Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1966. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
622
Favori
1.760.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19641965196619671968
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SSD de fabrikasyon sorun yoktur umarım.

Araştırıp bir kaç şey daha denemiştim ama çözüme kavuşamadım.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

Acaba Bios'ta şurdan bir şey değiştirmem mi gerekiyor? 970 evo'yu programlar ve oyunlar için kullanıyorum. W10 diğer SSD ye kurulu.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 28 Ekim 2020; 16:37:34 >
  • merhaba yeni bir pc aldım ve ilk defa windows kurmam gerekiyor bir pc'ye.Bir çok video izledim genel olarak olayı kavradım fakat tek bir sorum var.Denildiği üzere mediacreationtool' u indirip farklı bir iso dosyası oluşturarak rufus üzerinden hazırladım fakat hazırlarken fat 32 değilde ntsf seçeneğini seçtim.Bunun sebebide bulabildiğim en güncel tarihli video'da(13 haziran 2020 technopat windows 10 nasıl kurulur videosu) artık ntsf seçilmesi gerektiğinin söylenmesi.(teknik detaylardan anlamadığım için nedenini bilemiyorum).Fakat belirttiğim üzere izlediğim diğer videolarda ve internetteki forumlarda gördüğüm üzere çoğu kişi fat32 yapılmalı diyor.(tarihleri eski)

uzun lafın kısası acaba ntsf yaparak yanlış mı yaptım yoksa bu şekildede yükleyebilir miyim?(sanırım yükleme anakartla alakalı o yüzden modelini yazmam gerekirse msi gaming plus z490)

• SevenSeptember_ kullanıcısına yanıt

yanlış bilmiyorsam eskiden ntfs ile uefi format atılamıyordu.

bilen biri çıkar.

• 20h2 bugün update yoluyla gelmiş az önce upgrade ettim başlat menüsü çok daha güzel olmuş, hız anlamında menüler arası geçiş hızlanmış

• Format attım bilgisayara girişte pin oluştur dedi. oluşturdum şimdi kaldıramıyorum.

• ben her formattan sonra güncellemeleri yapıp shutup 10 kullanıyordum, bayadır format atmıyorum gerek var mı hala bunlara. telemetry olayları devam ediyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: kimyager147

Format attım bilgisayara girişte pin oluştur dedi. oluşturdum şimdi kaldıramıyorum.

kaldırılıyor hocam biraz yönetimini değiştirmişler.

• arkadaşlar windows 10 2004 versiyonu temiz kurulum ile kurdum. şöyle bir problemim var. steelseries artics pro wireles kulaklık kullanıyorum. youtube dan veya herhangi bir video seyrederken ses kendiliginden ya cok kısılıyor. yada tamamen kapanıyor. biraz baktıgımda başkalarındada oldugunu gordum. nasıl cozerim bu problemi?_

• quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

kaldırılıyor hocam biraz yönetimini değiştirmişler.

Alıntıları Göster
    Nasıl yapıldığı hakkında bilginiz var mı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimyager147

Nasıl yapıldığı hakkında bilginiz var mı.

Alıntıları Göster

buyrun aynısını yaparak sizde uygulayın

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Acaba Bios'ta şurdan bir şey değiştirmem mi gerekiyor? 970 evo'yu programlar ve oyunlar için kullanıyorum. W10 diğer SSD ye kurulu.

tabiki ora ile alakalı. Şuan SSD leri RAID0 modda kullanıyorsunuz.

Yani Sizin dediğiniz gibi Windows OS C - Kingston

Programlar Samsung NVME - D - şeklinde değil

bunun için oradan sizin anlattıgınıza uygun mod olan AHCI modunu seçmelisiniz.

Sistem kullanımında bazı kayıtları D'ye ( Samsung Nvme) attıysa windows boot etmeyebilir.

bu nedenle her ihtimale karşı Masaüstü ve Programlarınızın yedeklerini bir hariciye alın.

Detay bilgi için bknz: RAID0 modu çalışımı

• quote:

Orijinalden alıntı: SevenSeptember_

merhaba yeni bir pc aldım ve ilk defa windows kurmam gerekiyor bir pc'ye.Bir çok video izledim genel olarak olayı kavradım fakat tek bir sorum var.Denildiği üzere mediacreationtool' u indirip farklı bir iso dosyası oluşturarak rufus üzerinden hazırladım fakat hazırlarken fat 32 değilde ntsf seçeneğini seçtim.Bunun sebebide bulabildiğim en güncel tarihli video'da(13 haziran 2020 technopat windows 10 nasıl kurulur videosu) artık ntsf seçilmesi gerektiğinin söylenmesi.(teknik detaylardan anlamadığım için nedenini bilemiyorum).Fakat belirttiğim üzere izlediğim diğer videolarda ve internetteki forumlarda gördüğüm üzere çoğu kişi fat32 yapılmalı diyor.(tarihleri eski)

uzun lafın kısası acaba ntsf yaparak yanlış mı yaptım yoksa bu şekildede yükleyebilir miyim?(sanırım yükleme anakartla alakalı o yüzden modelini yazmam gerekirse msi gaming plus z490)

Merhabalar

FAT32 - NTFS olayına çok takılacağınız bir anakart değil . "msi gaming plus z490"

Ben size yapmanız gerekenleri yazayım siz ona göre Flash diski biçimlendirin.

1-) BIOS'dan Boot Menusunde yada Security Menusunda varsa Secure Boot disable yapın

2-) Boot Menusunde CSM ve UEFI mod var. Onu UEFI olarak seçin.

3-) MSI Fast Boot ve Fast Boot u Disable Yapın ( Windows Kurup Driver yüklemesinden sonra Fast Boot u enable yapabilirsiniz )

4-) https://tb.rg-adguard.net/public.php adresinden en son güncel Sürüm olan "Win10_20H2_Turkish_x64.iso" indirin. Creation Tool v.s. uğraşmayın burdan direk indirin

RESIM : https://www.hizliresim.com/aMDyUW

5-) Bilgisayarınıza 8GB yada dahab üyük bir flash disk takın ve "Aygıt Varsayılanlarını Geri yükle" yi seçerek biçimlendirin

6-) rufus ie sitesinden rufus 3.12 indirin

7-) rufusu yonetici olarak calıstırın ve seç deyin. indirdiğiniz iso dosyasını gösterin

8-) Ayarlar aynı bu şekili alacaktır

RESIM : https://www.hizliresim.com/H10mib

hiç bir yerine dokunmayın direk başlat deyin.

9-) Bilgisayar açılılırken f11 - boot menuden UEFI - flash diskini seçip kurabilirsin

NTFS - FAT 32 olayına takılma burdaki önemli olay CSM - UEFI olayıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LMNTRIX -- 30 Ekim 2020; 15:50:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LMNTRIX

tabiki ora ile alakalı. Şuan SSD leri RAID0 modda kullanıyorsunuz.

Yani Sizin dediğiniz gibi Windows OS C - Kingston

Programlar Samsung NVME - D - şeklinde değil

bunun için oradan sizin anlattıgınıza uygun mod olan AHCI modunu seçmelisiniz.

Sistem kullanımında bazı kayıtları D'ye ( Samsung Nvme) attıysa windows boot etmeyebilir.

bu nedenle her ihtimale karşı Masaüstü ve Programlarınızın yedeklerini bir hariciye alın.

Detay bilgi için bknz: RAID0 modu çalışımı

Alıntıları Göster

Bios ayarı varsayılan o ayardaydı.

Laptop 512gb lik m2 SSD ye W10 Yüklü şeklinde geldi. Daha sonra ben ilerleyen günlerde diğer boş olan ssd slotuna Samsung 970 Evo aldım ve taktım. Samsung SSD yi D dürücüsü olarak kullanıyorum.

AHCI moduna çekersem herhangi bir şeyim silinir mi? İnternetten silinip silinmeyeceği hakkın da bir bilgiye ulaşamadım. Bios ta yanlış bir şey yapmayayım diye tekrardan size sormuş oldum.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 30 Ekim 2020; 15:37:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Bios ayarı varsayılan o ayardaydı.

Laptop 512gb lik m2 SSD ye W10 Yüklü şeklinde geldi. Daha sonra ben ilerleyen günlerde diğer boş olan ssd slotuna Samsung 970 Evo aldım ve taktım. Samsung SSD yi D dürücüsü olarak kullanıyorum.

AHCI moduna çekersem herhangi bir şeyim silinir mi? İnternetten silinip silinmeyeceği hakkın da bir bilgiye ulaşamadım. Bios ta yanlış bir şey yapmayayım diye tekrardan size sormuş oldum.

Alıntıları Göster

Göndermiş olduğunuz görsele istinaden herhangi bir sorun - sıkıntı olmayacaktır.

AHCI moduna aldıkdan sonra Intal Rapid Start technology hata verecek - bilgisayar ilk açılışta biraz geç açılacaktır.

Sonrasında siz Ekle/Kaldırdan Intel RST silip kendi sitesinden tekrar intel rst yükleyin . Yüklerken size Bilgisayarınız RAID0 moduna uygun ( Önerilen ) gibisinden ayar gelecek o ayara aynı bios daki gibi orta daki AHCI ayarını seçin ve RST driver güncellemesinden sonra bilgisayarı tekrar başlatın .

Sonrasında Samsung Magician Software programını kurun. Varsa ssd firmware güncelleyin bilgisayarı yeniden başlatın.

Sonrasında nvme chipset driverı sorunsuz sekilde kurabileceksiniz.

Yine kendinizi garantiye almak için Program ve Masaüstü verilerinizi yedekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LMNTRIX -- 30 Ekim 2020; 16:26:17 >

• LMNTRIX kullanıcısına yanıt

Çok sağolun hocam. Yine de yedek alayım dediğiniz gibi.

Uygun olunca deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlandırmaya ve performansa ağırlık vereceklerini söylemişlerdi ama açıklanan yeniliklerin hepsi görsellikle alakalı. Nedir bu anlamadım. indirip kuran var mı nasıl olmuş sistem ?

• kmesne kullanıcısına yanıt

1909 - 2004 melezi gibi :)

Ne tam stabil ne görsel olarak kötü, ikisinden de orta.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

2h01 den geçelim mi sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

1909 - 2004 melezi gibi :)

Ne tam stabil ne görsel olarak kötü, ikisinden de orta.

hocam w10 20H2 rufus ile fat 32 yazamıyorum NTFS zorunlu kılıyor dosya 5,33 gb oldugu için , F8 ile boot menu secıp ılerlemek ıstedıgıme hata verıyor N ye basıp devam edın dıye çözemedım bır turlu bunu nasıl geçip temız kurulum yapacaz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsenx -- 31 Ekim 2020; 20:5:39 >

• 
Sayfa: önceki 19641965196619671968
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.