Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (178. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.264
Cevap
56
Favori
341.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk başlarda arada bir veriyor uyarıyı. Ama zaman geçtikçe uyarı sıklığı artıyor. Ben de başta idare ederim dedim ama son zamanlarda arabayı park edemez oldum. Vites p ye geçmediği için kapılar da kilitlenmiyor. Ben garanti süresi içerisinde değiştirdim. Ama haklısınız bir çok kişi bu sorundan muzdarip. Ücretsiz veya cüzi ücretle değiştirmeleri gerekir. Ama şu veya bu şekilde ileride mutlaka değiştirmek zorunda kalınıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba 2019 exclusive aracimi 3 ay once opel degerde yillik bakimini yaptirmistim. Orada orta konsoldaki bardakliklar acikken gelen trim sesi icin yalitim yapilip duzelmisti sozde. Fakat servis gosterge cami goguste yalitim gereken yerlere de yalitim yapildigini soylemisti. Ilk 1 ay ses yoktu fakat simdi ne olduysa yine bi yerlerden ses devam ediyor. Neden geliyor bu kadar dandik iscilik olmamali. Arac daha 11bin kmde.Bu trim sesleri gercekten sinir bozuyor. Tam anlamiyla cozen varsa cevaplarsa sevinirim. Ne yapmam gerekiyor? Olmazsa tekrar servise verecegim fakat cozeceklerinden emin degilim.
  • brifing B kullanıcısına yanıt
    İlginçtir benim aracımda o kadar problem oldu herhalde sorun yaşamadığım tek nokta trim sesi
    Bir kez şoför kapısındaki silindir şeklinde kilit kitli durumda biraz ses yapıyordu artık o da yok
    Bardaklıların kapağı ise aldığım günden bu yana açık
    Üstelik o kapak oldukça sıkı bi kapak yanlış hatırlamıyorsam ilginç olmuş
    Göğüs konusunda ise sökme işlemi falan varsa içime sinmezdi açıkçası bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 14 Mart 2021; 20:36:41 >
  • werneke W kullanıcısına yanıt
    Muhtelen kronik herkesin sikayet ettigi ses gelebilecek yerlerin hepsini acip yalitim yapilmistir gibi anladim ben. Acikcasi benim de icime sinmedi. Garanti devam ediyor. Eger su bayide su usta ile cozdum diyen arkadas olursa ona gore olan yere bile gidebilirim o derece sinirimi bozuyor. Ozellikle kalkis hizlarinda oluyor. Sarsintinin en fazla oldugu an zaten. Onun disinda sorun yok zaten.
  • Arkadaşlar merhaba. Biliyorum sorunum konu ile ilgili değil fakat 2011 opel astra h otomatik benzinli araç sahibiyim. Geçen ay ilk defa ECN210111 ve ECN1345E hatası aldım. Ertesi gün ustaya gidip hataları gösterdim. Hata mesajını silip gaz kelebeğini temizlediler. Daha sonra yine 1345E oksijen sensörü hatası vermeye devam etti. Yine sildirdim yine devam etti ama bu hayatı verdiğinde araçta gaz yememe ve tekleme de devam ediyordu. Yani şöyle oluyor ışıklardan kalkıyorum 60 80 kmye çıkınca tekliyor sanki stop edecek gibi oluyor. En sonunda gidip oksijen sensörünü değiştirdim ama 3 gün sonra yine aynı hatayı verdi ve yine tekleme ve gaz yememeye devam ediyor arada. Herkes farklı bir şey diyor. Kimisi buji bobin diyor kimisi katalizör diyor. Bu ve bunun gibi sorun yaşayan oldu mu? Ne yapayım sizce? İlk aracım olduğu için gerçekten ne olduğunu bilmiyorum. Teşekkür ederim

• benim de gösterge panelinden trim sesi geliyor

• 1.5 D 122hp yi test ettim bugün
    Haftaya aksilik olmazsa teslim alırım
    Yine insignia ile devam
  • mydonose_2 kullanıcısına yanıt
    Gerçekten iyi bir ustaya gitmeniz gerek veya yetkili servise
    Veya usta çözene kadar uğraşmalı
    Demek sorun yapılanlar değil ya da tam olarak değil
    Bire bir aynı sorunu yaşamayan kimse size şu şu diyemez açıkçası

Hocam merhaba.. Cevabınız için teşekkür ederim. Geçen hafta oksijen sensörü değişimi yaptım. Bugünde tekrar ustaya gidip buji ve bobin değişimini yaptım. Bujiler hala orjinal GM çıktı. Ben 53 binde aldım arabayı 6 sene önce şuan 75 binde benden önceki sahibi de değişim yapmamış onları değiştirdik. Bobini de delphi marka taktik. Çıkan üründe delphi markaydi zaten. Eğer sorun devam ederse usta bobini geri alırım dedi bakalım ne olacak.

yorumlarınızı bekliyoruz

• drhty D kullanıcısına yanıt
    Valla test kısa malum
    İlk izlenimim iyi
    Videolardaki 3 silindir traktör muhabbetleri kadar rahatsız edici bir şey rastlamadım
    Ama kullanmaya başlayınca 2-3 güne belli olur
    Ancak 8 ileri yeni şanzımanda sürekli düşük vites gitme isteği var bu belli

Edit : düzeltiyorum tam tersi yüksek vites gitme isteği var , 60-70 le rampa çıkarken bakıyım dedim 6. 7. Vites , araç geldikten sonra detaylı yazıcam hepsini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 16 Mart 2021; 15:57:8 >
  • bahadir3790 B kullanıcısına yanıt
    Daha önce şöyle bir yorum yapmıştı arkadaşın biri

Trim sesi sıkıntısı benim aracımda hız göstergesi ve kapı kilit pinlerinin plastik ceketlerinden geliyordu. Hız göstergesinin üstüne bir kredi kartı sıkıştırdım ses gitti. Plastik pin ceketlerininde içinde arkası yapışkanlı cırt cırt yapıştırdım o da gitti. Ancak bence iç aksam sessiz değil. Araba yaşlandıkça sesler artacak gibi hissediyorum.

• denemek lazım teşekkürler.

• snomask kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katiliyorum
  • Arkadaşlar merhaba,

Aracın koltuk ısıtması devreye girmiyor. Koltuğa sıvı döküldüğü için olmuş olabilir.

Yetkili Servise götürdüm koltuğu çıkartıp incelememiz lazım 2500 tl gibi bir masraf çıkabilir dedi.

Bu ariza ile tecrübesi olan mıdır?
    Bu konu ile ilgili özel servis tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ninjafaydar kullanıcısına yanıt
    Sıvı dökülmesinden olması çok saçma. Çünkü herkesin başına gelebilecek bir durum. Opel mühendisleri bunu düşünmüşlerdir diye umuyorum 😊 sorun başka birşey olmasın?
  • snomask kullanıcısına yanıt
    Olabilir. Önceleri bir çalışmıyordu. Sonra tam
    amen gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: stubbornpride

Beyler merhaba, 2017 Insignia grand sport CDTI almayı düşünüyorum, hatasız boyasız sözde. İnternette araştırırken triger ve zincir hatası çok fazla gördüm, başıma gelme ihtimali yüksek olur mu? Araç 73 binde serviste bakımı yapılmış hep. Bu durum olursa çözümü zor olur mu? Teşekkür şimdiden.

Hangi zincirden bahsediyorsunuz?

• Klas bir araç

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.