Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
38.968
Cevap
305
Favori
2.226.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet honda 5 senede bir kasa değişimine gider.

Eskiden yil gelmeden mesela 2002 modeli 2001 sonu alabiliyorduk artik bi sekilde olmayacagina gore 2017 olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben aracın fiyatının en düşük 75 bin (dream model benzinli) en yüksek (dizel executive) 105 bin olacağını tahmin ediyorum otomatik manuel arası 3000 oynar tahminim bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_b

Şuan liste fiyatı:
    1.6 Dream (Düz) Düz 1598 cc Benzin 68,000 TL
    1.6 Dream (Otomatik) Otomatik 1598 cc Benzin 70,000 TL

Hafta başı fiyat :
    1.6 Dream (Düz) Düz 1598 cc Benzin 56.990 TL
    1.6 Dream (Otomatik) Otomatik 1598 cc Benzin 68.000 TL

En boş paket fark
    1.6 Dream (Düz) Düz fark :11.010 TL

Burdan çıkan sonuç :

en baz modeli için bu kadar fark inanılmaz eldeki en baz olan dream modeli stok dibini gördü, fiyatını arttırarak diğer donanım seviyelerindeki fiyat artışını düşük tutarak
    diğer donanımların stoğunu düşürüyorlar honda burda stok eritmesi politikasını güdüyor , bunun nedeni ya yeni kasa 2016 başı ortası türkiye de ,yada yeni çıkacak kasa
    fiyatı anlamsız şekilde uçuk rakamlarda olacak ,

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

İşyerinden arkadaş 2 gün önce , lpgli navigasyonlu otomatik vitesli ve film, iç dış motor koruma dahil olan Elegance donanımlıyı 73000 'e aldı.

• 2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• Şu coupe leri neden Türkiye'ye getirmez Honda aklım ermiyor
  • Yalnız son video'da bir şey dikkatimi çekti. Hız göstergesinin sağ ve solundan iki tane plastik parça çıkıyor sanki ayar kolu gibi. Onlar nedir yahu
  • 2012 yılında fd7 kasa çıktığı zaman ilk alanlardan birisiyim. Aracımı o günden bu güne keyifle kullandım. Yeni kasa çıkacağını duyunca, yenisini almak için sattım.

Yaşadığım sorunlar:
    Boya'nın inceliği
    kol dayamaların soyulması
    akü
    otomatik cam mekaniği
    yüksek yakıt sarfiyatı

Fakat Honda servislerindeki yaklaşım hep olumlu oldu, tüm problemleri garantiden hiç uğraştırmadan çözümlediler.

Son servise götürdüğümde yeni kasa ile ilgili bol bol konuştuk. Aldığım izlenimler söyle...

1. Her yıl olduğu gibi 2016'da da kasa değişimi Ağustos ayında olacak.
    2. İlk önce benzinli manuel ve otomatikler ile dizel manuel gelecek.
    3. Ekim-Kasım ayı gibi dizel otomatikler gelecek.
    4. Dizel Otomatiklerde, şu anda CR-V'lerde kullanılan 1.6 Motor ve 9 ileri CRV şanzuman olacak. CR-V'lerde şehir içi 5.5-6 litre gibi yaktığına göre Civic'te 5-5.5 gibi yakacak. CR-V'lerde bir kronik bir problem yaşanmadığınıa göre Motor ve şanzuman konusunda Hoda Civic'tede yaşanmayacaktır.

Kısaca, dizel otomatik elegance için siparişi şimdiden verdim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tbeyazit -- 3 Ekim 2015; 15:27:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tbeyazit

2012 yılında fd7 kasa çıktığı zaman ilk alanlardan birisiyim. Aracımı o günden bu güne keyifle kullandım. Yeni kasa çıkacağını duyunca, yenisini almak için sattım.

Yaşadığım sorunlar:
    Boya'nın inceliği
    kol dayamaların soyulması
    akü
    otomatik cam mekaniği
    yüksek yakıt sarfiyatı

Fakat Honda servislerindeki yaklaşım hep olumlu oldu, tüm problemleri garantiden hiç uğraştırmadan çözümlediler.

Son servise götürdüğümde yeni kasa ile ilgili bol bol konuştuk. Aldığım izlenimler söyle...

1. Her yıl olduğu gibi 2016'da da kasa değişimi Ağustos ayında olacak.
    2. İlk önce benzinli manuel ve otomatikler ile dizel manuel gelecek.
    3. Ekim-Kasım ayı gibi dizel otomatikler gelecek.
    4. Dizel Otomatiklerde, şu anda CR-V'lerde kullanılan 1.6 Motor ve 9 ileri CRV şanzuman olacak. CR-V'lerde şehir içi 5.5-6 litre gibi yaktığına göre Civic'te 5-5.5 gibi yakacak. CR-V'lerde bir kronik bir problem yaşanmadığınıa göre Motor ve şanzuman konusunda Hoda Civic'tede yaşanmayacaktır.

Kısaca, dizel otomatik elegance için siparişi şimdiden verdim. :)

hangi araç satılacak ne zaman satılacak kaça satılacak honda türkiye genel müdürü bile bilmiyorken nasıl sipariş verdiniz?

ayrıca cr-v de 1,6 çift turbo dizel motor var 160 hp, civicde henüz böyle bir bilgi yok 120 hp gelecek.

• 2016 ağustos gibi bana da mantıklı geliyor ; ve gece gece size ledli bir fotoğraf atayım da alternatifler zihinleri bulandırmasın

• ugurozer U kullanıcısına yanıt
    Sevgili Uğur,

Lafı hiç dolandırmayacağım, konuyuda hiç uzatmayacağım. Konuda açık ve net olarak aldığım izlenimler demişim.Birisinin, gayet iyi niyetle vaktini harcayıp, duyduklarını insanlara duyurmasında neden açık arıyorsunuz?

1. Honda Türkiye'nin Genel Müdürü'nün bilmediğini nereden biliyorsunuz? Hele Civic'ler Türkiyede de üretilirken... Üretim hattı değişecek, uygulamalar yeniden programlanacak. Çalışanlar eğitilecek. Depo organizasyonu değişecek, Yeni Malzemeler gelecek. Üretim yapılacak. Stok oluşturulacak. Bunların hepsi 15 günde yapılabilir mi? Söylediğinize siz inanıyor musunuz?
    2. FD7 kasa'nın lansmanı ne zaman yapılmıştır, satışına ne zaman başlanmıştır. Buradan fikir edinebilirsiniz.
    3. Yine eğer otomobil piyasasında olanlarla görüşürseniz aslında tüm dünyada yeni kasaların yıl sonuna doğru çıkartıldığını görebilirsiniz. Peki neden bu aylarda çıkartılır? Otomobil satış grafiklerine bakıp en çok hangi aylara satıldığına bakarsanız sorunun cevabını görürsünüz.
    4. Fiyat kısmı zaten üç aşşağı beş yukarı bellidir. Biraz hesap kitapla ortaya çıkar. CR-V'den daha pahalıya Civic satacak halleri yok değil mi?
    5. Siparişten kastım dizel otomatik geldiğinde bir tane bana ayırmalarını ve alacağımı bayiye bildirmiş olmam. Bunun neresi size garip geldi anlamadım.
    6. Dizeller otomotik otomobillerde en büyük problem yüksek tork sebebiyle ortaya çıkan şanzuman problemidir. Bir çok otomobil şirketi bunla ilgili bir çok sıkıntı yaşamıştır. O yüzden en büyük korkum honda civic'te de aynı sorunun yaşanması idi. Bana söylenen CRV'de kullanılan 9 ileri şanzuman'ın kullanılacağı ve bu şanzuman ile şu ana kadar bir problem yaşanmadığı. Diğer markalarda yaşanan şanzuman problemleri ile uğraşmak istemezdim.
    7. Gelelim motor konusuna. Civic Hatchback Dizel Manuel ve CR-V Dizel manuel her ikiside 120 PS 1.6 L. Görünen köy kılavuz istemez. Honda diğer markalara benzemez ve zırt pırt motor değiştirmez. Kısaca Yeni Civic Dizel Manuel 120 PS 1.6 L olacaktır. Peki Civic Dizel Otomatik için hangi motoru kullanırlar? Bence cevabı çok açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tbeyazit -- 3 Ekim 2015; 23:19:49 >

• Yalnız kasa hoş olmuş.. On accord arka Volvo s60 a benzemis.. Crv ve hatchbacke koydukları dizel motoru80-90 arası satırlarda büyük patlama yapar

• Kasa cok hos , ledler cok guzel ,is honda turkiyeye kaliyor ,arabayi soyup sogana cevirmeden dolu ve makul sekilde piyasaya sunmalarinda,insallah buralari okuyorlardir

• Honda bayisine uğradığımda yeni civic'in çıkış zamanını sordum 2016 sonu ya da 2017 başı dediler. Zaten mevcut kasa 2012'de çıktığına göre 2017'de yeni kasanın gelmesi gerekiyor.

Dizel otomatik seçeneğinin olacağını nereden öğrendiniz? Hiçbir yerde dizel otomatik ve zf9 şanzımana dair bir bilgi yer almıyor.

• Bayi ile her gostugumde 12.5lt/100km harcama dolayisi ile yakittan dolayi veryansin ediyordum. Hatta arabayi cok seviyorum ama sirf bu yuzden satacagim demistim.

En son servise gittigimde, Honda Turkiye'nin dizel otomatik civic sedanlarin cikartilacigini konusunda kendilerine bilgi verdigini ve Crv'deki donanimin kullanilacagini soyledi. Dedigim gibi bende bayinin yalancisiyim.

• 1.6 160hp dizel motor 9 ileri zf şanzuman. civicte ağırlık avantajı ile çok eğlenceli bir araba olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tbeyazit kullanıcısına yanıt
    Benzinli otomatik araçların istisnasız hepsi yoğun trafik ya da çok fazla dur kalk yapılan mahalle arası diye tabir edilebilecek yollarda bu kadar yakar. Tavsiyem tüp ile kullanmanız olur yoksa satıp başka bir benzinli otomatik araç alsanız da aşağı yukarı aynı tüketimi yapar.

Neyse konuya dönecek olursak servisten ben böyle bir bilgi edinemedim ve internette de göremedim. Bu yüzden dizel motor ve zf9 şanzıman geleceğini çok fazla düşünmüyorum ama inşallah aldığınız haber doğrudur. Robotize şanzımanlarda çıkan sorunlardan sonra nihayet sağlam bir dizel otomatik seçeneği olur.

• benimde dizel otomatik kombinasyonu yakın zamanda civic' e getireceklerini sanmıyorum ama gelirse süpper olur.

• Dizel mizel farketmez. Benzinli de olsa bu aracı almak istiyorum. Bayıldım arabaya. Benzinli olsa bile yeni nesil bir benzinliyle gelir diye düşünüyorum.

Sanırım 1.4 turbo var. Az yakan bi benzinli de.gider bana. Hasta oldum araca. Eski crx, prelude zamanlarından kalma honda tutkum depreşti.

Honda türkiye'nin kimseye eyvallahım yok havaları biter umarım bu kasada da adam gibi mantıklı,rekabetçi fiyattan dolu bi araç alabiliriz.

• Arabayı gösterdiğim herkes fena halde bayılıyor, inşallah distribütör gazabına uğramadan sağ salim gelebilir :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 4 Ekim 2015; 22:10:34 >
  • tbeyazit kullanıcısına yanıt
    Sanırım anlatamadım.
    Yeni CRV de 120 hp motor yok eski düz viteslerde fwd olarak sunuldu.
    Şuanki CRV ler çift turbo 160 hp 350 nm zf 9hp awd ile sunuluyor.

Civicde ise Hatchback versiyonda kullanılan 120 hp 300 nm motordan söz ediliyor. Yani zf9hp ile ilk kez 120 i-dtec kullanilacak. Sorunsuz olacağı ihtimali konusuna gelirsek hemfikirim sizinle. Ben 15 senedir kullanıyorum ve sıfır sorun diyebilirim.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.