Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1959. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.554
Cevap
623
Favori
1.759.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19571958195919601961
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004 sürümü sıfırdan format atarak yükledim eba dersden atıp mavi ekran veriyor

• şu aşağıdaki servislerin olmadığı bir windows yükleme dosyası(1809 1909) bilen veya yapma (editleme) yolunu bilen varsa yönlendirir ise çok sevinirim.
    - telemtry
    - update ve upgrade
    - mümkünse windows defendersiz
    - vb bu gibi gereksiz servisler ile bunların bağlı olduğu veya tetikleyen servisler ve güncellemeler.

olmayacak veya kurulum sonrasında veya öncesinde çıkarılacak ve bir daha da bunlar çalışmayacak.

tabletimde 1809 versiyonu var mutluydum kullanıyordum. 2004 de ki sorunları 1903-9 çıktığında yaşamayayım diye güncellemeleri kapattım. 2004 gibi yeni seri çıkınca 1909 e geçerim diye planlıyordum. çok rahattım. sonra windows zorla disablet olan update i açmış yeni gizli telemtry vb. servisleri kurmuş. zaten Tabletin 1 damla islemcisi var açılışta telemtry ve update yüzünden 30dk boyunca tableti kullanamıyorum. ağdaki diğer cihazların interneti dahi kasılıyor. o derce veri kullanıyor.

bir sürü yerden kapattım yok yine açılıyor. yine başlangıçta tableti ve ağı kullanamıyorum. procces Explorer ile tek tek tüm ilgili servisleri kapatıyorum anca kullanılabilinir oluyor.

Hadi bunlar yetmezmiş gibi "kullandığınız sürüm bitiyor 2004 e geçin" derken zorbalık yapıyor. sana ne bitmesinden ben başka cihazlarda hala Xp kullanıyorum kullanırım çünkü o cihazı xp ile aldım xp ile en iyi çalışıyor 1709 lu tabletim 2004 ün çöpleri ile iyice öldürmek mi istiyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fast-man F kullanıcısına yanıt

Ekran kartı ve chipset sürücülerini güncellemelisin.

• Robot Doktoru R kullanıcısına yanıt
    Ntlite ile dediklerinizin hepsini silebilirsiniz ama ilk major güncellemede (deneyim paketleri) geri gelirler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende şuan kendime ntlite dan 1909 sürümü hazırlıyordum yorumunuzu gördüm. Bir sürü gereksiz şey sildim ama bu dediğiniz olacaksa bir anlamı kalmıyor yaptıklarımın. Bütün windows update tikini kaldırsam gene güncelleyip geri gelir mi? Birde ltsb ltsc gibi sadece güvenlik güncelleştirmelerini almasını nasıl sağlarım windows update kaldırsam hiçbir şey gelmeyecek bu sefer?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTrQ -- 8 Ekim 2020; 15:51:0 >
  • Alakası yok hocam, dün 2004 kurduk ATI ekran kartı oyunlarda siyah ekranda kalıyor. Eski sürüme dönüyorum.

• Aman ekran kartında AMD düşman başına....... İşim olmaz...

• Bunların maksat diğer markayı gömmek yardım almak değil.

• 1909 'da sorun çözüldü. Bilginize.......

• İnsider olmayanlar için 20h2 güncellemesi bu ayın kaçında indirilmeye sunulacak acaba . Bir bilginiz var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

İnsider olmayanlar için 20h2 güncellemesi bu ayın kaçında indirilmeye sunulacak acaba . Bir bilginiz var mı
  • Extralarge kullanıcısına yanıt

Daha önceleri de yazdım ama geçiyor tabi zamanla mesajlar, bende 2004'te çeşitli sorunlar yaşıyordum 1909'a döndüm fena değil şuan, herkese önerimde budur.

• Windows 10 2004 güncellemesi güc ve uyku modunu kendi kendine resetliyor galiba.

Dizüstü bilgisayarım şarjı olmasına rağmen boşta bırakınca belli süre sonra ekranı ve klavye ışıkları kapanıyor. Güç tuşuna basınca açılıyor ve şifre istiyor. Şifreyi girince ise hiç kapanmamış gibi açık olan programlar kaldıkları yerden açık halde devam ediyorlar. Kendi kendine uyku moduna filan geçiyor.

Şarja baktığımda ise pil bu olay olmadan önce % kaç şarjı varsa o şekilde devam ediyor. Mesela az önce aynısı oldu. Baktım %80 şarjı var.

Güç ve Uyku ayarlarıma baktım pil gücünde çalışırken şu süre sonunda kapat kısmında 10 dakika seçilmiş oysa ben onu hiçbir zaman diye ayarlamıştım.

Prize katılıyken şu süre sonunda kapat ayarını da hiç bir zaman diye seçmiştim onu da 1 saat diye ayarlamış

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt

update e gerekyok gerçekten yok...

elindeki sistem stabil çalışyorsa basit bir güvenlik güncellemesi için update i açmak büyük bir risk. çünkü MS ilk update aracısını güncellediği için bir daha kapatamayabilirsin veya senin kontrolünden çıkartacak paralel bir update aracısı kuruyor veya update in çalışıp çalışmadığını denetleyip(Update Orchestrator Service

)(Update Medic Service) isterse yeniden açıyor. böyle yan uygulamalar ve servisler ile doğrudan veya dolaylı olarak sisteme yük bize zarar veriyor.

1909 düzeldi diyorlar ama bence 20h2 yani 2. dalga gelince 1909 un en güncel iso sunu nlite ile editleyip kurmak stabil olabilir.

böyle 2-3 yıl boyunca update kapalı kullandıkdan sonra 4 alt dalgaya geçmeyi düşünmek mantıklı olabilir(1909 yeni çıkmış iken 1809 a geçmek). neden?

1. eski versiyon daha çok düzeltme aldığı için daha stabil olur.

2. eski versiyon için sorun giderme bilgisi bulmak daha kolay olur.

3. önemli güncelliştirmeleri tek tek indirip manuel kurulum yine yapılabilinir. neye ihtiyacınız varsa onunla alaklı güncellemeyi kurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robot Doktoru -- 12 Ekim 2020; 13:5:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş Windows 10 1909 sürümü isosunu nereden indirebilirim sıfır format ile 1909 kuracağım.

• SnavS kullanıcısına yanıt
  • Robot Doktoru R kullanıcısına yanıt

Updateleri kalıcı kapatamıyoruz ki hocam. Kapatsakta açıyor. Varmı kesin çözümü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Updateleri kalıcı kapatamıyoruz ki hocam. Kapatsakta açıyor. Varmı kesin çözümü ?

Windows update blocker isimli küçük bir program engelliyor. Google üzerinden araştırın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extralarge kullanıcısına yanıt

internete giriyorsan güncellemeleri kapatmak iyi bir şey değildir ilerde tarayıcın ve sistemde sorunlar başlar

• 2009 20H2 sürüm ne zaman update e düşecek bilgisi olan varmı?

• 
Sayfa: önceki 19571958195919601961
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.