Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün bu olanlardan sonra kesin kararımı verdim arkadaş, yine AKP'ye oy atacağım..
  • Ne amacla yapildigini cok anlayamadim ben bu duzenlemenin. Vergi geliri amaciyla yapiliyorsa tutmayacak hamledir cunku siradan alicilar gumruk vergisi, prosedurler falan ugrasmazlar yuzde 99 a yakin dusecektir bu sekilde yapilan alisverisler dolayisiyla bir vergi geliri olmaz.

Bu mallarin yurt icinde uretilen muadilleri de yuzde 90 oraninda bulunmuyor dolayisiyla yerli ureticiyi destekleyici bir duzenleme de degil.

Geriye elde tek birsey kaliyor, yurt icinde bu tarz urunlerin ticaretini yapan, yani gidip yine cinden yuklu mal alip burada 5 misli fiyatina satanlari desteklemek.

Sikinti surada ki bu sekilde ticaret yapanlarin cogu ulkede bu mallari satarken kayit disi yapar bu isi. Dolayisiyla ciddi bir kayit disilik yaratirlar. Halbuki 50 euroya kadar %5, 50-100 Euro arasi %8 vs vs diye kademeli bir sekilde kolay odenebilir bir vergileme yapilsa devletin kasasina ciddi miktarda vergi geliri girisi olacaktir.

Kayit disi ile ugrasmak yerine surekli orta sinifin uzerine yuklenilmesi bu kayit disiligi iyice korukleyecektir. Karaborsacilik, kacakcilik iyice artacak bu sekilde duzenlemeler sonrasi ve gelirler iyice dusecektir. Sonrasinda ne olacak, yine ucretli calisan sinifin gelirinden kesilen, kacamayacagi gelir vergisi yukseltilecek, mtv yukseltilecek fakir ile zengin arasindaki ucurum artacak orta sinif diye birsey kalmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

Aynen ekonomi züper de hep bu kriptoluların suçu dıj güçler falanda çok bastırıyo

Alıntıları Göster
    Hocam ekonomi berbat durumda. Bunu bütün dünya biliyor. Üst düzey herkes farkında. Gemi su alıyor ve yüzdürmeye çalışıp sakin bir liman arıyoruz.

Ancak bu tür kararlar ile kılcal damarlarda sıkıntı yaratırsınız. Hani istanbul seçimini Binali Yıldırım alsaydı ve seçim felan olmasaydı dedim ki "Evet kötü durumdayız" ama seçim olmasına rağmen yine bunlar yapılıyorsa iflasın yakınlarında demek ki ülke.

Büyük problem bu.

• Yazıklar olsun ya. 3 kuruşluk malı 30 liraya yerli sırtlan esnaf dan alıp bir deri bir kemik bırakacaklar zavallı vatandaşı. Hakkımı gram helal etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devletin almış olduğu ve vatandaşın yararına olan bir tane karar söyleyin spn döneme ait bu nedir ya yuh artık cus kulak arkasını vs gecti bunlar kendileri delik açıyorlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Banka kambiyo işlemlerinden de %0,1 stopaj vergisi alınacakmış.
    Döndük dolaştık aynı noktaya geri geldik.
    Ülkem yine 70 Cent e muhtaç.
  • Üklenin ekonomisine katkısı olacaksa olsun.

• general4242 kullanıcısına yanıt
    Amazon gibi mi olacak acaba?🤔

• Çokomelli ekonomi paketi buymuş demek ki.

• Yetmez ama evet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç internette vergi aradınız mı? Vergivago sizi büyük bir yükten kurtararak , 200'den fazla vergi çeşidini ve uygulama üzerinden 700.000'den fazla ürün fiyatlarını anında karşılaştırır. Böylelikle ideal verginizi en fahiş fiyattan bulduğunuzdan emin olabilirsiniz. Vergi mi? Vergivago.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu mübarek ramazanda her gün orucumuzu bozacak haber okumak zorunda mıyız?

• Beyler, paketin üzerine gift yazdırsak da vergi ödüyor muyuz? Ya da bunu nasıl deleriz, DH ölücüleri iş başına
  • Yazip yazip sildim. Yazıklar olsun.

• Tam mehteri vermelik haber, ver mehteri düşmanların alayına giderrrrr

• pırlanta ve yat yakıtlarından vergi alınmıyordu değil mi ülkemizde. yaşasın sosyal adalet

• Düşüncelerimi buaraya yazamıyorum.
    Keşke karşı karşıya kalsalsamda söyleyebilsem.
    Bunları bize reva göeenlere.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.