Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.963
Cevap
304
Favori
2.225.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cefe1985

Bu araç şu anki piyasaya göre, en full donanım maksimum 90.000 civarı olmalı muadilleri jetta, focus Corolla yı göz önüne alırsak, daha da pahalı olamaz

Mantıklı fiyat, Motor + otomatik zf şanzımanla mükemmel bir araç olur

Adamların muadillere baktığı mı var ? Allah bilir hiç piyasaya bakmıyorlardır. CR-V nin fiyatları ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myronides

oyuncak plastiğinden yapılan konsola sahip olan bi arabaya para vermem

+1
  • 1.5 Turbo nun teknik verileri nasıl acaba? Tüketim değerleri, hızlanması, gücü, torku..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YUSUFPRİNSİZMİR

Arkadaşlar duyuma göre şuan efsane bir kasa geliyormuş benzinli müthiş diyorlar ama en önemli olanda Dediğimiz gibi. Motor değişebilşrimi değişmeme gibime olabilir artık hayırlısı diyelim bakalım şuan gündemde bu kasa konuşuluyor

Nerede konuşuluyor, ne konuşuluyorsa daha fazla dinle gel de, anlat bize arkadaş :)
  • Malzeme kalitesi ve kabin yalıtımında gelişme kaydetmedikçe honda alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

Bakıyorum da her konuda Honda ve Toyata'ya sallıyorsun.

Öncelikle terbiyesizlik yapıyorsun bunun bilincinde ol, bu araçları kullanan binlerce insanın içinde "çöp" diyorsun.

Sana daha fazla bir şey demeye gerek yok.

araba hakkaten çöp ama.. yeni CRV de motor ve şanzıman hariç çöp buda öyle olacak..
  • Benzinliye 70.000TL isteyen Honda, Dizel otomatiğe herhalde 100.000TL civarı fiyat yazacak. Alana hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

Benzinliye 70.000TL isteyen Honda, Dizel otomatiğe herhalde 100.000TL civarı fiyat yazacak. Alana hayırlı olsun.

70.000 olsa yine iyi, Executive otomatiğe 77.680 TL istiyorlar
  • Dizel otomatik baz donanım 90 bin TL olur.
    146 bine 1,6 motor araç satabilen Honda, Civic'te hiç affetmez. 90 -115 arası olur fiyatlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Dizel otomatik baz donanım 90 bin TL olur.
    146 bine 1,6 motor araç satabilen Honda, Civic'te hiç affetmez. 90 -115 arası olur fiyatlar.

Yok 250-320 bin arası olur. Abartmayın o kadar da değil. dizel otomatik 70 binden başlar
  • dörtçeker kullanıcısına yanıt
    Hay maşallah ben en son 70 de kalmışım :)
  • Ön süper.
    Arka berbat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

quote:

Öncelikle terbiyesizlik yapıyorsun bunun bilincinde ol, bu araçları kullanan binlerce insanın içinde "çöp" diyorsun.

araba hakkaten çöp ama.. yeni CRV de motor ve şanzıman hariç çöp buda öyle olacak..

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSG Midline Plus 67.900 TL ->
    - Araçta lpg yok, lpgye uyum da yok kısacası ekonomi yapmak mümkün değil (benzine para vermeye içi acımayan insan alabilir saygım sonsuz),
    - 68bin lira fiyat çekilen araçta bir çamaşır ipinin aracın içindeki herhangi bir nokta ile gaz pedalı arasında, gerekli basıncı sağlayacak düzeyde gerilmesiyle sağlanabilecek olan "hız sabitleme" sistemi bu kadar para verilen araçta maalesef bulunmuyor. Opsiyonel olarak dahi sunulmuyor.
    - Yine bu kadar para verilen bir araçta "Otomatik Klima" kullanıcının konforuna sunulmuyor. Opsiyonel olarak dahi sunulmuyor.
    - "Görsel Park Desteği" sanırım bunun adı "Geri görüş kamerası" olacak maalesef yok, yine arka ya da ön park sensörü denilen hizmet 68bin liralık araçta yok. Opsiyon olarak dahi sunulmuyor!
    - Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi yok, yani direksiyon sadece deri, üzerinde tuş muş hak getire...
    - Jant desen bizim eski mahalledeki sütçünün beygir arabasındaki jant ebatında...

Fiyat olarak Honda Civic otomatik premium'a en yakın bu araç, LPG'si de yok üstelik. 68 bin lira gibi makul bir fiyatı olan araçta (ben 65e aldım)
    - LPG mevcut (14-15 kuruş şehirdışı, 22-23 kuruş şehiriçi)
    - Yağmur sensörü, far sensörü
    - Hız sabitleyicisi (Tabi ki!)
    - Otomatik klima (Tabi ki!) (Bu arada otomatik klima ve manuel klima arasında ciddi sağlık problemleri yaratacak durumlar mevcut)
    - Geri görüş kamerası mevcut
    - Bluetooth kullanımına açık.
    - Jantlar 16" ve gayet şık, çamurlukla arasında göze hitapsızlık anlamında bir boşluk yok
    - Araç 1.2 değil, 1.6 motor

Hatta 70 binlere çıkıp da Elegance modelini almaya kalkarsan (68'e anlaşanlar var) Koltuk Isıtma, Sunroof ve Mercekli Xenon far da mevcut.

Herhangi markaya çöp demek bence yakışık değil. İnsanlar parası yettiğince kendine ve zevkine uygun aracı alıyorlar.

68 bin lira için yukarıdaki Golf tam bir fiyaskodur, rezalettir, çöptür, hatta Vw'nin bu arabayı üretimden kaldırması gerekir ki bundan utanmaması ayrı bir rezilliktir. Hız sabitleyicisi gibi konforlu ve ekonomik bir donanımın, Vw markası altındaki herhangi bir araçta bulunmamasını ben gerçekten kavrayamıyorum.

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG Comfortline 75.300 TL

Aslında motor gücü bakımından kıyaslanması en uygun model bu sanırım,
    - 16 Jant gelmiş
    - Otomatik klima gelmiş (Allah'a şükür)

O da ne Hız sabitleyici yine yok 75.300 liralık araçta yine hız sabitleyicisi yok ama bir dakika hemen hiddetlenmeyelim, 1520 TL gibi bir fiyat ödeyerek Hız sabitleyicisi, Park sensörleri alabiliyoruz. Bir de "Çöp" olarak nitelendirilen Civic'in donanımına erişmek için 460 Tl (Çingeneliğe bakar mısınız? Kardeşim kaç milyarlık araç satıyorsun 460 TL peşine mi düştün, yapsana şunu standar donanım? Yok, illa çingenelik)

Neyse 1.4 Motorlu, LPG'siz (yani ekonomik olmayan) olsa da donanım olarak honda civic'i yakalamış olan aracımız 77 280 liraya hazır. Bir de hondanın lpg'ye eklediği fiyatı ekleyelim de en azından tam olarak fiyat kıyaslaması olsun 3000 + 77 280 = 80.280 TL eder...

80 000 - 68 000 = 12 000 ise, ki aracı kredi ile aldığımızı varsayarsak bu 12 000 liralık fark ekstradan 2000 tl faiz farkı olarak da geri dönebilir, hadi peşin aldık diyelim 50 000 - 70 000 bandında araç almak isteyecek insan için 12 000 TL ciddi bir rakamdır.

Bu sebeple piyasadaki herhangi bir aracı değerlendirirken "Çöp" ibaresini kullanmak doğru değildir.

Vw çok iyi ve çok kaliteli araçlar üretiyor ve kendi alıcısına hitap ediyor... Tıpkı Honda'nın da kendi alıcısına hitap ettiği gibi.

Paradan yana derdim olmasa, dizel motorun getireceği ekonomi ile Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSG Highline 95.800 TL düşünebilirdim, ama o fiyatlara çıkınca da Passat mı Golf mü diye de aklımdan geçirirdim...

Edit: yazım yanlışı ve fiyat düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercanhcoban -- 3 Ağustos 2015; 15:27:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

aracın görüntüsünü geçtim de bu motor ve şanzımanlı aracı honda tr artık 100 kağıttan başlatır en az gibi geliyor (crv fiyatlandırmasını gördükten sonra)..

hiç şaka gibi gelmiyor bana zaten,

elegance donanım bir civic 100 bin tam beklediğim fiyat.

78 bine eski motor LPG li civic, dizel-benzin farkı 12 bin olsa 90 bin yapar. üzerine yeni kasa farkı vs eklense ...

hayırlı işler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercanhcoban

quote:

quote:

quote:

- Araçta lpg yok, lpgye uyum da yok kısacası ekonomi yapmak mümkün değil (benzine para vermeye içi acımayan insan alabilir saygım sonsuz),
    - 68bin lira fiyat çekilen araçta bir çamaşır ipinin aracın içindeki herhangi bir nokta ile gaz pedalı arasında, gerekli basıncı sağlayacak düzeyde gerilmesiyle sağlanabilecek olan "hız sabitleme" sistemi bu kadar para verilen araçta maalesef bulunmuyor. Opsiyonel olarak dahi sunulmuyor.
    - Yine bu kadar para verilen bir araçta "Otomatik Klima" kullanıcının konforuna sunulmuyor. Opsiyonel olarak dahi sunulmuyor.
    - "Görsel Park Desteği" sanırım bunun adı "Geri görüş kamerası" olacak maalesef yok, yine arka ya da ön park sensörü denilen hizmet 68bin liralık araçta yok. Opsiyon olarak dahi sunulmuyor!
    - Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi yok, yani direksiyon sadece deri, üzerinde tuş muş hak getire...
    - Jant desen bizim eski mahalledeki sütçünün beygir arabasındaki jant ebatında...

Fiyat olarak Honda Civic otomatik premium'a en yakın bu araç, LPG'si de yok üstelik. 68 bin lira gibi makul bir fiyatı olan araçta (ben 65e aldım)
    - Otomatik klima (Tabi ki!) (Bu arada otomatik klima ve manuel klima arasında ciddi sağlık problemleri yaratacak durumlar mevcut)
    - Jantlar 16" ve gayet şık, çamurlukla arasında göze hitapsızlık anlamında bir boşluk yok

Hatta 70 binlere çıkıp da Elegance modelini almaya kalkarsan (68'e anlaşanlar var) Koltuk Isıtma, Sunroof ve Mercekli Xenon far da mevcut.

Herhangi markaya çöp demek bence yakışık değil. İnsanlar parası yettiğince kendine ve zevkine uygun aracı alıyorlar.

68 bin lira için yukarıdaki Golf tam bir fiyaskodur, rezalettir, çöptür, hatta Vw'nin bu arabayı üretimden kaldırması gerekir ki bundan utanmaması ayrı bir rezilliktir. Hız sabitleyicisi gibi konforlu ve ekonomik bir donanımın, Vw markası altındaki herhangi bir araçta bulunmamasını ben gerçekten kavrayamıyorum.

- 16 Jant gelmiş

O da ne Hız sabitleyici yine yok 75.300 liralık araçta yine hız sabitleyicisi yok ama bir dakika hemen hiddetlenmeyelim, 1520 TL gibi bir fiyat ödeyerek Hız sabitleyicisi, Park sensörleri alabiliyoruz. Bir de "Çöp" olarak nitelendirilen Civic'in donanımına erişmek için 460 Tl (Çingeneliğe bakar mısınız? Kardeşim kaç milyarlık araç satıyorsun 460 TL peşine mi düştün, yapsana şunu standar donanım? Yok, illa çingenelik)

Neyse 1.4 Motorlu, LPG'siz (yani ekonomik olmayan) olsa da donanım olarak honda civic'i yakalamış olan aracımız 77 280 liraya hazır. Bir de hondanın lpg'ye eklediği fiyatı ekleyelim de en azından tam olarak fiyat kıyaslaması olsun 3000 + 77 280 = 80.280 TL eder...

80 000 - 68 000 = 12 000 ise, ki aracı kredi ile aldığımızı varsayarsak bu 12 000 liralık fark ekstradan 2000 tl faiz farkı olarak da geri dönebilir, hadi peşin aldık diyelim 50 000 - 70 000 bandında araç almak isteyecek insan için 12 000 TL ciddi bir rakamdır.

Bu sebeple piyasadaki herhangi bir aracı değerlendirirken "Çöp" ibaresini kullanmak doğru değildir.

Vw çok iyi ve çok kaliteli araçlar üretiyor ve kendi alıcısına hitap ediyor... Tıpkı Honda'nın da kendi alıcısına hitap ettiği gibi.

Paradan yana derdim olmasa, dizel motorun getireceği ekonomi ile Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSG Highline 95.800 TL düşünebilirdim, ama o fiyatlara çıkınca da Passat mı Golf mü diye de aklımdan geçirirdim...

Hocam iyi güzel yazmışsınız fakat insanlar araç tercihi yaparken Vw nin liste fiyatına bakıp baya bir yanılıyor.

Şimdi bu sene itibariyle 1.4 TSİ motorlar yenilendi. eski 1.4 tsi 122 ile ilgisi kalmadı. 1.4 tsi 125 lik Euro6 motor geldi. Bu motor 150 lik act nin silindir kapatma teknolojisi olmayan versiyonu. Yakıtı gerçekten çok düşük. Teknik verilerden bahsetmiyorum kullanıcı verilerinden bahsediyorum gerçekten çok düşük. Ş.içi 7 lt ş. dışı 4.5-5.5 lt aralığında gezinen reel tüketim verilerine sahip.

Gelelim fiyat konusuna , dün arkadaşım için 1.4 TSİ 125 Golf 7 Comfortline + Bixenon + Sürüş konfor paketi için fiyat aldık. Aracın liste fiyatı 71500 TL , aldığımız anahtar teslim fiyatı ise 67.000 TL yani 5% den daha yukarda bi indirim söz konusu. Bu tercih meselesi bunun yerine 74 bin tl liste fiyatı olan 1.4 TSİ 125 Golf Highline 68-69 bin tl seviyelerine alınabilir. Yakıt üzmez,performans ve donanım anlamında da fazlasıyla tatmin eder bu araç. Forumlarda çok yazılıp çiziliyo Vw satış temsilcileri indirim yapmıyo,burunlarından kıl aldırmıyo falan filan diye millette korkup fiyat sormaya bile çekiniyor oysaki ciddi indirimler var özellilke golf ve cc de.

Kim ne derse desin Golfün malzeme ve işçilik seviyesi , sürüş kalitesi,mqb platformunun sunduğu şase rijitliği ve sağlamlığı Bmw 1 serisi hariç diğer hiç bir c segmenti araçta mevcut değil.. 3-5 fazla olsun golf olsun diyorum kısacası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 3 Ağustos 2015; 17:06:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sercanhcoban

quote:

quote:

quote:

- 16 Jant gelmiş

yahu golf de kazık bu da kazık.

tam bir komedi bu savunma mekanizması, bakın vw kazık, honda neden kazık atmasın eksiği ne ? böyle mantık mı olur allasen

dizel otomatik i30 var aynı paraya. c4 var, bunların malzeme kalitesi yalıtım ya da benzeri konularda fazlası var eksiği yok. hele honda'ya fark atarlar. hele birde honda'nın nuh nebiden kalma 1.6 atmosferiğini ve 150 yıllık otomatiğini övmüşsünüz ki vw'den nefret eden bana vw'yi savundurur.

bu araca gelince honda hr-v quasqai'nin rakibi ve öyle fiyatlandıracak diyen bir firma. bunu da passat'ın rakibi olarak fiyatlandırır. 110 falan olur orta donanımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 3 Ağustos 2015; 17:18:17 >

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Övmek mi? Hiç birşeyi övmedim, 1.6 motor en iyisidir, 1.2'yi paramparça yapar gibi bir ifade yer almıyor. Gidin i30 dizel otomatiğin fiyatlarını bir araştırın bence, 81 bin fiyat çekiyorlar, 76ya bırakıyorlar.

Benim vurguladığım tek şey herkes parası ve zevki kadar araç alır, hiçbir arabaya çöp denmez, fazlasını anlayıp da ekstra yorum yazmak sizin tekelinizde saygılar...
  • Hocam ben Honda fanı falan değilim, f/p olarak bakıyorum araçlara. Golf zaten benim de düşündüğüm bir marka. Zaten yazımın sonunda da var para düşüncem olmasa ben de golf alırdım. Benim Vw'ye tek kızdığım nokta Midline boşboş bir model çok sinir bozucu gerçekten. Comfortlineda da illa opsiyon satın alacaksın. Artık birçok markada standart olan donanımlar opsiyonel.

Vw'nin kaliteli araç üretmesi, honda'ya çöp denmesini gerektirmiyor, kaldı ki çöp kesinlikle değil, ne kadar para o kadar köfte... Sizin de dediğiniz gibi 3-5 fazla olsun Vw olsun, şahsen o kadar üst limitlere çıkma şansım yoktu. Olsaydı alırdım. Ama midline ya da opsiyonsuz comfortline benim sinirimi cidden zıplatıyor.
  • İkinizde geri kalmışsınız Executive Otomatik 83.880 oldu :D

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Bu ara paso araba değiştireceğim heralde :)

Astra , Civic ve Megane 4 'ü 6şar ay kullanma kararı aldım :)

FED faizi Aralıkta artırırsa tabii..

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.