Şimdi Ara

20'lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer? (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
8
Favori
484.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BraveHeart

quote:

Orijinalden alıntı: Dt_Mustafa

quote:

Orijinalden alıntı: RyanCondor

Ben de iki gün önce gittim dişçiye kırık olan diş 20 lik dişmiş ve çekeceğim dedi. Ömrümdede dişim de problem olmamıştır doğru dürüst 1 dolgum var. Dedim çekerken acıtıcan mı abla biliyorsun kolay uyuşmuyor benim vucud lokal de anestezi de kolay işlemiyor bana Kadının gözünde ready to die destanını gördüm spreyi sıktı iğneyi yaptı gözümden yaş geldi 1.5 doz iğne işlemedi Sonra 2 hareket bir baktım diş gitti Oraya bir tampon koydu ısır bunu dedi 30 dakika ısırdım sonra eve gittim yemekye yiyemedim 2-3 saat. Snra hazır çorba yaptım kendime soğumasını bekleyip içtim. Tabi birkaç saat ufaktan kanadı. Sıra uyumaya geldiğinde hafif bir ağrı vardı dedim ne olur ne olmaz bir minoset içeyim. İçtim uyudum uyandım ağrı sızı yok. Şimdi orası boş kaldı dilimle oynayıp duruyorum.

Merak ettiğim bu çekilen arka 20 lik dişin yerine takma diş yaptırmalımı? Yanında ki dişin yapısını bozmasın tutunacağı diş gitti kendiliğinden dişim çıkmasın

Dostum 20lik dişlerini çektirdiysen dişlerinin fonksiyonel işlevi adına birşey kaybetmezsin,20liklerin genelde bir işlevi yoktur,fakat çene yapını bilmedigim için ve panoremik filmini göremedigim için seni malesef çok aydınlatamayacagım.

Hocam salıdan beri ağrı vardı sağ arka tarafta, bugün geçti ama deride hala hassaslık var dokununca falan ne yapmam lazım. Ufacık bir diş parçası görünüyor sadece arkada.

Çekilen dişte mi görünüyor parça hala?orayı tam anlayamadım tam olarakneresinde hassasiyet oluyor yani?
  • Hocam çekilme falan yok, dişin çıktığı yerde (en arka sağ) ağrı oldu 3-4 gün. Şimdi ağrı kesildi ama dişin ufak parçasının göründüğü yerde hassaslık var.
  • Ozaman büyük ihtimalle çektireceksin kaçışı yok birader=)apse yapmıştır o
  • Yarım çıktıktan sonra çektirmek çok zor oluyor. Çekmesi de zor. Benim dişim çene kemiğine dayanmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lusi -- 10 Ekim 2011; 10:54:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

23 yasındayım daha 20lik diş ağrısı diye bişey olmadı. Hatta normal diş ağrısı bile çektiğimi hatırlamıyorum bu yaşa kadar. Bende bi anormallik var sanırsam

hocam aynı şekilde ben de daha hayatımda dişçi yüzü görmedim ve 20liğim çıkmadı çok şükür çıkmayabiliyormuş bazı insanlarda zaten.demek biz de o şanslı gruptanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratocfil

quote:

23 yasındayım daha 20lik diş ağrısı diye bişey olmadı. Hatta normal diş ağrısı bile çektiğimi hatırlamıyorum bu yaşa kadar. Bende bi anormallik var sanırsam

hocam aynı şekilde ben de daha hayatımda dişçi yüzü görmedim ve 20liğim çıkmadı çok şükür çıkmayabiliyormuş bazı insanlarda zaten.demek biz de o şanslı gruptanız

Ağzından bal damlıyo hocam, inş çıkmaz :D
  • Ben de konuyla ilgili hissiyatımı paylaşayım: http://tumblr.com/ZRDVsxBVQkzf
  • Aradan geçen 5 yıldan sonra askerde olduğum şu günlerde 20'lik dişin önündeki dişimde ağrı vardı. Bugün hastaneye gittim ve askeri hastaneye sevk etti. 20'lik dişler önündeki dişleri çürütüyo çekilmesi gerekiyo dedi ve yarın askeri hastaneye gidicem gömülü 20'lik diş nasıl alınacak ameliyatla mı yoksa normal bir lokal anestezi ile mi?

Off off.
  • Valla bende geçenlerde sol alttakı yirmili cektırmıstım. Dışardan hiç bişey belli değildi ama röntgende tam ucunda görünüyodu. Yani bendekıde gömülüydü. Normal iğneyle uyuşturuyo ama bişey hissetmiyosun. Ben tabi işlemler sırasında hiç gözümü acmamıstım ama arada bi baktım orayı neşterle yarıyodu sanırım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratocfil

quote:

Hic sevinmeyin arkadaslar :)
    20 lik dis her insanda cikar mezarda bile cikan tek dis.

Yasim 26 sizin gibi seviniyordum bende. Taa ki 1 hafta once uykudan aglayarak kalkana kadar.

Bildiginiz agladim acidan gecenin 4 unde. Hemen dis hastahenesine gittim. Antibiyotik verdiler. Su anda da hastahenedeyim doktoru bekliyorum ogle yemegine cikmis bugune randevu verdiler. Cekilecek sanirsam ve ben korkudan yusuf yusuf camdan bile atlayabilirim o derece.

Omru hayatimda gormedim disci yuzu, simsi muayeneye girdim kimligimi birakmak icin amanin valla yuzumun rengi soldu.
  • Bu nedir ya. Daha tam çıkmadı. 4 gündür yemek yedirtmedi. Ağrısı ayrı bi dert.
  • ya arkadaşlar aranızda benim kadar şansız olanlar varmı bi insanın 20 lik dişi hem altta hem üstte aynı anda çıkmaya başlarmı doktora gitti yarıp alırım ama ortalama 3 4 hafta sıkıntı çekersin dedi ucları çekilecek kadar çıkıp ta çekersem 2 güne bişeyin kalmaz dedi şuan ağrıdan duramıyorum beynim zonkluyo ağrı kesi içmekten hap bağımlısı oldum . gidip çektireyim dedim yardırıp ta aldıran bi arkadaşım var 3 hafta bişi yiyemedim normal bildiğin ameliyat dio çok sıkıntı çekersin diyo bide iki tane alt üst napcam bilmiyorum 2 3 hafta nasıl sabretcem bende ki şans kimse var ya ölcem kahrımdan :(:(
  • Ben 16 yaşındayım. Sağ azı dişimin en arkasında bi diş çıkmış gibiydi ama pek umursamıyodum çünkü acı ya da ağrı yoktu. Sonraki günlerde o azı dişimle ısırınca çok acı hissetmeye başladım. Ondan sonraki gün ağrı da başladı.Bi de, sağ azı dişimin tamamında [parmağımla dokununca, normal ısırınca falan ] acı oluyo. 20lik diş olabiliceğini düşündüm çünkü annem olablir dedi, sabahtan beri internette arıyorum 20lik dişle ilgili şeyler.
    Normal çürük desem, olamaz çünkü normal diş çürükleri ısırınca acımıyo bildiğim kadarıyla.Bilen cevap versin lütfen gerçekten 20lik olabilir mi?
  • Bende doktordan geldim.. Yarin film cektirip oyle bakicaz.. Cikacak gibiyse bekleyecegiz.. Yamuksa operasyonla alinacak. Operasyon olursam video cektirmeyi dusunuyorum.. Full hd ;D
  • Beyler her önüne gelen +25 yaş mı anlamadım.Neden diye soracak olursanız herkes çektirmiş kurtulmuş şöyle böyle anlatıp duruyor.Bu dişlerin çekilebilmesi için ki zaten bu son ihtimal yaşınızın 25 veya daha fazla olması gerekıyor.Çünkü çene gelişimini 25 yaşında tamamlıyor.25 yaşından önce böyle bi operasyon hiç bi doktor yapmaz.Bunu kafanıza sokun.Milleti korkutmaya calısmayın.
  • Hadi canım sende...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin181

Hadi canım sende...

17 yaşındayım 3tane diş çıkardım.3ay dayandım agrıya ve en sonunda ağız ve diş sağlığı merkezine gittim kendi şehrimde.Doktor baya bi inceledi dişleri.Röntgen çekti ve ardından sol alt çene tarafında daha cıkmayan ancak yakında cıkacak olanın yerinin olmadıgını söyledi.Ancak şuan için işlem yapamam çünkü çene kemigine zarar veririz,bunun için çene gelişimini tamamlamalı yani 25 yaşını beklemen lazım dedi.

Gittim başka bi doktora daha sordum.Bana açıkladı.Gidin kendniz sorun yüzyüze konusun.İnternetten milletin her dedigine inanıp korkmayın.Şu an da bu ağrıları ben de çekiyorum ve DOLAREX adlı ağrı kesiciyi kullanıyorum.2-3 saatligine de olsa agrıyı dindiriyor.Ayrıca agrıyan dişinize biraz tuz koyup masaj şeklinde sürerseniz de aynı şekilde rahatlatıyor.
  • 23,04,12.jpg:[url=http://imageupload.org/en/file/222401/23-04-12.jpg.html]
     20'lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
    [/URL
    al benden de o kdar flım cektım ıkı dıs te cekılecek dendı. ağrı gectı ama yıne agrır dıye gıttım özel bı klınıge 1 hafta sonra .cektıler 5 gun oldu dısım hala agrıyo 6 dıkıs attılar 3 gun cok zor gectı sabahlara kadar bi apranax ağrı kesıcıyle durulur mu ?
    sımdı dısım hala sıs 5. gün oldu.bakalım cuma gunu dıkıs alacaklar eğer sorun olmassa aldırmamayı düşünüyordum ama terde buyuyor cok ters olursa çene kemıgıne takılıp çeneyı bolme ıhtımalı çene kıstı felan bırsuru ılerde sıkıntı olur dendı.bı arkadasımda da 3 sene once olmustu cenesını acamıyodu kılıtlenmıstı 20 lik diş yuzunden mecbur cekılecek dendı ağrısı gecınce korkudan doktora gıtmedı 3 yıldır tık yok dıyo. tabı bu diş ağrısının ne zaman geleceği belli olmaz benım kısı deprem gıbı ıkı dakka ıcınde yemek yerken anıden oldu allah kımsenın basına vermesın bı d bu dişle çalısıyorum.ara tatıl ferlan olursa iyileştıkten sonra ötekını de aldıracam doktordan tırsmassam tabı bıde bunun ucretıde cok. düzcede 300 tl alıyolar devlet hastanesınde yapabılen doktor yok maddıyetende pahalı bıraz bakalım ılerde otekınıde alcıracam gecmıs olsun dısı ağrıyanahttp://www.uzmantv.com/20-yas-disi-nasil-cektirilir

20'lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • abi beim yaş 16 alt çenemin iki yanından da diş etparçası büyüdü acayip bişey ben ne yapcam bunlar nedir ya.... aciyipp agrıyor acaba 20 lik dişlerin erken çıkması sorun açar mı? şimdiden teş................
  • alah 20 dişi gömülü kalana yardım etsinhttp://www.youtube.com/watch?v=NMlvafEFam4 burdan baka bilirsiniz geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyo277 -- 10 Temmuz 2012; 19:57:54 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.