Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu seçimlerde %10 gerilemeyi garantiledik diyorsunuz !
    iyi o zaman :) her şey çok güzel olacak :D

• Ülkede her gün birşeyler daha iyiye gidiyor bu da o iyi giden şeylerden biri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen usb type-c to type-c kablo lazım oldu.Yurtiçinde aradım durdum ve sonuç olarak Türkiye'den 1 kablo alabileceğim fiyata aynı kabloyu Aliexpressten 3 adet alabileceğimi gördüm.
    Şimdi burada sorun son kullanıcı olup ucuzunu bulma telaşında olan bende mi? İthalatı yapıp üzerine vergisini ve bilinmeyen oranda kazancını koyan, faturasını kesen ithalatçıda mı? Bu duruma izin veren devlette mi?

Buyurun aynı ürün n11'de :

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!

Ve aynı ürün Aliexpress'te :

3 adet alıp üzerine %20 vergi koysan bile Türkiye'deki fiyatı ancak oluyor ...

Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?
    Yerli üretim olsa hiç gözümü kırpmam alırım o fiyata ancak aynı ürünler ve yurtiçi/yurtdışı fiyatları.Ondan sonra yurtdışından alışveriş yapmayın diye atarlanırlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 15 Mayıs 2019; 13:22:46 >

• ekonomimiz açısından faydalı bir karar olmuş, maliye bakanlığımızı tebrik ederim. ülkemizde de aynı ürünler var ülkemizden alın yerli üretici kazansın. ayrıca devletimiz dış mihrakların saldırısı altında, 3. havaalanı almanyada taşları yerinden oynattı. türkiyenin bağımsızlığı amerikayı ciddi rahatsız ediyor. terör örgütleri ülkemiz üzerinde oyun oynuyor. tüm dünya birleşmiş bize saldırıyor. hükümetimiz başarılı olduğu için saldırmaya çalışıyorlar. hem ekonomi kötü madem sokaktaki son model arabalar ne?
  • Bugün iki siparişimden biri geldi diğeri 15 güne gelir diye umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mion

Bu mesaj silindi.
    aynen öyle kardeşim, islamın şahlanışından rahatsızlar. hadi amerika israyil rahatsızda siz neden rahatsızsınız
  • Bu forumda komedi gibi bu olaya bile sasiranlari görünce ben gerçekten şaşiriyorum ulan embesiller bunların hala Halk yararına lehine birşey yapacağını umut edenleri beklentisi olanları bu forumda görünce şaşırmamak elde değil

• quote:

Orijinalden alıntı: haqueim

ekonomimiz açısından faydalı bir karar olmuş, maliye bakanlığımızı tebrik ederim. ülkemizde de aynı ürünler var ülkemizden alın yerli üretici kazansın. ayrıca devletimiz dış mihrakların saldırısı altında, 3. havaalanı almanyada taşları yerinden oynattı. türkiyenin bağımsızlığı amerikayı ciddi rahatsız ediyor. terör örgütleri ülkemiz üzerinde oyun oynuyor. tüm dünya birleşmiş bize saldırıyor. hükümetimiz başarılı olduğu için saldırmaya çalışıyorlar. hem ekonomi kötü madem sokaktaki son model arabalar ne?
    Aynen misal boş yapma vergisi de olmalı,hatta ülkeye İq testi getirilmeli, testten geçemeyen nefes israflarının tüm organları satılıp ekonomik kriz önlenmeli..yoksa hiç iyiye gitmiyor,haklısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 15 Mayıs 2019; 13:20:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• _S_R_ _ kullanıcısına yanıt
    Nasil amazon?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

ekonomimiz açısından faydalı bir karar olmuş, maliye bakanlığımızı tebrik ederim. ülkemizde de aynı ürünler var ülkemizden alın yerli üretici kazansın. ayrıca devletimiz dış mihrakların saldırısı altında, 3. havaalanı almanyada taşları yerinden oynattı. türkiyenin bağımsızlığı amerikayı ciddi rahatsız ediyor. terör örgütleri ülkemiz üzerinde oyun oynuyor. tüm dünya birleşmiş bize saldırıyor. hükümetimiz başarılı olduğu için saldırmaya çalışıyorlar. hem ekonomi kötü madem sokaktaki son model arabalar ne?
    Bu masalları bu halk daha yutmaz en azından internet kullanmasını bilenler, hazinenin başına adam mı kalmadı da damadını getirdi?

Bunlar daha iyi günlerimiz!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Nasil amazon?
    Orada satın alırken vergisini ödüyorsunuz diye biliyorum.

• Senin ürünlerine vergi alıyorlarsa sende alacaksın burada sıkıntı yok. Sıkıntı olan neden insanların oralardan alışveriş yapmak istemesi. Bir çoğu ya ülkemizde satılmıyor ya da oradaki fiyatının en az 2 katı değerlerde satılmaya çalışılıyor. Tüm bunları geçtik bu vakte kadar niye getirilmedi de şimdi getiriliyor en önemlisi de burası. Bu kararla fiyat etiketini düşük yazma artar, düşük ürünler için ek vergi getirdin diyelim ama yüksek fiyatlı ürünler için gerçek değerini mumla ararsın, onlarda sağdan değil soldan geçmeye çalışacaktır. Görünen ithalat ihracat dengesinin ihracat tarafına kayması ve yapılamıyorsa bile vergi alarak aradaki farkın minimize edilmeye çalışılması.
  • hahahahahaha ortadoğuna bugün
  • enizam E kullanıcısına yanıt
    öyle gibi görünüyor..vaziyet hiç iyi değil..tabi alan gene alır..dolaylı olarak buradaki fırsatçılar da fiyat arttıracağı için..
  • Ben bayılıyorum abi bu adamlara yeminle helal olsun . Daha nereden ne vergisi çıkarta bilirler ki artık bitti diyorum.Şak yeni bir yaratıcı veri geliyor diyorum ki pes....

Geçen hafta motorumu vizeye götürdüm mevcut vizenin bitmesine 25 gün var hani bitmeden aradan çıksın istedim.Neyse motoru soktu tamam her şey çok güzel dediler ki plakada vida izi var kanun geldi bunu değiştirin.Tamam dedim değiştiririz ama rakamlara müdahale etmiyor ki bom boş yerde.Yok illa olacak başka bir kusur yok 1 ay süreniz var değiştirin gelin.

Vize istasyonundan çıktım şoförler derneğine gidiyorum yolda polis durdurdu.Gösterdim evrakları ne dese beğenirsiniz vizeniz yok sizin.Dedim 25 gün var daha bakın yazıyor ruhsatta.Yok siz vizeye girmişsiniz artık o vize geçersiz.Ne zaman çıktı diyorum bu kanun 1 mayısta diyor.

Yani vizeniz varken vizeye girdiniz geçemediniz mevcut vize iptal vizesizlikten araç bağlanıp ceza ödüyorsunuz.Söylüyorum elimde kağıt var vize istasyonu 1 ay hak verdi yok diyor oda değişti diyorum ruhsatta yazıyor oda değişti.488 TL cezayı yapıştırdı geçti.Sonra karakola gittim ceza kağıdını vermedi diye kapıda ki sırayı görmeniz lazımdı.

• Turkiya Yeni ve Güçlü.
  • quote:

aynen öyle kardeşim, islamın şahlanışından rahatsızlar. hadi amerika israyil rahatsızda siz neden rahatsızsınız

Alıntıları Göster
    bir anlat bakayım nasil şahlanıyormuş islam
  • quote:

Alıntıları Göster
    Rakıdan rahatsız olmuştur.

• merkezin doviz rezervleri eriyor,
    rant icin istanbul secimi tekrarlanıyor,
    liyakat bitmis durumda, damat bakan yapılıyor, bakanlar jetlerle ucuyor, yandaslar servet yapıyor
    egitim, hukuk, adalet, demokrasi hak getire

kimin orman cocugu oldugunu herkes cok iyi biliyor, merak etme arap devesi

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.