Şimdi Ara

21. Yüzyılda hala dine inananların olması bi bana mı çok garip geliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Harry_Mason Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 Android
785
Cevap
8
Favori
22.684
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 21. Yüzyılda hala dine inananların olması bi bana mı çok garip geliyor ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1205 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HeavenlyBlue

20 yaşına kadar ateist yaşamış 30 yaşına kadar yaşasa müslüman olacak birine sonsuz azab yok diyorsun yani?
    1 dakika dahi müslüman olarak yaşamıssa bırakın azabı, kendisine sonsuz cennet olacak.Cunku o geçmişini geride birakmis, hayatını bundan sonrasını Müslüman olarak yaşayacak biri olacak. Son nefesine kadar bu istikamette giderse evet, sonsuz cennet var.

Tabi, ben konuyu nereye getirmeye çalıştığınızı tahmin ediyorum, bir sonraki mesajınız bu yönde olacak, açık aramaya çalışırsanız her şeyde bulursunuz, sorgulamak demek açık aramak değil, anlamaya çalışmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 26 Mart 2020; 13:58:40 >

dostum biri gelse gözlerinin önünde bütün sevdiklerini türlü türlü işkenceler ederek öldürse sen naparsın?
    |
    |
    HeavenlyBlue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sonsuz bir işkenceye tabi tutmam en fazla öldürürüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    HumanHunter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Allah onu kabul etmiyor işte niye adaletsizlik olur o kadar kötülük yapmış ölmek onun için bi ödül bi kurtuluş olur
    |
    |
    HeavenlyBlue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben sadece sorgulama aşamasında bir gencim, amacım İslam'ın açıklarını ortaya dökmek olsa Azhap suresinden ayet yazardım konuya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavenlyBlue -- 26 Mart 2020; 14:4:4 >
    |
    |
    geng kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben sadece sorgulama aşamasında bir gencim, amacım İslam'ın açıklarını ortaya dökmek olsa Azhap suresinden ayet yazardım konuya.
    Sorgulamayı bazı arkadaşlar açık aramak zannediyorlar, hatırlatma yapmış olmanın zararı yok. Sorgulamak bir konuyu bütünüyle araştırırken takıldığımiz noktalara geldiğimizde samimiyetle cevap aramak, anlamaya çalışmaktır.

Aa burada şunu buldum, burada bunu buldum diye sorgulama olmaz, bunu da tekrar hatırlatmış olalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 26 Mart 2020; 14:10:43 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: HumanHunter

Allah onu kabul etmiyor işte niye adaletsizlik olur o kadar kötülük yapmış ölmek onun için bi ödül bi kurtuluş olur
    Bilmesigin konuda ahkam kesme. Hele ki Allah adina kesinlikle konuşma. Cehennemde sonsuza kadar kalacak olan tek güruh Allaha inanci olmayan ve şirk koşanlardır. Kalbinde en ufak Allah inancı olup şirk koşmayan Onun kitaplarina peygamberlerine ve dinine iman eden herkes ne günah islemişse işlesin eninde sonunda cehennemden cikarilacaktir. Sonsuz azap yalnızca iman etmeyip şirk koşanlaradır. Sen burda Allah adina konusup şirke yaklaşiyorsun. Dikkat et!

Ceza verilmesin demiyorum ben ama sonsuzdan bahsediyoruz. Sınırlı günahlar sınırsız cezalar gerektiremez

|
    |
    HumanHunter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Valla sorgulama işine girersen işin içinden çıkamazsın, aklına yatmayan binlerce şey olacaktır mutlaka. Zaten Kur'an ı okuyup ateist olan insan sayısı oldukça fazla. Çünkü aklı yetmiyor, mantığına yanlış geliyor. Ben olaya en basit açıdan şöyle yaklaşıyorum. Ben insanım, insanda güçsüz pamuk ipliğinde yaşayan bir varlık.Su içmesen ölüyorsun, hava almasan ölüyorsun, yemek yemesen ölüyorsun. İşte gözünün görmediği virüs gelip öldürüyor, 1 dk sonrası hayatta olabilecezmi bilmiyorum. Yani ölümsüz değiliz, ölümlüyüz. Hemde öyle zorda değil çok çok kolay ölebiliyoruz. Bu durumda benden güçlü ve ölümsüz biri var oda Allah, yani beni yaratandır diyorum işin mantık yürütme aşamasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Remy Martin -- 26 Mart 2020; 14:14:16 >
    |
    |

• Binbaşı
    1205 Mesaj
    quote:

Ceza verilmesin demiyorum ben ama sonsuzdan bahsediyoruz. Sınırlı günahlar sınırsız cezalar gerektiremez
    Arkadaşım cevabını yazdım ya, sonsuza kadar yaşasa sonsuza dek inkar edecekti, bunun neresinde anlaşılmayan bir şey var.

Orijinalden alıntı: Cinali1

Bilmesigin konuda ahkam kesme. Hele ki Allah adina kesinlikle konuşma. Cehennemde sonsuza kadar kalacak olan tek güruh Allaha inanci olmayan ve şirk koşanlardır. Kalbinde en ufak Allah inancı olup şirk koşmayan Onun kitaplarina peygamberlerine ve dinine iman eden herkes ne günah islemişse işlesin eninde sonunda cehennemden cikarilacaktir. Sonsuz azap yalnızca iman etmeyip şirk koşanlaradır. Sen burda Allah adina konusup şirke yaklaşiyorsun. Dikkat et!

Alıntıları Göster
    haşa kardeşim önceki yazışmaları okumadın galiba arkadaş sonsuz azabı çok bulduğunu söyledi bende onun anlıyabilceği şekilde cevaplamaya çalıştım yoksa çok şükür biliyorum az çok şirk koşmayı
    |
    |

• Yüzbaşı
    513 Mesaj

Sınavın süresi insanın doğumundan ve ölümüne kadardır. O mantıkla hiç sınav olmasın direk herkes cennete cehenneme dağıtılsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavenlyBlue -- 26 Mart 2020; 14:22:51 >
    |
    |

Sınavın süresi insanın doğumundan ve ölümüne kadardır. O mantıkla hiç sınav olmasın direk herkes cennete cehenneme dağıtılsın.
    Arkadaşım, sorunun cevabı budur, kabul edersin ya da etmezsin, orasını bilemem, başka açıklama bekleme, sonsuz azabın nedeni sonsuza kadar yaşasaydı sonsuza kadar inkar edeceği için, bu gayet yeterli bir cevap.

Cevabın içinde mantık hatası barındırdığını söylüyorum ben de sen müslüman olarak öldün ama dendi ki sen 10 yıl daha yaşasaydın dinsiz olacaktın bu yüzden seni cehenneme atıyoruz ne düşünürsün?

|
    |

Cevabın içinde mantık hatası barındırdığını söylüyorum ben de sen müslüman olarak öldün ama dendi ki sen 10 yıl daha yaşasaydın dinsiz olacaktın bu yüzden seni cehenneme atıyoruz ne düşünürsün?
    1 saniyelik katlin ömür boyu hapis cezası olduğunu kabul ediyorsun, mantık hatası görmüyorsun ki bu adam yaşadığı sürece hapiste kalacak.

Omúr boyu sonsuz inkarin sonsuz cehennem olacağını kabul edemiyorsun, mantık hatası var diyorsun, ne diyebilirim.

Bizim dinimiz insanı geçmişiyle yargılamaz gerçekten tevbe etmişse, bu Dünya imtihan dünyası ve son nefese kadar imtihan devam eder, senin son nefeste imanlı, benim son nefeste imansız gitme ihtimalim var, bu irade de bizim elimizde, gelecek ne getirecek bilemeyiz, son nefesimize kadar evet, başıboş bırakılmış değiliz, ölene kadar sorumluyuz herşeyden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 26 Mart 2020; 14:36:18 >

• Binbaşı
    1205 Mesaj
    Çıkmak durumundayim, müsait olunca yazarım cevap yazmamı gerektiren bir durum olursa, iyi yazışmalar herkese.

|
    |

Ya ben düzgün aktaramadim ya da siz anlamamakta ısrar ettiniz bilemiyorum ama argüman ile ilgili detaylı bilgi için: Cehennem Problemi(Problem of Hell) şeklinde ulaşabilirsiniz.

|
    |
    EloivSirhc

böyle bir sistemin kendi kendine yaratılma ihtimali imkansız. Bütün her şeyi çözebilsek insan değil, tanrı olurduk. Yer çekimi, itme, sıvıların mekaniği vb. her şey, standart olduğu için bize normal geliyor ancak böyle bir kainat sistemi ; hem macro hem mikro olarak inanılmaz çeşitliliği; gerçekten ibretlik ve gerçeği görmek isteyen çok rahat görebilir. İnsanlar istiyor ki lap lup karışsın her şey ; fişuuv diye tepeden bir şeyler insin ; o zaman yaratılma amacına ters düşer. Zaten olay burda; görsen iman edersin; önemli olan aklını beynini hislerini kullanman. Gerçi zamanında gözleriyle görmüşler yine inanmamışlar.

Allah nasipsizlik hastalığına düşürmesin yeter.
    |
    |
    Aman bu konu ne allah çarpar sil hemen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1096 Mesaj
    21.yüzyılda hala bunları tartışmak bana saçma geliyor sizene isteyen isteğini yapar

|
    |
Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
kolayoto.com
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.