Şimdi Ara

22 Euro'luk Gümrük Muafiyeti Kaldırıldı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
1
Favori
38.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
347 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emir.ksk

kardeş sen bu postu sil bence.
    Yaw serbest piyasa değilmi arkadaş ? Adam isterse 1 dolarlık ürüne burda 15 bin lira ister sen almayacaksın elinde kalacak , bir ürünü internetten almayı akıl eden bir adan yandan sekme açıp aynı ürün aslında kaç liraya alınıyor onu araştırmayı beceremiyorsa ona herşey müstehak değilmidir ? 3-5 tane salak araştırma yapmayı bilmiyor diye tüm ithal ürünlere %20 gelmesine razı oluyorsan yarın arka arkaya %1000 zammı çakarlarsa onada razı olacaksın o zaman görrüm seni dün 10 liraya aldığın kulaklığı 90-100 liraya alınca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelastairbender -- 15 Mayıs 2019; 11:20:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelastairbender

Hangi esnaf yaw bu 15 dolarlık bir ürüne 450 lira isteyen ? Eğer o ürünü araştırmadan o fiyata alan adam varsa zaten o fiyata almayı hakediyordur. Bugün internet diye birşey var N11'den fiyatına bakıyorum ben 2 gb ram 40 lira aliexpressde 33 liraya denk geliyor 7 lira için 1 ay beklemeden burdan alıyorum ama 15-20 lira olursa direk beklerim bazıları 1.5 haftada geliyor çünkü.

Sallıyonuz bari iyi sallayın 15 dolarlık ürüne 400 lira isteyen şimdi üstüne vergi koyacak %20 , fiyatı 500 yapacak alan keriz yine alır zaten..

Alıntıları Göster
    https://m.tr.aliexpress.com/item/32867951444.html

https://m.n11.com/lenovo-m5400-touch-m5400t-ikinci-harddisk-takma-kizak-ssd-hdd-d-P339862362

Lütfen bu farkın açıklamasını yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 15 Mayıs 2019; 11:19:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yalnız can alıcı noktayı kaçırıyor herkes. Çift yönlü bir giriş var bize.

Sen aliden bir şey alırsan %20 fazla ödeyeceksin.

Esnaf aliden bir şey alırsa %20 fazla ödeyecek.

Adamlar tek seferde ülkedeki esnafın satacağı şeylere de zam yaptılar.

Esnaf 100 TL ye aldığı parçayı %50 kar ile 150 TL ye satıyor olsun.
    100 TL ödeyeceği mala 120 TL ödeyecek, %50 kar ile 180 tlye çakacak.

Cidden kötü acıdı bu sefer.

• İyi güzel diyorsunuz da biliyorsunuz; Erdoğan'ın Muğla’nın Marmaris ilçesi Okluk Koyu'nda yapımı devam eden 300 odalı yazlık 'saray" inşaat alanı 20 hektardan 65 hektara çıkarıldı, sonra yine Ahlat’ın Van Gölü kıyısında yapılacak olan sarayı içinde 39 bin metrekare inşaat çalışmalarına başlandı.

Yani bunlara oluk oluk paralar gidiyor, bu saray inşaatlarına kaynakları nerelerden bulacağız? Lütfen. Herkes bir ucunda tutsun, sarayları hızlıca bitirelim, yardımcı olalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAVI -- 15 Mayıs 2019; 11:25:8 >
  • Sıra internete gelmeli aşırı ucuz insanlar yok yere bilgileniyor

Bunun fiyatını önce 5-10 katına çıkarsanız A haber izleyen sayısına olumlu yansır sonra komple kapatsak

Başkanı gördüğümüz zaman ağlama hareketi filan yapsak

Böyle yavaş ilerliyoruz Kuzey Kore medeniyetine ulaşma konusunda adımlar hızlandırılmalı

• tuvalet medyasının başlıkları

''Müjde artık yurtdışı alışverişlerinde sınır yok''

''bu kararla birlikte ekonomimiz şahlanacak''

''vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.Böylece vatandaş haram para yemekten kurtulacak''

''gümrük vergisinin kalkmasına hangi terör örgütü karşı çıktı ŞOK HABERE GİTMEK İÇİN TIKLA''
  • 2 yıl olan yurtdışından telefon getirme süresinde 3 yıl olmuş.İyice kapalı rejim bir ülke olma yolunda hızla ilerliyoruz.Turkiye dünyada komünizm benzeri ama ona zıt(fabrikalar satılıyor çünkü)bir sistem keşfetti bence!

• Hey maşallah ver Mehteri Fuat abiiii

• quote:

Orijinalden alıntı: _Eldorado_

ironi yapıyorsun herhalde 300 e çekince normal mi yani
    Arkadaşın kendisi de esnaf olunca, işine gelen şeyi savunmak için saçmalıyor işte

• Böyle haberlerde nedense başlıkta kargo resmi, pc başında bir insan yada elini başına koymuş üzülen biri olur, ama doğrusu böyledir.

22 Euro'luk Gümrük Muafiyeti Kaldırıldı
  • Sıkıntı yok vatandaş elini cebini sıkar hiç bir yerden yiyecek haricinde bir şey almaz sonra esnaf veya diğer şirketler batar sonra bir yerden kısarken bir yerden de çökerler.

Bu kadar basit Berat albayrak bu görevi yapamıyor geldiği günden beri ne dolar düştü nede enflasyon veya faiz yapamıyorsan bırak bu kadar basit 500 kere paket açıkladı tırıvırı sonra geldi sonunda vatandaşa bunu gören vatandaş size oy verir bekleyin.

23 haziran'da ne bahane üreteceksiniz acaba merak ediyorum inşallah bunlardan arınırız rusya'da bile vergi yok istediğin ürünü alabiliyorsun onlarda bizle aynı durumda rezillik yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelastairbender

Yaw serbest piyasa değilmi arkadaş ? Adam isterse 1 dolarlık ürüne burda 15 bin lira ister sen almayacaksın elinde kalacak , bir ürünü internetten almayı akıl eden bir adan yandan sekme açıp aynı ürün aslında kaç liraya alınıyor onu araştırmayı beceremiyorsa ona herşey müstehak değilmidir ? 3-5 tane salak araştırma yapmayı bilmiyor diye tüm ithal ürünlere %20 gelmesine razı oluyorsan yarın arka arkaya %1000 zammı çakarlarsa onada razı olacaksın o zaman görrüm seni dün 10 liraya aldığın kulaklığı 90-100 liraya alınca...

Alıntıları Göster
    Sen neyin kafasını yaşıyorsun ? Ne satıyorsun ucuz satıyorsan söyle senden alak yorma kendini.

-Neyin araştırması ? Aracıma yol bilgisayarı ekran bakıyorum Türkiye'de sıfırı 650TL, ikinci eller 400-450TL, Çin'den 17 dolara mı ne aldım. Neyin serbest piyasası ?
    -Zamanında Logitech G930'mu ne kablosuz kulaklığı hangisiyse Türkiye'de tüm ellerden 700-800TL gibi bir fiyatı yok muydu ? 150 liraya aldık Amazondan.
    -Çinde 1.5 dolar olan elektronik modül Elektronikçiler çarşısında min. 30TL. Bir yandan da sekme açtım 27TL. Yüzde kaç koymuşlar üzerine ?

Adamlar 2019 yılında
    Wikipedia yasakladı.
    NBA Batı Finallerini sansürledi sırf Enes Kanter var diye.
    Booking yasak
    Paypal yasak
    Milletin 50 cente aldığı kılıftaki 10 cent vergiye göz diktiler

Sen gelmiş araştır alma diyorsun.

• yazık be,1 dolara stoplara led ampül alıp 35 gün gelmesini bekleyip arıza lambası yakmadan kullanmanın peşindeyiz.zaten hayat zor,ucuz yollu kafa dağıtmaya çalışıyoruz.hafta sonu 2 saat takılıyorduk arabanın yanında.sök tak.o bile lüks olacak galiba.

• thelastairbender kullanıcısına yanıt
    bi keriz var ama..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rezilliğin ötesinde kararlar alınıyor. YAZIKLAR OLSUN. Başka söze gerek yok.
  • quote:

Sen neyin kafasını yaşıyorsun ? Ne satıyorsun ucuz satıyorsan söyle senden alak yorma kendini.

-Neyin araştırması ? Aracıma yol bilgisayarı ekran bakıyorum Türkiye'de sıfırı 650TL, ikinci eller 400-450TL, Çin'den 17 dolara mı ne aldım. Neyin serbest piyasası ?
    -Zamanında Logitech G930'mu ne kablosuz kulaklığı hangisiyse Türkiye'de tüm ellerden 700-800TL gibi bir fiyatı yok muydu ? 150 liraya aldık Amazondan.
    -Çinde 1.5 dolar olan elektronik modül Elektronikçiler çarşısında min. 30TL. Bir yandan da sekme açtım 27TL. Yüzde kaç koymuşlar üzerine ?

Adamlar 2019 yılında
    Wikipedia yasakladı.
    Booking yasak
    Paypal yasak

Alıntıları Göster
    Oha ya fiyat farklarına bak :(

• 90tl lik navigasyon antenini 15tl ye almıştım.Çinden mal getiren mağzaların ekmeğine bal sürüldü.
  • Rahat olun gençler Çinli abilerimizin bunu önceden gördükleri için vergiler dahil sistemini çokdan açtılar.İstifade edin kaçırmayın konu linkini aşağıya bıraktım.

https://forum.donanimhaber.com/banggood-turkiye-hizli-kargo-ile-gumruk-bedellerinizi-oduyor-bu-firsat-kacmaz-27-03-2019--135401285
  • quote:

Adamlar 2019 yılında
    Wikipedia yasakladı.
    Booking yasak
    Paypal yasak

Alıntıları Göster
    Yazdığımı nerenle okudun ?? bir önceki sayfada esnafa kazık diyordun bende sana alma türkiyede kazık sattığını iddia ettiğin adamlardan diyorum sen tutmuşsun Çin'de 1.5 dolar olan elektronik burda 30 lira diyorsun , bak önceki sayfada ne yazdım ben , 2 gb ddr2 ram aldım n11'den 40 lira verdim aliexpress'de 33 liraydı en uygunu 7 lira için 1 ay beklemeye gerek yok dedim aldım birşey sattığım yok.

Sen diyordun 15 dolarlık ürün 450 lira diye adam isterse 15 dolara aldığı ürünü 950 bin liraya satar , bende sana alma diyorum kimse almazsa batacak ne güzel , yada git aliexpress'den sipariş et bitsin ki zaten öyle yapıyoruz , internetten TR sitelerinde fiyat araştırıp yandan sekme aç deyince tr'deki fiyatlara bak demedim yurtdışındaki fiyatlara bak dedim getirmenin maliyetini hesaplayıp ona göre alırsın ,

Esnafa para kazandırmak istemeyip vergisi devlete gitsin diyen sensin , zaten esnaftan almıyorduk ki esnafa kazandıralım şimdi durduk yere devlete %20 kazandırmış olacağız ben ondan bahsediyorum yarın devlet %1500 vergi koyarsada elin kolun bağlı olacak dahamı iyi oldu şimdi ? sen wikide booking'den bahsetmişsin neyse bu son mesajımdı kolay gelsin..

• Haydaaa daha 5 gün önce sipariş vermiştim 
    Paketde yazan fiyatın mi %20 sini alacaklar nasil olacak o ?
    Çoğu satıcı düşük fiyat yaziyor ya da gift diye gönderiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.