Şimdi Ara

Türkiye 2020 Yılında pandemiye rağmen sağlık turizminden 2,5 milyar dolar gelir elde etti. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
2
Favori
7.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki bunların sonucu olarak bizim vergiler düşecek mi? Yoksa bize para falan mı verecekler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Peki bunların sonucu olarak bizim vergiler düşecek mi? Yoksa bize para falan mı verecekler?
    Hocam ihracatın artması doları düşürür cari açığı azaltır, ama bence ilk etapta öncelik olan temel ihtiyaçlardaki verginin kaldırılması ve özel sektör çalışma şartlarının iyileşmesi mesela zenginleşen sermayenin asgari ücreti arttırması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

Hocam ihracatın artması doları düşürür cari açığı azaltır, ama bence ilk etapta öncelik olan temel ihtiyaçlardaki verginin kaldırılması ve özel sektör çalışma şartlarının iyileşmesi mesela zenginleşen sermayenin asgari ücreti arttırması.

Alıntıları Göster
    Hiçbiri olmaz. Ben bu ülkede konan vergilerin kalktığını görmedim. Yok mercimek satmışın bilmem ne satmışın bana ne? Ben bunlarla marketten alışveriş yapmıyorum. Cebimden çıkana bakarım. Yıllardır aynı tatava onu satıyoruz bunu satıyoruz peki ben ne alıyorum? Hiçbirşey. O yüzden bunlar boş muhabbet.
    Biz diye birşey yok ben yoksulsam ben yoksulum devletin parası, ihracatçının kazancı bana gelmez onun parasıdır.

• quote:

Hiçbiri olmaz. Ben bu ülkede konan vergilerin kalktığını görmedim. Yok mercimek satmışın bilmem ne satmışın bana ne? Ben bunlarla marketten alışveriş yapmıyorum. Cebimden çıkana bakarım. Yıllardır aynı tatava onu satıyoruz bunu satıyoruz peki ben ne alıyorum? Hiçbirşey. O yüzden bunlar boş muhabbet.
    Biz diye birşey yok ben yoksulsam ben yoksulum devletin parası, ihracatçının kazancı bana gelmez onun parasıdır.

Alıntıları Göster
    sallliyorrrr...

uretti denilen cigazlarin devreleri siemens alman ekran paneller isvicreli bir firma idi. sadece alip takip, arayuz gelistirip satiyorlar. adina da yerli uretim diyorlar.

gunes tirbunu koymus. yanilmiyorsam danimarka urunu.

yani salliyorlar kardes. amac gazlamak.

he hububat artisi patladi avrupada. ben bile 20 kilo pirinc 20 kilo fasulye vs stoklamistim memlekete destek olsun diye Turkiye uretimi besinler tercih ediyorum elimden geldigince.

• quote:

Ithalatın durumuna bakmak lazım. Geçmiş yıllarda ihraç ettigimizin 10-15 katını ithal etmişiz.
    Türkiye 2020 Yılında pandemiye rağmen sağlık turizminden 2,5 milyar dolar gelir elde etti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Alıntıları Göster
    Bana bunlar biraz hayalcilik gibi geliyor. Daha elle tutulur katma değeri yüksek bir ürünümüz veya markamız yok. Savunma sanayi diyoruz ama onda da gelirler düşük.

Türk Savunma ve Havacılık Sanayii, 2019’un Aralık ayında 288 milyon 660 bin dolar değerinde ihracat gerçekleştirdi. Sektör tarafından 2019 yılı boyunca yapılan toplam ihracat, bir önceki yıla göre %34.6’lık artış göstererek 2 milyar 740 milyon 988 bin dolar olarak gerçekleşti. Böylelikle Türk Savunma ve Havacılık Sanayii, 2019 yılında yeni bir ihracat rekoruna ulaşmış oldu.

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, 2019'da gerçekleştirilen 319 bin 772 ton iç fındık ihracatı karşılığında 2 milyar 28 milyon 727 bin 972 dolar döviz gelir elde edildiğini bildirdi.

Sadece fındık ihracatının ülkeye soktuğu döviz savunma sanayinin 4 5 katı olabilir. Patentler, ithal parçalar vs. hesaba katıldığında savunma sanayinde çok fazla karlılık olduğunu düşünmüyorum.

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    Siz yurtdışında burada üretilen ürünleri yerken bizde kanada mercimeği yiyoruz.
    Böyle konuları sürekli açıyor bunlarla övünüp ne elde edecekse artık. Yok onu satmışlar yok bunu satmışlar falan filan. Vatandaş olarak bu işlerden bize birşey gelmiyor? Ne anlamı kaldı ki?
  • quote:

Siz yurtdışında burada üretilen ürünleri yerken bizde kanada mercimeği yiyoruz.
    Böyle konuları sürekli açıyor bunlarla övünüp ne elde edecekse artık. Yok onu satmışlar yok bunu satmışlar falan filan. Vatandaş olarak bu işlerden bize birşey gelmiyor? Ne anlamı kaldı ki?
    Esenler AKP genclik kollarinin bu ayki projelerinden biri muhtemelen, bi tanesine twitter actiriyolar digerlerine bunu yayacaksiniz diyorlar, bu cocuk da ekmeginin pesinde yazik bi baltaya sap olamamis internet trollu olunca partide yukselip torpil falan bi yere kapagi atariz belki diyor.

Hayat zor be
  • Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu uzun ömürlü bataryaları üreten ASPİLSAN Enerji, çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek yerlileşme konusunda Türkiye'nin ilk raylı sistemler aküsünü üretti.

• Hayirdir twitter hesabini kapattilar fazla enerjini burada mi harciyorsun?Türkiye 2020 Yılında pandemiye rağmen sağlık turizminden 2,5 milyar dolar gelir elde etti. 

• Hocam Akkuyu NGS ile ilgili ne düşünüyorsunuz, özellikle birim enerji maliyeti ve zorunlu alım konusunda?

• Twitter i kaynak olarak atmak yerine resmi bir kanaldan atarsanız daha iyi olur bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Hocam Akkuyu NGS ile ilgili ne düşünüyorsunuz, özellikle birim enerji maliyeti ve zorunlu alım konusunda?

Hocam ben bu konuda devletin açıklamalarına itimat ederim, bilgileri buradan aldım buyrun:

https://www.enerji.gov.tr/File/?path=ROOT%2F1%2FDocuments%2FSayfalar%2FT%C3%BCrkiyenin_N%C3%BCkleer_Santral_Projeleri_Soru-Cevap.pdf

Eğer Akkuyu ve Sinop şu an devreye girse toplam enerji tüketimimizin %25'i karşılanacakmıştı. Bu bilgilere göre Akkuyu ve Sinop nükleer santralleri sayesinde yıllık 7.2 milyar dolar doğal gaz ithalinden kurtulacağız. Akkuyu nükleer güç santrali projesi kapsamında santralden üretilecek elektriğin ortalama %50’si 12,35 ABD senti/kWh’den TETAŞ tarafından satın alınacaktır. Söz konusu fiyat, 2037 yılında da geçerli olacak olan fiyattır. Söz konusu fiyat günümüze indirgenir ise 6,35 ABD senti/kWh’e tekabül etmektedir.Bu fiyatta eskalasyon yoktur, hazine garantisi yoktur, üstelik 2037’den sonraki dönemde net karın % 20’si hazinemize aktarılacaktır.  İngiltere, 3200 MW kapasiteli iki nükleer santral için devlet garantisinin yanı sıra, taban fiyat 13.5 ABD senti olmak üzere 35 yıl boyunca enflasyon oranında artacak alım garantisi vermiştir. Akkuyu ve Sinop’un yıllık yakıt maliyeti 720 milyon dolar iken aynı miktar elektriği doğal gaz santrallerinden üretmek istesek ödeyeceğimiz yakıt miktarı 7,2 milyar dolardır, yani nükleer yakıt 10 kat daha ucuzdur.

Kitapçıkta şöyle bir başlık var hocam:

10) Türkiye nükleer silah üretmeyi mi amaçlıyor?

Reis-i Cumhurun açıklamaları doğrultusunda bu başlığa gülüyorum  Türkiye 2020 Yılında pandemiye rağmen sağlık turizminden 2,5 milyar dolar gelir elde etti. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 14 Haziran 2020; 0:52:3 >

• Bu bicerdover ilkse uzelin urettikleri neydi? Uzel istanbul edirnekapida uretim yapiyordu
    Hadi bunu gecelim

MAG Biçer Döver ( Ar-Ge Süreci devem etmektedir. )

Bu kadar basit bir yazim hatasini web sitesinden daha duzelmeyen bit firmayi ciddiye almalimiyiz ?

• quote:

Hocam ben bu konuda devletin açıklamalarına itimat ederim, bilgileri buradan aldım buyrun:

https://www.enerji.gov.tr/File/?path=ROOT%2F1%2FDocuments%2FSayfalar%2FT%C3%BCrkiyenin_N%C3%BCkleer_Santral_Projeleri_Soru-Cevap.pdf

Eğer Akkuyu ve Sinop şu an devreye girse toplam enerji tüketimimizin %25'i karşılanacakmıştı. Bu bilgilere göre Akkuyu ve Sinop nükleer santralleri sayesinde yıllık 7.2 milyar dolar doğal gaz ithalinden kurtulacağız. Akkuyu nükleer güç santrali projesi kapsamında santralden üretilecek elektriğin ortalama %50’si 12,35 ABD senti/kWh’den TETAŞ tarafından satın alınacaktır. Söz konusu fiyat, 2037 yılında da geçerli olacak olan fiyattır. Söz konusu fiyat günümüze indirgenir ise 6,35 ABD senti/kWh’e tekabül etmektedir.Bu fiyatta eskalasyon yoktur, hazine garantisi yoktur, üstelik 2037’den sonraki dönemde net karın % 20’si hazinemize aktarılacaktır.  İngiltere, 3200 MW kapasiteli iki nükleer santral için devlet garantisinin yanı sıra, taban fiyat 13.5 ABD senti olmak üzere 35 yıl boyunca enflasyon oranında artacak alım garantisi vermiştir. Akkuyu ve Sinop’un yıllık yakıt maliyeti 720 milyon dolar iken aynı miktar elektriği doğal gaz santrallerinden üretmek istesek ödeyeceğimiz yakıt miktarı 7,2 milyar dolardır, yani nükleer yakıt 10 kat daha ucuzdur.

Kitapçıkta şöyle bir başlık var hocam:

10) Türkiye nükleer silah üretmeyi mi amaçlıyor?

Reis-i Cumhurun açıklamaları doğrultusunda bu başlığa gülüyorum   

Alıntıları Göster

"üretilecek elektriğin ortalama %50’si 12,35 ABD senti/kWh’den TETAŞ tarafından satın alınacaktır" Alım garantisi hani yoktu ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.