Şimdi Ara

21:9 Oyuncular Klübü (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
15
Favori
26.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ercanozkan

Merhaba, bende laptopum da 2. ekran kullanmak için LG 25UM58-P modelini alacağım. (2 tane bilgisayarım var ve ekran kartları 610m ve 940mx, HDMI ile bağlamam lazım). Laptopların 21:9 desteklediğini nerden bakabilirim ? Ve tam verimde kullanabiliyor musunuz monitörü ?
    Merhabalar,
    bu konuda net bilgim yok. Sadece fikir yürütürsem, hdmi max output resolution eğer ki bu monitörü kapsıyorsa çalışır. 21:9 özel bir format o yüzden geçersiz diyemeyiz. Çok eskiden özel çözünürlük ataması ile 1920*360 kullanmayı denemiştim olmuştu mesela.
    21:9 özellikle iş yaparken çok faydalı. Normalde yan yana sayfalar çok daralıyor, ama geniş ekranda sizi rahatsız etmiyor iki ya da üç sayfanın yan yana olması. Ya da çizim programı, edit programı vs kullanıyorsanız addon'ları sürekli açık tutup (örnek olarak solidworks'te sağ taraftaki toolbox, matlab'de simulink kütüphanesi, arduino ide'de iken yanda iki üç sayfa chrome vs) kullanım alanınız daralmadan rahatlıkla iş yapabiliyorsunuz.

• 21:9 formatına geçeyim diyorum ama bazı oyunlarda sıkıntı yaratması geçmeme engel oluyor soğuyorum açıkçası.Ini dosyası düzenlemesi,regeditten kayıt anahtarı oluşturma veya değiştirme,komut isteminden mevcut çözünürlüğün kodunu girme veya birtakım oyunlarda ekstra program kullanma zorunluluğu gibi nedenlerden ötürü geçmiyorum.
  • scorn kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ya bende tamamen iş için alacağım ya. Yoksa çok fazla oyun oynayan bir insan değilim. Bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Bir şeyler öğrenirken hep videolardan filan çalışıyorum. Bu yüzden laptopta ekranımın sağ tarafında video, sol tafında da derleyici filan oluyor. Böyle de çalışması gerçekten zor oluyor. Bu yüzden 2. bir monitör almaya karar verdim. Monitörde video oynatılsın , laptopda da kodları yazayım dedim. Ama bu 21:9 formatı gördüm. Tam ihtiyacım olan monitör dedim içimden :D Eğer 25 inç 21:9 formatta bi monitör alırsam hiç 2 ekran arasında gezinmeden sadece monitörden çalışma yapabilirim diye düşündüm.
    Ya 2 tane laptopum var benim. 940mx destekliyor sanırım ama 610m ekran kartı olan bilgisayarım için bazı yerdelerde sadece FHD ye kadar çıkabiliyor diyor, bazı kaynaklar da FHD+ ı da destekliyor diyor. Tam destekleyip desteklemediğini anlayaamdım. O sorun şuan için

• arda505 kullanıcısına yanıt
    oyunların %99'unda sıkıntı yaratmaz

sadece eski oyunlarda sıkıntı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanozkan

Merhaba,
    Ya bende tamamen iş için alacağım ya. Yoksa çok fazla oyun oynayan bir insan değilim. Bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Bir şeyler öğrenirken hep videolardan filan çalışıyorum. Bu yüzden laptopta ekranımın sağ tarafında video, sol tafında da derleyici filan oluyor. Böyle de çalışması gerçekten zor oluyor. Bu yüzden 2. bir monitör almaya karar verdim. Monitörde video oynatılsın , laptopda da kodları yazayım dedim. Ama bu 21:9 formatı gördüm. Tam ihtiyacım olan monitör dedim içimden :D Eğer 25 inç 21:9 formatta bi monitör alırsam hiç 2 ekran arasında gezinmeden sadece monitörden çalışma yapabilirim diye düşündüm.
    Ya 2 tane laptopum var benim. 940mx destekliyor sanırım ama 610m ekran kartı olan bilgisayarım için bazı yerdelerde sadece FHD ye kadar çıkabiliyor diyor, bazı kaynaklar da FHD+ ı da destekliyor diyor. Tam destekleyip desteklemediğini anlayaamdım. O sorun şuan için
    750m ile sorunsuz kullandım.
    nvidia'nın sitesinde dijital çıkış değeri "Up to 2560x1600" olarak belirtilmiş. sanırım destekliyordur 610m.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorn -- 5 Kasım 2018; 11:25:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scorn

750m ile sorunsuz kullandım.
    nvidia'nın sitesinde dijital çıkış değeri "Up to 2560x1600" olarak belirtilmiş. sanırım destekliyordur 610m.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler hocam ilginiz için. 750m de sorunsuz kullanmanız bile bana yetti. En azından bir tane bilgisayarımda sorunsuz çalışması bile yeterliydi benim için. 750m de çalışıyorsa 940mx de de rahat çalışır.
  • Yeni 200Hz ultrawide paneller hakkında herhangi bir gelişme varmı?AU optronics 2 yıldır bitiremedi gitti şu paneli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 12 Kasım 2018; 19:41:47 >
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Valla pek öyle görünmüyor yeni sayılabilecek oyunlar arasında bile sıkıntı çıkabiliyor ama tabi gülü seven dikenine katlanacak artık
  • arda505 kullanıcısına yanıt
    yani sadece call of cthulhu'da sorun yaşadım yeni olarak. onun dışında hiç bir oyunda sorun olmadı. Sadece bazı oyunlarda fov değeri ile oynamak gerekebiliyor ama. 32:9 için diyorum tabi 21:9'da gerek bile kalmayabilir.
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Vietnamlı bir site listeledi.

https://apshop.vn/products/asus-rog-swift-pg35vq

Muhtemelen 2019 Q1 içinde çıkmış olacaklar.

Olası fiyat en az 1500 USD olacaktır.

Panel olarak türünün ilk örnekleri olacağından sıkıntı/sorun durumları da iyi takip edilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Vietnamlı bir site listeledi.

https://apshop.vn/products/asus-rog-swift-pg35vq

Muhtemelen 2019 Q1 içinde çıkmış olacaklar.

Olası fiyat en az 1500 USD olacaktır.

Panel olarak türünün ilk örnekleri olacağından sıkıntı/sorun durumları da iyi takip edilmeli.
    Teşekkürler bilgilendirme için,umarım 2019'un ilk çeyreğinde çıkartırlar paneli.
    Fiyat olarak bu monitör için 1500 dolar gayet makul ama 2000 dolara çıkarsa ozaman boşa beklemiş olacaz.
    VA Panel ve native 200Hz çok sorunları olacağını düşünmüyorum bir tek 'ghosting' durumu düşündürüyor beni.

2000USD bandını 144Hz 4K IPS HDR paneller için kullandılar.

Sanırım bu VA panaller 1500 bandında olacaktır.

IPS türevleri kadar soruna açık bir panel değil VA.

BLB, Glow vs. yerine ghosting olabilir.

Onu da ancak çıktığı zaman görebileceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

2000USD bandını 144Hz 4K IPS HDR paneller için kullandılar.

Sanırım bu VA panaller 1500 bandında olacaktır.

IPS türevleri kadar soruna açık bir panel değil VA.

BLB, Glow vs. yerine ghosting olabilir.

Onu da ancak çıktığı zaman görebileceğiz.
    Kesinlikle VA daha sorunsuz bir panel,umarım ghosting'i de minumuma indirgemişlerdir.Çıkınca TFT Central'ın incelemesini beklicez artık.
    TFTCentral incelemesini görmek lazım gerçekten de.
  • Arkadaşlar merhabalar sizlerin önerisi lazım, ona göre 21:9 monitör alacağım..

Şuan baya uzun zamandır kullandığım bi 16:9 23 inç Full HD 60 hz 2 ms monitörüm var açıkçası memnunum ama artık yetmiyor oyunlar filmler o bu şu derken 21:9 bi monitör almak istiyorum.. Öyle çok oyun delisi oyun oynayan biri değilim artık, bi geceden geceye Ets 2 oynarım o kadar.. İlla 144hz 166hz olsun gibi takıntılarım yok ama en az 75 hz olmasıni istiyorum, bu devirde 60 hz monitöre Tillahi olsa para verilmez bence.

Çokta uçuk saçma fiyatlarda pahalı olmayan ama 16:9 23 inç Full HD 60 hz 2 ms monitörden sonra aldığıma değecek parasini hak eden hangi monitöru önerirsiniz, yoksa biraz daha beklememi mi önerirsiniz.. Sizlerden öneri bekliyorum, bütçem dahilinde hareket edeceğim, Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 17 Kasım 2018; 1:28:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg 25um58 aranıza katılmıs bulunuyorum arkadaslar.Adam gibi ekran kartım olmadıgı için tam verimli kullanamıyorum ufkum genisledi resmen.
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    lg 25um58 tavsiye ederim.amazon dan 11.11 indiriminde 602 tl ye aldım.black fridayi bekleyin.gorunum olarak 21'' gibi yukseliği var uzatılmıs bir goruntu var ama memnun kaldım.lg 34um58-P tercihte edebilirsiniz.
    https://www.amazon.com.tr/LG-25UM58-P-IPS-Panel-Monit%C3%B6r/dp/B07BPYDKFL/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1542283102&sr=1-1&keywords=lg+25
    https://www.amazon.com.tr/LG-34UM58-P-IPS-Panel-Monit%C3%B6r/dp/B07BQ2D32R

• quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

lg 25um58 tavsiye ederim.amazon dan 11.11 indiriminde 602 tl ye aldım.black fridayi bekleyin.gorunum olarak 21'' gibi yukseliği var uzatılmıs bir goruntu var ama memnun kaldım.lg 34um58-P tercihte edebilirsiniz.https://www.amazon.com.tr/LG-25UM58-P-IPS-Panel-Monit%C3%B6r/dp/B07BPYDKFL/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1542283102&sr=1-1&keywords=lg+25https://www.amazon.com.tr/LG-34UM58-P-IPS-Panel-Monit%C3%B6r/dp/B07BQ2D32R

LG 25um58'dan pek memnun değilmiş kullananlar o yüzden almayi asla düşünmem.. Birde zaten dediğine göre 23 inç monitör yüksekliğinden 21 inç yüksekliğine düşmek benim için saçma olur o yüzden 25um58'u direk eledim bile..

Mecbur başka monitör bakınıyorum.. Bütçem 1000-1500 arası, belki duruma göre biraz daha çıkabilirim Yeter ki aldığıma değsin.. 2k-4k takıntım yok zaten oynatacak sistemde yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 17 Kasım 2018; 1:31:2 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sedat. kullanıcısına yanıt
    Uzun süredir bende 21:9 34" monitör bakıyorum. 23" Upgrade olması için hem enden hem boydan tam bir upgrade için 34" lazım bence de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elky

Uzun süredir bende 21:9 34" monitör bakıyorum. 23" Upgrade olması için hem enden hem boydan tam bir upgrade için 34" lazım bence de.
    Piyasalar malum ekonomik sebeplerden dolayi Yılbaşina kadar mönitör arayişim devam edecek, Yılbaşinda yerli yabanci bi ton marka indirim sezonlari düzenleyecek o dönem olursa bi tane almak istiyorum.. O zaman almazsam dahada alamam şuan.

Ama benim gördüğüm şu oldu, Gerçekten kaliteli almaya değer bişiy isteniyosa mecbur paraya kıymak zorunda kaliyor insan, yok beni idare etsin deniyosa da 3-4 farkli alternatif dişinda almaya değer hiç bişiy yok.. Onlarda işte bu LG 25-29 ve 34 inç olan modeller.. Birde Acer'in var bi tane o kadar..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.