Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakalım daha ne kadar dibi göreceğiz, merak ediyorum?

Düşman bir ülke başka bir ülkeye zarar vermek istese ancak bu kadarını yapabilirdi. Üretim yapma, tarım ve hayvancılık politikası oluşturma, olan fabrikaları ya sat ya özelleştir, özelleştirmelerden parayı betona dök, geçiş ve hasta garantili hastane ve köprüler yap, istihdam sıfıra insin, işsizlik tarihin en yüksek oranına çıksın, bankaları tehdit ederek yabancı sermayeyi korkut, basına sansür koy, yargıya müdahale, fikrini açıklamak isteyeni içeri tık, muhalifleri sustur, muhalif belediyelerin halka yardım etmesini bile engellemeye çalış sonra "ezanlar susmayacak, bizi bölemeyecekler"

Dış güçler saldırıyor söylemine troller bile inanmıyor artık. Allah sonumuzu hayır etsin.
  • avrupa ülkelerinde evlerinde eşya elektronik ürün dolu bızımkılerde koltuk kanape
  • aliexpressten 4 tane 4gb ddr2 ram alacağım Türkiyede artık bulunmuyor. vergisini vermeye de razıyım
    4 tane olduğundan dolayı ticari ürün diye geri gönderirler mi? ne dersiniz
  • gezgin G kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum hocam ben aldığım şeylerin çoğunu (Genellikle elektronik oluyorlar) 5-10'lu olacak şekilde alıyordum ucuz olduğu için. Onlara ticari demediler hiç. 4 tane RAM zaten fazla bir şey değil sıkıntı çıkacağını sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Çember daralıyor ...
    Çeper genişliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cobbler

Sanmıyorum hocam ben aldığım şeylerin çoğunu (Genellikle elektronik oluyorlar) 5-10'lu olacak şekilde alıyordum ucuz olduğu için. Onlara ticari demediler hiç. 4 tane RAM zaten fazla bir şey değil sıkıntı çıkacağını sanmam.
    Sağol hocam aldım bakalım bundan sonrası şans artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gezgin G kullanıcısına yanıt
    Pm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2-3 liralık ürün alıyoruz 15tl ücret kesiyolar. Her başıma geldiğinde her aklıma geldiğinde içimden geçenleri bi bilseniz...

Ölüyü diriyi bıraktılar gözü bu işe diktiler ya ne diyim.

• eeee yine olan bize oluyor anlamadım ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

2-3 liralık ürün alıyoruz 15tl ücret kesiyolar. Her başıma geldiğinde her aklıma geldiğinde içimden geçenleri bi bilseniz...

Ölüyü diriyi bıraktılar gözü bu işe diktiler ya ne diyim.

bunun çözümü şöyle adetli alırsanız karlı olursunuz

• bir ürün alacaz 2 3 liraya vergiler bilmeme ne gidiyor 15 lirayı buluyor anlamadım ki

• en ufak şeyde bile sadece 8 tl gümrüğe girme parası!

+

vergiler...

ayrıca çok sayıda maddi durumu kötü öğrenci aliexpress den robotik malzemesi alıyordu.

bazı malzemeler zaten tr de yok.

nadir malzemeler ise çok pahalı.

birileri ilgileri yerlere bunları duyurmalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogh -- 25 Haziran 2020; 1:36:33 >
  • bu işi bankalarla anlaşıp %20 koysalar daha iyiydi bence arkadaşrında dediği gibi 1 tl lik ürüne 15 tl ödemek saçma..

ama adamların derdi vergi değildi zaten bu konuda yurtdışı alışverişi bitirmek iç piyasaya döndürmekti tüketiciyi, ha bu konudada %80 oranında başarılı oldular artık aliexpressde tr yorum bile bulmak zor. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Haziran 2020; 1:38:44 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Aldığım şeyler zaten keyfi şeylerdi iç piyasada bulunmayan, artık almıyorum, parayı döviz olarak yastık altı yapıyorum.

Sarayın masraflarını bile karşılamaz bu alınan 15er liralar.

Bazı bulunmayan ürünlerde vergisini vermeye razıyım ama 3 ay sürüyor gelmesi. Eskiden 1 ayda geliyordu. Özellikle yavaşlatıyorlar sanki.

• Ben de aldı mı toplu paket yapıyorum. Bütün malzemeleri aynı satıcıdan alıyorum.

Tabii alım sayım bariz düştü. Yapacak bişi yok.

• Nefes alma vergisi eksik sanki :D

• saray yapalım diye bu eziyetleri çekiyoruz işte vatandaş olarak, ne yapalım yok ki mütevazi bir Merkel ablamız.

kibirli bir sosyeteye sahibiz sonradan görme olduğu için böyle.

• Her millet layık olduğu şekilde yönetilir... İstiyorum ki bu halkı iyice paspas etsinler de belki gelecek nesiller kurtulur...

Sabah haberlerinde dinledim. Yunanistan doğalgazı $ 120 dolardan alırken biz $ 250 - 280 dolardan alıyormuşuz. Bu konu bakana sorulunca "TİCARİ SIR" diye cevap vermiş. Bakan yine iyi cevap vermiş ben olsam böyle halka "SANA NE, CANIM ÖYLE İSTEDİ" der geçerim. Bu halka bu muameleyi çok yerinde buluyorum, az bile yapıyorlar.

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!
  • çember daralmadan ver mehteri oradan hemen 22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! 

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.