Şimdi Ara

20H2 Ekim 2020! W10 2009 Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
39.620
Cevap
662
Favori
1.495.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 17 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 4225
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4264
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2538
  • Favoriye Eklediklerim 688
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MühendisMurat (4264 mesaj) MRT_ (2063 mesaj) mito1172 (1184 mesaj) Bilgisayar Teknisyeni (546 mesaj) SomeoneWhoCares (436 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10166 mesaj) Mobil (6265 mesaj) Tablet (758 mesaj) Mini (1721 mesaj) Uygulama (530 mesaj)
  • @
100 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 10 >> 20H2 Ekim 2020! W10 2009 Windows 10 Rehberi | Resimli Anlatımlar | İpuçları [ANA KONU]
Giriş
    128 Mesaj

20H2 güncellemesinden sonra belirgin performans düzelmesi yaşayan oldu mu?

|
    |

Arkadaşlar bilgisayarımda Windows 10 2004 sürümü yüklü, güncelleştirmeler kapalıydı, nasıl olduysa geçen ay güvenlik güncellemesi yaparken Asus AC51 pcie wifi adaptörünün sürücüsünü de o arada güncellemiş. Benim modem eski olduğu içi 2016 yılına ait sürücü stabil çalışıyordu. Ancak Windowsun yüklediği sürücü 2018 yılına ait, Asus'un kendi sitesindeki sürücü 2019 yılına ait ve her ikiside stabil çalışmıyor ve sürekli kopuyor. Windows'un yüklemiş olduğu 2018 yılına ait sürücüyü bilgisayardan tamamen kaldıramadığım için 2016 sürücüsünü yükleyemiyorum. Güncellemeleri kaldır seçeneğinde bu sürücü görünüyor ama kaldırma opsiyonu aktif değil. Sizce güncelleme ile ile gelen virüsten beter bu sürücü ile ilgili

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/41/67/d4/4167d4d978f02560765cc73f3323dfd5.jpeg&t=0&width=480&text=1

ne yapılabilir.

• Binbaşı
    1912 Mesaj

2016 sürücüsünü manuel indirip kuramıyor musunuz? En kötü ihtimalle inf dosyasıyla aygıt yöneticisinden kurulum yapabilirsiniz.

|
    |
    ARroWCoLT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Maalesef 2018 daha yeni olduğu için 2016 nın yüklenmesine zaten güncel sürücü yüklü diyerek izin vermiyor. Cihazı kaldır seçeneğinde Windows güncelleme ile gelen sürücü olduğu için sürücüyü sil seçeneği de aktif değil.

|
    |
    Suppordle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anakartı değiştireceğim, W10 Pro OEM Key girili, yeni anakartta bu keyi nasıl kullanabilrim?

Anakart değişince yine key aramak istemiyorum.

• Yarbay
    4682 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Arkadaşlar bilgisayarımda Windows 10 2004 sürümü yüklü, güncelleştirmeler kapalıydı, nasıl olduysa geçen ay güvenlik güncellemesi yaparken Asus AC51 pcie wifi adaptörünün sürücüsünü de o arada güncellemiş. Benim modem eski olduğu içi 2016 yılına ait sürücü stabil çalışıyordu. Ancak Windowsun yüklediği sürücü 2018 yılına ait, Asus'un kendi sitesindeki sürücü 2019 yılına ait ve her ikiside stabil çalışmıyor ve sürekli kopuyor. Windows'un yüklemiş olduğu 2018 yılına ait sürücüyü bilgisayardan tamamen kaldıramadığım için 2016 sürücüsünü yükleyemiyorum. Güncellemeleri kaldır seçeneğinde bu sürücü görünüyor ama kaldırma opsiyonu aktif değil. Sizce güncelleme ile ile gelen virüsten beter bu sürücü ile ilgili

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/41/67/d4/4167d4d978f02560765cc73f3323dfd5.jpeg&t=0&width=480&text=1

ne yapılabilir.

Konu ile ilgili bilgisi olan var mıdır? Çok araştırdım ancak çözüm maalesef yok gibi...

• Teğmen
    249 Mesaj

Device Manager üzerinden silmek istediğiniz driver'ı siliniz. Daha sonra Windows 10 Show Hide Update Tool ile driver güncellemesini gizleyiniz. Daha sonra kurmak istediğiniz sürücüyü kurunuz.

|
    |

20h2 den sonra pc şifre girme ekranına o kadar yavaş geliyorki yavaşladı açılış cidden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bero 20 -- 13 Kasım 2020; 11:27:16 >
    |
    |

Sürücü güncellemelerini sonradan kapattım ancak iş işten geçmişti. Aygıt yöneticisinden Windows Update ile gelen sürücüler silinemiyor maalesef, sorun tam olarak bu aslında. Daha önce siliniyordu son güncellemeden sonra sürücüyü kaldır tiki normal sürücüler için var, güncelleme ile gelen sürücüler için yok.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/be/91/13/be9113b8709073b517726d495f11a0f5.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    atınki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    FrknEgeOztrk

güvenli modda deneyin hocam, bir de kaldırdıktan sonra pi hone adguard home gibi bir dns sunucusu kullanırsanız tüm windows dnslerini karadeliğe çekebilirsiniz. aynı sıkıntıyı asusun kablosuz kartında çektim direkt yüklediği için. güvenli mod üzerinden mediatek in kendi sürücülerini yükleyebildim.

|
    |

Yes, I am a criminal. My crime is that of curiosity. My crime is that of judging people by what they say and think, not what they look like.
    My crime is that of outsmarting you, something that you will never forgive me for.
    The Mentor
  • Kurmay Yarbay
    2786 Mesaj
    Kaspersky kullanan ve C'deki alanı sürekli azalan varsa sebebini söylüyorum.

Kaspersky denilen arkadaş, traces klasörü altında 20 gb'lık, 10 gb'lık log dosyaları oluşturuyor. Txt olarak.

Support kısmından bu ayarı kapatırsanız sorun çözülür.

Ben fark edene kadar SSD'nin canına okudu büyük ihtimal.

Kaspersky kullanmıyorsanız WinDirStat kurarak diski ne şişiriyor görebilirsiniz.
    https://windirstat.net/download.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10 Numara -- 12 Kasım 2020; 20:2:26 >

• Yarbay
    2229 Mesaj

Kaç zamandır soruyorum hep farklı cevaplar gelmişti, bende kaspersky kullanıyorum. Hemen kontrol edicem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    10 Numara kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    72748 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

PM yollayın, müsait zamanda hallederim.

|
    |
    Samsung Android Rehberi, Good Lock | TRnin En Büyük Amazon Rehberi | Corsair Global RMA Rehberi
    TP-Link Archer TX3000E Wi-Fi 6 PCI-E | WD My Passport Ultra HDD | Türksat 4A Uydu Rehberi
  • Kurmay Yarbay
    2786 Mesaj

C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP21.2\Traces

Bu klasörde biriktiriyor.

|
    |
    Technical_Support kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1903 kullanıyordum windows kendi kendine 1909'a geçmiş neden en günceline geçmedi acaba fikri olan var mı ?

OEM key donanım değişikliği sonrası kullanılamaz hocam .

|
    |
    No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    72748 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

1903 kullanıyordum windows kendi kendine 1909'a geçmiş neden en günceline geçmedi acaba fikri olan var mı ?

Son 5-10 sayfayı hızlıca taramanızı öneriyorum boş zamanınızda, en son sürüm sizin donanımıza uygun değilse direkt verilmiyor artık, sanırım şikayetlerden sonra alınmış bir karar çok ta mantıklı, düşünsene ofis bilgisayarına bir güncelleme geliyor birden bt klavye mouse'ın çalışmıyor, ses çıkmıyor, internet bağlantın bozuluyor vs.

W10 Scrolling Çözümü! Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi [ANA KONU]

https://forum.donanimhaber.com/w10-scrolling-cozumu-creative-sb-z-ses-karti-ailesi-incelemesi-ana-konu--100442795

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 13 Kasım 2020; 14:37:44 >
    |
    |
    Samsung Android Rehberi, Good Lock | TRnin En Büyük Amazon Rehberi | Corsair Global RMA Rehberi
    TP-Link Archer TX3000E Wi-Fi 6 PCI-E | WD My Passport Ultra HDD | Türksat 4A Uydu Rehberi

• Yarbay
    2229 Mesaj

Burdan nereye giriyoruz

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/84/3a/3a/843a3a0d38fe10d8039fa86d49fbd019.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    10 Numara kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sizde pasifmiş sanırım. Alttaki hizmet verileri-raporlarını silince diskte bir şey değişecek mi bakın isterseniz.

|
    |
    Technical_Support kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ram tüketimi artan varmı? Boşta 2.7 3.1 gb civarı dolanan bilgisayar, 5.4 6gb tüketime ulaştı. Ekstra program yüklemedim, açılan başka program yok herşey eskisi gibi görünürde ayarlarımda değişmemiş anlayamadım problem nerede.

Reklamlar
Masal Oku
Canlı Tv izle
En ucuz kedi maması fiyatları
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,515
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.