Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1957. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.556
Cevap
621
Favori
1.760.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19551956195719581959
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yagizfurkan

arkadaslar merhaba daha önce deginildiyse takip edemedim kusura bakmayın benim söyle bir sorunum var Windows 10 2004 sürümünde.
    Öncelikle sistemim
    GPU: GTX 960M
    CPU: i7-6700HQ
    RAM: 16 GB DDR4 2133 mHz
    özelliklerine sahip Asus N552VW dizüstü bilgisayar modeli.

Microsoftun kendi sitesinden Windows 10’un iso dosyasını indirdim haliyle son sürüm olan 2004 sürümünü indirdi ve biostan formatlamak için uefi olarak usbyi yazdırdım.
    Ancak temiz kurulum yapmama rağmen çoğu oyunda oyun çöküyor ve hatta bazen mavi ekran hatası dahi alıyorum. Bilgisayarımı formatlamadan önceki sürüm 1909 sürümüydü ve herhangi bir sorun yaşamıyordum. Ancak 2004 sürümü ile beraber çoğu oyun aniden çökmeye başladı örneğin cs:go aniden donuyor ve herhangi bir aksiyonda bulunamıyorum aynı şekilde rainbow six siege’de de yasıyorum bu sorunu age of empires 3 de’nin betasını oynarken fark etmiştim ancak beta sürümüdür diye çöküyor sanıyordum. Böyle bir sorun yaşayan var mı, çözümü var mı açıkçası tekrar formatlamak istemiyorum.
    Güncelledikten sonra bende de durum aynı, hatta kardeşimde i7 8700k. Asus z370 prime ve gtx1080 var. Onun pc bios ekranı bile açılmıyor. Üç parçadan biri veya hepsi gitfi. Yapacakları güncelleme batsın. Yeni donanım almaya zorluyorlar sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    1909 u veya eski versiyonları nerden indiriyorsunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Ben buradan indiriyorum:
    https://tb.rg-adguard.net/public.php
  • yagizfurkan kullanıcısına yanıt
    Maalesef, benim için çıkmış olmasına dair benzer sorunlarla 2004'ü silip 1909'a geri döndüm, beta sistem bildiğin, özellikle o GPU zamanlama tam facia.
  • Yeni driver güncellemesini nerden indiriyorsunuz Windows 10 2004’de ?

• windows 10 2004 son sürümü kullanıyorum. gece ışığı özelliği açık akşamları. ekran koruyucusunu sık kullanıyorum. 5 dakika ayarlı. yani monitör sık kapanıyor. sorunum ise şu...
    ne zaman ekran koruyucusu devreye girse ve ben daha sonra ekran başına gelip klavyeyle vs. ekranı geri getirsem gece ışığı iptal konumuna geliyor yani ekran beyaz hale geliyor. ama sağdaki hızlı işlemlerdeki gece ışığı simgesinde ise açık olarak gözüküyor. simgeye arka arkaya tıklayarak gece ışığını normal açık hale getiriyorum. her seferinde aynı işlemi tekrar tekrar yapmak sinir ediyor. önceden böyle bir sorun yoktu. ya windows ya da ekran kartı güncellemesi sebebiyle düşünüyorum ama bilgisi olan varmı?
  • quote:

arkadaslar merhaba daha önce deginildiyse takip edemedim kusura bakmayın benim söyle bir sorunum var Windows 10 2004 sürümünde.
    Öncelikle sistemim
    GPU: GTX 960M
    CPU: i7-6700HQ
    RAM: 16 GB DDR4 2133 mHz
    özelliklerine sahip Asus N552VW dizüstü bilgisayar modeli.

Microsoftun kendi sitesinden Windows 10’un iso dosyasını indirdim haliyle son sürüm olan 2004 sürümünü indirdi ve biostan formatlamak için uefi olarak usbyi yazdırdım.
    Ancak temiz kurulum yapmama rağmen çoğu oyunda oyun çöküyor ve hatta bazen mavi ekran hatası dahi alıyorum. Bilgisayarımı formatlamadan önceki sürüm 1909 sürümüydü ve herhangi bir sorun yaşamıyordum. Ancak 2004 sürümü ile beraber çoğu oyun aniden çökmeye başladı örneğin cs:go aniden donuyor ve herhangi bir aksiyonda bulunamıyorum aynı şekilde rainbow six siege’de de yasıyorum bu sorunu age of empires 3 de’nin betasını oynarken fark etmiştim ancak beta sürümüdür diye çöküyor sanıyordum. Böyle bir sorun yaşayan var mı, çözümü var mı açıkçası tekrar formatlamak istemiyorum.
    Mavi ekran kata kodları nedir yada C:\Windows\Minidump klasöründeki dosyaları biryere upload edip link atarsanız hangi sürücü çökmeye sebep oluyor çözeriz.

• Bu donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması grafik kartlarının sürücülerinin ayarıyla çakışıyor mu ?

Nvidia Reflex vs gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: heysem2999

windows 10 2004 son sürümü kullanıyorum. gece ışığı özelliği açık akşamları. ekran koruyucusunu sık kullanıyorum. 5 dakika ayarlı. yani monitör sık kapanıyor. sorunum ise şu...
    ne zaman ekran koruyucusu devreye girse ve ben daha sonra ekran başına gelip klavyeyle vs. ekranı geri getirsem gece ışığı iptal konumuna geliyor yani ekran beyaz hale geliyor. ama sağdaki hızlı işlemlerdeki gece ışığı simgesinde ise açık olarak gözüküyor. simgeye arka arkaya tıklayarak gece ışığını normal açık hale getiriyorum. her seferinde aynı işlemi tekrar tekrar yapmak sinir ediyor. önceden böyle bir sorun yoktu. ya windows ya da ekran kartı güncellemesi sebebiyle düşünüyorum ama bilgisi olan varmı?
    Benim de böyle, muhtemelen Windows bugı diye düşünüyorum.

• FearMaster kullanıcısına yanıt
    muhtemelen oyle. artik onumuzdeki guncellemelere bakacagiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

İlk sayfayı iyice okuyun.
    Hocam driver güncellemelerini nereden yapıyoruz. Şu an Windows 10 2004 var en güncel hali. Fakat driver güncellemesi var yönetten hepsi güncel diyor. Bu son 2004 de başka biyerden güncelleniyordu bilginiz var mı ?

• tonodias kullanıcısına yanıt
    Update üzerinden geliyor varsa.

• print screen tuşuyla ilgili problem yaşayan var mı ? Bir çalışıyor bir çalışmıyor yahu delirtti vallahi.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Bende genel olarak sıkıntısız çalışıyor fakat bir tek nedense aida64 programı açıkken çalışmıyor mecburen işlem merkezinden açıp kullanıyorum.
  • tabi hocam su link icerisinde minidump klasöründeki dosyalar mevcut
    https://www109.zippyshare.com/v/qbL2S0o6/file.html
  • quote:

tabi hocam su link icerisinde minidump klasöründeki dosyalar mevcut
    https://www109.zippyshare.com/v/qbL2S0o6/file.html
    Sorun nvidia ekran kartı sürücüsü gözüküyor siz güncel sürücüyü yüklüyorsunuz ama windows update eski sürücüye geri dönüyor olabilir sürücü versiyonunu kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 30 Eylül 2020; 12:44:18 >
  • yesanin276 kullanıcısına yanıt
    İlk kurduğumda (sıfır format atıp kurdum) whatsapp'ı kurmuştum ilk. Sonra bir şey oldu SS alıp arkadaşa atacaktım. Normalde PrintScreen direkt panoya kopyalaması lazım. Basıyorum basıyorum hiç ekran görüntüsü almıyor. Reset attım pc ye bir kere çalıştı sonra yine bozuldu.

Sonra sürekli kullandığımi faststone capture programını kurdum. Onda da ayarım hep şudur, hem otomatik SS al hem de panoya kopyala. Dün uzunca bir süre SS almadı, programı kapatıp açıyorum fayda etmiyor. En son tekrar bir kapatıp açayım dedim programı reset atmaya üşenince. Bu sefer oldu.

Bir kere de 2004 sürüm öncesi başıma gelmişti. Sonra bir daha olmadı. Ama 2004'de biraz daha fazla oluyor. Bazen seri şekilde SS aldığımı sanıyorum basıyorum, hiç kaydetmemiş, en son bastığımı panoya da kopyalamamış falan. Nette araştırdım biraz ama başına gelen pek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Mavi ekran kata kodları nedir yada C:\Windows\Minidump klasöründeki dosyaları biryere upload edip link atarsanız hangi sürücü çökmeye sebep oluyor çözeriz.

Alıntıları Göster
    Hocam benimkilere de bakmanız mümkün mü? Klasörde 5 dosya var. Linkleri aşağıda.
    https://www8.zippyshare.com/v/0GS5z5MI/file.html
    https://www8.zippyshare.com/v/QDfeffvp/file.html
    https://www8.zippyshare.com/v/7n9hXOWg/file.html
    https://www8.zippyshare.com/v/hdqGbQc4/file.html
    https://www8.zippyshare.com/v/r2euWK8p/file.html

• 5 dosyada da ntoskrnl hatası var. Biraz araştırmayla işlemci yükü ile ilgili olduğunu öğrendim. Farklı alanlarda farklı çözüm önerileri sunulmuş. Bios güncellemesi varsa önce onu deneyeceğim. Yoksa bios default ayarlara döneceğim. En son çare format gözüyle bakıyorum. Formattan önce yedek almak ve formattan sonra programları kurmak, kullanıcı adı şifreleriyle uğraşmak çok zor geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

İlk kurduğumda (sıfır format atıp kurdum) whatsapp'ı kurmuştum ilk. Sonra bir şey oldu SS alıp arkadaşa atacaktım. Normalde PrintScreen direkt panoya kopyalaması lazım. Basıyorum basıyorum hiç ekran görüntüsü almıyor. Reset attım pc ye bir kere çalıştı sonra yine bozuldu.

Sonra sürekli kullandığımi faststone capture programını kurdum. Onda da ayarım hep şudur, hem otomatik SS al hem de panoya kopyala. Dün uzunca bir süre SS almadı, programı kapatıp açıyorum fayda etmiyor. En son tekrar bir kapatıp açayım dedim programı reset atmaya üşenince. Bu sefer oldu.

Bir kere de 2004 sürüm öncesi başıma gelmişti. Sonra bir daha olmadı. Ama 2004'de biraz daha fazla oluyor. Bazen seri şekilde SS aldığımı sanıyorum basıyorum, hiç kaydetmemiş, en son bastığımı panoya da kopyalamamış falan. Nette araştırdım biraz ama başına gelen pek yok.
    Hocam buradaki ayarlara bir göz atın isterseniz
    Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

• 
Sayfa: önceki 19551956195719581959
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.