Şimdi Ara

21-22'' oyun için led monitör tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyun amaçlı kullanılmak üzere led monitör almak istiyorum. Masa boyutlarından dolayı 21 veya 22" monitör alabilirim. İstediğim özellikler: full HD, HDMI, 2 ms, dinamik kontrast (forumdan okudum, iyi birşey galiba ) . Bütçem ise maksimum 450 TL. civarı.
    IPS panellerin tepki süreleri (genelde 5ms) beni tedirgin ettiği için TN panele yöneldim. Bazı markaların sitesinden araştırma yaptım. Bu monitörler hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Bu özelliklere sahip başka modeller varsa paylaşırsanız sevinirim.
    * Samsung S22B350H (full hd olup olmadığını öğrenemedim)
    * Samsung S22B370H (full hd olup olmadığını öğrenemedim)
    *LG W2261VP-PF (bu full hd)
    Ayrıca vatan bilgisayardan Phillips 228C3LHSB/00 tavsiyesi aldım (hd ready)
    gold bilgisayardan Samsung 22D5000 tavsiyesi aldım (bunun da tepki süresini bilmiyorum)

Son olarak hayalet görüntü yada ışık sızması sorunları yapmayacak bir monitör arayışındayım.
    Tavsiyelerinizi beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guraktan -- 9 Nisan 2012; 17:21:20 >

• tepkime süresine çok takılma 5ms yeter tabi most wanted da 350 ile gitmiyorsan bildiğim kadarıyla göz zaten aradaki farkı anlayamıyor çok çok çok zor yanlış biliyorsam lütfen düzeltin
  • Haklı olabilirsin tabi ama riske atmak istemiyorum.
    Marka sitelerinde araştırmaya devam ettim ve 2 model daha tespit ettim:
    * Asus MS226H
    * Acer S222HQAbid
    bu saydıklarımdan kullanan oldu mu? Ürünler hakkında olumlu yada olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.
  • Ben internetten ürün incelemeye çalıştım, bazı ürünler 2009 da çıkmış, oldukça eski sayılır. Diğerleri hakkında hiçbir inceleme yazısı bulamadım, incelemeye değer bulmamışlar sanırım
    Monitörler için performans testleri yapılmıyor mu? Bu gidişle kaba düzen bi mönitör alacaz gibi gözüküyor
  • çoğunda test yapılmıyor genelde yapmaya değecek monitörlerde test yapılıyor yani çok yeni yada iddaalı monitörlerde oluyor genelde
  • abi bende senin gibi araştırıyordum ki karar kıldım 1 aydır kafayı yedim :D

Acer vardı aklımda ilk başta
    mat ekran istiyorsan
    http://www.bimeks.com.tr/urun/113567/acer-h235hbmid-23--genis-ekran-lcd.aspx#specs
    parlak ekran istiyorsan
    http://www.bimeks.com.tr/urun/120691/hp-x2301-led-backlit-monitor-23.aspx

oyunlarda parlak ekran daha başarılı. yalnız arkanda pencere felan olmasın kullanırken doğru yere koyarsan ekranı mat ekrandan kat kat başarılı.
    ama yok arkamdan ışık vuruyor ekran yansıma yapar diyorsan acer in fiyatıda uygun görüntü kaliteside güzel.

ben hp alıyorum :D vatan a 2 kere gidip uzun uzun inceledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T@M@Y -- 10 Nisan 2012; 20:13:52 >

• Tavsiye için teşekkürler, yalnız bunlar 23", bana biraz büyük gelir, bunun 21 veya 22"" modelleri de vardır belki. Ayrıca acer, lcd görünüyor, ben artık almışken led almak istiyorum. HP'ninki led ama dizaynını beğenmedim, ayaklığı takoz gibi. Bir-iki hafta daha kafayı yeme opsiyonum var, bu arada önerilere açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guraktan

Tavsiye için teşekkürler, yalnız bunlar 23", bana biraz büyük gelir, bunun 21 veya 22"" modelleri de vardır belki. Ayrıca acer, lcd görünüyor, ben artık almışken led almak istiyorum. HP'ninki led ama dizaynını beğenmedim, ayaklığı takoz gibi. Bir-iki hafta daha kafayı yeme opsiyonum var, bu arada önerilere açığım.

acer i yanlış koymuşum kusura bakma dün

http://www.hepsiburada.com/Liste/acer-s232hlcbid-23-2ms-analogdvihdmi-full-hd-wide-screen-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd57075&categoryId=3002879

söylediğim model buydu. 22" düşünüyorsan çok fark yok 23 " ile ama 21 " ile fark ediyor büyüklüğü baya.

• Masadaki yer itibariyle 22" zor zar denk gelecek, 23" dışarı taşma yapar, bu sebepten pek sıcak bakmıyorum. Bu özellikteki modellerin 21-22" olanları yok mu? Linkteki acer modeli de sanki parlak ekran değil mi?
  • parlak ekran değil acer hp parlak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.