Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (176. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.270
Cevap
56
Favori
341.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Opel genel merkezi arayarak şikayet kaydı oluşturun. Gaz pedalı konusunda İstanbul Erdemir garantiden yapmayız demişti. Aradım şikayet ettim. 1 hafta sonra 20-80 teklifi ile geldiler. O da olmasa Almanya' ya şikayet ederdim.

PSA ya geçti artık iyi niyet garantisi yok da ayrıca aşırı terbiyesiz bir yaklaşım olmuş. Her türlü hakkınızı arayın bence.

Bakım sıklığı konusunda da 1 yıl ya da 15.000 de bir bakım yapın yazıyor diye hatırlıyorum ben kullanma kılavuzunda. Ama ne vites ne de gaz pedalı bakımla alakası olan konular. Bariz kronik problemler bu model yılı için.
  • Egilmeza E kullanıcısına yanıt
    aynen öyle fakat bunların kronik olduğunu kabul etmiyorlar sadece saatin geri kalması kronikmiş...

genel merkezin gücü yok ne zaman şikayet etsem bayiiye yaptırım yapamıyorlar başka şehre gidebilirsiniz bile demişlerdi gerisini siz düşünün... tek çare almanya.

önce özel servise götürüp kesin sorunun kaynağını belirleteyim sonra gerekli hamleleri yağacağım.
  • Bianconero kullanıcısına yanıt
    Ekstra bir bilgi daha: Ankara Opal vites için değişmesi lazım Opel genel merkeze sizin için başvurduk dedi ve akşamına olay çözüldü. 2 haftada modül başka bir bayiden getirtildi hemen montajı yapıldı. Beni hiç uğraştırmadılar.

Her servis farklı yaklaşıyor olaya.
  • Yasir_123 Y kullanıcısına yanıt
    ben de size demiyorum zaten sitemim servislere. siz de olayı yanlış anladınız bu arada. kronik sorunların bakımla ilgisi nedir? garantisi bitse bile yapılmalıdır. iyi niyetle de ilgisi yok. ben kullanmadım arabamı garantisi bittikten sonra oldu ne yapsaydım bu sorunları verene kadar sütçü beygiri gibi dolansa mıydım 7/24 garantisi bitmeden? olaya yanlış yerden bakıyorsunuz
  • Egilmeza E kullanıcısına yanıt
    evet maalesef öyle. hele trabzon vardallar tarif edilemez! arabayı onlardan almadığım için bunu yapıyorlar zaten. gaz pedalı kronik değil mi dedim, sizin araç için geçerli değil dediler...
    Hocam çok haklısınız. Sistem en baştan yanlış. 500.000₺'ye satıyorsan bu arabayı arkasında duracaksın ama Türkiye işte.
    Gaz pedalı 1 kez yurt dışı 2 kez yurt içinde direk garantiden değişti
    Buradaki servis Opel değer
    Evet ben çok problem yaşadım ama serviste yalan yok hiç sıkıntı yaşamadım
    Pis mazottan astra j de emme manifoldu bile yine Opel değer de garanti den değişmişti
    Gaz pedalının başka servislerde garantiden değişmesi örneği varken nasıl değişmezler ilginç
    Belki model yılına sığınıyorlar diyeceğim sanmıyorum
  • werneke W kullanıcısına yanıt
    bakalım, pazartesi özel serviste baktıracağım belki turbo hortumuyla ya da valf ile ilgilidir. bunlar da kronik sanıyorum. servis sorun tespiti için bile ücret istiyor. gaz pedalıyla ilgili ise sizden evrakları isteyebilirim. uyarıdan önceki küt sesi bana turboyu daha mantıklı kılıyor.
    Direk plaka veririm , Opel yetkili servisi kimse değişmeyen girsin baksın
    Turbo hortumu da ben de 1 kez garantiden değişmişti
    size garantisi devam ediyorken rastlamış, bana bittikten sonra... özelden plakanızı yazın o zaman pazartesi lazım olacak büyük ihtimalle.
    Yazdım
    2018 Mart çıkışlı / Opel Değer Maltepe / uzun dönem kiralama firmasından kiralık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 20 Şubat 2021; 17:22:54 >
    tamam, sağolun.
  • selam grand insignia ları çok beğeniyorum,

-- kronik sorun olarak 1.6 CDTI motorlarda turbo hortumu yırtılması var deniyor; doğru mudur?

--Birde Gaz pedalında kronik bir sıkıntı varmış;acaba giderilince aynı sorun tekrarlıyor mu?

-- haricinde elektronik - mekanik olarak kronik sorunu var mı ?

yardımcı olursanız çok sevinirim...teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ben bu sorunu opel değer'de 1,5 yıl önce çözmüştüm. şuan aldığım araçta da geri kalma problemi. götürüp aynı yazılımla güncelletmeyi planlıyorum.

• snomask kullanıcısına yanıt
    uzaktan yazılım güncellemesi gibi bir çözüm var mı diye sorarsanız sevinirim. yakın illerin hiçbirinde çözüm yok, kendi yaptığımız yazılımlar da geri kalabiliyor demişti ordu servisi
  • ghostiki kullanıcısına yanıt

grupta gaz pedalını değiştirenler oldu.

turbo hortumu da galiba 1 kişinin patlamıştı.

elektronik yada mekanik sorun yaşayan yok sanırım.

her araçta yaşanabilecek sorunlar haricinde genel olarak bir problem yok. servis garantili araçları tercih ederseniz ve garanti uzatırsanız kafanız rahat olur.

yazılım versiyonunu sorarım. bu ara 30.000 bakımına götürmeyi düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egilmeza

Ekstra bir bilgi daha: Ankara Opal vites için değişmesi lazım Opel genel merkeze sizin için başvurduk dedi ve akşamına olay çözüldü. 2 haftada modül başka bir bayiden getirtildi hemen montajı yapıldı. Beni hiç uğraştırmadılar.

Her servis farklı yaklaşıyor olaya.

Ben de vites için Ankara Opal'e Haziranda başvurdum anlaştık 500 tl verecektim kalanını onlar halledecekti. Hazirandan beridir 4 defa aradım her seferinde tamam biz sizi arayacağız dediler hala ses soluk yok. Siz garantiden mi yaptırdınız ?

• dogii kullanıcısına yanıt
    İyi niyet garantisi diyelim. Benimkini 2 haftada hallettiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egilmeza

İyi niyet garantisi diyelim. Benimkini 2 haftada hallettiler.

Herhangi bir ücret talep ettiler mi peki ? Benden iyi niyet adı altında 500 TL istemişlerdi de. Durum farklıysa bu ara tekrar arayayım  

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.