Şimdi Ara

205 50 17 kışlık lastik tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 205 50 17 ebadında kışlık lastik alacağım. Hangi markayı tavsiye edersiniz. Goodyear Conti Michelin gibi markalar çok yüksek fiyat çekiyorlar. 325-350 Tl arası fiyat istiyorlar.
    Ben kışlık lastiğin kısa süreli kullanıldığı için bu kadar fazla para vermek istemiyorum.
    Petlas 205 50 17 lik kışlık lastike 200TL diyorlar
    Nexen 205 50 17 lik kışlık lastike 200 Tl diyor.

Alternatif olarak ilk başta bunları buldum. Diğer bilindik markalar çok üretilen bir lastik olmadığı için uçuk fiyatlat çekiyorlar. Siz ne tavsiye edersiniz. ?

Nasıl bir lastik almalıyım. Kayseride yaşıyorum. Erciyese kayak için çıkmak hariç pek karlı yolda seyretmiyorum. Ama yılda 1-2 hafta yerde kar oluyor. 2 hafta karda araç kullanmam gerekiyor.

• Aynı ebatta Petlas kışlığı arkadaşım kullanıyor megane coupe'unda sıkıntı yok, keza bende 205/55/16 ebadını kullanıyorum beni üzmedi diyebilirim...

F/P lastiği kışlıklarda Petlas
  • Biturbo B kullanıcısına yanıt
    Bu kadar fiyat farkının olmasının sebebi ne olabilir ? Lassa da türk malı olmasına rağmen 320 civarlarında. Anlayamadığım nokta şu. Arkadaşım da 205 60 16 lastik baktı. Petlas 190 TL lassa 200 TL dediler. Ama benim ebada gelince Petlas 200 Lassa 320 dediler. Pek bi anlam veremedim bu olaya
  • nexen lastikleri hakkında bilgisi olan kullanan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: M Y S T

Arkadaşlar 205 50 17 ebadında kışlık lastik alacağım. Hangi markayı tavsiye edersiniz. Goodyear Conti Michelin gibi markalar çok yüksek fiyat çekiyorlar. 325-350 Tl arası fiyat istiyorlar.
    Ben kışlık lastiğin kısa süreli kullanıldığı için bu kadar fazla para vermek istemiyorum.
    Petlas 205 50 17 lik kışlık lastike 200TL diyorlar
    Nexen 205 50 17 lik kışlık lastike 200 Tl diyor.

Alternatif olarak ilk başta bunları buldum. Diğer bilindik markalar çok üretilen bir lastik olmadığı için uçuk fiyatlat çekiyorlar. Siz ne tavsiye edersiniz. ?

Nasıl bir lastik almalıyım. Kayseride yaşıyorum. Erciyese kayak için çıkmak hariç pek karlı yolda seyretmiyorum. Ama yılda 1-2 hafta yerde kar oluyor. 2 hafta karda araç kullanmam gerekiyor.

Sanırım volvo s40 kullanıyorsunuz
    Ben yazlıkları alırken 205 50 17 pahalı geldiği için servisinde fikrini alarak 225 45 17 aldım
    Continental sport contact 5
    Peşin tanesi 200 tl
    Gayet sessiz ve yol tutuşu çok iyi
    Öneririm

Kış lastiği olarak ise yine aynı ebatta petlas w651 alacağım
    Kışım dağa giderim genelde
    Daha önce kullanıp memnun kalmıştım öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Del Boske -- 10 Kasım 2013; 23:31:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: M Y S T

Bu kadar fiyat farkının olmasının sebebi ne olabilir ? Lassa da türk malı olmasına rağmen 320 civarlarında. Anlayamadığım nokta şu. Arkadaşım da 205 60 16 lastik baktı. Petlas 190 TL lassa 200 TL dediler. Ama benim ebada gelince Petlas 200 Lassa 320 dediler. Pek bi anlam veremedim bu olaya

Petlas lastikleri Michelin, Continental ve Bridgestone kadar kaliteli değildir, aradaki fiyat farkı bundan ve bahsi geçen markaların "MARKA" olmasından kaynaklanıyor.

Lassa konusunda gelince de, Petlas'tan aman aman üstün bir lastik olmadığını düşünüyorum, bahsettiğiniz farklar belki seri farklarından kaynaklanıyor olabilir, ama Lassa'da ülkemizde baya isim yapmış hafızalarda yer edinmiş bir firmadır ki bunun ekmeğini yemek istemektedir.

Petlas/Starmaxx, yüksek performans beklentileri dışında normal bir kullanıcı için gayet tatminkar bir F/P lastiğidir.

• Bu ebatlar icin guncel tavsiyesi olan var mi? Cok kotu olculer. Cok pahali iyi lastikler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.