Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: andios

Tamamen duygusal seçimler yapıyoruz bu ülkede. Ucuz diye alıyoruz maalesef.

Fransadece eşimin üniversitesi son senesi için sadece git gel yapsın diye polo tdi almıştık 600uro'ya.

3 yıl önce enişteye gittik Almanyadan bmw X5 full araç aldık 2011 model 22bin euro.

Türkiyede 2011 model X5 gibi bir araca 22bin TL desinler reno, dacia, fiat, citröen .. Bunların alayı batar gider.

Alman harici araç kalmaz yollarda :)

Alıntıları Göster

Haklısınız. Çok daha iyisini hakediyoruz. Yıllarca hatta ömür boyu 1 araba 1 ev için çalışmaktan daha iyisini hakediyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese selam,
    Bugün aracımı otoparka parkedip arabadan inmeden önce necvox multimedia ekranı da kapatma düğmesine basıp kapattım. Anahtarı konaktan söktüm ve arabadan inerken farkettim ki necvox ekran aslında kapanmamış. Çok dikkatli bakınca ekranın oldukça karardığı ama çok düşük bir ekran ışığı da olsa çalışmaya devam ettiğini farkettim. Bu normal midir? Kapıları kilitleyince tam olarak kapanır mı? Bu şekilde duruyorsa aküyü yer mi? Aracım 2021 joy. Necvox bayiden alırken taktırmıştım

• nikflatron N kullanıcısına yanıt
    Bence normal. Aracın sadece kapılarını açtığımda anahtarı kontağa bile takmadan telefonuma kablosuz Hotspot ve Bluetooth la bağlanıyor.

Sanırım her seferinde cihazın açılmasını beklememek için böyle tasarlanmış.

Muhtemelen kapıları kilitleyince kapanıyor. Test edebilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Bı süre sonra elektriği kesiyor araç hep öyle kalmıyor. Beş dakka takribi araç içinde oturursan anlarsın hocam.hatta radyo açık otur kontağı kapataraktan.belli bir süre sonra otomatik komple kapatıyor. Bu arada benim necvox ekran bozuldu.herseyi çalışıyor dokunmatik dahil ama ekranda ışık yok gitti.cook çook az sizin belirttiğiniz düzeyde güneş altında görünüyor belli belirsiz.servistr eski orjinal teybini takip necvox a gönderdiler.alet bence renoya yakışmıyor.cin mali ürün.ekrani ve navigasyonu güzel sadece.onun dışında donanım zayıf.yazilim desen eh işte.uygulama yüklenme bile çok ağır.6-7 bin edicek bı ürün değil.orjinal teybide leş ötesi gerçekten. Böyle güzelim bir srabaya o teyp hiç ama hiç olmamış.reno motor şanzıman verimlilik konusunda çok iyi, konfor desen onuda halletmisler gerçekten ama gel gelelim böyle ufak skntilari hala mevcut.bir sonraki neslinde onlarida bertaraf edicektir muhakkak...

• Tüm arkadaşların Ramazan Bayramını kutlarım kazasız sağlıklı sürüşler dilerim

• LaViTz kullanıcısına yanıt

Merhabalar. Aynı aractan sıfır km aldim ve benzer bir sorun var. Işıklara yaklasirken frenlemeye başladığınızda normal şekilde yavaşlıyor tam durma anında vites 2den 1e geçerken silkeliyor. Çözüm bulabildiniz mi? Yorumları inceledim ama net bir cevap göremedim

• turbulance T kullanıcısına yanıt
    Bende de oluyor arada ama kış lastikleri varken yaptı yazlıklar takılıyken sıkıntı yoktu
    Eğer sıkıntıysa tabiki her zaman yapmadığı için kime ne anlatacaksın ki

• Eski dizel linea ile göremediğim değerleri otomatik benzinli megane da görüyorum 🧿.
    Renault tan ödül bekliyorum
    7km mesafede ki işime git-gel dikkatli bir sürüşte100km de elde edilmiş değerlerdir. 200-300-400 de editlerim unutmazsam.

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

250km ort. Biraz klima açtım mecbur. Birde kısıtlamalar kalkınca trafik arttı, hız düştü.

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 21 Mayıs 2021; 16:12:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Eski dizel linea ile göremediğim değerleri otomatik benzinli megane da görüyorum 🧿.
    Renault tan ödül bekliyorum
    7km mesafede ki işime git-gel dikkatli bir sürüşte100km de elde edilmiş değerlerdir. 200-300-400 de editlerim unutmazsam.

250km ort. Biraz klima açtım mecbur. Birde kısıtlamalar kalkınca trafik arttı, hız düştü.

4.9 gördüğüm görseli attım kimse inanmadı. Uzun yolda 60-80 arası hız ile kullanımda. Şehir içi ise 5.9-6.4 benim kullanımım ile. Bastığım keyfini çıkardığım zaman ise 9 gördüğü de oldu.

Mt 25 ile 5.5 altına inmiyordum. Benim için gayet iyi değerler:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birisileri -- 16 Mayıs 2021; 10:28:34 >

• Herkese selam,

Akü ile ilgili bir sorum olacak. Malum sokağa çıkma yasaklarında aracımı 4 gün hiç çalıştırmadan otoparkta beklettim. Bugün aracımı normal bir şekilde sorunsuz çalıştırdım ve yola çıktım. 150 metre ileride kırmızı ışıkta durdum ancak start&stop devreye girmedi ve ekranda AkıllıEnerji Yönetim önceliği gibi bir ibare çıktı. Ben buradan aracın aküyü şarj etmek için start&stopu devre dışı bıraktığını anlıyorum. Araç 1 aylık ve 1500 km'de. Bu olağan bir durum mudur? Araç 4 gün hareketsiz kalmadan önceki hafta her gün ortalama 60 km yol yapmıştı. Akünün şarj edilmemiş olması veya akünün durduğu yerde azalması gibi bir durum olabilir mi?

Oluyor bende de Megane var %85 altına düştüğü an start stop devredışı kalıyor otomatikman ama sıfır akünün %85 altına düşmesi çok saçma durduğu yerde daha önceki aylarda Clio su olan bir arkadaş beyin değişti dedi akü şarj olmuyor diye 2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• rusberk R kullanıcısına yanıt

Gün boyu 80 km yol yaptım ama uyarı gitmedi. Yarın servis yolu gözüktü. 1 aylık araba için çok sıkıcı bir durum. Akünün %sini nasıl görebiliriz?

Servis bilgisayara bağlıyor gidince
    ben gitmiştim başka bir şey için hazır gelmişken start stop olayını söyledim baktılar %79 çıktı akü daha iki aylıkken hep kısa mesafe kullanıyorsanız akü kendini yeterince şarj edemiyor dedi bende sıkıntı etmiyorum zaten biner binmez kapatıyorum start stopu gereksiz bir şey ama üç yıl dolmadan aküyü değiştirmek için başvuracağım yenisini takisinlar

Bende start stop kullanmayı çok istemiyorum ama aracın bu şekilde olmasını da istemiyorum. Ben hergün 50-60 km yol yapıyorum, akü için yeterli bir mesafedir sanırım. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım. 4 gün otoparkta bekleyince bir şekilde akü azalmış olmalı. Ben bayide takılan necvox multimedyadan şüpheliyim. Aküyü boşaltıyor düşüncesindeyim. Ancak bugün 80 km yol yapmama rağmen sıkıntının geçmemesi de ayrı bir soru işareti. Bakalım yarın serviste neler olacak.

Buradan bizi de bilgilendirirseniz sevinirim UPC beyin olayını da hatırlatın bu arada ben uzun yoldan geliyorum 800 km iki gün sonra yine çalışmıyor ama şehir içi kullanmıyorum pek arabam 9000 km oldu Ekim'de aldım

Sabah servise giderken araçta hiçbir sıkıntı olmadı. Herşey normaldi, start stop çalışıyordu. Serviste araç söylediğiniz gibi bilgisayara bağlandı. Anormal bir durum bulamadılar. Start stop, şarj dinamosu vs herşey normal çıktı. Şimdilik bir sıkıntı yok görünüyor. Akü şarjı %80 altına inince devreye giriyormuş. Akü %90 şarjdaydı servise gittiğimde. Bende bişey anlamış değilim. Sonuç itibariyle bu araba 4 gün yatıp %80 altına akü boşalttı. Bakalım sıkıntı tekrar ederse yine götüreceğim, hergün önünden geçiyorum zaten. Serviste çok ilgili yaklaştıkları için bende ısrarcı olmadım ve ılımlı davrandım.

Geçmiş olsun en büyük sorunlarımız bu olsun inşallah dediğiniz gibi akünün çabuk boşalması garip Leon aracımda hiç böyle bir sorun ile karşılaşmadım o da start stopu idi ama bir yandan güzel buluyorum çünkü Leon ile ışıklarda kaldım akü bitmesi nedeniyle kırmızıda durdum start stop devreye girdi ama yeşil yandı araba debriyaja bastığımda anda herşey söndü ışıklar dahil akü bitti böyle bir olayla karşılamak adına başarılı buluyorum sistemi

• Herkese merhabalar 2021 Model Megane 1.3 TCE EDC kullanıcısıyım. Aracım 1400 KM'de aracımda vites geçişleri esnasında videoda duyabileceğiniz şekilde tam 4. Saniye ile 5. Saniye arasında kısa bir ıslık sesine benzer ses geliyor. Araç manuele aldığım zaman bu sesi yapmıyor. Bu ses normal bir durum mudur? Megane EDC Şanzıman Ses Sorunu
    https://www.youtube.com/watch?v=hZwDfB3eBwg&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyperbol -- 20 Mayıs 2021; 17:17:9 >

• hyperbol H kullanıcısına yanıt
    Turbo sesi olabilir mi?

Bence çok hassas davranıyorsunuz. Arabanın gidişinde sorun yoksa, herhangi bir arıza belirtisi yoksa çok kafaya takmayın kullanın aracınızı.

Öteki türlü sorun bulmak isterseniz 150 farklı ses bulursunuz. Sonuçta karmaşık cihazlar tonla mekanizma çalışıyor hepsinde de ayrı sesler gelmesi doğal.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperbol

Herkese merhabalar 2021 Model Megane 1.3 TCE EDC kullanıcısıyım. Aracım 1400 KM'de aracımda vites geçişleri esnasında videoda duyabileceğiniz şekilde tam 4. Saniye ile 5. Saniye arasında kısa bir ıslık sesine benzer ses geliyor. Araç manuele aldığım zaman bu sesi yapmıyor. Bu ses normal bir durum mudur? Megane EDC Şanzıman Ses Sorunu
    https://www.youtube.com/watch?v=hZwDfB3eBwg&feature=youtu.be

Bizim bu şekilde anlamamız imkansız.

Ama şunu söyleyebilirim. Şanzıman sesli çalışıyor. Özellikle yavaşlarken sürtünme sesi gibi garip ses çıkıyor vites düşerken. Yokuşta geri manevra yapıp dur-kalkta şanzıman zorlanırken veya tersi ileri giderken yokuşta yine başka sesler geliyor. Benim asıl şikayet ettiğim konu mıcır yolda tavanda airbag simgesini olduğu plastik çıkıntı titreşim ve ses yapıyor. Daha 3 bin km'de. Cam tarafından elimi uzatıp parmağımı sokabiliyorum. Renault keşke biraz daha tasarımı sağlamlığı iyileştirse de basit arabalar üretmekten ileri gitse..

• 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.