Şimdi Ara

2020 SONY TV (ANA KONU) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.561
Cevap
55
Favori
138.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkan1216

55A8 İ 14 bine bulamazmıyız ?
    ürünün avrupa fiyatı 1900€ tavan fiyat şuanda, yıl başına doğru 1600€ görür
    https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/200293345_-kd-a8-sony.html

türk lirasının sürekli değer kaybından dolayı ülkemizde fiyatlar ne olur orası muamma
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Şu anda n11'de (mysonyshop) indirim diyor 17.000

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 65" xh95** neden hala yok piyasada acaba, varsa fiyatını bilen var mı, ben göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortoerdo

65" xh95** neden hala yok piyasada acaba, varsa fiyatını bilen var mı, ben göremedim
    https://www.teknosa.com/sony-65xh9505-65-164-ekran-4k-uhd-smart-tv-p-110019485

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • payda P kullanıcısına yanıt
    Black indirimde 14-15 bine alınabilir mi?
  • dangerim kullanıcısına yanıt
    Sony üst model çıkarmadıkça kolay kolay fiyat indirimine gitmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg 48 inç oled i getirmeyecek galiba.
    sony 48 inç oled i getirecek mi acaba? haberi olan var mı?

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar TV'yi övmek için biraz aceleci davranmışım anlaşılan.

Her ne kadar numbertan arkadaşımız ve Sony Koç mağazası müşteri memnuniyeti odaklı ve inanılmaz profesyonel olsa da aynı kaliteyi Sony'nin kendisinde bulamadım açıkçası.

Öncelikle TV'de yan yana iki ölü piksel çıktı. Sonrasında ekranın ortasında boydan boya bir çizgi gittiğini gördük.

2020 SONY TV (ANA KONU)

Hüseyin Bey, işi teknik servise bile bırakmadan yeni ürün göndermeyi teklif etti (ki servise de birazdan değineceğim). Buna gerçekten sevindim ancak gelen yeni TV'de gelir gelmez sayabildiğimiz kadarıyla tam 8 ölü piksel fark ettik. Ekranın her yerinde birer tane nokta vardı resmen. 85 inch olduğu için küçük ekranlardakinden daha belli oluyor. Ortadaki çizgiye gelince o da aynı şekildeydi. Gelen gideni aratınca bari eski TV'mizi getirmelerini rica ettik, geri eskisini getirip taktılar. Ben bu çizginin normal olduğuna kanaat getirdim. Fakat bunu yabancı kaynaklarda incelediğimde 75 ve 85 inch TVlerde (hem XH95 hem XH90) görülen bir sorunmuş. Ama herkeste yokmuş herhalde.

Öte yandan işçilikle ilgili bir diğer sıkıntı çerçeve ile ekran arasında aşırı boşluk olması. Yani buradan TV'nin içine sinek, böcek filan çok rahat girer ve bir sürü kişiye böyle sorun yaşatacaktır. TV'nin resim kalitesi hakkındaki görüşüm hala pozitif olmasına rağmen işçilik ve kalite kontrol berbat ve sadece bu bile bu TV'den uzak durmak için yeterli. Yabancı forumlarda da iki üç kere değişim isteyip hepsinde ölü piksellerle karşılaşan çok kullanıcı var. Onca yıldır farklı markalardan bir sürü TV, monitör aldık. Bir kere bile ölü piksel çıkmazken bunda art arda iki tanesinde çıktı. Hani küçük bir ekran olsa da fark etmeseler öyle üretseler diyeceğim. Eşek kadar pikseller, nasıl gözden kaçar?

Gelelim teknik(!) servise. Bu adamlar Sony tarafından tutulmuş, ne görse "normal" demek üzere planlanmış robotlar. Yani mesela ekrana hiç görüntü gelmese "normal efendim, bu modellerin bir özelliğidir bu" diyecekler. İnsanı salak yerine koyuyorlar, ölü piksel bu tvlerin özelliğiymiş ayrıca ölü değil canlı pikselmiş!

Blooming'e değinmeden bu mesajı tamamlamak olmaz. Gün geçtikçe ya daha kötü hal almaya başladı ya da daha fazla rahatsız etmeye. Güya bütün incelemeler X950H'nin bu sene daha iyi olduğunu söylüyor ama ufak bir parlak nokta ekranın neredeyse dörtte birini parlatıyor. HDR değil, SDR videolarda bile böyle. Hiçbir ayar etki etmiyor üstelik. Açıkçası Sony'nin 85X950H'ye 20 tane filan local dimming noktası koyduğunu düşünmeye başladım. Saçmalıyor demeyin. X900'e HDMI 2.1 koyup X950H'ye koymayan, aynı modelin 55 inchine 30 W hoparlör koyarken 85''e 20 W hoparlör koyan adamlar kesin bunu da yapmıştır. 55 inch'te 48 nokta varmış, bunda 24 tanedir işte. Sony kafayı yemiş bence.

Fırsat bulunca local dimming test videosu da atmayı deneyeceğim. Özetle X900H veya X950H modellerin özellikle 75 veya 85 inch düşünüyorsanız uzak durun derim, adamlar kalite kontrol bile yapmadıkları gibi daha kaliteli üretmeleri gereken büyük ekranları tersine daha da adileştirmişler.

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    2020 modeller çuvalladı resmen bilinçli kesim almaz bence bunları gördükten sonra ..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam o paraya o tvyi almışsınız. Hem ölü pikselli hem de ortadan çizgili paneli kabul etmeyin bence. 1-2 ölü piksel sorun olmayabilir belki ama o çiZgi sizi hep rahatsz edecektir. Düzgün panel gelene kadar değiştirirdim ben. Yine de siz bilirsiniz.

• Merhaba

Haftasonu için istanbul bostancı vatan magazasinda geçerli olan kampanya

85XH9505 / 31.499
    85XH9096 / 25.199
    85XH8096 / 21.599
    75XH9505 / 20.698
    75XH8096 / 13.498

Bu fiyatlar üzerinden mağazada , merkeze sorulup minimal indirim ekstradan sağlanabilir.. herkese iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrecan emir

Merhaba

Haftasonu için istanbul bostancı vatan magazasinda geçerli olan kampanya

85XH9505 / 31.499
    85XH9096 / 25.199
    85XH8096 / 21.599
    75XH9505 / 20.698
    75XH8096 / 13.498

Bu fiyatlar üzerinden mağazada , merkeze sorulup minimal indirim ekstradan sağlanabilir.. herkese iyi günler.
    hepsi teşhir fiyat galiba, 75XH9505 kaçırılmayacak tv, 65A8 Oled almasaydım kesinlik ilk tercih edeceğim TV olurdu.

Hepsi kapalı kutu olarak mevcut şuan. Zamlardan önce gelen son iyi indirim sanırım. Bizde fiyatları görünce ufak bi tebessüm ettik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrecan emir

Hepsi kapalı kutu olarak mevcut şuan. Zamlardan önce gelen son iyi indirim sanırım. Bizde fiyatları görünce ufak bi tebessüm ettik.
    10 gün önce Türkiye'de hiçbir Sony mağazası ve online satış sitelerinde 75XH9505 modeli kalmamıştı, şuanda sadece vatan stoklarında var gözüküyor nereden getirdiler acaba?
    Elimdeki 65A8 oled modelini iade edip 14gün cayma hakkı ile bu modele mi yönelsem 🤔 Aklımda deli sorular...

Ürünler şuan belirli adetlerde getirildi zaten. Malum gümrük ve zincir mağazaların satın alma süreçlerinden kaynakli gecikmeler yaşanmıştı. Ikinci parti sevkiyatları muhtemelen daha zamlı gelecek,bundan net eminiz artik. Kullandığınız a8 modeli de pek yabana atılacak model değil.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Adamlar her şeye normal diyor, nasıl değiştireceğim? Yani belli ki bu TVlerin çoğu sorunlu, sağlam denk gelme ihtimali çok düşük. Diğer türlü olsa değiştirdiğinde daha kötü çıkması zaten imkansıza yakın olurdu. Ortadaki çizgi normal görüntüde belli olmuyor ama daha kötüye de gitmeyeceğinin garantisi yok açıkçası. İleride şöyle olmaz umarım:
    https://hdguru.com/vizio-issues-a-recall-on-large-screen-led-lcd-hdtvs/

Sağlam çıkana kadar değiştir demişsin ama tüm türkiye'de bu TV'den toplasan 20 tane filan vardır herhalde. Hepsini denemek gerekebilir, sağlama denk gelene kadar.

Birisi 4 tane 75 inch x900H değiştirmiş hepsinde de bu çizgiden ve ölü pikseller varmış. Sonra X950H almış onda çıkmamış bu çizgi. 2020 yılında bu kadar çok ölü pikselli TV büyük başarı cidden, millet tarih oldu diyordu Sony sağ olsun, eski bir efsaneyi diriltmiş! Kalite Vestel'in bile altında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 28 Ağustos 2020; 12:53:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

Adamlar her şeye normal diyor, nasıl değiştireceğim? Yani belli ki bu TVlerin çoğu sorunlu, sağlam denk gelme ihtimali çok düşük. Diğer türlü olsa değiştirdiğinde daha kötü çıkması zaten imkansıza yakın olurdu. Ortadaki çizgi normal görüntüde belli olmuyor ama daha kötüye de gitmeyeceğinin garantisi yok açıkçası. İleride şöyle olmaz umarım:
    https://hdguru.com/vizio-issues-a-recall-on-large-screen-led-lcd-hdtvs/

Sağlam çıkana kadar değiştir demişsin ama tüm türkiye'de bu TV'den toplasan 20 tane filan vardır herhalde. Hepsini denemek gerekebilir, sağlama denk gelene kadar.

Birisi 4 tane 75 inch x900H değiştirmiş hepsinde de bu çizgiden ve ölü pikseller varmış. Sonra X950H almış onda çıkmamış bu çizgi. 2020 yılında bu kadar çok ölü pikselli TV büyük başarı cidden, millet tarih oldu diyordu Sony sağ olsun, eski bir efsaneyi diriltmiş! Kalite Vestel'in bile altında...
    75XH9096 aldım. Şu an için memnunum. Mediamarkt'dan aldım.

İade etmeyi düşündünüz mü? Sonuçta çok yeni bir tv.
    Kendi başıma gelmiş gibi hissettim ki bnzer durumu yaşafım ben de lg ile. 5 panel değişti.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.