Şimdi Ara

2021'de tıp fakültesi kazanmış bi abiniz olarak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet biliyorum ki bazılarınız tıp bazılarınız ceng bazılarınız diğer muhendislik bölümleri bazılarınız da bu saydığım bölümler haricinde başka bölümler için 1 sene mücadele verdi. Yarın ve sonraki gün sizi bekleyen son sınavlarınız var. Ben 2020ye de 2021 e de girmiş bi arkadaşınız abiniz veya kardeşiniz olarak size ufak ama aslında sizi 4-0 önde başlatacak bir info vermek istiyorum.

2020 senesinde sınavda yaptığım en ciddi hata ilk soruyu yapamadım diye kara kara düşünmeye başlamaktı. Çünkü ilk soru için düşünmeye başladığımda ikinci soruyu da yapmamıştım. Sonra 3,4 derken sınavın ilk 15 dksında bana (affedersiniz) hayvan gibi yatırım yapan, kolilerce kitap alan annem babama ne diyecektim bunu düşünmeye başladım. Ve sonuç olarak 64k gibi (benim için) rezil bir sonuç elde ettim.

2021'de tamamen relax ve sakin bir şekilde sınava girdim. Kaybedecek bir şeyimin olmadığını sadece 1 senem gittiğini ve ailemin yanımda olduğunu bilerek sınava başladım. Tekrar diyorum yolun sonunda ölümün olmadığını bilerek sınava girdim. İlk sorudan sınavın belirleyici olmadığını bilerek sınava girdim. 2021 zor olsa bile bunu düşünerek girdim. Ve AYT çıkışında aileme doğru elimi yumruk yaparak yürüdüm. 2021 de 21k yaparak memleketim olmasa bile karadenizde bir tıp fakültesi kazandım.

Sonuç olarak yarın ve ertesi gün gireceğiniz sınavda sakin olun ve sınavın zor olmasının sizin için iyi olduğunu hatırlayın. Özellikle yarın ki TYTnin zor olması durumunda asla ama asla netlerinize takılmayın. ÇÜNKÜ SİZ YAPAMADIYSANIZ KİMSE YAPAMADI. X BİR KİŞİNİN SİZDEN BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOK. Hepinize başarılar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivreSciisBack -- 17 Haziran 2022; 19:32:27 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Aga çok kral adamsın moralim yerine geldi allah razı olsun ucundan dibinden girersem yanındayım ben de 63kdan bıraktım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam. Bence de en önemlisi sakinlik artık. Bildiklerini kağıda yansıtma olayı çok önemli. Ben de sizin gibi oldum 2021'de. Matematiği çevirirken sorulara dalıp mezuna kalmıştım kafada ki iyi çalışmama rağmen

• Gelirsen bi çayımı içersin

• 343code kullanıcısına yanıt
    Kaybedecek bir seyiniz yok hocam. Ama kazanacak öyle güzel şeyler var ki. Sadece sakin olun ve hedefinize odaklanın.

• hocam ne yaparsam yapayım eksik hissetmekten kurtulamıyorum, eksiğim de zaten ama sınavı %100 verimle geçirmem için bu düşünceden kurtulmam gerek. eksiklerimin olması sınav sonuna kadar bir anlam ifade etmiyor çünkü sınavda çıkıp çıkmayacağı bile belli değil ama huzursuzum ve bilirsiniz bazen soruları çözmek için kendine güvenmek gerekiyor. napacağım diye düşünmekten içim sıkılıyor geçen sene sınav zordu diye bi sıralama yaptım şimdi yine yeterince çalışmadığım için ya daha kötü yaparsam diye düşünüp duruyorum.

• noobodynow kullanıcısına yanıt
    Hocam artık eksikleri düşünmenin veya bu seneki sınava hazırlık sürecinde girdiğiniz denemeleri, yaptığınız netleri düşünmenin hiçbir faydası yok. Sadece sınavınıza odaklanın. Şu andan itibaren sadece hayal kurun. Düşünün. İstediğiniz bölümü kazanmışsınız, tercihi hangi şehire yapsam bunu düşünüyorsunuz. Bu gece sadece istediğiniz yeri düşünün. Başka bir şeyi değil. Ne için mücadele verdiğinizi hatırlayın. Ne için ağladığınızı, ne için cefa çektiğinizi hatırlayın. Hatırlayın ki eksiginizin sadece özgüven eksikliği olduğunu fark edin.

• LivreSciisBack kullanıcısına yanıt

sağ olun hocam sevgiler 

bazı insanların aksine burada gerçekten birilerine yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. çok iyi bir hekim olacağınıza eminim.

• noobodynow kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Sizlerin bu süreçte neler yaşadığını yarın ve ertesi gün sınav soruları açıklanınca neler yaşayacağını az cok tahmin edebiliyorum. Yarın sınava giriş, sınav esnasında, sınav sonrası (bu dediklerim ayt için de geçerli) neler dusuneceginizi biliyorum. Size inanıyorum ki gayet de güzel bir üni ve bölüm kazanacaksınız. "Olmazsa" diye bi ihtimal düşünmenin şuan hiç yeri değil ve gerek de yok.

• veda hutbesi gibi olmus hocam masallah.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Veda ama yksye veda

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.