Şimdi Ara

2021-2022 Adli Yılı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yaptığı duayla açıldı.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
1.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • quote:

  Orijinalden alıntı: estimates29

  arkadaş uğraşmayın hiç , bir yerde iddia ettiği şey diğerinde tutmuyor mantıklı değil müphem şeyler iddia ediyor kaldı ki iddia ettiği şeyin gerçekle de mantıken alakası yok . allahını seversen bi kere oturup okumuşmudur bu nutuk yapıtını . gecenin köründe bu gibi tipler yüzünden huzurumuz da kalmıyor sinirimiz tavan .


  """

  aslında evet


  nutukta yazıyor hepsi


  atatürkle röpörtaj yapan adam devletin dinini sormuş orda islam demek zorunda kalmış pişman olmuş 2 sene sonra düzeltmiş anayasayı (nutukta yazıyor) ( İSLAM DEMEK ZORUNDA KALMIŞMIŞ , NE DİYECEKTİ KATOLİK Mİ YAHUDİLİK Mİ DİYECEKTİ . )  yine kendi konusmalarında ise gökten indirildiği iddia edilen diye tasvir ediyor dini. ( OKUMADIĞI KİTAP KALMAMIŞ İDDİAYA BAK )


  ayrıca tarihi geçmiş müzelik olarak nitelendiriyor(kaynağım yok) ( AL BAŞINA SAÇMALIĞI )


  kendisi en hakikik mürşit ilimdir diyor


  -yine cumhuriyetin ilk yılları devletin gücünü kullanarak, bu din adamı ve tarikatcıların feodalizmini alt etmeyle geçiyor ( KENDİ AĞZIYLA SÖYLÜYOR TARİKATLARIN ÖRGÜTLENİŞİNİ BİTİRMİŞ DİYE ETTİĞİ SAÇMALIĞA BAKARMISINIZ ) NE YAPACAKTI DİNİ SİYASİ


  -bak nutukta bir itiraf daha var cumhuriyeti vicdanımda milli bir sır olarak sakladığını söylüyor


  yine son sayfalarda neden halifelik, din ve vakıflar bakanlığının kaldırılması ve eğitimin birleştirlmesinin gerekliliğinden bahsediyor.


  ilk sayfalarda kürt sorununa da değiniyor ve kürtlerle birleşmekten yana olduğunu belirtiyor ( ARKADAŞ SANIRIM İNTERNETTE ÇİZGİROMAN OKUMUŞ GECENİ KÖRÜ AYIK DEĞİL )


  YANİ ŞU GÜZELİM COĞRAFYAMIZDA İNSANLARI İNSAN BİLİRDİM DE BU KADAR KENDİNİ BATIRANLARA İLK DEFA ŞAHİT OLUYORUM . BUNLAR AK KOYUNU ALIR

  ZİFTE BULAR SANA SATAR ) YAZIK ÇOK YAZIK ... ACABA NEDEN BÖYLE TİPLER NEJDET SEZER DÖNEMİNDE SESİNİ DUYURAMIYOR , BU KADAR AYIK KONUŞAMIYORDU .

  istersen nutuğu sana göndereyim niye kızıyorsun


  2021-2022 Adli Yılı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yaptığı duayla açıldı..

  2021-2022 Adli Yılı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yaptığı duayla açıldı..

  2021-2022 Adli Yılı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yaptığı duayla açıldı..  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 3 Eylül 2021; 5:17:54 >
  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • VeryImportantPerson16 kullanıcısına yanıt

  Atatürk ve takiye kelimelerini bi arada kullanan adam fetullahçının en önde gidenidir fetönün piyonudur.

 • Şunları Osmanlı zamanına geri sarın da onlar da rahat etsin biz de.Osmanlıca mı kullanılar,Arap alfabesine geçip şeriat mı ilan ederler ne yaparlarsa yapsınlar.Çünkü bu halk önce de aynıydı şimdi de aynı değişmez,bırakın iliklerine kadar İslamcı olsunlar.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • estimates29 e kullanıcısına yanıt

  Leş gibi bir Türkçe ile bu ülkenin kurucusunu beğenmiyorsun. Adamın ne dediğini anlamaman gayet normal. 2021-2022 Adli Yılı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yaptığı duayla açıldı.. 

 • Zero Degrees kullanıcısına yanıt

  Rökü mösölöründe örömölüyüz. Ulannn bu ülkenin kurucusunun rakı içiyorsa sanane! Sana giren çıkan nedir? Sanki içki kullanmayan efsane bir lider çıktı da biz göremedik. Yerine gelenlerin büyük çoğunluğu leşin önde gideniydi. Bırakın oğlum bu kafayı... Dua ile açsa ne olur açmasa ne olur. Kararlara etkisi oluyor mu? Hayır. Herifler kafasına göre kanun ve karar çıkartıyor. İstediğini içeri atıp istediğini salıyor. Geçenlerde cebinde kokain ile yakalanan herif polis ve adliyeye demediğini bırakmamıştı. Hariçten gazel okumayı bırakın.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 3 Eylül 2021; 8:3:51 >
 • Surpentor kullanıcısına yanıt

  Arkadaş ya lafımı yanlış anladın yada konuda alıntı yaptığım kişiye yazdığım cevabı anlamadım . kimseye laf attığım yok hele türkiyenin kurucusuna . jant denen adamın nutuktan alıntı yapıp çarpıttığı kelimelerine uyarı açıklama ve düzeltme yapıyorum . nerden getirdin atatürk e laf ettiğimi . ya siz gündüz mü gece mi ayık kafayla gezemiyorsunuz ya .
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 3 Eylül 2021; 9:21:33 >
 • ara bakıyım senin örnek gösterdiğin alıntı yaptığın kelimeler hangi sayfa satırda yazıyor . sanırım alpha versiyonunu kullanıyorsun yapıtın .


  https://sarizeybekokullari.com.tr/Mustafa_Kemal_Ataturk-Nutuk.pdf


  ilk resimdeki 40. sayfada


  bu son sözlerimi özetlemek lazım gelirse , diyebilirim ki ben milletin vicdanında ve geleceğine sezdiğin büyük gelişme kabiliyetini , bir milli sır gibi vicdanımda taşıyarak , peyderpey bütü toplumumuza tatbik ettirmek mecburiyetinde idim . 


  bu sözden neyi anlıyorsun , ne anlam çıkartıyorsun yada nereye getirip ima yapmaya çalışıyorsun .

  herhangi bir konuyu halka zorla empoze ettirme yada baskıcılık despotluk şeklinde bir konu yada eylem tasarısı görüyormusun cümleyi tam okuyormusun sen .


  diğerlerine gelicem malum çalışıyoruz
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 3 Eylül 2021; 9:25:47 >
 • Gel de bu adlı yıldan hayır bekle. Yakında Yargıtay başkanı İmam olursa şaşırmayın.

  Hak, adalet, kanun, nizam boş işler dua et herşey çözülür.

  Herhalde nesillerdir gorulen en aptal türk nesli şuan yaşamakta olanlardır.
  Adamlar nasıl beyin yıkamış, nesli ağzında salya dusunemeyen mahkuklara çevirmiş. Herşeye kabul, herşeye evet.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • .  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedyjourney -- 26 Nisan 2022; 18:8:9 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • .  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedyjourney -- 26 Nisan 2022; 18:8:39 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • akpli olduğun üslubundan belliydi KANXLAOXJWJXLJSJXBDNXLSJDBS

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Zero Degrees kullanıcısına yanıt

  Rakı masalarının bir adabı bir kültürü vardır. Ahlaki rakı masasinda aramalıyız diyen bir adamın dahil olabileceği herhangi bir rakı masası yoktur. Onu kabul edecek masa yoktur. Rakı icmeyip sabah akşam din şovu yapanların Turkiyesinde ahlak bu işe rakı masalarinda ahlak aramanda fayda var. Sahil kayaliklarinda, parklarda, ahlaki rakı masasinda aramayan kesimin Türbanlı dindar kızları yuzunden eşimle oturamiyoruz hicbiryerde. Hayır elini pantolonun içine sokmak nedir. Uzaklaşıp başka yere gidicen onuru de kucaktan enerji alıyor. Ensari bilmemnesi, tecavüzü sapığı..... Ne olur su rakı masallarından biraz ahlak alın. Ne olur.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.