Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: laumexs

Turkey post ile gelen ürünüm 4 gündür gümrükte en son hareket Item is under custom clearance process at destination. Olarak gözüküyor. Bakalım ne vergi çıkacak. Bu gümrükte durumundan kaç günde çıkar.
    Ürün üzerine 6$ olarak yazılmış.

Gümrük Vergisi : 6.96 TL
    Damga Vergisi : 0.7 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.5 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL

TOPLAM : 12.16 TL İle ürünü teslim aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 1 Temmuz 2019; 20:11:50 >
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Singapur üstü gelenler sizde olduğu gibi çok hızlı geliyor. Bana da Singapur üzerinden gelenler 9-14 gün arası ulaşıyordu geçtiğimiz aylarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemocem

Sanırım rekor bende, bugün kargo geldi 2,60 dolarlık yakın gözlüğü için 194 tl vergi çıkarmışlar. Teşekkürler Damat Bey...
    sana ray-ban tarifesi uygulamışlar hocam,geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Neredeyse dünyanın hiç bir ülkesinde IMEI kaydı diye bir şey yok.

Alıntıları Göster
    Azerbaycanda var hocam.
    Telefonun modeline gore bedel isteniyor.
    50 manattan başliyor ust modeller 75 veya 100 manata kadar cikiyor.

• Maliye bakanı değişmiş. Damat gider ayark sağlam kitledi şu vergiyi

• yahu bu kargolar nerede arkadaş.ürün 1 aydır uçakta gözüküyor kitlendim kaldım.parası neyse verecem gümrüğünü de paketleme parasını da .yeterki gelsin allah kahretsin ya
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hayır aliexpress
  • gekren kullanıcısına yanıt
    Postaneye gittim, kendileri de şaşırdı ama bizlik bir olay yok dediler. Ücreti gümrük çıkarıyormuş, ürünü almak istiyorsam 194 lirayı ödemem gerekiyormuş. Ben de iade olsun dedim. Şimdi de aliexpress'ten dispute açmaya çalışıyorum.
  • complete_ kullanıcısına yanıt
    Haha, herhalde...
  • 22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!

bunu neden böyle yapmışlar,önce kargoyu kenardan yırtıp bakıp sonramı gümrüğe sevk edıyorlar

mor bantta gumrukce kontrolu yapılacaktır yazılmıs..yoksa yırtıp gumrugemı sevk edıyorlar orda bakıpmmı mor bantı yapıstırıyorlar

mor bant ılk yerde yapısıyorsa gumrukce kontrolu yapılacaktır yazınca.gumruk neresını yırtmıskı ıkıncı yırtık gorunmuyor

bıde uyarı mı yazılmıs nıyekı

oyuncak araba almıstım kablosu sarkmış

• bu gümrük kontrol olayı bütün dünyada bu şekilde mi uygulanıyor acaba? yani paket içeriği ne olursa olsun, kenarın yırt içindekini çıkart bak. sonra bantla yapıştır kontrol edilmiştir de. bu işlemin modern bir yöntemini keşfeden bir ülke var mı acaba? biz de onlardan alsak o teknolojiyi diye şu anda sesli bir şekilde hayıflanıyorum. yukarıdaki serzenişe ben de katılıyorum. bir uçak 30 günü geçgindir havada olur mu ya? sevkiyat hala taşıma halinde görünüyor havada. bu trajikomik bir durum. hiç gülesim yok, daha iyi olabiliriz.
  • The souls migration kullanıcısına yanıt
    Elbette 30 günd0r havada olamaz. Benim düşüncem şöyle: uçaktan kargolar indiriliyor, depoda işlem sırasında bekliyor. Yoğunluk fazla olduğundan ve her pakete vergi olayı çıktığından, paketler işleme çok geç vakitte alınıyor. Bu geçen süre de sistemde "paket hala taşımada" olarak görünüyor. Buradaki eksiklik, uçak/gemi vs malı indirdiğinde o konteynırı sisteme tanıtıp bu şekilde "paket indi, işlem sırasında bekliyor" gibi bir duruma gelmeli. Yalnız bu yaklaşımda/öneride de şu sorun çıkar; gelen konteynırda sadece aliexpress siparişlerimiz olmuyor, firmaların resmi ithalat yoluyla getirdikleri ürünler de oluyor. Gönderici (Çinli satıcı) senin/benim paketimin hangi konteynırda sevk edileceğini bilemeyeceği için, detaylı takip numarası da veremez...
    Kısaca iş bizim gümrükte bitiyor, gümrük personelimiz ne kadar hızlı çalışırsa/paketler inceleme sürecine hızlı girip çıkarsa paketlerimiz de o kadar hızlı ulaşır bize.
    Gümrükçü arkadaşlar varsa bu süreci daha detaylı anlatabilir.

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Çüş artık
    Nasıl olmuş acaba böyle ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olsun zaten ben hep 50 liralık alışveriş yapıyorum diyemeyeceksin(!) Sinemaya gidersin eğlence vergisi alırlar, memlekete gidersin köprüde bir ton para alırlar, çaya zam, şekere zam, elektriğe zam, benzine zam. İnsan unutuyor daha var da. Artık Suriyelilere yapılan yardımları Suriyeliler beğenmiyor da erzaklarını Türklere veriyorlar. Utanın be utanın!
  • 460 dolarlık bir laptop siparişi vermem halinde ortalama ne kadar vergi öderim? Daha önce bu fiyatta bir şeyler alan oldu mu? Polonya'dan gönderdiğim kıyafetlerim için bile 10 TL ödemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

Azerbaycanda var hocam.
    Telefonun modeline gore bedel isteniyor.
    50 manattan başliyor ust modeller 75 veya 100 manata kadar cikiyor.

Alıntıları Göster
    Bak sen, varmış.

Pakistan da da var sanırım.
  • eğleniyor muyuz gençler, zamlar nasıl hoşunuza gidiyor mu. durun daha bitmedi her gün zamlara devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Etzell

yahu bu kargolar nerede arkadaş.ürün 1 aydır uçakta gözüküyor kitlendim kaldım.parası neyse verecem gümrüğünü de paketleme parasını da .yeterki gelsin allah kahretsin ya
    Aynı durum bende de var. Bu düzenleme uygulamaya girdikten sonra son iki paketim süresi dolmasına rağmen hala ulaşmadı. Uzatma istedim. Vergiyi haracı mecbur vereceğiz ama dağıtımı düzgün yapsalar bari. Takipli olmasına rağmen sistemde görünmüyor ayrıca...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemocem

Sanırım rekor bende, bugün kargo geldi 2,60 dolarlık yakın gözlüğü için 194 tl vergi çıkarmışlar. Teşekkürler Damat Bey...
    Hangi şehirdesiniz merak ettim. Ben de yakın gözlüğü sipariş ettim, hem de 1 tanesi 13TL, diğer pakette 4,3 TL lik gözlükten 5 tane var kargo dahil 28TL.

Damadın kazığından önce oldukça yüklü siparişim olmuştu, 2 paket hariç hepsi zamanında geldi. Diğer iki paket ise hala ortalıkta yok, ek süre aldım onay için!!! şimdiye kadar hiç ödemedim gv ödemedim. bunlardan ne gelecek çok merak ediyorum...
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.