Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (193. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.264
Cevap
56
Favori
341.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Insignia Grand sport aracımdan genel olarak çok memnunun ancak kadrandan gelen sesler artık iyice rahatsız etmeye başladı. Forumda bir arkadaş uygulamalı olarak bu işi çözmüş sanırım ama kaynağını bulamadım. Göstergeyi söküp mü izolasyon yapıldı yoksa sökülmeden yapılabiliyor mu ? Bilgisi ve kaynağı olan var ise paylaşabilirse minnettar olurum

• snomask kullanıcısına yanıt
    Bende 45000 bakımında GM ile arasında iki kat fark olduğundan PSA üretimi balata taktırdım geçen yaz. frenleme mesafesinde bir sıkıntı yaşamadım ama balata ilk günden beri ses yapıyor üstelik az bi ses de değil çok rahatsız ediyor. 2000 km sonra bakıma girecem balatalar henüz iyi durumda ama değişmeyi düşünüyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • leonheart07 kullanıcısına yanıt

kimin yazdığını hatırlamıyorum ama bir tanesini ben de alıntılamıştım. ikincinin linkini de ekledim. bu dönemi takip ederseniz baya bir yorum vardı.

1) "Trim sesi sıkıntısı benim aracımda hız göstergesi ve kapı kilit pinlerinin plastik ceketlerinden geliyordu. Hız göstergesinin üstüne bir kredi kartı sıkıştırdım ses gitti. Plastik pin ceketlerininde içinde arkası yapışkanlı cırt cırt yapıştırdım o da gitti. Ancak bence iç aksam sessiz değil. Araba yaşlandıkça sesler artacak gibi hissediyorum."

2) "Göstergeden gelen ses için forumda biri paylaşmıştı, araya sünger tıkayınca büyük oranda ses kesiliyor."

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/149198588

• @Ahmetbarann diğer başlıktan okuduğum kadarıyla eurorepar'ı pek düşünmüyordum ama şimdi siz yazınca da sesten dolayı kesin vazgeçmiş oldum. şuana kadar herşeyi yetkili serviste yaptırdım ama balataları kendim temin edip değişimini nisa oto'ya mı gitsem acaba diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 25 Temmuz 2022; 23:26:10 >
  • snomask kullanıcısına yanıt

Desteğiniz için teşekkür ederim

Ben çift taraflı yapışkan süngerlerden de aldım aslında ama göstergenin aralarına onu sıkıştırmak neredeyse imkansız. Göstergeyi söksem muhtemelen tırnakları kırılır, elimde kalır. Göstergeyi sökmeden süngerleri takmayı deneyeceğim tekrardan

• Arkadaşlar bir konuda daha bilginizi almak isterim; lastik basınç sensörleri isteğe bağlı olarak Insignia’da kaydedilmiyor mu? Ben ayarlardan bulamadım bir türlü, kışlık olarak kullanmayı düşündüğüm daha küçük ebattaki jant-lastik takımının ideal hava basıncını araca nasıl tanıtabilirim, bilgisi olan var mı?

Benim kullandığım en dolu paket ultimate ( exculisive e göre eksiği 20 jant ve kulakçıktan vites )
    Ben de öyle bir tanımlama yok

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Benim araç 2017 Excellence fakat 2.0 T olduğu için direkt 20 jantla gelmiş. Lastik hava basınçları düşük olduğunda uyarı lambası yakıyor araç ama bunu 20 janta göre yapıyor. Kışlık olarak 20 leri kullanmayı düşünmüyorum, 18 lik bir jant lastik takımı alıp kullanma düşüncesi var aklımda ama basınç sensörlerinden kaynaklı uyarı lambası yanar mı bilemedim, o yüzden sormak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 31 Temmuz 2022; 23:54:8 >
    Yalnız Opel de sensörler jantda olur
    O jant çıkınca sensörde çıkmış olur

Veya
    Sen ekranda sol ön lastik havası düşük görürsün
    O jant sol arkaya giderse işler karışır

Kullanma klavuzuna bakmak gerek
    Kışlık uygun jant takımı alayım diyen Opel kullanıcısı ne yapıyor 😀 ( GM bünyesinde üretilen )

Lastikçilerin de çoğu bunu bilmez
    Ben astra J kullanırken hıyarın biri yüzünden yolda kalmıştım
    Öyle şeymi olur dedi , jantların yerini karıştrmış , ben sol arkaya bakıyorum durum iyi meğer o jant sağ arkaya gitmiş , sensör bozuk sandım meğer jant yeri değişmiş

Yani o jantlar çıkınca sensörlerde çıkıyor olması gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 1 Ağustos 2022; 0:14:13 >
  • Merhaba

Aracimla uzun yol yaptıktan sonra videodaki ses ile karşılaştım. Klimayı kapatınca ses kesildi. Sizce ne olabilir.

tesekkur ediyrom şimdiden.

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]Cello canyoutube
    Opel İnsignia Gs motor sesi
    https://www.youtube.com/shorts/9zGsRmhY6dw?feature=share

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pitoradyan P kullanıcısına yanıt

geçmiş olsun, şuradaki yorumlara bakıp gerçekten iyi bir ustaya gidin derim. deneme yanılmayla iş yapan ustalardan uzak durmak lazım.

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]
    2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]forum.****.com
    Klimadan gelen ses ve kompresör kasnak bilyası - Sayfa 3
    https://forum.****.com/teknik-yardim/61031-klimadan-gelen-ses-ve-kompresor-kasnak-bilyasi-3.html#post993908
  • Aracın garantisi devam ediyor. Acaba yetkili servis gerekli işlemi yapar mi ? Çünkü ses Şimdi gitti. Video yu göstersem kontrol ederler mi ya da bunda bisey yok diyip baslarından savarlar mi acaba ?

garanti varsa bir kontrol ettirin bence. birşey bulamazlarsa da ses olduğunda direkt servise gidersiniz. attığım linkteki arkadaşlarda da ses her zaman olmuyordu. linki de sansürlemişler. grande punto tr com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 3 Ağustos 2022; 15:45:44 >
  • selamlar, periyodik bakım kiti önerisi veren olur mu? filtron, mann, bosch ya da başka bir marka. ve mümkünse güvenilir alabileceğim link

araç 2017 grandsport 1.6D

• Bianconero kullanıcısına yanıt
    Eva motors - yakup eryılmaz
    Bu firmayı google'dan arat, her marka ürün var kendisinde. Ben aracım için tüm parçaları uygun fiyatlı kendisinden alıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • teşekkürler bakayım firmaya.

Aynı sesi ben de bir kaç kere fark ettim, gerçi içeriden ses duyulmuyor ancak camı açınca duyuluyor, o yüzden belki daha fazla kere yapmıştır bilmiyorum. Klimada ve arabanın gidişinde bir problem hissetmediğim için çok da önemsemedim açıkçası.

• Ahmetbarann A kullanıcısına yanıt

PSA dediğniz Eurorepar mı? Orjinal balata gerçekten pahalı ama şöyle bir gerçek de var ki verdiğin paraya değiyor. Şimdi alt tarafı balata diye bakılabilir ama işte insan problem yaşayınca kaliteli malın önemini anlıyor.

Servislerin çalışma mantığı genelde bilgisayarı bağlayıp hata kodu olup olmadığına bakmak. Heleki problem o an yaşanmıyorsa pek bulaşmak istemezler ama bu problem kronik bir problemse belki o zaman direkt teşhisi koyabilirler.

Ben şöyle yaptım, göstergenin üst tarafına bez bant sokuşturdum, sol tarafına ise sünger tıktım, ses %90 kesildi diyebilirim. Sesi özellikle gösterge ile göstegenin oturduğu malzeme yaptığı için o aralara bez bant sokmak gerekiyor. Aslında kalıcı çözüm göstergeyi söküp güzelce bez bant ile kaplamak ama sökmek ile uğraşmak istemedim.

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.