Şimdi Ara

21 yaşında 2. sınıf olmak (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
4.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: A NEW LIFE

2-3 mezuna kalıp Boğaziçi ceng mi kazancan kafa yoksa 5 mezuna kalsan da olmuyor top tier ünilerin yüksek bölümlerine bakarsan %90 oranında girenlerin 12 olduğunu görürsün

haksız bir yorum değil, linçlemeyin arkadaşı. özellikle say ilk 5k içi sıralama yapanların geneli 12'de yapıyor. geri kalanı ilk mezun da yapıyor ki bunlar da ya 12'de bir talihsizlik yaşamıştır ya da lise boyunca yatıp 12'de başlayıp 2 yılda kapatmıştır arayı. istisnalar vardır ama yüzde 95 bu şekil oluyor. mezuna kaldıkça başarı şansı her zaman artmıyor. yine sayısaldan konuşacak olursak ilk 20k için evet 2-3 kere mezuna kalıp giren sayısı çoktur ama ilk 5k yapanların önemli kısmı 12 oluyor gerisi ilk mezun çok küçük bir kısmı 2. mezun olur.

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans.php?y=202110426

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans.php?y=202110408

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans.php?y=102210277

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans.php?y=102210286

bu bölümlere yerleşenlerin tamamında yüzde 90 üstü 2020 mezuniyeti var mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamandayolculuketmişadam -- 12 Ağustos 2021; 21:30:53 >
  • Hocam tıptaki en yüksek üniversiteler yine 12. Sınıf. 20k lık bi tıp fakültesinde mezun sayısı çok evet doğru ama şöyle bi şey var bi insan gerçekten tıp istiyosa 1 kere mezuna kalıp kazanabilmeli bence. Benim lafım 2-3-4 mezuna kalanlara. Aga sen tıpı deli gibi isteyip 12 de çalışmayıp mezunda da yeterince çalışmadıysan ( ki kazanamadın) 2. Mezunda kazandın tıp daha mı kolay 6 senelik okul da 8 senede biter 30 yaşında mezun olursun iyi mi şimdi bu değdi mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A NEW LIFE

Hocam tıptaki en yüksek üniversiteler yine 12. Sınıf. 20k lık bi tıp fakültesinde mezun sayısı çok evet doğru ama şöyle bi şey var bi insan gerçekten tıp istiyosa 1 kere mezuna kalıp kazanabilmeli bence. Benim lafım 2-3-4 mezuna kalanlara. Aga sen tıpı deli gibi isteyip 12 de çalışmayıp mezunda da yeterince çalışmadıysan ( ki kazanamadın) 2. Mezunda kazandın tıp daha mı kolay 6 senelik okul da 8 senede biter 30 yaşında mezun olursun iyi mi şimdi bu değdi mi
    Katılıyorum

• Keşke bana da kısmet olsaydı 22 yim okul bitiyor ne yapacağım hiç bilmiyorum ne üniversiteden tat aldım ne bir şey yaşadım imkan verseler bir 4 yıl daha okurum içimde hala bir çocuk var sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: bazen üzülüyorum

Keşke bana da kısmet olsaydı 22 yim okul bitiyor ne yapacağım hiç bilmiyorum ne üniversiteden tat aldım ne bir şey yaşadım imkan verseler bir 4 yıl daha okurum içimde hala bir çocuk var sanki.

Dalga mı geçiyorsunuz hocam asagilamak için mi yapıyorsunuz

:(( Şaka şaka öyle yapmiyorsun biliyorum ama kiskandim

Cok istiyorsan bir daha yaz oku hocam madem

Ah ah kopek gibi pismanim şimdi Türkçe bölüm yazsam mezuna kalmasam benim de bitecekti

• Mezunluk risktir. Arkdaş bir konuda haklı yüksek sıralama yapanlar ilk senesinde yapıyor geçen sen biraz karmaşıktı hak eden hakkını almadı , bu sene iyiydi. Ama 2,3. senelerinde çok iyi yerlere çekenler var. Özellikle mezuna kalarak bölümünüz değişiyorsa boşa kalmış olmazsınız. Mesleğiniz (gerçi hangi mesleği yaparsanız yapın maaşlı çalışansanız araba ev kirası ile ömrünüzü geçireceksiniz) en azından sizin için tahammül edilebilir bir meslek olsun yeterli. Geç mezun olmak tıpta insana bir şey kaybettirmez 2 kere mezuna kalıp tıp yazarsanız pişman olmazsınız , mühendislikte de önemli güzel üniler ortamı bile sizi ilerletir. Geç başladıysanız fakülteyi uzatmayın ama en önemlisi bu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RiversintheSeas -- 12 Ağustos 2021; 23:15:12 >
  • Çoook boş bir konu 2 senede sen mükemmel bir şekilde olgunlaşacağını mı zannediyorsun. Ayrıca ünşye başkayan kimse 18’den küçük olamaz yani 17 değiller ve 2 sene geç girdiğin zaman da 20 oluyorsun sanki 35’e 16 amk

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hiç alakası yok. Sen mezuna kaldıkça +1 koyarak ilerlemiyorsun her sene. Her sene neredeyse başa dönüp tekrardan aynı yola koyuluyorsun. Burada önemli olan eninde sonunda doğru ve verimli çalışma taktiğini bulabilmek. Ki en sonunda iyi sıralamayı başarmış bir insan nasıl verimli ve düzenli çalışacağını öğrenmiştir zaten bazılarına göre geç de olsa. Ayrıca şu da var sınavda 1 - 2 soru eksik yapmak seni binlerce sıra atıyor ya da obp haksızlığından bahsetmiyorum bile nasıl sıralamalarla oynadığından. O yüzden sınav anında yaşanan aksaklıklar ve normalde yapmayacağın birkaç yanlış yüzünden mezuna kalmak seni gerizekalı yapmaz sadece sınav anı şanssızlığı yaşamış olursun. Tabi bu lafım 50k içinde mezuna bırakıp kazananlara

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • EmekVerdikBEA kullanıcısına yanıt
    Aynen arkadasin dediklerinde haklilik payi var ama maalesef burasi Turkiye. Ilk 20 bin disinda kalana potansiyel issiz gozuyle bakiliyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 21 yaşındayım bu sene üni'den mezun oldum. peki ne kazandım?

2 aya yakın bir zamandır iş arıyorum.

herhangi bi para kazanma durumum olmadı

sertifika kazanmaya çalışıyorum

peki 23 yaşında mezun olsaydım ne olacaktı?

2 sene sonra 2 aya yakın bir işsiz olacaktım :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.