Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi oldu perisan oluyordum dagitmaktan pıcak gibi kesildi artık

• İthalatı düşürmek maksadıyla yapıldığı için sıkıntı yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oradaki ürünlerin aynısını insanlar vergi nedeniyle buradan mı alıyor sanıyorsunuz ? Hayır tabi ki ,almıyorlar.Neden ? Çünkü oradan 10 liraya alıp 15 'e satan adam vergi geldi diye 40 liraya satmaya başladı.

Ama sorsan iç piyasa koruma falan..Hadi canım oradan !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt

o yüzden bağlandığım aliexpress temsilcsisi türkiyeden satışlarımız %68 civarı azaldı dedi ve her gördüğüm postacı göbek atıyor  allah razı olsun diyor aliexpress yüzünden istifa eden arkadaşlarımız vardı diyor..  (aşırı yoğunluk çalışma ortamından) hemde dibine kadar başarılılar bu konuda jilet gibi kestiler bak konusu bile yarı ölü,vergiden once halinden eser yok..artık ürün yorumlarında tr den yorum görmek bile ender..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Ağustos 2020; 11:43:54 >
  • ortakçısı mı bu benim malımın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neden ki!? Ekonomimiz uçuştaydı, paraya ihtiyacımız yok ki!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

o yüzden bağlandığım aliexpress temsilcsisi türkiyeden satışlarımız %68 civarı azaldı dedi ve her gördüğüm postacı göbek atıyor  allah razı olsun diyor aliexpress yüzünden istifa eden arkadaşlarımız vardı diyor..  (aşırı yoğunluk çalışma ortamından) hemde dibine kadar başarılılar bu konuda jilet gibi kestiler bak konusu bile yarı ölü,vergiden once halinden eser yok..artık ürün yorumlarında tr den yorum görmek bile ender..

Ürünü almıyorlar oluyor bitiyor.Azalmanın nedeni bu.

Ayrıca madem yoğunluk var bunun önüne geçilmesi vergi ile yasak ile zam ile olmamılıydı.Yani zamların falan savunulur tek yanı yok ! Sen kadronu genişletirsin düzenlersin olur biter.Ama bunu yapacak kafa ,idare edecek kafa yok tabi ülkede.

yoğunluk demeyelimde,cılkı çıkmıştı son senelerde, 12-15 yaşında cocuk bile babasının kartıyla aliexpressden alışveriş yapıyordu buda ptt yi adeta boğuyordu ,ali de aşırı ucuz tr de pahalı olunca haksız rekabetten esnaf şikayetlerinden ot tıkandı kafasına olay bu etrafıma bakıncada 2 katı pahalı olsada yine gidip tr deki esnafdan alıyor burası türkiye  vergi geliyor, ptt de çok bekliyor diye çoğu kişi uğraşmak istemiyor olayı tasvip etmiyorum ama bir düzenlemede şarttı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Ağustos 2020; 12:41:6 >
  • 4 ayrı dükkandan sipariş geçtik..Dükkan ürün fiyatlarını karşılaştırdım buradaki ile.Vergileri katıyla eklesem bile oradan alıp getirmem daha ucuza geliyor ! Ben böyle esnafın yani.... Başlarım böyle düzenlemeye.İlla düzenledin ,esnafı düzenle o zaman ?

Neyse.4 ayrı mağaza sipariş toplamı 69 lira gibi bir şey tuttu.Vergisi 100 liraya yakın olacak ! Alırken ayrı şarkı söyledim siparişi teslim alıp parayı öderken ayrı şarkı söyleyeceğim....

• Vergi geldiğinden beri alışveriş yapmıyorum arada kulaklık vesaire ilginç ürünler alıp gelince mutlu oluyordum onu bile bitirdiler

• quote:

Orijinalden alıntı: Uyuyakaldım

Vergi geldiğinden beri alışveriş yapmıyorum arada kulaklık vesaire ilginç ürünler alıp gelince mutlu oluyordum onu bile bitirdiler

cok sık ürün alırdım 2 yıldır bişey almadım 10 15 gün önce xiaomi musluk sensörü aldım bugun geldi aras kargo ile ücret felan alınmadı şaşırdım acıkcası eskiden ptt getirirdi 15 günde ptt sürünürdü

• İyi ki tasvip etmiyor muşsun,kafaya bak.. vergi bir düzenleme değildirBir ülkenin teknoloji forumunda bile,getirilen yasakçı zihniyete menfaati için sevinen kafalar oldukça bokunda boğulması da haktır müstehaktır o milletin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 10 Ağustos 2020; 6:26:43 >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum,bu milleti ne kadar düzersen o kadar iyisindir o kadar sever seni..

• quote:

Orijinalden alıntı: webnettr

Oy verdi...

Ya da oy vermedi. Oy verenlerin yurt dışı alışverişini bırak. Yurt dışı nedir onu bilmezler, koca dünyayı Türkiye zannederler :D

• Eskiden ne güzelmiş hayat be.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

yoğunluk demeyelimde,cılkı çıkmıştı son senelerde, 12-15 yaşında cocuk bile babasının kartıyla aliexpressden alışveriş yapıyordu buda ptt yi adeta boğuyordu ,ali de aşırı ucuz tr de pahalı olunca haksız rekabetten esnaf şikayetlerinden ot tıkandı kafasına olay bu etrafıma bakıncada 2 katı pahalı olsada yine gidip tr deki esnafdan alıyor burası türkiye  vergi geliyor, ptt de çok bekliyor diye çoğu kişi uğraşmak istemiyor olayı tasvip etmiyorum ama bir düzenlemede şarttı..

cılkı çıkmış mıydı? hocam siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? ülkede alım gücü belli bırakın isteyen istediğini alsın.Amerika'da vergi limiti yüksektir adamlar neler neler alıyor 1 kuruş vergi ödemiyor.Devlet garibanın alacağı 5 dolarlık ürünlere mi kaldı?Çakal esnaftan bıktı millet artık.

Ali'den 1'e alıp burda 10'a satanlar mi haksız rekabet diyor? Güldürmeyin. Orada satılan çoğu ürünün yerli ikamesi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 10 Ağustos 2020; 16:42:22 >
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt

Sırf gümrük vergisi geldi diye fiyatı katlayanlar var.Takip ediyordum oradan biliyorum.Ekleyerek üstüne koyup satmasına bir şey demem, diyemem.Ama 10 fazlasına satarsın 20 fazlasına satarsın 100 fazlasına değil.50 liraya asttığını 150 lira yapmazsın vergi geldi diye.

iPad kılıf aldım 17 lira mı ne 17 lira artı vergi.40 desek en fazla.Buradaki satışın fiyatı 139 liraydı ! Kaldı ki benzer modelleri vardı bu iç piyasada.Buna rağmen öyle yaptı satıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 10 Ağustos 2020; 10:37:38 >
  • Her ne kadar ilk bakışta tepki göstermek istesem de, mantıklı düşününce dış ticaret açığına önlem olması açısından yerinde bir hareket.

Neden mi? Yurt dışından alınan her üründe çinliyi ingilizi almanı amerikalıyı zengin ediyoruz. Ha diyeceksiniz ki ikamesi olmayan ürünler var bu konuda haklısınız ama her şey zamanla.

Mesela şu videoyu izleyin anlarsınız .

Bu arada cidden Akpli değilim. herhangi bir siyasi bağlantım bağım ya da sempatim yok. Ben devletçi adamım.

Ama yapılanı da görmemek vatan hainliğidir. Tabiki her şeyi görüyorum iyiyi de kötüyü de!

• riaz kullanıcısına yanıt

tanrıya şikayet dilekçesi yaz niye abd de johnny olarak doğmadım diye  8 milyar insanda abd de yaşıyor zaten senin şansına burası düşmüş tüh..Abd de gümrük vergisi var ayrıca cinden alınan ürünlere sallama sınır 18-21$ dı neydi..bir rusyada yok oda blok kardeşliği...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Ağustos 2020; 11:11:44 >
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.