Şimdi Ara

21:9 Oyuncular Klübü (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
15
Favori
26.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Laptopa bağlayıp kullanabileceğim ultrawide monitör bakıyorum. LG nin LG 25UM58-P Modelini alacaktım mağazada inceledim çok küçük geldi. 29 olan modeli stokta yoktu kıyaslayamadım. Bende 34UM58-P modeline yöneldim. İlk etapta GTX 950M ekran kartlı laptopumda kullanmayı dusunuyorum 1-2 aya anca sistem toplarım. Çok büyük beklentilerim yok ama yinede tavsiyelerinizi merak ettim. Laptopa bağladığımda çok sıkıntı yaşarmıyım. BU UM58 li modellerde freesync yok sanırım bazı forumlarda ayarlarda gözüküyor denmiş emin olamadım.Gerçi laptopta kullanamam ama ileride amd sistem toplamayı dusunuyorum bu sebeple freesync olsun istedim.

Bütçem max 1200 bir ihtimal 1400e kadar zorlarım bu fiyatlardada çok seçenek yok

LG 29UM68-P 1164 TL FreeSync var
    LG 34um58-P 1377 TL Freesync yok
  • oknglr O kullanıcısına yanıt
    oyun oynamayacaksan sıkıntı yok. ben çok daha kötü ekran kartlarındada kullandım. 58 modelinde freesync yok, 25" olanın küçük gelmesi normaldir çünkü 16.9 ekrandaki karşılığı 21" 20" 29 da 23" 24" civarı 34 de ise 27" civarıdır. bende 34" um58 var gören çok beğeniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

oyun oynamayacaksan sıkıntı yok. ben çok daha kötü ekran kartlarındada kullandım. 58 modelinde freesync yok, 25" olanın küçük gelmesi normaldir çünkü 16.9 ekrandaki karşılığı 21" 20" 29 da 23" 24" civarı 34 de ise 27" civarıdır. bende 34" um58 var gören çok beğeniyor.
    Yorum için sağol. LG 29UM68-P modelini sipariş verdim. Laptopta harici 20 inch monitör kullanıyorum ondan geçiş yapacağım için bana fazlasıyla yetecektir. Çok beğenerek aldım inşallah pişman olmayız :D
    Hocam ne kadara aldınız ?
    pişman olabileceğin bir durum yok. sadece keşke piksel yoğunluğu daha fazla olsaymış diyebilirsin oda 2k 4k görüntü demek, onunda parası ve sistemi sağlam olması gerekir. bence fiyatını fazlasıyla hakeden bie monitör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CcOsmanLı

Hocam ne kadara aldınız ?
    incehesap tan aldım .1163 TL ye geldi. Ben aldıktan sonra 1268 olmuş
  • Uzun arastirmalarim sonucu fiyat ve performans olarak lg 34uc79g-b monitör alarak araniza katıldım genelde fps oyunları oynuyorum birazda gorsele önem verdigim için 21.9 karar verdim iyikide almisim parlaklihi yuksek monitorleri genelde sevmem 250 cd tam bana gore imis ve 8 bit bf1 denedim ilk sanki ben koşuyorum cok guzel bir duygu alacak arkadaslara tavsiye ederim ve hala bad company 2 oynuyorum tavsiye ederim alacak arkadaslara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 32:9 ultrawide ile ilgilenen olur diye yazıyorum. samsung chg90 sahibi olarak;

yakın gelecekte lg ve dell'in hatta sanırım philips daha yüksek çözünürlük ile 32:9 formatında geliyor. Bu monitörler alınmaz nedenleri;

1- yüksek çözünürlük. 2080ti ile bile chg90'ı zor besliyorum.
    2- düşük response time ve herz değeri. 60hz monitör almayın aldırmayın kimseye.
    3- düşük curve. chg90'da 1800r eğim var bu eğim bile eh işte seviyesinde ama yeni gelen monitörler bunun bile yarısı kadar eğime sahip.

Bunları göze alıyorsanız satın almanızda bir mahsur yok.
  • 32-35" arası VA QLED yeni nesil monitörleri bekliyorum bende. Uzun süredir bir Monitör upgrade yapmak istiyorum ama şuanki geçiş döneminde 4K 30+" monitör mü alsam yoksa 21:9 WHD bir monitör alıp 4K sonramı geçsem bilemedim.

QLED 21:9 monitör gören kullanan var mı?
  • Elky kullanıcısına yanıt
    Samsung CJ791
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Bilgilendime için teşekkürler. Cihaz benim beklentim olan 2560 x 1080 değilde 3440 x 1440 , bu yüksek çözünürlük için uyumlu Ekran kartım maalesef yok. Belki 2K olarak oyun oynatabilir bana ama bu çözünürlük fazla gelir. Bu monitöre bakarken daha yeni bir serisi olduğunuda gördüm "CH890" daha uygun fiyatlı, donanımsal olarak karşılaştırmk lazım tabi.
  • Elky kullanıcısına yanıt
    AOC 35" AGON AG352QCX

WQHD için gtx 1080 gibi bir ekran kartı ancak keyif veriyor. Ama oyun harici de kullanacaksanız o büyüklükte o çözünürlük biraz az.
  • curved mı alsam, 21:9 mu alsam, ıps mi alsam, 3-5 ay daha bekleyip yeni çıkacak monitörleri mi beklesem... kafamda deli sorular.!!

şöyle gidip canlı canlı görüp, dokunarak, test ederek monitörleri göreceğimiz bir yer olsa da ne alacağımıza karar verebilsek.!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulozanger

curved mı alsam, 21:9 mu alsam, ıps mi alsam, 3-5 ay daha bekleyip yeni çıkacak monitörleri mi beklesem... kafamda deli sorular.!!

şöyle gidip canlı canlı görüp, dokunarak, test ederek monitörleri göreceğimiz bir yer olsa da ne alacağımıza karar verebilsek.!
    katılıyorum sırf bu sebepten teknosa'ya gittim, klavye mouse yok kontrol için monitörlerde özellikleri yazıyor sadece, hiçbir şey anlaşılmıyor kalitesiyle ilgili.

Oyun için almayacağım, 3D tasarım ve video kurgu, tasarım için monitör arıyorum.
    21:9 programlarda çok işime yarayacak olsa da webte gezinirken, video izlerken vs nasıl olacak merak ediyorum.
    Sanırım internette ki çoğu kaynak 16:9, online film, dizi izleyecek olsak köşelerde ki barlara katlanıcaz heralde.

• invadersmustdie kullanıcısına yanıt
    öyle olduğunda 28" monitörün olmuş olacak. zaten filmler 21:9 dizilerde o sıkıntı var

• sulozanger S kullanıcısına yanıt
    Lg 34 uc79g al isteklerinin hapsini karşıla

• arkadaşlar bu monitörler fps oyun için uygun mudur? yıllarca lol dota oynadım 16:9da bu ekranlara heves ettim ama şimdi pubg bf5 oynamak istiyorum ve sıcak fırsatlar sağolsun uygun fiyata 1080p ultrawide geçti elime. ama alışabilirmiyim bilmiyorum sistemimi haftaya toplayacağım.

mesela youtubeta ultrawide fps incelemesi videosunun altında bu ekranda arkana dönemezsin diye bir yorum okudum. bana saçma geldi sonuçta imlecim nişangahım ve arkaya dönerken almam gereken mesafe aynı. siz ne dersiniz?

• eskikarateci kullanıcısına yanıt
    arkana niye dönemiyormuşsun, çok saçma. pubg yi çokda güzel oynuyorum. hatta fov değerini en alta çekiyorum zaten 1.5 monitör kadar geniş, en düşük fovla normol monitör kadar alan elde edip extra yakınlaştırma yapmış oluyorum. ben nesneleri rahat görürüm dersen en yüksek fova alır kafanı çevirmeye gerek kalmadan daha çok alan görürsün. cs pubg gta knight online çokda güzel oynanıyır

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

öyle olduğunda 28" monitörün olmuş olacak. zaten filmler 21:9 dizilerde o sıkıntı var
    online film izleme sitelerindeki filmler ekrana tam oturuyor mu yoksa torrentten özel 21:9 mu indirmek gerekiyor ?

https://www.hepsiburada.com/lg-34um58-p-34-5ms-2xhdmi-full-hd-ips-monitor-p-HBV000000L9QZ?magaza=Darkese

Şu monitörü düşünüyorum, 2560 x 1080 olması çok düşündürüyor ama bütçe de buna el veriyor.
    Zaten şuan kullandığım monitörde 27" 1080p ve memnunum. 34" fark olarak yanlamasına daha uzun olduğu için çözünürlük ile ilgili sıkıntı çekmem umarım.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.