Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acilen padişaha çıkıp köprüye birkac adam daha görevlendirilmesini talep edelim. Böylece isimiz cabuk biter, az bekleriz. (Fikrayi bilen biliyor. +18 oldugundan buraya yazamam)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 80 tl lık arac kameram olmus 350 tl çinden gelısı boyle
    elımdekı uc yerden kırık onu yapıstırıp kullanıyorum,ısteyen alısverıse devam etsın ama kendımı enayı gıbı goruyorum
    o yuzden esya elektronıge onem vermıcem.şu saatten sonra isterlerse dolar 1 tl olsun umrumda değil
    ipin ucu kaçtı birkere
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5B8CBD9F6

Haziran başı yürürlüğe girecek, ürünü ne zaman aldığının bi önemi yok Haziran'a kadar ülkeye girerse vergi alınmayacak.
    kaynak varmı?
  • Hocam daha verginin olacağı bile resmi değil ancak büyük haber siteleri öyle diyor
  • https://haberport.com/ekonomi/yurtdisi-alisverislerde-vergi-muafiyeti-kalkti-mi-gumruk-vergisi-h7145.html

karar açıklanmış ama 1 hazirana kadar yürürlüğe girmesi bekleniyormuş, kimbilir belki değişir yada zamanı uzar...
  • Eskiden kemal unakıtan vardı sabaha kadar nasıl vergi alrım diye şimdi reisin damatı bakan bey bunlara gözünü dikti yazık be size verdigim oy haram olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Geçen seçim esnafa fırsatçı hain demişti şimdi tüm halkı karşısına alıyor, elinde tek CHP karşıtlığı olan küçük bir kindar zümre kalacak bu seçimde .

Herkes yıldı artık. Başkanlık sistemi akp'lileri bile Erdoğan'dan soğuttu.
    aaa Aşkolsun daha karpuz keseceydik yok öyle hemen sıkılmak

• Daha çok vergi daha çok oy demek. Bizim halk seviyor napsın :)
  • Peki bu 5 TL vergiyi nasıl ödeyeceğimiz hakkında fikri olan var mı?
  • minimalist kullanıcısına yanıt
    Postacıya verdim ben. Belli limitin üstünde vezneye filan çağırırlar herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • minimalist kullanıcısına yanıt
    İşte o herkes için muamma şubeye çağıracaklar deniyor ama oda çok zahmetli olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: minimalist

Peki bu 5 TL vergiyi nasıl ödeyeceğimiz hakkında fikri olan var mı?
    Sunma bedeli olan 5.2 lirayı PTT kargo teslim görevlisi alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Eskiden kemal unakıtan vardı sabaha kadar nasıl vergi alrım diye şimdi reisin damatı bakan bey bunlara gözünü dikti yazık be size verdigim oy haram olsun
    Keşke zamanında bu kan emicilere oy verip bugünlere gelinmesinde katkınız olmasaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Acilen padişaha çıkıp köprüye birkac adam daha görevlendirilmesini talep edelim. Böylece isimiz cabuk biter, az bekleriz. (Fikrayi bilen biliyor. +18 oldugundan buraya yazamam)
    Efsane fıkra o.

Tam olarak Türkiye'nin halini ve vatandaşlarını sembolize ediyor.

• abicim şöyle bir olay var, kanunun yürülüğe girme tarihinden önce alınan ürünler ne olacak peki? malum yurtdışından buraya paketler hemen sipariş ver yarın gelsin olmuyor, siparişten itibaren ülkeye girmesi 30 gün sürebiliyor, bunlar ne olacak? 10 tane 2 dolarlık ürün aldığınızı düşünün, herbirine gümrük sunma ücreti ve %20 vergi ile beraber 74 tl vergi yapar, ama ben kanun çıktıktan sonra olsaydı bu ürünleri almayacaktım, şimdi de paket yola çıktığı için iptal edemiyorum, bu nasıl olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molella -- 20 Mayıs 2019; 21:2:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5B8CBD9F6

Hocam daha verginin olacağı bile resmi değil ancak büyük haber siteleri öyle diyor
    Niye belli degil ki? 15 Mayıs ta resmi gazetede yayınlandı
    MADDE 2– Aynı Kararın 62 nci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Kıymeti 1500 Avro’yu geçmemek şartıyla, posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen eşyanın değeri ile kişisel kullanıma mahsus kitap veya benzeri basılı yayın için 45 inci maddede ve yolcu beraberinde gelen eşya için 59 uncu maddede belirtilen limitleri aşan eşyanın değeri üzerinden;

a) Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18,

b) Diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20,

c) Kitap veya benzeri basılı yayın için %0,

ç) 6/6/2002 tarihli ve 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (IV) sayılı listede yer alan eşya olması durumunda yukarıdaki oranlara ilave %20,

oranında tek ve maktu bir vergi tahsil edilir.”

• quote:

Orijinalden alıntı: molella

abicim şöyle bir olay var, kanunun yürülüğe girme tarihinden önce alınan ürünler ne olacak peki? malum yurtdışından buraya paketler hemen sipariş ver yarın gelsin olmuyor, siparişten itibaren ülkeye girmesi 30 gün sürebiliyor, bunlar ne olacak? 10 tane 2 dolarlık ürün aldığınızı düşünün, herbirine gümrük sunma ücreti ve %20 vergi ile beraber 74 tl vergi yapar, ama ben kanun çıktıktan sonra olsaydı bu ürünleri almayacaktım, şimdi de paket yola çıktığı için iptal edemiyorum, bu nasıl olacak?
    30 mayisa kadar gümrükten gecerse vergiyi kurtarir. Sonra gelirse ya vergi ödenecek ya da ürünü kabul etmeyip geri gitmesini saglarsiniz ve saticidan para iadesi istersiniz.

• pırlantadan vergi alsınlar

bu vergıler çin ekonomısını bıtırmek ıcın abd nın ıstegı
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.