Şimdi Ara

2021 SAMSUNG NEO QLED (mini/micro led) ve QLED TV SERİSİ ANAKONU (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
675
Cevap
28
Favori
75.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Q85A modeli için cevap yazdı sandım. O üründe 22 bin liraya satılıyor şu an. Yazdığım bilgiler Q85 için geçerliydi.

2021 SAMSUNG NEO QLED (mini/micro led) ve QLED TV SERİSİ ANAKONU

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • techno.33 kullanıcısına yanıt
    Tamam şimdi anlaşıldı, 9 serisi de en hazla 30k bandında olur herhalde, inşallah daha uygun olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Samsung 2021 model qn95 Türkiyeye getirmeyecek galiba listede adı yok

https://www.samsung.com/tr/para-kart-kampanyasi-mayis-2021//

• guguk kullanıcısına yanıt

https://www.samsung.com/tr/support/model/QE55QN90AATXTK//

Bu sayfada da qn90a gösteriyor. QN95a'nın 4 hdmi 2.1 girişi, daha geniş izleme açısı ve daha iyi ışık yansıtma özelliği olduğunu düşünürsek ülkemize qn90'ın getirilmesi kötü olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeops -- 5 Haziran 2021; 11:55:9 >
  • yeops kullanıcısına yanıt

Kesinlikle evde pc xbox ve ps5 var hepsinin hdmi 2.1 üzerinden bağlı olması lazım ama 1 port hdmi 2.1 var çok kötü oldu. Muhtemelen bu seneyide pass geçeceğim yada araba parası döküp 65qn900 alacağım bakalım düşünmem gerekecek

55 inc de görmedim bu listede.mini led için söylüyorum.

• Açıkçası bu sene ciddi değişim gelişim görürsem, hobi odamdaki tv'yi değiştirebilirim. Hobi odasındaki tv'ye yakın olduğum içi 55" üstü olmuyor, neo qled içinde 55" yok sanırım. Gerçi şuan 55q80t kullanıyorum, 1 adet hdmi 2.1 girişi var, insan şunu 2 tane yapar. Yeni tv'lerde de sanırım 1 adet var bu girişten, diyecek laf bulamıyorum. One connect box bağlantısını da sadece q95t içinde veriyorlardı :)

Tv arkasında ve one connect box üstünde genelde 4 giriş oluyor, bari bunun en az 2 tanesini hdmi 2.1 yapsalardı.

Açıkçası 65qn90 fena değil gibi fakat mevcut jenerasyonla bariz fark yoksa bu seneyi pas geçerim artık...

Tv'leri mağazalarda görenler var mı ?

• Vatan bilgisayarda 65QN90A modeli 28 bin liradan giriş yaptı. Bence fiyat aşırı yüksek. Değmez. TCL C825 bakıyorum. Fiyatı güzel çıkarsa düşünülebilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • -bazen ülkelere göre modellendirme farkı oluyor.

abd de 95 model numarası ile satılırken, aynı model türkiye de 90 numarasıyla satılabiliyor. mesela geçen yıl yanlış hatırlamıyorsam yurtdışında q90t numarası ile satılan model ülkemizde q95t ile satıldı.

-bir de aynı numaralandırma olsa bile farklı tv ler olabiliyor. yurtdışında satılan q80t çok kaliteli iken, ülkemizde satılan q80t çok kaliteli olmayabiliyor.

-kısaca böyle satış stratejisi uygulayabiliyorlar. bu yüzden gözünüzle görmeden tv almayın.

• 65QN90A alacağım galiba ileride yanına hdmi 2.1 120 çoklayıcı ile sorunu çözerim diyorum. Bakalım

• aksu01 kullanıcısına yanıt

Genelde içinde "5" olan modeller avrupa ve Türkiye'ye gelirdi ve bu modellerde one box olur. İlk defa Türkiye'ye amerika pazarınaki model gelecek, sanırım bunun sebebi de bu modelin daha ucuz olması.

• Merhaba, qn95a nin Türkiye de satisi söz konusu olacak mı ? Belirtildigi gibi farkli bir kod numarasi ike girmis olabilir mi ?
    Bir de elbette farklar var ama qn95a ile q95t arasinda buyuk farkliliklardan soz etmek mumkun mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertdalokay

Merhaba, qn95a nin Türkiye de satisi söz konusu olacak mı ? Belirtildigi gibi farkli bir kod numarasi ike girmis olabilir mi ?
    Bir de elbette farklar var ama qn95a ile q95t arasinda buyuk farkliliklardan soz etmek mumkun mu ?

Forumda ki arkadaslar gelmeyecek dedi..Q90an gelecekmis..

• Bu durumda Türkiye' de 2021 neo qled 4k ve one connect boxlı 55 inch bir model olmayacak sanirim ?
    55 inch tarafli 2021 neo qledlerden 4k boxsız model tavsiyeniz var mıdır ?
    Bir de Q95t modeli icin dusunceleriniz nedir ? Neo qledler 20k uzeri olacaklar sanirim, fiyatlama acisinda q95tler 10k biraz ustu bulunabiliniyor.

• Belki işine yarayan olur. Türkiye ye ve avrupaya qn90 modeller va panel olarak gelmeyecek sadece amerikada va panel satışı var. Tek port hdmi 2.1 olması, one connect olmaması panellerin va panel olmaması bu seneyide pass geçeceğim anlamına gelir. Evde xbox series x, ps5 ve rtx 3090 lı bilgisayarımı 1 hdmi porta dönüşümlü kullanmak ve uzun yıllar bu şekilde kullanmak istemediğim için bu seneyi pass geçip seneye gelecek modellere bakacağım. Fiyatlar zaten çok uçuk durumda

2021 SAMSUNG NEO QLED (mini/micro led) ve QLED TV SERİSİ ANAKONU

Türkiye'ye gelen qn90A ips panel mi hocam emin misiniz ?

• smalsrol S kullanıcısına yanıt
    • Hocam yabancı forumlarda avrupadaki tüm panellerin ips olduğunu abd ye va panel gönderildiğini belirtmişler. VA panel olması için ürünün özelliklerinde izleme açısının Ultra geniş izleme açısı olarak belirtilmesi gerek deniyor. Bizdeki samsung sitesinde izleme açısı geniş izleme açısı deniyor.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.