
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hünkar1453

Kusura bakma kimseye ben hoşuna gidecek diye pespembe bir dünya çizemem gerçek neyse onu söylerim. Aka kara demek olmaz. Kaldı ki zaten ben bölümü kötülemedim. her neyse sana da tatlı rüyalar dilerim iyi uykular
    Tozpembe hayattan bahset demek istemedim. Hoşuma gitmesini de istemedim. Bana laf atılıyomuş gibi hissettiğim için tepkim bu.

Rüyada yaşamaya gerek yok. İş olanağını ne olduğunu bilmeden yazan biri de değilim çok meraklıysan. Bilgisayar destekli analiz ve inceleme tarafında yer almak istiyorum ki Türkiyeyle kısıtlı bir bölüm değil.

Sizler sayesinde bu bölümden insanlar soğutuluyor. Çok şükür koruma içgüdüsü gösteren, bu bölümü yazanlar da var. Karın tokluğuna çalışıp o eserleri koruyanda.

Özetle sizinle var olmadı bölüm, siz gelecek vaadetmiyor dediğinizde de bitmeyecek. Umarım sen güzel bir bölüm yazmışsındır da hava atarsın arkadaşlarına

Arkeoloji kapalı bir kutu değil. Araştırmak ve daha çok araştırmak tek temel bu.

+ 4 yıl önce bilgisayar yazıp bir hayale kapıldım. Mutsuz olup kod yazmaya devam etmektense az kazanıp, kazı alanında sabahlayıp o eseri korurum. Ki 4 yıl sonra iş bulamazsam kodlama bilgim cebimde bunun merakını ediyosan da. Rahat ol yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 9 Ağustos 2019; 21:33:0 >

yahu ben niye tanımadığım birine laf atayım durduk yere niye böyle her şeyden nem kapıyorsunuz. arkeoloji gelecek vaad etmiyor benim öznel yorumum değildir. zaten dedim ki "İSTATİSTİKLER VE TÜRKİYE GERÇEKLERİ ORTADA" dedim. Sen avrupada çalışırsın amerikada çalışırın bilemem türkiye kısmından bahsettim. Ayrıca öncesinde bölüm okudun mu demiştim hayır dedin şimdi de 4 yıl önce bilgisayar yazdım kod öğrendim diyorsun. neyse herkesin gönlüne göre..
  • Bölüme bağlı. İibf bölümleriyse sıkıntılı ama tıp, diş, iyi üniversitede mühendislik falansa okunur.
  • okunur dostum . bende aynı şekilde başladım sadece biraz sınıfta ki gençlerle kafa uymuyor gibi oluyor 18 yaşında yeni gelenlerle pek sarmaz kafan .
  • 29 Yaşında İktisat fakultesine girdim. 33 yaşında mezun oldum. Arkadaşım 40 yaşında master yapmak için yurt dışına gitti.. Okumanın yaşla bir ilgisi yok. Diploma bir işine yarar mı orasını bilemem?? Torpıl gecerlı bu ulkede. Ben diplomanın evde nerede oldugunu bıle unuttum. Zaten ülkede herkes ekonomist. Önune gelen ahkam kesıyor. Mezun olanlara ihtiyac yok :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reborned

23ümde Arkeolojiye başlıyorum. Ailen destekliyorsa, maddi sıkıntı yoksa sorunsuz okunur
    Bende 2 kere bolum birakip bu sene 21im de arkeolojiye basliyorum. Hangi universiteyi tercih ettin.Gecen sene
    1 tane bile uni de kontenjan dolmamisti.Bu sene bos yer kalmadi nerdeyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fus Ro Dah kullanıcısına yanıt
    Hacettepedeyim hocam sen nerdesin?

O bana da garip geldi. Puanların yükselmesine sevindim bi noktada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reborned

Hacettepedeyim hocam sen nerdesin?

O bana da garip geldi. Puanların yükselmesine sevindim bi noktada
    Ankara haci bayram veli geldi banada. Gecen seneye guvenip kesin gelir diye rahattim. Son yazdigim arkeoloji geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fus Ro Dah kullanıcısına yanıt
    1. tercih hacettepe arkeoloji
    2. tercih hacettepe bilgi ve belge yönetimi
    3. tercih iü uzaktan eğitim gazetecilik

269 puandaydım, geçen senebilgi belge 271 le kapatmış; yükseleceğinden de emindim 1.ye yazmadım bu sebepten, 283e yükselmiş :) Arkeolojiyle aramda 110bin sıralama farkı vardı, sınırdan gelmiş, 266 son giren kişi. O da gelmese gazeteciliğe 30 puan farkla giriyomuştum, yine üzülmezdim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.