Şimdi Ara

2039'da hatay'da referandum olacak mı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
51.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir hataylı olarak şunu sölüyebilirim ne türkiye ne suriye belki 2039 da bağımsızlığımızı ilan edip hatay cumhuriyeti olabiliriz havaalanımız var tarihi turisttik mekanlar desen hertürlü medeniyetten var türkiyede esrar trafiğinin kalbi haline gelmiştir yaşıyan köylünün çoğu bu işi yapmakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi novalgine_plus -- 13 Ocak 2010; 16:34:22 >
  • arkadaşlar geçen Lozan konusunda başlık açmıştım lakin ;

"Merhaba, bir konunuz 'Tartışmalı konu' nedeniyle silindi. Bu özel mesaj sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Taşınan konunuzun adı: "Lozan Antlaşması", içeriği aşağıdadır: "

diye bir msj geldi ve konum 1 gün durmadan silindi; eğer yazdıklarımızda tartışmadan ziyade hepimizin bilgileneceği şekilde yazarsak
    konunun devam etmesini sağlayabiliriz. ve yönetici arkadaşlardan istediğim konuların silinmesi yerine kitlenmesi daha uygun olur
    o kadar bilgi boşa gidiyor. Teşekkürler
  • oyle bır referandum olsa bıle buna hataylılardan baska hıc kımse karar veremez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Witch_King_

oyle bır referandum olsa bıle buna hataylılardan baska hıc kımse karar veremez

teşekkür ederim ben İstanbulluların karar vericeğini zannediyordum.
  • Diyelim ki referandum yapıldı , hiçbir hataylı suriye tercih etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

@döküntü fena bozmuş çocukları

dokuntu cok mu buyuk 1990'lı
  • tarihle alakalı bir konuyu bile egoların savaşına çevirdiniz,

bravo

• quote:

Orijinalden alıntı: spyae

tarihle alakalı bir konuyu bile egoların savaşına çevirdiniz,

bravo

/>

O nasıl gif ya.
  • lisede milli güvenlik dersimize giren yarbay söylemişti. biz belki göremeyeceğiz ama siz 2039'da hatay'ın türkiye'den alındığını göreceksiniz.. sinirlenmişti bayaa bunu anlatırken, not alın bi kenara göreceksiniz falan demişti.. eski günler
  • hataylıyım...umarım güzel vatanım Türkiyemden ayrılmayız
  • bu gizli madde muhabbetini bende duydum. ama hatayda referandum olsa gene türkiye denir gibi düşünüyorum. türkiye dememeleri için ya da suriye demeleri için bir sebep göremiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC-130

hataylıyım...umarım güzel vatanım Türkiyemden ayrılmayız

Ayrılacaksın Uleennnn

evinin ili ilçelerinin anası olacaksın ....

hatay 2019 da yapılacak referandumla Çorum a bağlanacakmış

Bizim Tarih hocası da böyle demişti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: incubus77

quote:

Orijinalden alıntı: Witch_King_

oyle bır referandum olsa bıle buna hataylılardan baska hıc kımse karar veremez

teşekkür ederim ben İstanbulluların karar vericeğini zannediyordum.

• 1980 Hatay doğumluyum. Arap kökenliyim.
    Hatay zamanında bağımsız bir cumhuriyet iken referandum ile Türkiyeye katılmayı tercih etmiş.
    Böyle bir referandum olmayacak, ama velev ki oldu diyelim, Hatay halkı kesinlikle suriye veya bağımsız devlet olmayı tercih etmeyecektir.
    Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan dolayı onur duyuyorum.

Suriye de kimmiş, bizden 50 yıl geride olan, özgürlüklerin olmadığı bir ülke. Hataylıların çoğu suriyeyi çok iyi bilirler. O yüzden kimse orayı tercih etmez.

Hatay'dan güzel memleketimin güzel insanlarına selam olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: callx

lisede milli güvenlik dersimize giren yarbay söylemişti. biz belki göremeyeceğiz ama siz 2039'da hatay'ın türkiye'den alındığını göreceksiniz.. sinirlenmişti bayaa bunu anlatırken, not alın bi kenara göreceksiniz falan demişti.. eski günler

Boşuna yarbay olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozoklar

quote:

Orijinalden alıntı: N.alper

quote:

Orijinalden alıntı: VeNoM

Atatürk'e yatıp kalkıp dua edelim, hayatının son demlerinde bile bunun için uğraştı adam ve başardı..İnönü olsaydı memleketin başında Hatay bile elden gittiydi..Burnumuzun dibindeki adayı alamamış adam Hatay'ı hiç alamazdı..

ismet inönü süpermendi demi

ya da karşımızdaki devletler salaktı

arkadaşım öğrenmende bence yarar var karşımızda fransa ingiltere gibi devletler vardı herşey sandığınız gibimi

adalar sorunu bambaşka bir sorundur

olayları o günün şartlarında değerlendirin

bunlar tamamen bana ait değildir bir tarihçinin sözleride var içinde

İsmet inönü daha köy bile yönetemez

Tarih kitabı okudunmu hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: MacTavish®

HURAFE BENCE HATAY EDEBİYET BİZİMDİR

Bu ne demek ya

"Ebediyen" olmasın o?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

quote:

Orijinalden alıntı: AC-130

hataylıyım...umarım güzel vatanım Türkiyemden ayrılmayız

Ayrılacaksın Uleennnn

evinin ili ilçelerinin anası olacaksın ....

hatay 2019 da yapılacak referandumla Çorum a bağlanacakmış

Bizim Tarih hocası da böyle demişti...

haa çoruma bağlancaksa sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: novalgine_plus

bir hataylı olarak şunu sölüyebilirim ne türkiye ne suriye belki 2039 da bağımsızlığımızı ilan edip hatay cumhuriyeti olabiliriz havaalanımız var tarihi turisttik mekanlar desen hertürlü medeniyetten var türkiyede esrar trafiğinin kalbi haline gelmiştir yaşıyan köylünün çoğu bu işi yapmakta

al işte bide kürtlere laf ederler. hainin babası burda adam alenen konuşuyo espiriyi falan geç

• Gündem kıtlığı çekiyoruz sanırım Hatay'ın Suriye'ye bağlanma veya Türkiye sınırlarından ayrılma ihtimali dünyanın ters dönmesi ihtimaline eşdeğerdir ek olarak bir Hatay'lı bir İskenderun'lu olarak bu bölgenin insanı kadar Atatürkçü , Cumhuriyetçi ve ülkesine milletine bağlı ''Ne mutlu Türk'üm diyene '' cümlesini içten söyleyen insan topluluğunu aynı çatı altında bulmanız ve farklı etnik kimliklerle bulmanız gerçekten zor çok zordur .

''Ezan , çan , hazzan''
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.