Şimdi Ara

205 55 R16 lastik önerisi ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
12.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki arabamda Turanza ER300 kullandım ve fazlasıyla memnun kaldım. Şu an yeni aldığım arabada Continental var ve bunlar da oldukça iyi lastikler...

Michelin Primacy de baya iyi ama Michelin Energy'nin ıslak zeminde yol tutuşu baya kötü diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 29 Aralık 2010; 15:05:48 >
  • megane için aynı ebatta goodyear efficientgrip almıştım 6 ay falan oluyor ben çok memnun kaldım tanesi 160 liradan almıştım
  • Bridgestone Potenza S001 hakkında bilgisi olan var mı ?
  • Michelin Primacy hp konfor , yol tutuş ve sessizlik bakımından en iyisi.

Ayrıca energy saver modelinin ıslak yolda yol tutuşu iyi değil denmiş.

Aracımda bu model var.Karda , yağmurda çamurda bile çok iyi yol tuttu.Kullanmayada devam ediyorum.
  • Bridgestone al önceden kullanmadıysan diğer lastiklerle arasındaki farkı görüceksin. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi »Keen« -- 4 Ocak 2011; 18:42:12 >
  • Bridgestone Turanza ER-300 kullandım yaklaşık 50.000 km.

Daha da giderdi 10-15 bin km.

İkinci el aldığım aracın üzerinde de Continental vardı. 35.000 km de ve de lastiğin ahı gitmiş vahı kalmıştı.

Aracın sahibi çok büyük bir kısmı uzun yolda yaptığını söylediği halde bu kadar az gitmesi beni şaşırtmıştı.

Belki de normali budur da Bridgestone gerçekten çok uzun ömürlü bir lastik.

Normalden biraz daha gürültülüdür ama çok da problem değil.

Haluk
  • valla hocam kendi aracımda 4mevsim ve kış lastiği olarak michelin (öncesinde goodyear,bridgestone,hankook vs) kullanan biri olarak her açıdan michelin'den daha ötesini kardeşimin c4'üne aldığımız continental ile tecrübe ettim...bu saatten sonra kimse bana continental dışında lastik aldıramaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Michelin Primacy hp konfor , yol tutuş ve sessizlik bakımından en iyisi.

Aracımda bu model var.Karda , yağmurda çamurda bile çok iyi yol tuttu.Kullanmayada devam ediyorum.

Sizin lastiklerinizden memnuniyetinize bir şey diyemem tabi.

Adac test sonuçları :http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2008_Sommerreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=26385&SourcePageId=31821

Burda Nass ıslakta yol tutuş demek. Puanlamada yüksek puan kötü, düşük puan iyi demek. Islak zeminde Energy Saver'dan daha kötü olan 1-2 lastik var. Firestone, uniroyal, vs. gibi adı az duyulmuş lastiklerin bile ıslak zemin performansları daha iyi bulunmuş. Yalnız ıslakta yol tutuş dışında Energy Saver'ın diğer kriterleri baya iyi, özellikle yuvarlanma direnci (verschleiss) çok düşük.
  • Yokohama A539
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Michelin Primacy hp konfor , yol tutuş ve sessizlik bakımından en iyisi.

Sizin lastiklerinizden memnuniyetinize bir şey diyemem tabi.

Adac test sonuçları :http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2008_Sommerreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=26385&SourcePageId=31821

Burda Nass ıslakta yol tutuş demek. Puanlamada yüksek puan kötü, düşük puan iyi demek. Islak zeminde Energy Saver'dan daha kötü olan 1-2 lastik var. Firestone, uniroyal, vs. gibi adı az duyulmuş lastiklerin bile ıslak zemin performansları daha iyi bulunmuş. Yalnız ıslakta yol tutuş dışında Energy Saver'ın diğer kriterleri baya iyi, özellikle yuvarlanma direnci (verschleiss) çok düşük.

adacin testlerine saygim sonsuz.ama ben test sonuclarin dogruluguna ancak kendim test ederek inanirim.gecen kis hadimkoyde o kadar karin arasinda gezdim.yuksek hizlarda sagNak yagista ve su oluklarina hizli girmeme ragmen sapma ve kayma yapmadi.simdi bazilari inanmayabilir.ama niye yalan zoyleyeyim ki ? canim soz konusu.3 5 kurus icin canimdan olmak istemem.c4 aracmizda da primacy hp var mukemmel yol tutus , konfora ulastim.zaten kuru zeminde rakipleri yokc4 e 60 bimde yaris e 35 binde aldik lastikleri.c4 su anda 124.580 yaris 73 binde.bakim icin 2 hafta once goturdugumzde exper tutup lastikleri kontrol ettirdik lastiklerin yasal sinira inmedgni soylediler. simde ben niye inanayim ki testlere.canli gorup yasamisim gerisi bos.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 30 Aralık 2010; 12:11:06 >
  • Bridgestone turanza er300 iyidir. 195 liği var. gayet memnunum. Daha önce dunlop vardı o da iyiydi ama girip çıktığımız çukurları düşünürsek bridgestone sağlamlık açısından bir adım daha önde gibi.
  • Yokohama C.Drive(ya da C.Drive 2), Toyo Proxes 4, Bridgestone Adrenalin RE001. S001 i sormuşsunuz o da iyi lastiktir ama V sınıfı var mı bilmiyorum o seride(aracınız hız bakımında V sınıfıdır herhalde). Pirelli Zero serileride iyidir.
  • Goodyear EfficientGrip lastiklerde fena değil, ben kullanmaktayım en önemli özelliği en düşük yuvarlanma direncine ve yakıt tasarrufu sağlayan lastik olması, yumuşak, hafif ve sessiz bir lastiktir, yol tutuş konusunda beğenenlerde var beğenmeyenlerde ama bence güzel tutuyor.
  • Michelin Primacy ve Bridgestone Turanza modellerinin ikisini de uzun kilometreler kullandim. Su anda kendi aracimda da 205-55-r16 ebatlarinda Michelin Primacy kullaniyorum. Lastik henuz 1200kmde ve herhangi bir sorununu gormedim.

Fakat Bridgestone'un sert yapisinin ulkemiz yollarina daha uygun oldugunu dusunuyorum.
  • Bende 1 ay öncesine kadar çok araştırdım.

70.000 km de aracımın üstündeki Continental Sport Contact2 leri değiştirdim.Üretimi bittiğinden kesinlikle Sport Contact 2 almaya niyetlenme.Bir sorun karşısında lastik bulamayabilirsin.

Yumuşak Hamur İstersen Michelin Primacy Hp den önce Goodyear EfficientGrip önerebilirim.Şu anda kullanıyorum gayet güzel bir lastik.Üstelik 1 yıl da yol kaynaklı kazalara karşı kaskosu var.Yani yarıldığında,tamiri mümkün olmadığı durumlarda yeni lastik veriyorlar.

Sert Hamur içinse Bridgetstone Turanza ER300.

Benim Turanza tercih etmeme sebebim yol sesi ve 2 yıl veya 20.000 km sonunda daha da sertleşmesi.D sınıfı aracınızda bunun sorun olmayacağını düşünüyorum.

Ben aldığım zaman Primacy Hp : 185 tl EfficientGrip : 135 tl Turanza : 155 tl 'ydi
  • Michelin Primacy Hp derim bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapici

Yokohama C.Drive(ya da C.Drive 2), Toyo Proxes 4, Bridgestone Adrenalin RE001. S001 i sormuşsunuz o da iyi lastiktir ama V sınıfı var mı bilmiyorum o seride(aracınız hız bakımında V sınıfıdır herhalde). Pirelli Zero serileride iyidir.

S001 hız bakımından R16 boyutundakiler W sınıfı oluyormuş, ama bu hız sınıflarının ne manaya geldiğini tam bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahirismaileren

quote:

Orijinalden alıntı: yapici

Yokohama C.Drive(ya da C.Drive 2), Toyo Proxes 4, Bridgestone Adrenalin RE001. S001 i sormuşsunuz o da iyi lastiktir ama V sınıfı var mı bilmiyorum o seride(aracınız hız bakımında V sınıfıdır herhalde). Pirelli Zero serileride iyidir.

S001 hız bakımından R16 boyutundakiler W sınıfı oluyormuş, ama bu hız sınıflarının ne manaya geldiğini tam bilmiyorum.

U=200 H=210 V=240 W=270 Y=300 ZR=>240 km/h anlamındadır ve bu hız sınıfı yükseldikçe lastik fiyatı da aşırı bir oranda artar. Mesela benim C4 91V (91 de lastiğin max başınçda taşıyacağı ağırlıktır) ben C.Drive alırken 91H ve 94V vardı, 94V olanı seçtim. Bu arada C4 ün son hızı ise 190Km/h. Bir de tavsiyem lastikleri bayilerde gör elle-dokun, desenine bak öyle karar ver, her ne kadar bu bir belirleme kıstası olmasa da en azından içine sinme bakımından daha iyi olur.
  • uygun fiyata 205/55/16 SYRON RACE1 94W buldum,

bu lastik nasıldır acaba? bu lastiği kullanan veya bilgisi olan var mı?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahirismaileren

uygun fiyata 205/55/16 SYRON RACE1 94W buldum,

bu lastik nasıldır acaba? bu lastiği kullanan veya bilgisi olan var mı?

teşekkürler

Hocam bunu alacağına git PETLAS al bari.

En azından arkasında destek alabileceğiniz bir kurum ve geniş bir bayii ağı var.

Eski kalitesiz lastiklerden de eser yok bu arada.

http://www.petlas.com.tr/index.php#

Haluk
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.