Şimdi Ara

205/55/R16 Kış Lastiği Alacaklar / ANKARA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
9.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lastiklerle ilgili birkaç konu var fakat herkes başka ebat lastik baktığı için ortalık karışıyor.

Ben başlıktaki ölçülerde 4 adet kış lastiği almak için Ankara'da araştırma içindeyim.
    Şu ana kadar benim aldığım fiyatlar :
    Petlas Snowmaster - 160 TL (170 TL / 6 Taksit)
    Hankook - 160 TL (170 TL / 6 Taksit)
    Goodyear UG8 H Serisi 220 TL (230 TL / 6 Taksit, 5" Navigasyon hediyeli) / T serisi 10 lira daha ucuz, 3.5" Navigasyon hediyeli.

Forumda, T serisi Goodyear'ı 5" navigasyon hediyesi ile birlikte 210 liraya alan arkadaşlar var.
    Yine başarılı kabul edilen kış lastiklerinden, Kumho için 175 lira fiyat alanlar var.

Benim de öncelikli hedefim, 200-210 lira civarına 5" navigasyonlu UG8 almak. Olmazsa, 160-170 civarına Kumho / Petlas gibi markalara yönelmeyi düşünüyorum.

Continental en iyi kış lastiklerini üretiyor. Ancak Ankara'da denk gelmedim.

Herkes aldığı fiyatları, yer adı vererek paylaşırsa sevinirim. Belki ortak bir yerden de alınabilir. (Benim aldığım fiyatların daha altı forumda mevcut olduğu için ben yer bilgisi vermedim.)

• Lastik fiyatlarına navigasyon parasının eklendiğini unutmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

Lastik fiyatlarına navigasyon parasının eklendiğini unutmamak lazım.

Hayır, lastik fiyatları navigasyonla sadece 10 lira oynuyor, yani 3.5" ekranlı cihaz 40 lira, 5" ekranlı cihaz 80 liraya mal oluyor. Piyasa fiyatları bunun çok çok üstünde. Türkiye'de tüm hediyeli kampanyalarda, hediye fiyatı ürünün üstüne eklenir ve satıcı direk size hediyeyi alıp almayacağınızı sorar. Goodyear öyle yapmamış... Şaşırtıcı ama gerçek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 26 Ekim 2011; 9:35:49 >
  • Merhaba bende aynı ölçülerde 2 tane alacağım , benim -1 hafta önce- aldığım fiyatalara göre , kumho 180(tek çekim veya nakit) , ve bir de michelin yan markası kormoran 175 tl idi.
  • Kormorona bulaşmayın pek.Uzman yorumlarında berbat olarak değerlendiriyorlar.
  • Lastik araç için en önemli parça olup özellikle kar lastiği kışın sert geçen bölgeler için hayati önem taşımaktadır.Bu nedenle 30-40TL fiyata kıyıp dandik lastiklerden uzak durun...
  • Michelin'i arkadaşa aldık bu ebatta pazartesi günü.. 235 tl idi ve Michelin marka paspas hediyesi vardı..
  • güncel, bu sene için aynı ölçüde Ankarada tavsiyesi olan varmı?
  • Benim olculerimde bunlar

Petlas w651 hicin 175.00 fiyat aldim

Michelin h alpin 250.00 tl dedi

Kararsiz kaldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Benim olculerimde bunlar

Petlas w651 hicin 175.00 fiyat aldim

Michelin h alpin 250.00 tl dedi

Kararsiz kaldim

Kararsız kalacak birşey yok marka takıntınz varsa michelin yoksa petlas

4 lastik fiyat farkı 300 lira, şüphesiz petlas
  • Kış lastiğini kiralamak mümkün mü? Sadece 1 seneliğine Ankaradayım sonra kış lastiği ihtiyacım olmayacak.
  • arkadaslar bende kis lastigi bakiyorum on tarafi buluyorum ama arka taraf hicbiryerde yok
    On 225/45/17
    Arka255/40/17
    Lastikcinin birisi bulsanda verim alamazsin dedi
    aslinda bitane buldum daha once hic ismini duymamistim ve cok yuksek fiyat söyledi

• petlas nakit 640 tlye bana uygun geldi,performansını hiç bilmiyorum
    continental in fiyatı nedir ortalama ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: time is up

arkadaslar bende kis lastigi bakiyorum on tarafi buluyorum ama arka taraf hicbiryerde yok
    On 225/45/17
    Arka255/40/17
    aslinda bitane buldum daha once hic ismini duymamistim ve cok yuksek fiyat söyledi

hocam kışın arkaya 255 taban takıp nasıl yol almayı düşünüyorsun? ne gerek var ki, arkaları da 225 al daha rahat edersin. hatta 16 inch'e düşmen daha da iyi olur. aracın bmw sanırım. ben geçen sene kumho rft almıştım, ankara'ya o kadar kar yağdı her gün aracımı rahatlıkla çıkarabildim. tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

quote:

arkadaslar bende kis lastigi bakiyorum on tarafi buluyorum ama arka taraf hicbiryerde yok
    On 225/45/17
    Arka255/40/17

hocam kışın arkaya 255 taban takıp nasıl yol almayı düşünüyorsun? ne gerek var ki, arkaları da 225 al daha rahat edersin. hatta 16 inch'e düşmen daha da iyi olur. aracın bmw sanırım. ben geçen sene kumho rft almıştım, ankara'ya o kadar kar yağdı her gün aracımı rahatlıkla çıkarabildim. tavsiye ederim.

hocam araba o sekil geldigi icin 255tabana bakiyorum
    225 tak diyorsunda ama arka jant cok kalin on janta gore, olurmu bilemem
    birde 225 takdim diyelim arkaya, garantiden cikarmi araba,

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

quote:

On 225/45/17
    Arka255/40/17

hocam araba o sekil geldigi icin 255tabana bakiyorum
    225 tak diyorsunda ama arka jant cok kalin on janta gore, olurmu bilemem
    birde 225 takdim diyelim arkaya, garantiden cikarmi araba,

Lastikcilere sorun hocam, 255 tabanla karda problem yasarsiniz. Arac yere ne kadar az temas ederse o kadar rahat olur kisin. Biz 3 serisi basliginda bunu konusmustuk. Arkalarin 255 olmasi tamamen kozmetik bir olay, suruse aman aman bir etkisi olmaz zaten. Ayrica arac garantiden de cikmaz merak etmeyin. Arac e90 sport plus sanirim?

• Ben de almak istiyorum, takipteyim...
  • O zaman Honda Civic konusunda yazmış olduğum mesajımı buraya da ekleyeyim:)

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Arkadaşlar Ankarada ben de lastikçi arkadaşımdan 205/55/16 ebatlar için fiyat aldım biraz önce:

MichElin : 235 TL
    Continental : 220 TL
    Good Year : 190 TL
    Pirelli : 190 TL
    Petlas : 165 TL

Bu rakamlar stoklarla sınırlıymış ve 15 Ekimden sonra fiyatlar artacakmış.

İhtiyaç duyanlar için lastikçi arkadaşımın telefonunu vereyim:

Levent : 0532 762 4960

Şahsi fikrimdir, üst rakamlara çıkılacaksa, önceki mesajımda da yazdığım gibi Bridgestone - Lassa tercihimdir.

Ancak kış şartlarında öncelik performans olmayacağı için son dönemde kendini çok geliştiren Petlas markası da gönül rahatlığıyla alınabilir.

Aracını efendi kullanan ve kış şartlarında ciddi bir performans beklentisi içinde olmayan arkadaşlarımızın daha pahalı lastiklere fazladan para vermelerine gerek olmadığını düşünüyorum.

Herkese selamlar. :)

Bir de şunu da yazmışım aynı konuda:

quote:

Eskiden beğenmezdim Petlas'ı.

Ama Abdülkadir Özcan aldıktan sonra resmen çağ atlattı firmaya.

Yerli malı ve/veya yerli üretim olması, eğer kalitede ciddi bir fark yoksa benim için tercih sebebi. :)

Levent'in dükkanın adresini yazayım:

Turgut Özal Bulvarı (eski adıyla İskitler caddesi) 63-C.

BP benzinlik içi.

Tarif de edeyim:) Samsun yolundan Ankamall - Emniyet tarafına doğru gelirken Etlik kavşağını geçer geçmez yolun sağında BP benzinliğin içindeki dükkan Levent'in.

Bu arada Levent dükkanını yeni açtı ve kış lastiği alanların yazlık lastiklerini ücretsiz saklama hizmeti de var.

Benim yaklaşık 10 yıldır lastik işlerimi kendisi hallediyor ve uygulamasını da şu şekilde:

Lastiklerin üzerine isminizin yazılı olduğu kağıtlar bantlanıyor ve de üst kattaki depoya kaldırılıyor.

Yaz başında da kış lastiklerinizi çıkartıp yazlıklarınızı taktırınca da kışlıklarınızı depoda saklıyor.

Yılda iki kez yazlık-kışlık lastik değişimi ücreti olan 40'ar TL talep ediliyor, bunu da belirteyim :)

Bu arada yanlış anlama olmasın, işini düzgün yapan, güleryüzlü bir arkadaş kendisi. :)

Ben de kendisiyle önceki çalıştığı bir lastikçide tanıştım.

Başka biryerlerden daha hesaplı fiyatlar alanlar varsa, paylaşsınlar, herkes faydalansın.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 12 Ekim 2012; 13:02:07 >
  • ADAC Kış Lastiği Test Sonuçları konusunda verdiğim tablolardan 205/55/R16 ölçüsüne ait tabloyu veriyorum. Yardımı olabilir.

205/55/R16 Kış Lastiği Alacaklar / ANKARA
  • ozaman araca, uygun olan en ince lastigi takacam, marka takıntım fazla yok, yolda bırakmasın yeter
    hocam bu arada lastik olcusunden, arabanın markasını, donanımını, kasa kodunu, hangi paket oldugunu biliyorsun
    helal olsun valla
    araba e90 320d sport plus 2012
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.