Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok kısa bir sorum olacak.
    Megane HB ile Sedan arasında, işçilik, yalıtım, yol tutuş vb. farklılıklar var mı?
    Mesela Focus sedan ile hb arasında, yer yer sert plastik farkları var.
    Teşekkürler.
  • JohnMullins kullanıcısına yanıt
    2017 listesinde prestige görünmüyor sen bayiden mi 138 bin fiyatını aldın

biraz dediğin arada 30 bin tl fark var superb d segmenti geniş araç onu alabiliyorsan neden megane bakıyorsun

o kadar büyük arabaya ihtiyacın yoksa boşuna superb e bakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: -IMAX-

2017 listesinde prestige görünmüyor sen bayiden mi 138 bin fiyatını aldın

biraz dediğin arada 30 bin tl fark var superb d segmenti geniş araç onu alabiliyorsan neden megane bakıyorsun

o kadar büyük arabaya ihtiyacın yoksa boşuna superb e bakma

o kadar büyük araca ihtiyacımız yok ama ömürlük bir araba olmasını istediğim için üzmesin istiyorum ve otoparkımız var, şuan elimizde megani II 1.5dci sportway 2005 var fakat malzeme kalitesi rezalet, tavan bezinin tutkalı gitti bez sarktı kafamıza deyiyor, kapı kollarındanki bezler vs. hep attı.
    Bu kadar para vermişken aynı şeyler tekrar başımıza gelmesin istiyorum. Octavianın da tipi hoşumuza gitmedi.
    http://www.skoda.com.tr/models/yeni-superb/fiyat-listesi

o listeyi ben zaten biliyorum 2017 listesinde manuel prestige görünmüyor sadece dsg prestige görünüyor oda 162 bin tl
    Senin yaptigin yorumda simdi oldumu 2005 model araba tavan sarkti malzeme kotu diyorsun zamaninin en cok tutan ve megane i megane yapan model megane 2 12 yillik araba ekonomik omrunu doldurmus aslen araclarin ekonomik omru 10 yildir tavan sarkmasi boya dokulmesi kumas deformasyonu vb .konular aslinda birazda araclara nasil bakildigi ve bakimlarinin nasil nerde nezaman yapildigiyla ilgilidir superb dedigin aracin omurluk olup olmayacagi da senin kullanimina bagli yeni megane nasil dersen 10 numara 5 yildiz benim gorusum ama sonucta araba iside beyaz esyaya benzer bazen hatali uretimler olabiliyor sonucta kul yapisi ve bu her marka icin gecerli,ayrica biraz fark dedigin meblag bir araba parasi 30 bin az birsey degil bence sen fiyat degilde ihtiyaclari degerlendirerek arac secimini yap superb gibi uzun ve genis bir arac sehir icinde kullanim acisindan megane a gore daha sikintili olabilir ayrica servis agi bakim giderleri yedek parca vb gibi kriterleride goz onunde bulundur ayrica vag grubu sanziman problenlerinide goz onune al birde megane 2 12 yillik rac ve hala kullaniyorsun buda meganinda omurluk oldugunu gosteriyor ☺ zira 12 yil az bir zaman dilimi degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yorumlar için teşekkürler,
    Bir önceki aracımız volkswagen polo classicti ve o araçta böyle sorunlar başımıza gelmemişti. Şanzıman konusunda ise manual almak istediğimizden dolayı dsg derdimiz kalmıyor.
    Aracın yürüyeninde masraf çıkartmamış olmasından ötürü megane şuan bir seçenek. Maşallah 250 bin km şuan (2011'de 195binde aldık)
    En iyisi gidip test edip karar vermek olacak ama skoda superb için okuduklarım da aracı kanıma soktu, son durumu boyutlar belirleyecek gibi.
    @-IMAX-
  • Start stop devrede iken ve duruyorken,hafif meyilli yolda kalkış yapmadan araç geri kayma yapıyor.bariz dik rampalarda yapmıyor.Tecrübe eden var mı acaba.Çünki tehlike yaratıyor kırmızı ışıkta arkada ki de fazla yanaşmışsa.

Far ayarını yapan var mı.tarif ederse sevinirim.benim farlar çok aşağı bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Arkadaşlar merhaba.
    Megane HB ile Sedan arasında, işçilik, yalıtım, yol tutuş vb. farklılıklar var mı?
    Teşekkürler.

Hb ispanyada üretiliyor, sedan türkiyede üreriliyor :)

Hangi marka olursa olsun hb sedanlardan daha kalitelidir.

Bu işin içindeyim,Türklerin işçiliğini ben şahsım adına begenmiyorum..

ispanyanın disiplini , sorunsuzlıgu nasıl bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: nhtklc

Start stop devrede iken ve duruyorken,hafif meyilli yolda kalkış yapmadan araç geri kayma yapıyor.bariz dik rampalarda yapmıyor.Tecrübe eden var mı acaba.Çünki tehlike yaratıyor kırmızı ışıkta arkada ki de fazla yanaşmışsa.

Far ayarını yapan var mı.tarif ederse sevinirim.benim farlar çok aşağı bakıyor.

Hocam hill holderi ben kaliteli bir şekilde kullaniyorum biliyorsun aracım manuel.

Far ayari icin yetkili servise uğrarsan ücretsiz çözerler. Fakat daha sağliklı olması açısından lazerli ayar yapan bir yere uğraman daha iyi olur,mesela rot Balanscılar.

Yetkili servislerde lazerli far ayarına daha hiç denk gelmedim. Akabinde far ayarı yaptırirken muhakkak uyarı yapin ! Nazik davransınlar far motor ayar başlığını tornavida ile yalama yapabiliyorlar Fluence aracımda başıma geldi bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 19 Şubat 2017; 10:23:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Arkadaşlar merhaba.
    Teşekkürler.

Hb ispanyada üretiliyor, sedan türkiyede üreriliyor :)

Hangi marka olursa olsun hb sedanlardan daha kalitelidir.

Bu işin içindeyim,Türklerin işçiliğini ben şahsım adına begenmiyorum..

ispanyanın disiplini , sorunsuzlıgu nasıl bilgim yok.

bugün gidip inceledim ama kabinde plastik ve işçilik farkı göremedim açıkçası.

• Arkadaşlar size kauçuk paspas küllük ve kitapçık verdilermi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Touchlarda arka koltuk onunda hava ufleme kanallari yokmuydu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2016-renault-megane-1.5-dci-otomatik-touch-sifir-km-sifir-arac-400053574/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: colprensi

Arkadaşlar size kauçuk paspas küllük ve kitapçık verdilermi ?
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 5 Ocak 2019; 11:57:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

Touchlarda arka koltuk onunda hava ufleme kanallari yokmuydu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2016-renault-megane-1.5-dci-otomatik-touch-sifir-km-sifir-arac-400053574/detay

Renault Kolcak arkası havalandırma mazgallarını Tr'de Icon donanim araçlarında standart sundu.

Touch serileri tıpkı ithal GT line serilerdeki gibi boş eşya gözü

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

quote:

Ben hem halı hem Kaucuk paspas hemde Havuzlu paspas seti aldım bayiden

Kül tablası artık verilmiyor 12v çıkışlarda artık kapaklı.

Benim denk geldiğim teslimat araçları Standart fluence paspasları ile süslenmişti :)

Teşekkürler peki kitapçık verdilermi? Bende saydıklarımın hiçbiri yokta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün normal hızlarda araç kullandım. Tam parketmeden az evvel de ani bir gaz verdiğim ve devrin anlık olaraj 4bine yaklaştığı bir an oldu. İki dakika içinde parketmeden evvel aracın içi deki ısı yükseldi ve balatanyanıüı hibi bir koku geldi. Parkettikten sonra inip kontrol ettiğimde sağ ön tekerlekten yanık kokusu geldiğini farkettim. Tam olarak neden olduğunu da anlamadım. Dediğim gibi aracı anlık olarak 4bin deviri gösterdikten sonra bi zorlamam (yokuş vs gibi) olmadı. Daha önceden yaşayan var mı sıkıntışı bir durum mudur?

Not: megane 2 aracımda zorlama olduğunda bu koku gelirdi ama aracın içindeki sıcaklık yükselmeai olmamıştı. Birde eski aracımda iki tekerden birden gelirdi bu koku. Bunda sadece sağ ön tekerden gelmesi ve aracın içindeki sıcaklık artışı beni düşündürdü.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

quote:

Ben hem halı hem Kaucuk paspas hemde Havuzlu paspas seti aldım bayiden

Kül tablası artık verilmiyor 12v çıkışlarda artık kapaklı.

Benim denk geldiğim teslimat araçları Standart fluence paspasları ile süslenmişti :)

Teşekkürler peki kitapçık verdilermi? Bende saydıklarımın hiçbiri yokta

Tabiki aracın siyah el çantasi içinde tüm kullanim klavuzlarini teslim ediyorlar, genelde ya bagajda oluyor yada torpido kisminda.

Ben digital kullanma klavuzunada sahip oldum müsteri hizmetlerinden E mail adresime yönlendirdim.

• colprensi C kullanıcısına yanıt
    Ben de aracı alırken halı ve kauçuk paspas, kapu eşiği ışıklandırma, spor pedal kiti, bagaj havuzu ve tam depo yakıt hediye aldım. Ayrıca usb verdiler bitane 2gblik. Kitapçık da zaten mevcuttu.

• quote:

Orijinalden alıntı: safakbey

Ben de aracı alırken halı ve kauçuk paspas, kapu eşiği ışıklandırma, spor pedal kiti, bagaj havuzu ve tam depo yakıt hediye aldım. Ayrıca usb verdiler bitane 2gblik. Kitapçık da zaten mevcuttu.

üfff :)

Ne bayiymiş ya vallahi helal olsun, Ben paspas seti istedim zor bela sahip oldum neredeyse gazete kağıdı uzatacaklardı paspas yerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 19 Şubat 2017; 21:13:35 >
  • Harbiden neresi burası hangi bayii ya

Aracı 15 ekimde lansman haftasında aldım zaten çok indirimli aldınız dediler hiçbirşey vermediler
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.