Şimdi Ara

2022 F/P Otel Fırsatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Shafter , Sar1Lac1 , alikkkk Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
1.070
Cevap
168
Favori
112.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 179
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 52
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 29
  • Favoriye Eklediklerim 168
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Fr.BJK (98 mesaj) Diverso (61 mesaj) Oz_Webster (60 mesaj) Shafter (52 mesaj) fettah (48 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (426 mesaj) Mobil (322 mesaj) Mini (33 mesaj) (152 mesaj) (137 mesaj)
  • @
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
53. Sırada  bugün en iyi #23
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7077 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İlk mesajı belli başlı otellerin erken rezervasyon başlangıç fiyatlarını yazmak için güncelleyeceğim.

Yaz geldiğinde en azından karşılaştırıp kazanç veya kaçan fırsat olup olmadığını görebiliriz.

Yıllardır ilk çıkış fiyatları hep aralarda kaynıyordu en azından fikir sahibi oluruz.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Tum fiyatlari temmuz 20-25 arasi 5 gece olarak paylasacagim.

Kaya Palazzo Golf Resort 20.880 TL

Sueno Hotels Deluxe Belek 15.750 tl. ( diverso ile 15.000 ) - 6 gece fiyati. 5 geceye izin vermiyor otel.

Doubletree By Hilton Antalya Kemer - 11.700

Ic Hotels Santai Family Resort - 14.560

Selectum Luxury Resort - 15,125

Voyage Belek Golf & Spa - 24.500

Voyage Sorgun - 19.950

Limak Atlantis De Luxe Hotel & Resort - 13.350

Gloria Serenity Resort - 22.463

Gloria Golf Resort - 18.865

Granada Luxury Belek - 12.000

Güral Premier Tekirova - 16.875

Amara Luxury Resort & Villas 9.804TL

Nirvana Dolce Vita Luxury Villas & Suites 15.300TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 20 Kasım 2021; 15:36:5 >

Bahsedilenler: burak jr

• 2018 yılında 2 yetişkin, 3 çocuk ağustos sonu 5 gece 3500 tl ye gitmiştik IC Green Palace oteline....şimdi baktım 33000 tl...10 kat artış var...öğretmen olarak maaşım 2 kat bile artmadı..geçen yıl yine aynı şartlarla trendy lara ya gitmiştik 9500 tl, şimdi 15800 tl..%70 civarı..

artık bir öğretmen olarak 3 çocuk ile herhangi bir otele gitmem imkansız gibi duruyor malesef...

Ne olacak shafter hocam.Bu ekonomide kaç kişi tatile gidebilir. Bak şu saatlerde euro 16.5 gördü.20-30 bin tl kaç kişi tatile verecekte gidecek.İnsanlar artık geçim derdinde.Ben kısmen iyi maaş alan bir devlet memuruyum ama ben artık bırak tatili ay sonunu nasıl getirebilirimi düşünüyorum.ki ben 2019a kadar senede minumum 2-3 farklı otele giden biriydim.Artık hayal olma noktasına geldi ailecek iyi bir yerde tatil yapmak.Bizi bu duruma düşürenlere selam olsun..

Ne alakası var birader, kurumsal olan ve olmayan tüm işyerlerinde belirli bir uslup ve iletişimle tarihler kolayca ayarlanır. Gayet insani bir durum ve konuşularak genelde çözülür.

Bazı işyerlerinde bazı departmanlarda blok izin kullandırılmaz. Örneğin 8 kişilik ekipte herkes iki haftayı blok şekilde kullanırsa son kişiler için yaz mevsimi bitmiş olur. Bunun yerine genelde 1 hafta +1 hafta şeklinde kullandırılır.

Yeni işyerimde bu yaz ilk tatilime çıkıcam, sevkiyat ekibinde toplam 5 şoför, 1 şef, 1 müdürüz.

Kasım ayında temmuzun son haftasına erken rezervasyon satın aldım, diğer şoförlere sakıncası var mı diye sordum. Şefe ve müdüre de söyledim kimse sorun etmedi. Bu kadar basit.

Maaşım da göklerde değil, kamyon şoförüyüm eşim de öğretmen. Maaşlarımız benzer. Her yıl tatil yapabilen bir aile de değiliz.

ets dışındaki yerlerde %25 öde kalanı girişte ödersin kampanyası var.

paranın %75'i ni 9 ay sonra ödemek demek, günümüz enflasyon ve mevduat faizlerine göre, yaklaşık %5 indirimli satın almak demektir.

ayrıca iptal ettiğinizde de, ödediğiniz tutarı daha sonra almaya başlayacağınız için, vadeye bağlı zararı da azaltmış olur.

sadece bilgi amaçlı paylaşıyorum

edit: 1 gün sonra ETS %25 kampanyasını yaptı hatta ilaveten istersen 4 ay sonra ödemeye başla kampanyası da yaptı. Aksi taktirde diğer firmalara göre çok geride kalıyordu fakat şuan 4 ay sonra ödemeye başla kampanyası hepsinde iyi. Tek sorun var, fahiş otel fiyatları :)

Aile boyu tatil için bütçemize uyan crystal prestij elite/kemer tesisi oldu, 5 gece temmuz sonu 8900 e aldık iptal sigortası ile birlikte, 12-13 bine kadar crystal den çok da farkı olmayan tesisler vardı, ilgimizi çeken çoğu tesis 14-15 binden başlıyordu,memur bütçesini abartı zorlamaya gerek görmedik herkese iyi tatiller dilerim( 2 yetişkin 1 çocuk 8 yaş, 27 temmuz girişli)
    Otel rezervasyonu yaptıranlar genelde fiyat bilgisi paylaşıyor.

Kişi, tarih ve ücret bu üçlüyü bir arada paylaşırlarsa daha iyi bir referans olur
    Silence beach sanırım el değiştirmiş ve selectum family Side olmuş ,aquasi dışında kötü bir oteldi ama selectum un kalitesini otele aktaracaktir düşüncesindeyim,ets'de Ağustos 5 gece 9000 civari çıkıyor risk alinabilir diye düşünüyorum, geçen seneki nirvana dolce vita gibi olursa fırsattır ama dedigim gibi bu riski herkes alamaz.

Merhabalar,

Ben 2020 ve 2021 yaz aylarını Swandor Topkapı Palace da geçirdim.

• Otel Tatil köyü oteli, Ana havuzu büyük, denize sıfır. aquaparkı var havuzun yanında. Ayrıca arkada Relax havuz ve yanında pastanesi var orayı tercih ederim kendi açık dondurmaları ve tatlıları var
    • Denizi dalgalı ve deniz girişi biraz taşlı rahatsız etmez sizi. Hem kum hemde çim plajı var.
    • Yemekleri fena değil tavuk eti ağırlıklı kırmızı et, hindi eti ve balık var. kahvaltısı da fena değil pastırma olmaz ama :) Tatlı ları da fena sayılmaz.
    • Çocuklu aileler için ideal tatilciler çocukları mini cluba bırakıyor akşama kadar iyi ilgileniyorlar gördüğüm kadarıyla iyi ilgileniyorlar.
    • Ana havuzun orada Bar var sıcak soğuk her türlü içecek var. İçkilerde Absolut, smirnoff vodka ama özellikle bu iki ismi söylemelisin başka vodka veriyorlar :) enerji içeceği Redbul değil bilmediğim litrelik bir marka Viski Jack Daniels vardı. Jager likör vardı malibu vardı. Yeni Rakı bir iki tane daha marka vardı.
    • Odalar Hergün temizleniyor du ve mini bar dolumu oluyordu Mini bar da : Cola, Fanta, Soda, Su, Meyve suyu, cips, çubuk kraker.
    • Ana havuzun orada güzel lahmacun ve tereyağlı soslu köfte ve mantı çıkan restaurantları var.
    • Sahilde Snack bar var hamburger, pizza, tavuk kızartma gibi yiyecekler çıkıyordu hemen onun yanında barı var ve dondurma makinası var şu mc donalds larda olanlardan :)
    • Akşamları Anfi de eğlenceli showlar var oradan çıkıp meydanda canlı müzik oluyor gece 11 gibi açık diskoları açılıyor bazı günlerde orasıda eğlenceli oluyor mesela bu sene Inna Konseri vardı.
    • Gün içerisinde eğlenceli oyunlar oluyor su topu, dart,voleybol, survivor oyunları genelde şampanya ve şarap ödüllü oluyor.
    • Eşim ve çocuğum seviyor o oteli yani bütçemize göre gidebildiğimiz oteller arasında iyi diyebileceğim olduğu için gidiyoruz. ama bu sene gidebilir miyiz bilemem.

bu bizim kendi değerlendirmemiz çok iyi otellere gitmedik orta halli otellere gittik ama ben şuana kadar memnun kaldım. siz memnun kalırmısınız bir şey diyemem.

Granada luxury belek e bir arkadaşım gidiyor sürekli o seviyor orayı ancak bazı zamanlarda çok kalabalık oluyor diye dert yanıyor ama otelden memnun. biz hem deniz hem havuz ve aquapark olsun diye seçiyoruz burayı.

2019 yılın da Asteria Kremline gittik o da fena değildi ancak Swandor daha iyi geldi ondan sonra.

Başka sormak istediğiniz bir şey olursa yazabilir siniz.

• Yarbay 20+
    7077 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

En önemli öneriyi de söylemek istiyorum.

Erken rezervasyonlar açıklandığında ilk 5-6 günden sonra kesinlikle ilk fırsatı kaçırmış oluyoruz.Erken rezervasyon dönemi 3 ay diye reklamlara inanmayın.

son 3-4 yıldır ilk çıkan fiyatlar asla 1 hafta sonrasına dek sürmedi çoğu otelde.

Tahminimce ilk başta 5-10 odayı ilk fiyatlarla sunup onları satınca direk fiyatlar artıyor.

Son 2 sene ki pandemi + yüksek enflasyon yüzünden fiyatların yaza ciddi katlanacağını düşünüyorum.

• Çavuş
    46 Mesaj

Konuya tavsiye olarak;

2021 yılında hangi tarihte, hangi tarih aralığı için, hangi oteli ne kadara tutulduğu paylaşılırsa, bu yılki fiyatlarla kıyaslamamız açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

Kendimden başlamak gerekirse, 2021 temmuz ayında, 9-15 eylül 6 gece için sueno golf 8000 TL'ye tutuldu.

• Teğmen
    127 Mesaj

Yeni konumuz hayırlı olsun diyelim ilk sayfa da yerimizi alalım.

Umarım herkese uygun fiyatlar görürüz yeni sezonda.

|
    |
  • Yüzbaşı
    379 Mesaj

tabi burada kaç kişi olduğu en önemli kriter bence.

Bende Trendy Lara oteline 2021 ocak gibi ağustos son haftası için 5 gece ,2 yetişkin ve 3 çocuk 9800 tl vermiştim. bahçe suit diye bir oda için..oda çok güzeldi, odaya kahvaltı ve öğle yemeği servisi ücretiszdi..özellikle odaya kahvaltı çok iyi oldu.çocuklarla büyük kolaylık:) otel genel anlamda iyi sayılır,denizi hariç..denizde şezlonglarla plaj arası çok uzaktı ,bizim gibi çocuklu aileler için çok sıkıntılıydı. deniz bulanıktı ayrıca...yemekler de idare ederdi, kırmızı et mutlaka oluyordu ızgara bölümünde...yemeklerde de çıkıyordu çeşitli şekillerde...temizlik iyiydi, hizmet iyiydi, çocuk havuzu ve aquaparkı iyiydi.. ama otel hafta sonu bir bölümünü düğün için kiraya vermşti.. o iki gün çocuk disko falan sıkıntılı oldu, otel kendi müşterisini ikinci plana atan bir ortam oluşturdu ve düğün odalara yakın yerde olduğu için gece rahatsız edici müzik vardı...ez cümle bir daha gidermiyim, fiyatlara bakınca bence fiyat performans oteliydi..benzer oteller 5 kişi çin 15 binden aşağı değildi...o yüzden yine benzeri diğer otellerden uygun olursa olabilir. ama yakın fiyatlara çıkarsa gitmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almost -- 7 Ekim 2021; 23:13:10 >
    |
    |
    sevgilim16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    392 Mesaj
    2022 sezonu hayırlı olsun o zaman
    |
    |
  • Yarbay
    14832 Mesaj
    Fiyatı belli olan otel var mı 2022 için?
    |
    |
  • Yarbay
    3235 Mesaj

Bu yoruma kesinlikle katılıyorum . fiyatlar açıklandıktan sonra aldınız aldınız daha sonra yükselmeye başlıyor ama hala erken rez dönemi deniliyor . Geçen sene sueno için ilk fiyattan almıştım bu sene yine pusuda bekliyorum . ağustos ayı için yine 8 gece 9 gün bakacağım . Herkese şimdiden bol sağlıklı mutlu yıllar dilerim . Konumuz hayırlı olsun .

Geçen seneki Sueno beach side ödemem ,

SUENO SIDE - 4 - 12 AĞUSTOS - KONAKLAMA ( 8 gece 9 gün ) 2 yetişkin 1 çocuk 5 yaş

Ödeme 10.275 TRY ( diverso tur ) Enparaya 6 taksit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 10 Ekim 2021; 22:47:55 >
    |
    |
    Shafter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    374 Mesaj

Takibe geçelim.Voyage torba için pusudayız.

• Teğmen
    105 Mesaj
    Fiyatlar açıklandı dedikten sonra girdiğimizde çoğunun açıklanmadığını görüyoruz. Onu nasıl yapıcaz ?
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 27 gün cezanın, 26 gün 20 saat 11 dakika kadarı kaldı.

Euphoria gibi bir kaç orta segment otel fiyat açıklayıp rezervasyona başlamış.

|
    |
  • Onbaşı
    33 Mesaj

ben de aynı otel için bekliyorum. 2020 rezervasyonumuzu koronadan dolayı iptal ettirmiştik, ertesi sene aynı tarihler 2,5 katına çıktı. İçimde kaldı, bu sene ulaşılabilir bir fiyata gelirse alacağım direk:)

|
    |
    Gogou kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    14832 Mesaj

2020’de 5 kişi 6 geceye 13.500 TL ödedim Eylül ayı için. 2021’de ise 28.000 TL fiyat verdiler. Torba maalesef ciddi sıçrama yaptı.

Bu yıl ise 3.740 TL’ye 4 gece Türkbükü’ne gittim. Eski Torba gibi ama orası da uçacaktır muhtemelen.

|
    |
  • Yüzbaşı
    374 Mesaj

Son 3 yıldır oraya gidiyorum.Yenilenmeden önceki hali daha yeşil ve doğaldı.Şimdi biraz betona boğulmuş bir hali var ama odaları ve restaurantları modern oldu.Son 2 yıldır lagoon odaya gidiyoruz çok memnunuz,bakalım bütçe yettirebilirsek yine lagoon alırız gibi duruyor.

@van_hoijdonk @kayhanbusra

• Binbaşı
    1072 Mesaj

Fiyat ve dönem bilgisi paylaşabilir misiniz hocam? Bu sene için en azından
    |
    |
  • Yüzbaşı
    374 Mesaj

37 civarı tuttu.Kurban bayramı haftası 7 gece.

|
    |
    fifa_05 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    183 Mesaj
    Geçen yıl Aralık başı Nirvana Dolce Vita 9-14 Eylül 2 kişi 5 gece 8.160 TL ödemiştim. Herkes aldığı tarihleri ve rakamı yazarsa gerçekten farkı görmemiz açısından yararlı olacaktır. Şimdiden konu hayırlı olsun...
    |
    |
  • Teğmen
    127 Mesaj

Geçen Sene Kasım Ayında yaptırmıştım, Nirvana Dolce Vita için Temmuz ayında 6 gece 10.800,00 TL ödemiştim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    385 Mesaj

Geçen yıl 4-10 Temmuz 2021 arasında Sueno Side.

2 yetişkin 1 çocuk, 7200 TL

3 yetişkin 1 çocuk aile odası 11.100 TL

Diverso Tur aracılığı ile.

• Binbaşı
    1072 Mesaj

Ne zaman almıştınız hocam. Erken rezervasyon mu?
    |
    |
    TDB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant vp
valorant points
bankacılar
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,624
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.