Şimdi Ara

2021 Skoda Fabia, yeni tasarımı ve teknolojileriyle karşınızda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
7.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pbmax

Kardeşiniz mantıklı olanı yapıyor. Avrupaya nakliye işi yapan Türk bir tanıdığım, Türkiye den çalışmasına rağmen aylık kazancı 20 bin tl civarı min. Amerikada tır şöförü olan bir abim var ( tır kendisine ait ) aylık kazancı min 20 bin dolar. Amerikada tır şöförleri çok değerlidir ve çok saygı gösterilir.

Tır kendisine ait olmasa ort 8 - 10 bin dolar arası kazanırki bu bile abd de yaşamak için çok iyi bir maaş. Google da yıllarını vermiş bir It ci bile en fazla net 8 civarı alır.

Onun için tır şöförlüğü yapmak isteyen kardeşiniz doğru yolda. Doğru kanallarla iletişime geçer ağını kurarsa ilerde filosuda olur. O zaman kendisinin sürmesinede gerek kalmaz.

Dünyada bitmeyecek üçüncü bir iş varsa o da taşımacılık sektörüdür.

Alıntıları Göster

Sen, Amerika ile Almanya'yı aynı kefeye koyamazsın.

Amerika'da vergiler düşük hayat ucuz. Toprağı geniş.

Burada ise nüfus düşecek bahanesi ile ve Merkel ablamın partisinde bir çok kira baronu var diye boş evleri fona aktarıp 1000lik 500lük 100lük olarak arap , şiri veya çançinçon gibi kendi ülkelerinde fakiri sömüren para babalarına satıldı ve fiyatlar fırladı. Karar almışlardı 2 senedir kiralara zam yapılmıyordu ve bu kanunu kaldıran yine Merkel ablam ve pardisi CDU oldu. ben 510 ödediğim kiraya muhtelemen 600 civarı ödüycem. gerçi onu da devlet ödüyor ama şimdi 300.000 euro olan evler, 400.000 , 500 000 eurolara çıkacak. bu evleri bahçeli vs sanma. 10 katlı apartmanda 70m2 üzeri 3 oda daire fiyatları buralara geldi.

aynı haltı araba konusunda da yaptı merkel ablam. topladı buraya arapları. hem besledi hemde kaçak iş yapmalarına göz yumdu. 10 senelik arabalar bile 10.000 euro üstü şu anda. 2010 yılında 2000 yılına ait bir arabayı 1 maaşla hadi üst segment 3 maaşla alıyorken şimdi başını gösteriyor merkel ablam. araplar sıyırıp süpürdükleri için kaçak yollarla arabaların ticaretini yapıp arap ülkelerine ve afrikaya gönderdikleri için. düşün yani. bu araba 2000 yıllarında olsa kaynakçı maaşı ile 3 maaşta alınacakken şimdi 6 maaşa çıktı. liberal solcu CDU iyi kazıkladı almanları. Euro 1 e 1 olacak dediler ama 1.2 den sapladılar almanlara. almanlar ilk baş anlayamadılar ne oluyor lakin iş işten geçmişti.

benim birader pejo pert etti. zencinin biri çalmış pert arabayı. o halde bile afrikaya götürüyorlar.

yani amerika ve almanya çok farklı.

uçaktan ne kadar korktuğumu anla ki amerika'ya gidebilecek olmama rağmen Almanya gibi vergiyi hortumla emcükleyen bir ülkede yaşıyorum. uçaktan kokrmasam şimdi 6k 8k net maaşlar ile burada 300.000 euro vereceğim eve Amerika'da 60.000 ile sahip olabilirdim. ama işte uçakmaktan korkuyorum. 5 kişinin arasına girmişliğim var gençliğimde ona rağmen en son 3 sene önce uçakla bir iniş sonrası tövbe ettim.

umarım açıklayıcı olmuştu. burada biraderim tırı ile 120.000 kazanacak ama %47 vergi ödeyecek ve bunun benzin gideri de var. Almanlar boşa eşşek gibi çalışıyorlar.

120.000 vergi - %47 vergi (56000 euro) yaptı 64,000 . Bir tır ayda ortalama 2 ton yakıyor. 2000 koysan 10 ayda 24.000 yapar. 40.000 net eline kalır. hadi 24.000 verdiği benzin parasının %18ini şirket harcaması diye geri alsa bile 4500 geri alacak. yıllık eline net 44000 euro kalmış olacak. Yani kendi tırı ile ayda 3600 euro kazanmış olacak.

2 sene okuyup ambulans doktoru veya hemşir olsa saatlik 20 eurodan 3900 euro bürüt yapar. vergi ile 2800 yapar. bir hafta gece mesaisine kalsa 500ayda cebime 3300 euro net kalacak.

şimdi tırcılık için it gibi oradan oraya atalanacak ki daha muhasabecisi var , avukat masrafı var vs. alacağı net 3500 euro olacakken , 2 sene okuyup hemşir olsa başlayacağı maaşı 3300 olacak.

yani Almanya'da ne kadar çok kazanırsan o kadar daha çok sokuyor devlet. bunu anlatmaya çalışıyorum. Bak bu vergi oranları Fransa'da %2 fazla. O yüzden kaç tane fransız zengin , sinemacı futbolcu falan Fransız vatandaşlığından çıktı. amerika girişimcilerin mekanı. almanya ise eşşek gibi çalışacakların.

• quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Aynen hocam benim cevremde asgari alan kimse yok lise mezunu arkadasim bile $70k aliyor bonuslarla 90k ya vurdu gecen sene. Eleman recruiter olarak calisiyor... biz herseyi asgari ucrete oranliyoruz ama yanlis yapiyoruz... avrupa ve kuzey amerikada asgari ucret alan kisi sayisiz cok cok az vede gercek anlamda niteliksiz isler yapiyorlar

tamam ama almanya artık o sınırı kaçırıyor. ne zenginden alıyor ne boşa beleşe beslediğinden kesiyor. tamamı ile orta ile alt sınıfta çalışanların vergilerinden sömürüyor. çok övündükleri sosyal devlet statüsü de artık su almaya başladı. yarım trilyon dolara yakın para bastılar. bunun tatlı tatlı yemesi acı acı çıkacak ki belli ettiler zaten ucundan yavaş yavaş. eletrik zammını duymuşsundur. şimdi adr gibi tv vergisine zam yolda. ulan bakmadığım tvnin vergisini veriyordum hartz4 e geçtim ödemiyorum.

açık söyliyeyim 20 sene okudum anasının gözünde master yaptım ayda 400 pounda zar zor geçinerek bitirdim falan. bu ülkede herşeye almanca isitiyorlar. birde muttersprache nivo yazıyorlar. anasının gözü dedim bende. bakalım b2 alınca işlere başvurucam ama orada da maaşları aşağı çektiler bu hindu paki ve daha kaliteli iş çıkaran çinliler buraya akın etmeye başlayınca.

• Dellialli D kullanıcısına yanıt
    Hintli ve pakiler basmaya basladiysa isiniz zor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Hintli ve pakiler basmaya basladiysa isiniz zor

• Sanırım aşık oldum <3 benim 2016 Fabia'yı satıp bunu mu alsam :D

• Güzel bir otomobil olmuş bu sefer fabia olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

Sen, Amerika ile Almanya'yı aynı kefeye koyamazsın.

Amerika'da vergiler düşük hayat ucuz. Toprağı geniş.

Burada ise nüfus düşecek bahanesi ile ve Merkel ablamın partisinde bir çok kira baronu var diye boş evleri fona aktarıp 1000lik 500lük 100lük olarak arap , şiri veya çançinçon gibi kendi ülkelerinde fakiri sömüren para babalarına satıldı ve fiyatlar fırladı. Karar almışlardı 2 senedir kiralara zam yapılmıyordu ve bu kanunu kaldıran yine Merkel ablam ve pardisi CDU oldu. ben 510 ödediğim kiraya muhtelemen 600 civarı ödüycem. gerçi onu da devlet ödüyor ama şimdi 300.000 euro olan evler, 400.000 , 500 000 eurolara çıkacak. bu evleri bahçeli vs sanma. 10 katlı apartmanda 70m2 üzeri 3 oda daire fiyatları buralara geldi.

aynı haltı araba konusunda da yaptı merkel ablam. topladı buraya arapları. hem besledi hemde kaçak iş yapmalarına göz yumdu. 10 senelik arabalar bile 10.000 euro üstü şu anda. 2010 yılında 2000 yılına ait bir arabayı 1 maaşla hadi üst segment 3 maaşla alıyorken şimdi başını gösteriyor merkel ablam. araplar sıyırıp süpürdükleri için kaçak yollarla arabaların ticaretini yapıp arap ülkelerine ve afrikaya gönderdikleri için. düşün yani. bu araba 2000 yıllarında olsa kaynakçı maaşı ile 3 maaşta alınacakken şimdi 6 maaşa çıktı. liberal solcu CDU iyi kazıkladı almanları. Euro 1 e 1 olacak dediler ama 1.2 den sapladılar almanlara. almanlar ilk baş anlayamadılar ne oluyor lakin iş işten geçmişti.

benim birader pejo pert etti. zencinin biri çalmış pert arabayı. o halde bile afrikaya götürüyorlar.

yani amerika ve almanya çok farklı.

uçaktan ne kadar korktuğumu anla ki amerika'ya gidebilecek olmama rağmen Almanya gibi vergiyi hortumla emcükleyen bir ülkede yaşıyorum. uçaktan kokrmasam şimdi 6k 8k net maaşlar ile burada 300.000 euro vereceğim eve Amerika'da 60.000 ile sahip olabilirdim. ama işte uçakmaktan korkuyorum. 5 kişinin arasına girmişliğim var gençliğimde ona rağmen en son 3 sene önce uçakla bir iniş sonrası tövbe ettim.

umarım açıklayıcı olmuştu. burada biraderim tırı ile 120.000 kazanacak ama %47 vergi ödeyecek ve bunun benzin gideri de var. Almanlar boşa eşşek gibi çalışıyorlar.

120.000 vergi - %47 vergi (56000 euro) yaptı 64,000 . Bir tır ayda ortalama 2 ton yakıyor. 2000 koysan 10 ayda 24.000 yapar. 40.000 net eline kalır. hadi 24.000 verdiği benzin parasının %18ini şirket harcaması diye geri alsa bile 4500 geri alacak. yıllık eline net 44000 euro kalmış olacak. Yani kendi tırı ile ayda 3600 euro kazanmış olacak.

2 sene okuyup ambulans doktoru veya hemşir olsa saatlik 20 eurodan 3900 euro bürüt yapar. vergi ile 2800 yapar. bir hafta gece mesaisine kalsa 500ayda cebime 3300 euro net kalacak.

şimdi tırcılık için it gibi oradan oraya atalanacak ki daha muhasabecisi var , avukat masrafı var vs. alacağı net 3500 euro olacakken , 2 sene okuyup hemşir olsa başlayacağı maaşı 3300 olacak.

yani Almanya'da ne kadar çok kazanırsan o kadar daha çok sokuyor devlet. bunu anlatmaya çalışıyorum. Bak bu vergi oranları Fransa'da %2 fazla. O yüzden kaç tane fransız zengin , sinemacı futbolcu falan Fransız vatandaşlığından çıktı. amerika girişimcilerin mekanı. almanya ise eşşek gibi çalışacakların.

Alıntıları Göster

Amerikada 6 sene yaşamış biri olarak sen amerikada 60 bin dolara anca tavuk kümesi alırsın.

Uçaktan korkuyorsan gemiyle git. Tabi şimdi şöylede bir durum var.Orada çocuk başı para.. bedava belediye evi yok. Eşin işsiz kalırsa devlet sana bakmaz. Doktordan deli raporu almak için yerden yuvarlansan o da işe yaramaz. ( Yıllarca belediyeleri sömürenler varya oralarda ) sonra kalkarlar din iman derler. Yıllarca haram yiyip yedirdiler çocuklarına. Tr yi çok severler ama Tr AB ye sokulsunmu deseler alayı istemez. Hep mağdurdurlar. Herzaman mağdurdurlar. Bak senin yazdıklarına her cümlesi ben mağdurum.. o zaman diyorumki 3 ayda alacağın arabayı 130 ayda almak için koppp gell günahlarındann. Nazın sitemin belli değil.. Yıldız ablamı dinle tam senlik  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pbmax -- 5 Mayıs 2021; 8:31:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok değil 5-10 sene önce hiç değilse yeni otomobil haberlerinin %50'si alım gücüyle ilgiliyse %50'si de o arabayla ve yenilikleriyle ilgiliydi. Zamanla ÖTV artışı gibi bu oran da arttı ve bugün %100'e yakın oranda hep alım gücüyle ilgili yorumlar var. Arabayı konuşan neredeyse hiç yok. Bravo hükümete.

• Skoda Superb sahibi olup fabia nın daha iyi teknolojilerle gelmesi can sıkıcı oluyor. Boşamı aldık superbi sınıfına göre özellik koyun kardeşim şu arabalara

• Çok güzel olmuş Fabia arka taraf özellikle.

• çok güzel olmuş. hatta çoğu C segmentinde (corolla, civic vs) bile olmayan arka havalandırma ızgarası bile var. 1.5 TSi alınır misssler gibi binilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 5 Mayıs 2021; 11:42:31 >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede herkes yükseleni aşağı çekmek ister kimse kendisini geçmesin. Örnek

• Bence tasarımı hiç fena olmamış

• quote:

Amerikada 6 sene yaşamış biri olarak sen amerikada 60 bin dolara anca tavuk kümesi alırsın.

Uçaktan korkuyorsan gemiyle git. Tabi şimdi şöylede bir durum var.Orada çocuk başı para.. bedava belediye evi yok. Eşin işsiz kalırsa devlet sana bakmaz. Doktordan deli raporu almak için yerden yuvarlansan o da işe yaramaz. ( Yıllarca belediyeleri sömürenler varya oralarda ) sonra kalkarlar din iman derler. Yıllarca haram yiyip yedirdiler çocuklarına. Tr yi çok severler ama Tr AB ye sokulsunmu deseler alayı istemez. Hep mağdurdurlar. Herzaman mağdurdurlar. Bak senin yazdıklarına her cümlesi ben mağdurum.. o zaman diyorumki 3 ayda alacağın arabayı 130 ayda almak için koppp gell günahlarındann. Nazın sitemin belli değil.. Yıldız ablamı dinle tam senlik  

Alıntıları Göster

Eşimin deden olan amcasının kızı olan halası Florida'da 120.000 dolara bilmem hangi deniz gölü dibinde ev aldı. kadın bize kaldığı evi tek katlıydı ama 4 odalı ve hayvan gibi bahçeli evini gösterdi. o evi burada anca kapısını verirler. Hayır sallıyorsun gibi geliyor. ahıska türklerinin belgeseli vardı Amerika'ya yerleşmiş. 5000 dolara 10000 dolara evler almışlar sevinmişler ama sonradan anlamışlar zenci mahallesinde olduğu için evler ucuzmuş. bak en son burada yaşayan azerbaycanlı bir kardeşim vardı o gitti. düşün almanya'da kalmaktansa amerika'ya gitti.

ayrıca orada zenciler devletten yardım alıyorlar. children credit bilmem ne credit olayı var. ben araştırdım zamanında gidecektim ama uçak korkusu buna engel oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellialli -- 5 Mayıs 2021; 17:45:44 >

• @torquehp

yazmışsın bana ama göremiyorum malesef özel mesajları. sanırım baya yazan olmuş ama malesef onay vs istiyor. buradan sorarsan cevaplayabilirim.

Teşekkürler hocam hemen yazıyorum.

Gelişmiş ülkeden gelişmiş ülkeye geçmek\taşınmak çok mu kolay ? Bi türkiyeden çıkmak mı zor acaba ? Çevrenizde birçok kişi ülke değiştirmiş. Siz de çok kolay ülke değiştirip , hayatınızı hemencecik düzene sokabilecekmiş gibi konuşuyorsunuz.

Biz türkiyedekiler çok mu korkağız , risk almaktan mı korkuyoruz. Yurt dışına çıkabilmek neden çok zor geliyor gözüme ?

Bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Herkes önü çok açık bir meslek diyor. Ancak ne yapabileceğimi bilemiyorum. Yurtdışına çıkmak çok çok çok zormuş gibi geliyor. Siz böyle ülke değiştirmek çok basitmiş gib anlatınca şaştım kaldım. Biz türkiedekiler mi çok kıymetsiz görülüyoruz acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dellialli

Eşimin deden olan amcasının kızı olan halası Florida'da 120.000 dolara bilmem hangi deniz gölü dibinde ev aldı. kadın bize kaldığı evi tek katlıydı ama 4 odalı ve hayvan gibi bahçeli evini gösterdi. o evi burada anca kapısını verirler. Hayır sallıyorsun gibi geliyor. ahıska türklerinin belgeseli vardı Amerika'ya yerleşmiş. 5000 dolara 10000 dolara evler almışlar sevinmişler ama sonradan anlamışlar zenci mahallesinde olduğu için evler ucuzmuş. bak en son burada yaşayan azerbaycanlı bir kardeşim vardı o gitti. düşün almanya'da kalmaktansa amerika'ya gitti.

ayrıca orada zenciler devletten yardım alıyorlar. children credit bilmem ne credit olayı var. ben araştırdım zamanında gidecektim ama uçak korkusu buna engel oldu.

Alıntıları Göster

İnanmamakta özgürsün. Zencilerin çocuklarına var beyazlara yok öylemi ? Sen hangi amerikayı karşılatırdın anlamadım. Almanyada iki cocuga 450 eur veriliyo her ay onunla karıştırıyo olmayasın? Millet 3 er 5er dogurdugu için heryer almanya gibi sanabilirsin ama öyle değil.

Florida da nerede ? Ben miamide 3 ay geçirdim en b.tan ev 250 bin euro south beach tarafında. İçinde köpek yaşamaz.

Senin dedenin 120 bin eur ya ev aldıgı yerde hangi okul iş yeri çalışma yeri var acaba ? Getto mahallemi nedir ? Öyle teksas dolu 100 bine hangar alırsın. Ama senin almanyada evinde huzurlı bi şekilde yattıgın gibi o evde yatabilmen için evini silahla donatman gerekir.

Son olarak uçak korkum var diyosun senden trol havası geliyo neyse gemiyle git ? Gemidendemi korkuyosun ? Kıyamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pbmax -- 5 Mayıs 2021; 19:35:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_emmi

çok güzel olmuş. hatta çoğu C segmentinde (corolla, civic vs) bile olmayan arka havalandırma ızgarası bile var. 1.5 TSi alınır misssler gibi binilir.

2019 sonrası yani son kasa corolla araçlarda arka havalandirma ızgarası mevcut arka kol dayama da var ayrıca arkalar bağımsız süspansiyon

Ben Almanyada asgari ücretle çalışan birini görmedim henüz. Amerikada da öyle...

• quote:

İnanmamakta özgürsün. Zencilerin çocuklarına var beyazlara yok öylemi ? Sen hangi amerikayı karşılatırdın anlamadım. Almanyada iki cocuga 450 eur veriliyo her ay onunla karıştırıyo olmayasın? Millet 3 er 5er dogurdugu için heryer almanya gibi sanabilirsin ama öyle değil.

Florida da nerede ? Ben miamide 3 ay geçirdim en b.tan ev 250 bin euro south beach tarafında. İçinde köpek yaşamaz.

Senin dedenin 120 bin eur ya ev aldıgı yerde hangi okul iş yeri çalışma yeri var acaba ? Getto mahallemi nedir ? Öyle teksas dolu 100 bine hangar alırsın. Ama senin almanyada evinde huzurlı bi şekilde yattıgın gibi o evde yatabilmen için evini silahla donatman gerekir.

Son olarak uçak korkum var diyosun senden trol havası geliyo neyse gemiyle git ? Gemidendemi korkuyosun ? Kıyamam

Alıntıları Göster

daytona beach taraflarında ev almış. al mapi bak orada iç taraflarda göl olan yere yakın bir yerde. ben çok içli dışlı olmadığım için fazla konuşmamıştım.

almanya'da ne 450 eurosu gardaş?

215 euro oldu çocuk parası. surilere 300 euro.

maaşın 1100 euro altı ise 195 euro ek çocuk parası var. evet sosyal yardım gücü var ama

o çocukların kindergarten masraflarını bir araştır bakalım goç ... senelik 75k alan adam çocuk başına kinder gartena verdiği para 300 euro ... yani aldığın çocuk parasının bir faydası olmuyor. ben 30k alırken eğer kızım gitseydi bizden 170 euro isteyeceklerdi de yer yoktu. eee 200 euro idi çocuk parası o vakit. ne işime yaradı çocuk parası?

yani salladığın o kadar belli ki. yorulmaya değmez. sen son kasa porsche cayenni 60.000 dolara alırken burada 90 000 dolara denk geliyor. 3 odalı apartman katı 300.000 euro diyorum hala sallayıp duruyorsunç hani bilmesem tamam diycem. o yüzden bana almanya övmeyi kes amerika karşısında. buraya gelde o maaşının kaçını vergiye veriyorsun gör. alman doktorlar da aptaldı zaten hepsi ya isviçre ya amerikaya kaçıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.