Şimdi Ara

20'lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
8
Favori
484.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadasim tabiki disciye gitmen lazim :)

ama ben sana on bilgi veriyim bende 21 yasimda cikti

on bilgi vereyim( doktorun dedikleri)

bu 20 yas disleri bazi kisilerde agrisiz cikiyormus ama bagzi kisilerde(ben gibi)
    orada yeterli bosluk olmadigi icin oteki disleri itiyormus bu aci buyuk ihtimal ondandir en arkadai hali hazirdaki dislerini cekecekler tahminimce ve otekiler rahatca cikacak ama pek kolay bi operasyon olmasa gerek(normal dis cekme kadar)

hmn disciye git derim ayrica 20 yas disleri en son cikan ve genelde cok uzun sure kalan dislermi$ bazi insanlarda ciktiktan 2-3 ay sonra agri sanci ile cabucak dusuyormus ama ilk ihtimali goz onunde bulundur ki agrinda var
  • neden bazı kişilerde çıktığını söyleyeyim
    bu diş tarih öncesi çağlarda çiğ eti parçalamaya yarıyormuş.eti pişirmeye başladıklarında dişe ihtiyaç kalmadı ve artık bu dişe gerek kalmadı.
    evrimini tamamlamış insanlarda çıkmazmış yani bu diş kısacası.
    tek çözüm ameliyat ile yardırıp aldırmak
  • Ameliyatla alınması dışında başka herhangi bir çıkar yol yok
  • 18 yaşındayken 4 üde aynı anda çıktı düzgün çıktılar hiç ağrı bile yapmadılar nedense bende erken çıktılar ama kuzenim 20 yaşında bu sene diğer dişlerin altından çıkıyor 3 kere ameliyat tarzı operasyon geçirdi şimdi iyi gibi

dişler ihmale gelmez , kesinlikle git dişçiye

tel takıyomuşsun bu ağrıların ana sebebi OLABİLİR çünkğ tel takınca 20 yaş dişleri çıkmadan dişler ağızda yayılır düzgün bir şekil alır ama 20 yaş dişlerininde yerini alır çünkü çıkacağı bölgeye yayılır yani 20 likler diğer dişlerinin altından çıkabilir kuzenimde tel takıyodu aynı sorun ondada vardı

sebebi budur demiyorum ama olabilir kesinlikle dişçiye git .
  • arkadaşım ben 4 20 yaş dişimin 3 ünü çektirdim ve hepside çürümüştü.eger çenende yeterli yer yoksa mukozası arada bir

zorlayarak iltihap yaparlar.ulaşılmasıda zor oldugu için mukozalı yüzeye,zamanla çürüyerek daha zor operasyonlar geçirmene

neden olurlar.diş tedavini yapan doktora giderek, eger yer yoksa, teker teker çektirmeni tavsiye ederim.agrın içinde,eger

mide problemin yoksa, majezik( veya maxaljin,ansaid) günde 2 taneyi aşmamak ve tok almak kaydıyla sabah akşam önererim.

geçmiş olsun...

4. dişi merak ettiyseniz oda saglam bir şekilde yüzeye çıktı ama yer olmadıgı için diş üste ve yana dogru egriliyor.ilk fırsatta

kellesini alacagım onunda

• sana tavsiyem uzman bir iş hekimine yani bir çene cerrahına gitmelisin
  • antibiyotikde kullan ttabi vitaminde ağrı kesicilerin yanında benim diş genelde şişerdi. sonunda çıktı tabi bir adet azı dişi kırıldı bi sene sonra iki tane çektirdim bela başka bişi değil
  • Yarın doktorumu arayacam muhtemelen gel diyecek. Arkadaşımda da olmuş aynısı o da tel tedavisi görüyordu tedaviyi engelleyeceği gerekçesiyle almışlar. Bakalım bizim doktor ne diyecek.
  • gelir geçerrr canını sıkmaaa ama uzun sürer bunun çıkmasııı ve ACISI rakılı pamuk(en iyisi), üzeri boya kaplı olmayan tüm ağrı kesicileri koy dişin(olmakta zorluk çeken) bekleş(tadı iğrenç falan ama idare et:))
  •  20'lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
  • yakında askere çağırılınca ağrıyı sızıyı unutucaksın
  • Ne askeri ya daha lise son sınftayım yaş 18.
  • 21 yaşına geldim ama daha 16 yaş dişlerimin çıkması 3 ay önce bitti
  • dostum bende geçen yaz başı çıkardım ama felaketti acısı..anlıyorum seni..bende diş dokturuma gittim baktı yamuk giden bi durum yok dedi...sonra acısının geçmesi içinde antibiyotik almamı söledi..bende aldım bıçak gibi acısını kesti...bilmiyorum senin bi alerjik durumun yoksa sen bilirsin alırsın yada almassında..ben böle yaptım ve geçti..tabi ağrıdıkça atıyodum 12 saatte 1 yada günde 1 tane..ben böle atlatmıştım..

geçmiş olsun..
  • adamım apranax al 250 lik harika bi ilaç
  • off su anda yasadıgım acı sbah olsunda doktora gideyim die kıvranıorum direk aldırcam az bişi gözüktü amabununla yasanmaz resmen intihara götürcek acı var
  • Ben 17 yaşındayım ama sağ üst taraftan çıkmaya başladı. sol tarafta henüz bişey yok. umarım ağrı sızı yapmaz. Ta oradan diş çektirmeside mesele.
  • Mezarda da çıkan dişler... (RESİMLİ+VİDEOLU)
    http://forum.donanimhaber.com/m_15794979/tm.htm
  • Benim 20'likler çıkmaya başladı. 1 ayda toplu iğne başı iken 4'te biri kafasını çıkardı.
    Sağ taraftaki ise daha kendisini göstermedi.

Ben Dilimle bastırıyorum sık sık, çıkması kolaylaşıyor. Henüz bir ağrı yok Allah korusun.
  • Öncelikle geçmiş olsun,

Diş ağrısı için Bir yudum sirkeye birer tutam kimyon ve kekik atıp bununla gargara yaparsan ağrıyı çeker alır. Tecrübeyle sabittir...

Kaynak:
    Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.