Şimdi Ara

22' SAMSUNG 226BW WIDESCREEN LCD İNCELEMEM (fotolu) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
71.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadas lar öncelikle mönitörü alanlara hayırlı olsun ben de soyle bir sistem toplayacagım benim de bi sorum vardı ben suan 17" crt kullanıyorum tvde bununla seyrediyorum yukarıda arkadasın sordugu gibi 4 5 metreden tv seyredince nasıl olur deneyen varmı

OCZ 2 GB (2*1 KIT) 800Mhz Urban Sops DDR2 RAM CL

INTEL CPU E6850 3.0 GHz 1333MHz 4MB Core2Duo

PALIT VGA 8600GTS 512 MB 128Bit DDR3 16X

SEAGATE 250 GB 7200 RPM 16MB serino: ST3250410AS

GIGABYTE P35-DS3R P35 DDR2 SES+GLAN+SATA2+16X 775p

Aopen ES50E E02 300W mATX Kasa (Siyah)

SAMSUNG DVD WRITER 18X(+,-)DUAL LIGHTSCRBE SIYAH

Samsung 226BW 22" LCD Monitör Siyah 2ms Dvi

TV KARTI SKYSTAR 2 DIGITAL TV KARTI V2.6D KUMANDAL

Logitech EX 110 Kablosuz Klavye Mouse Set

Quince QC 5031 5.2MP Işıklı Web Camera (Mic)
  • valla ben sürekli 3 m den seyrediyorum... 4 metreden sorun olacağını zannetmiyorum... 226 bw topiğine sorman lazım...
  • "Samsung 226BW" 1.3Mega Pixels Kamerayla Çektiklerim

Ufak Boy Çekimler

22' SAMSUNG 226BW WIDESCREEN LCD İNCELEMEM  (fotolu)

Büyük Boy Çekimler

1.3Mega Pixels kamerayla çektiğimde bukadar net ve dolgun çıkıyorsa siz düşünün gerçekte nasıldır.

Yeni eklenmiş görüntüler

"Samsung 226BW" 1.3Mega Pixels Kamerayla Çektiklerim

HD Vidyolar

Yeni eklenmil görüntüler

226BW nin HD performansını merak edenler için 2 tane yeni HD vidyodan çekilmiş bazı sahneler(HD vidyolar 1080p dir)

Görüntüler 480x640 boyutunda olduğu için kalite düşüktür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEMiZ -- 16 Ocak 2008; 14:22:25 >
  • laptopda fiyasko yani
  • bu monitörde max çözünürlükte sorun yaşamamak için 8800 veya 2900 serisi ekran kartı lazım, bendeki oc ile adam oldu bu haliyle bile 20-25 fps veriyo yeni oyunlarda genel ortalama, ama 1680x1050 full detay görülmeye değer her kuruşunu hakediyo pahalı ama(575'e aldım eksenden)
  • valla arkdaşım ekran kartım 9250 demen bile benim almamda büyük etken oldun benim ekran kartı 9200 sorun olurmu diyodum senin açıklamandan sonra artık tam oy ver teşekkürler açıklaman için
  • ok ne demek .. güle güle kullan .. DVI çıkışı olan eski kartlarla da kullanılabilir bu alet.. ben sorunsuz kullanıyorum .. ve Return to Castle wolfenstein ,QUAKE III vs. gibi oyunları tam ekran 1024*1280 çöz. de yavaşlamadan oynuyorum...
  • Arkadaşlar size yardımcı olmak için bu siteye üye oldum ben de uzun araştırmalarımın sonucunda ve onca A panel S panel kargaşası ölü pixel garantisinin olmaması problemlerine aldırmayarak 226BW monitörü aldım ilk izlenimim olarak monitör gerçekten çok şık ve görüntü kalitesi inanılmaz güzel ilk kututdan çıkardığımda çok büyük gelmemişti gözüme ama masanızın üzerine koyduğunuz zaman insana vaybe dedirtiyor netteki resimlerde görüldüğünden daha büyük geliyor ve büyüklüğü 16:10 oranında olduğu için çok geniş ben aldığımda A panel olacağını tahmin ediyordum çünkü piyasada s panel yok gibi ve monitörün arka kapağını açtığımda S panel yazıyordu gerçekten çok sevindim ve korktuğum gibi ölü pixelde çıkmadı monitörü kdv dahil 555ytl ye aldım aldığım siteyi buraya isterseniz yazabilirim
  • Baya bı arastırdıktan sonra arkadasa 3 4 ay once PcGolddan almıstım(de tavsıye etmem pcgoldu:) ) gayet hos. fazla ınceleyemedım ama ılk ölü pixele baktım sorun yoktu
    bende 3d model yaptıgımdan kafama koydum ama parasal yonden bıraz zorlanıyorum. Uyuz oldum su panel ısıne butun yerlerın tozunu atıp S panel arııcam :)
    Bıde 226nw/226bw ve 2232BW nın aralarında ne gıbı farklar var nereye baktıysam hep eksık yapmıslar bıde bu 3000:1 mı 1000:1 mı kontrastı anlayamdım bazı yerde 3000:1 bazıyerde 1000:1 :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altostratus -- 7 Kasım 2007; 5:47:31 >
  • merhaba aradkaşım... NW modelini tam bilmiyorum ama 226BW ile 2232BW arasında ciddi bi fark yok sadece açı farklılığı var.. görüş açısı iyileştirilmiş o kadar... ve bana göre tipi daha şık... bu arada S panel özellikle ramana gerek yok.. ha ara.. ama bulamazsan canını sıkma git başka panel al... sorun olmaz bence asla..

bu arada 3000:1 dinamik contrast oranıdır... 1000:1 ise standart kontrast oranıdır... yani dinamike ayarlarsanız ekrandaki görüntüye göre LCD parlaklığını ona göre ayarlar.. .
  • Merhabalar

bende bu monitörüü kullanıyorm monitör aranırken şansımı deneyip altividen kazanmıştım :) bana 270 YTL ye geldi.

Yanlız şöyle bir sorunum var. Monitörün renk geçişlerinde çizgiler oluşuyor. Yarın fotolarını çekip buraya koyacağım .
    Ekran kartım Saphire 8800 GTS ve bütün gün photoshop ve benzeri programlar kullanıyorum.
    Renk geçişi dediğim olay tek renkten degrade olarak siyaha olan geçişlerde bu sorunu yaşıyorum. Örneğin eski programların install sayfalarında lacivertten siyaha olan görüntüler vardır ya otarz görüntülerde homojen bir geçiş oluşmuyor. Ekran kartının dirverini değiştirdim fakat herhangi bir değişme olmadı. Bundan önce Philips 190X6FB kullanıyordum ama onda bu tarz bir sorun yaşamıyordum. Bu tarz bir problem yaşayan varmı aranızda yada neden kaynaklandığı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

merhaba aradkaşım... NW modelini tam bilmiyorum ama 226BW ile 2232BW arasında ciddi bi fark yok sadece açı farklılığı var.. görüş açısı iyileştirilmiş o kadar... ve bana göre tipi daha şık... bu arada S panel özellikle ramana gerek yok.. ha ara.. ama bulamazsan canını sıkma git başka panel al... sorun olmaz bence asla..

bu arada 3000:1 dinamik contrast oranıdır... 1000:1 ise standart kontrast oranıdır... yani dinamike ayarlarsanız ekrandaki görüntüye göre LCD parlaklığını ona göre ayarlar.. .

Sagol arkadasım. topic içi tum verdıgın bılgıler ıcınde teşekkurler. Gayet ıyı bır acıklama getırmıssın konuya.
    Ama ıste takıntı degılmı s ara ara dur :)bıde ıste 3d 2b ıle ugrasıyorum oyuzden ısık farkıda gercekten fark eder yane neyse cok sagol...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altostratus -- 11 Kasım 2007; 21:15:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DARTHNAZi

yanılıyosun titreme ile alakası yok..100 hz lik toshiba lcd tv ler boşuna mı yani.Zatenhangi lcd de titreme varki.Tamamen hız meselesi

bizde 100 hz projeksiyon TV var nolcak şimdi
  • Merhaba..

anakartta Hdmi & analog çıkışım var.

1-) Bu monitörü hdmi/dvi dönüştürücü adaptörlerle kullanabilirmiyim?
    2-) Hdmi girişli monütör bildiğim kadarıyla sadece benq'ta var. Samsungun Hdmi girişli monitörü varmıdır.?
  • 1. sanırım kullanabilrisin ama tam bilmiyorum sorman lazım yine iyi bilen birilerine

2.öyle bi modeli varmı bilmiyorum en azından LCD monitör olarak yok sanırım ...LCD TV olarak vardır
  • Ben de bugün nova'dan sipariş ettiğim 226BW i teslim aldım. Biraz backlight var ama rahatsız etmiyor :)
    Tek sorun 17" crt'den buna geçince yazılar çok küçüldü, okurken gözüm çok yoruluyor :(
  • avermedia tv box'ın geniş ekran için olan w7 modeli ile digiturk bağlayarak bilgisayarsız sorunsuz tv olarak kullanıyorum. wide olmayan görüntüy de panaromik widea yaydığı için görüntüyü uzatmadan 4:3 yapabiliyor. bunu evdeki 82 ekran sony'mden daha başarılı yapıyor. lcd duvar askısı da alıp monteleyince tadından yenmiyor şu an tavsiye ederim.
  • arkadaslar merhaba foruma şimdi üye oldum ve en çok ilgimi çeken konu bu oldu sistemim amd 3800+ 2 gb ram ati radeon 512mb x1650 ekran kartı ( asus ) bu sistem altında bu monitorü almak istiyorum bana tavsiyeniz ne olur bir de bu ölü piksel için nasıl test yapılır gerekli program varsa adı nedir nerden bulunur şu anki fiyatı buralarda 679 ytl netten almak niyetinde değilim çünkü o zaman ölü piksel testi yapamayacağım ayrıca sistemde yaklaşık 500 ytl lik bi upgrade düşünüorum sizce nelerde upgrade sağlıklı olur ve nereye yükseltilmesini tavsiye edersiniz sorularım budur şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar, merhaba.

Ben de bu ürünü bugün Bimeks'ten satın aldım. 17" LG Flatron kullancısı olarak, şu anda şaşırma ve hayran kalma sürecini yaşıyorum. Ürün beklentilerimin çok üzerinde çıktı.
    Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor. Ölü piksel yok. S panel. Almadan önce bu forumu dikkatlice okuyup sizlerin görüşlerini gözönünde bulundurarak satın almaya karar verdim.

Bilgisayar, bu monitörle çok daha zevkli hale geliyor şüphesiz. Ben DVI bağlantı ile kullanıyorum.

Sadece menüde Magic Bright'ı bulamadım? OSD'nin altında RENK bölümünde Magic Color var fakat ben Magic Bright'ı bulamadım.

Saygılarımla.

DÜZELTME:

Magic Bright'ı buldum, menüye girmeden parlaklık ayarının alt tuşuna basınca çıkıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheThief1 -- 17 Aralık 2007; 2:00:39 >
  • Ben de birkaç gün önce aldım bu monitörü. Gayet memnunum, oyunlara inanılmaz bir atmosfer getirdi. Renkler çok canlı. Filmlerde full screen yakından bakınca hafif bir bulanıklık var ama bir kaç metreden gayet güzel görünüyor. Yalnız ben panelin tipini anlayamadım. Arkasında büyük yuvarlak içinde N yazıyor. N panel diye bir panel çıkmış olamaz herhalde bu başka bir şey olmalı, nette böyle bir bilgi bulamadım ama artık panel bilgilerinin silinmiş olduğunu ve S panel kalitesinde yapıldığını okudum. (Bu arada model 226BW, NW değil, analog ile beraber dvi çıkışı da var, ben dvi'ı kullanıyorum tabi ki, ekran kartım dvi çıkışlı zaten) Bu arada, baktım, 2007 Ekim Slovekya yapımı :) Birşey ifade eder mi bilmem..
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.