Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

206ya spor yay takıcam, nerden kaça alabilrim..? ölçüsü ne olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
26
Cevap
0
Favori
5.771
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> 206ya spor yay takıcam, nerden kaça alabilrim..? ölçüsü ne olmalı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    869 Mesaj
    arkadaşlar arabaya 16" jant ve 45yanak lastik taktırdım ama araba leylek gibi duruyor.. şimdi ne yapmam gerekiyor? helezonları mı kestirmek gerek yoksa yeni helezon mu almak gerek? istanbul kadıköyde bu işi en ucuz nerden yaptırabilirm? kaç para tutar???

|
    |

-Sony a6000 (bej/gri)
    -Samyang 50mm f1.2 (e-mount)
    -2 adet yurtdisi pasaport kayit hakki
  • Yüzbaşı
    332 Mesaj
    Kestirme işlerinin riskli ve tehlikeli olduğu bir gerçek.
    En mantıklı yol yayları ve amortisörleri spor (performans)tipi ile değiştirmek ve 2si sana en az 1 milyara mal olacaktır. Çok dersen orjinal amortisörlerini değiştirmeyip sadece yayları değiştirebilirsin ve bu da sana yaklaşık 300 milyona malolur.

Bence kesinlikle kestirme işinden uzak dur, hayatını riske atma.
    |
    |
    eywalla yaylar deişiyor.. bi arkadaşım yaylarını satıcak bana.. kaç cm lik iyi gider buna? arkadaşınkinde 21 13 60 yazıyormuş bu kaç cm düşürür aracı?
    |
    |

-Sony a6000 (bej/gri)
  • Yüzbaşı
    358 Mesaj
    otorunogullari selam, şu an için yardımcı olamıycam sana ama merağımı gidererek senin bana yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
    leylek gibi duran arabanın bir kaç fotoğrafını göndermen mümkün mü?
    benzeri bir girişimi ben de yapıcam fakat bana fikir verebilirsin bu fotoğraflarla.
    teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: otorunogullari

arkadaşlar arabaya 16" jant ve 45yanak lastik taktırdım ama araba leylek gibi duruyor.. şimdi ne yapmam gerekiyor? helezonları mı kestirmek gerek yoksa yeni helezon mu almak gerek? istanbul kadıköyde bu işi en ucuz nerden yaptırabilirm? kaç para tutar???
    |
    |
    walla cok ballısın şimdi içeri girdim, hava karardı ama ben ilk ve son halini görmek için yarım saat önce fotoları çektim... bitince de çekicem.. buyur kardeş... 2 adet yay satın aldım arkalarda torsion varmış ayarlanıyormuş ama peugeot servis yayları takmaya ve bu torsion ayarlarına enson 125 olur dedi. ban çok geldi???? nerden ucuza yapılabilri bu?? yardımmmmmmmmmmmmmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otorunogullari -- 20 Aralık 2006; 17:33:10 >
    |
    |

-Sony a6000 (bej/gri)
  • Yüzbaşı
    358 Mesaj
    Resimleri gönderdin de ben mi göremiyorum, yoksa başka bir sorun mu oldu
    gerçekten merak ediyorum, resimleri bekliyoruz merakla ...

quote:

walla cok ballısın şimdi içeri girdim, hava karardı ama ben ilk ve son halini görmek için yarım saat önce fotoları çektim... bitince de çekicem.. buyur kardeş... 2 adet yay satın aldım arkalarda torsion varmış ayarlanıyormuş ama peugeot servis yayları takmaya ve bu torsion ayarlarına enson 125 olur dedi. ban çok geldi???? nerden ucuza yapılabilri bu?? yardımmmmmmmmmmmmmm
    |
    |

• Yarbay
    2349 Mesaj
    Hocam bu adreste spor yay var ama fiyatları baya tuzluhttp://www.otoyedekparca.com ...
    |
    |
    |
    |

|
    |

-Sony a6000 (bej/gri)
  • Yüzbaşı
    358 Mesaj
    quote:

resimleri yuklerken problem olmus heralde...

bence jant ve lastik seçimi gayet iyi, çok hoşuma gitti. ama yay mutlaka gerekiyor.
    benim kafamdaki soru işaretini de giderdin ayrıca bunun için de teşekkürler.

* bu arada jantlar ve lastikler ne marka?

* ve kaça aldın?

* ayrıca araba 1.4 75hp mi?

* bu jantlar arabayı zorluyor mu?
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: qherme

quote:

bence jant ve lastik seçimi gayet iyi, çok hoşuma gitti. ama yay mutlaka gerekiyor.

* ve kaça aldın?

saol. yay taktırdım o halini de çekip yollarım bi ara. lastikler kumho. aslında biraz dandik diyolar ama ekonomik olması gerekiyordu. aynısının michelin i 2 katı para. bunun 530ytl liste fiyatı genelde. jantlar mam 16" onlar da 640 ytl. toplam 1050ye mal oldu. tanıdıktan. jantlar pek zorlamıyo, artık yeni jantları zaten performans için hafif yapıyolar, eline alırsan anlarsın zaten ama 17 takma derim, max 16. benim araba 1.4 dizel 206 70hp. bu arada yaylar arabayı baya sertleştiriyo haberin olsun, eğer çok dikkatli kullanıp tüm çukurlardan kaçmazsan arabanı 1 yılda döker. çok dikkat istiyor. buna özellikle dikkat et
    |
    |

-Sony a6000 (bej/gri)

• Er
    9 Mesaj
    Merhaba,bende de 206 HDI var ve jant ve lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.Ama kafamda ki soru performansın ne kadar etkileneceği...Sen aynı arabayı kullandığına göre bana bir kıyas yapabilir misin?Çekişi etkiliyor mu;malum zaten rampalar da biraz hantal kalabiliyor araba...
    |
    |
    çukurlardan kaça kaça zaten bir haller oldu, sonrasını düşünemiyorum.
    17" zaten düşünmüyorum, aslında aklımda 15" var.
    ayrıca kumho bence iyidir, kalitesini arkadaşlarım aracılığıyla biliyorum, sen de memnun kalırsın büyük ihtimalle.
    arabanın yaylı halinin resimlerini de bekliyoruz...

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: qherme

quote:

* ve kaça aldın?

saol. yay taktırdım o halini de çekip yollarım bi ara. lastikler kumho. aslında biraz dandik diyolar ama ekonomik olması gerekiyordu. aynısının michelin i 2 katı para. bunun 530ytl liste fiyatı genelde. jantlar mam 16" onlar da 640 ytl. toplam 1050ye mal oldu. tanıdıktan. jantlar pek zorlamıyo, artık yeni jantları zaten performans için hafif yapıyolar, eline alırsan anlarsın zaten ama 17 takma derim, max 16. benim araba 1.4 dizel 206 70hp. bu arada yaylar arabayı baya sertleştiriyo haberin olsun, eğer çok dikkatli kullanıp tüm çukurlardan kaçmazsan arabanı 1 yılda döker. çok dikkat istiyor. buna özellikle dikkat et
    |
    |

• Yüzbaşı
    869 Mesaj
    yeni resim bu. arka daha alçak ama perspektiften dolayı aynı yükseklikte gözükmüş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otorunogullari -- 27 Aralık 2006; 15:16:26 >
    |
    |

-Sony a6000 (bej/gri)
  • Yüzbaşı
    358 Mesaj
    teşekkürler. gayet güzel, kazasız belasız kullan.
    |
    |
    eywalla saol... bu arada arabayı dün yıkatmıştım aradan 24 saat geçmiş hali bu kullandığım yerlerde belli, göztepe sahrayıcedid vs. siyah araba alacak olanlar buna bi baksın
    |
    |

-Sony a6000 (bej/gri)
  • Çavuş
    84 Mesaj
    quote:

eywalla yaylar deişiyor.. bi arkadaşım yaylarını satıcak bana.. kaç cm lik iyi gider buna? arkadaşınkinde 21 13 60 yazıyormuş bu kaç cm düşürür aracı?

3.5 luk alman lazım yoksa amortisör de değiştirmen gerek eibach tercih edebilirsn en konforlusu.
    |
    |
    değiştirdim fakat çok sert oldu. 3.5-4 cm kadar düşürdüm arabayı ama zıp zıp zıplıyor. abartı sert oldu, taktığım yaylar 306 yayıymış daha sertmiş dedi usta. acaba 206 için en yumuşak en konforlu yay hangisi olabilir yine 3.5-4 cm düşürecek şekilde???
    |
    |

-Sony a6000 (bej/gri)
  • Yüzbaşı
    992 Mesaj
    kozyatagında e5 yan yolda otoshop var , ileride bostancı sanayi var oralarda var hep. Bostancı sanayiden çıkma olarak arabanızın spor versiyonu varsa çıkma alabilrsiniz.
    |
    |
    Kadiköy vişne sokakta Mert tuning var kardeşim istediğin şekilde vardır.Fiyatlarıda uygun....
    |
    |
Reklamlar
üniversite
google reklamları
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,354
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.