Şimdi Ara

20'lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
8
Favori
484.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  20'lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

herşey net
  • ben 4 tane çıkardım hepsini de çektirdim ortodontik tedavi için ameliyatlık bir şey yoktu ama kökler yüzünden zor çekti biraz
  • benim 4tane 20 lik dişlerim çıktı hiç ağrıdığını hissetmedim sadece cıktığı yerler cok kaşınıyordu
    şuanda 2 üstekiler sapa salam alttaki 2 side kırık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastson59 -- 28 Mayıs 2008; 20:10:18 >
  • Sayfanın tamamını okuyamadım ama bu meret bademcikde ağrı yaparmı. Sol alt kısmda elle kontrol ettim hafiften bir şey çıkmış. Dişlerimde ağrı yok ama bademciğim şiş 2 gündür.
  • Benimkide çıkıyo ağrı falan yok ama üst tarafta etten bi parçacık oluşmuş yemek falan yiyemiyorum çok ağrı yapıyo. Napmam lazım
  • Dört 20 lik dişimden 3 ünü çektirdim. Son bir tane sağ üstte çekilmeyi bekliyor. Cesaretimi toplar toplamaz çektireceğim. Çene kemiğini çok zorluyor meret çekilirken insan endişeleniyor.
  • Benim de çıkıyor fakat arada bir agrı yapıyor o da çok hafif, 3 gün sürüyor en fazla sonra geçiyor, uzun bir süre agrı-sızı yok sonra tekrar kendini göstermeye başlıyor
  • çektirmeden geçmez
  • Benim de 2-3 gündür sağ üstte bi ağrı var :S İnşallah çıkmaz ya Youtube'da bi video izledim ölsem çektiremem artık.
  • ben bu 20 lik diş kadar uyuz, insanı sinir eden bişey görmedim.. 5. sınıftan beri tel var dişimde, lise 2 deyim dişim düzeldi çoktan. ama çıkarmıyor teli adam, çıkarırsa 20 dişleri çıktığı zaman bozulurmuş geri dişlerim. çekelim dişlerini dedi ama dişetinin altında olduğu için ameliyat gerekiyomuş diş etini yarcak filan sonra dikiş.. annem böyle bir ameliyat geçirdi, çektirdikten sonrasında iyileşene kadar çok ağrıyo dedi tırstım. çıkmasını beklerim diye şimdilik bıraktım duruo tel ama daha 15 yaşındayım.. ki babam 45 yaşında onun bi tane bile 20 yaş dişi çıkmamış daha.. beklemekle olacak iş değil bu, çözüm arıyorum ama iyi bi çözüm bulamadım daha
  • ben 22 yaşındayım bende hiç çıkmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: windsurf

neden bazı kişilerde çıktığını söyleyeyim
    bu diş tarih öncesi çağlarda çiğ eti parçalamaya yarıyormuş.eti pişirmeye başladıklarında dişe ihtiyaç kalmadı ve artık bu dişe gerek kalmadı.
    evrimini tamamlamış insanlarda çıkmazmış yani bu diş kısacası.
    tek çözüm ameliyat ile yardırıp aldırmak

Evrimiciyiz herhal
  • quote:

Orjinalden alıntı: bekir2050

quote:

Orjinalden alıntı: windsurf

neden bazı kişilerde çıktığını söyleyeyim
    bu diş tarih öncesi çağlarda çiğ eti parçalamaya yarıyormuş.eti pişirmeye başladıklarında dişe ihtiyaç kalmadı ve artık bu dişe gerek kalmadı.
    evrimini tamamlamış insanlarda çıkmazmış yani bu diş kısacası.
    tek çözüm ameliyat ile yardırıp aldırmak

Evrimiciyiz herhal

ohannes ben ne yazmışım.
    benonlarınyalancısıyım.gif

• BENDE 2 TANE 20LİK DİŞ VAR, ARA ARA ÇOK AĞRI YAPIYOR.
    HASTANEYE GİTTİM MUAYENE ETTİLER, RÖNTGEN FALAN. İKİ DİŞİDE ÇEKİCEZ DEDİLER.
    VE BANA TAM TAMINA 8 AY SONRASINA RANDEVU VERDİLER

YER: OKMEYDANI AĞIZ VE DİŞ DEVLET HASTANESİ

DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ BENDE 2-3 HAFTA İÇİNDE ÇEKERLER SANIYORDUM.
    ADAM BANA 18 MART 2009 SAAT 7DE GEL ÇEKELİM DEDİ.
    GÜLSEM Mİ AĞLASAMMI?

LANET OLSUN BÖYLE SİSTEME

• Ulan bi süredir yanaklarımı ısırıyorum. Meğer o da bu diş yüzündenmiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BEETHOVEN

BENDE 2 TANE 20LİK DİŞ VAR, ARA ARA ÇOK AĞRI YAPIYOR.
    HASTANEYE GİTTİM MUAYENE ETTİLER, RÖNTGEN FALAN. İKİ DİŞİDE ÇEKİCEZ DEDİLER.
    VE BANA TAM TAMINA 8 AY SONRASINA RANDEVU VERDİLER

YER: OKMEYDANI AĞIZ VE DİŞ DEVLET HASTANESİ

DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ BENDE 2-3 HAFTA İÇİNDE ÇEKERLER SANIYORDUM.
    ADAM BANA 18 MART 2009 SAAT 7DE GEL ÇEKELİM DEDİ.
    GÜLSEM Mİ AĞLASAMMI?

LANET OLSUN BÖYLE SİSTEME

Gülmsem mi ağlasam mı fıkra gibi harbiden.O tarihi veren doktor o tarihe kadar ağrının geçeceğini akıl edemiyor mu?Gerçi doktor ne yapsın sistem böyle oda randevuyu vermek zorunda...

• Allah devlet hastanelerine düşürmesin, aminnn
  • 25 yaşındayım ve şu an aşırı derecede diş ağrısı çekiyorum.
    arattım ve buraya denk geldim tüm yazılanları okudum,Ve bu 20 lik diş denen şeyden 4 tane çıktığını yazanlar olmuş lütfen bu bir şaka diyin yada diğer 3 ü bende çıkmasın.
    Şu an cinayet işleyebilecek kadar şurumu kaybetmiş durumdayım.
    Dişçiyi bekleyemicem birazdan gerekirse penseyle ezecem ben bunu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrLucifer

25 yaşındayım ve şu an aşırı derecede diş ağrısı çekiyorum.
    arattım ve buraya denk geldim tüm yazılanları okudum,Ve bu 20 lik diş denen şeyden 4 tane çıktığını yazanlar olmuş lütfen bu bir şaka diyin yada diğer 3 ü bende çıkmasın.
    Şu an cinayet işleyebilecek kadar şurumu kaybetmiş durumdayım.
    Dişçiyi bekleyemicem birazdan gerekirse penseyle ezecem ben bunu.

acil servis diş hastaneleri veya klinikleri var. Oraya götürsünler seni. Uyandır evdekileri. Bende 3 tane çıkmıştı. Şans meselesi. 2 tanesini aldırdım 1 tane kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 31 Ağustos 2008; 3:46:10 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.