Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Servisin dediği sizin araç 1.5 dci edc icon opsiyon olarak sadece 8.7 ekran ve jant var. Tabela okuma özelliği full opsiyonlu araçta olur mesala bizim test aracımızda var dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nhtklc kullanıcısına yanıt
    Start stoptan dolayı bende servise gittim emniyet kemerinin takılı olmasından klimaya akünün sarj durumunun en az %85 olmasından frene en sonuna kadar basılmasına kadar herşeyi söylediler.Birde ilk kez duyduğum frene basılma şekli önemli dedi :) dalga mı geçiyorsun dedim.Bin kullanalım dedi.Ben kullanırken devreye girmedi servis müdürü kullandığından her ışıkta araç stop etti.Aniden dibine kadar basmayacaksın yavaş yavaş dipleyeceksin dedi.Ayağın bu şekilde alışınca her seferinde stop edecek dedi

• Erdi5555 E kullanıcısına yanıt
    Benim arac zaten full opsiyonlu 😃 sadece deri koltuk yok diger opsiyonlarin hepsi var ama tabela okuma calismiyor size gosterdikleri arac sedanmiydi yoksa hb miydi? Milletle dalga geciyor bunlar resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papyon34 -- 8 Şubat 2017; 20:24:52 >
  • papyon34 P kullanıcısına yanıt
    Açık ve net anladığım tabela okuma özelliği var hatta bizim opsiyonların hepsi üzerinde olan sedan test aracımızda göstergede mevcut dedi.Üstüne git bu işin.Malatya urma renault servis müdürü ve şefi bana güven verdi.Hatta merkezle görüştük garantiye almak için dedi

• Herkese merhabalar

Bugun şirket aracim değişti ve bende yeni megane sahibi oldum 1.5 dci joy manuel.

2 yildir da fluence 1.5 dci kullaniyordum.Basima gelen onemli bir olayi herkes ile paylasmak istedim.

İstanbul da yasiyorum kucukyalida ocak ayinda istanbulda yogun kar yagisi oldugunda mecburen evden cikamadik bir sabah arabanin karlarini temizlemek icin disari ciktim.Araci calistirdim hava -4 C civariydi yaklasik 10 dakika rolantide calistirdim.Bu arada iki kez gaza basip 4000 devre kadar gelecek sekilde gaz verdim arabayi stop ettim.Aksam ustu aracin altina baktigimda motordaki butun yağin yere dokulmus oldugunu farkettim.Hemen Renault yardimi aradim cekici araci en yakin servise cekti.Sonuc yağ filtresi patlamis garantiden yağ pompasini ve krank yatağini degistirdiler onarimi 5 gun surdu.Servis muduru ile biraz muhabbet ertim 1.5 dci motorun ne yazik ki boyle bir hastaliğinin olduğunu ozellikle soğuk iklimi olan sehirlerde sık yasandigini,soguk havalarda cok dikkatli olmami soyledi.Bende herkesin dikkat etmesi icin bilgi vereyim dedim.

Yeni megane ile bugun ilk gunumdu fluence bu aracin yaninda clio symbol gibi geldi. :-)))

• Erdi5555 E kullanıcısına yanıt
    Servisin ismini aldim zaten benim bayiye vericem keske aracin sase numarasini alsaydiniz sag arka kapi icinde yaziyordu bizde ispatli kanitli bildirirdik nerdeyse 15 bin fark verdik opsiyonlara pesine dusucem zaten

• papyon34 P kullanıcısına yanıt
    Ya hocam servis kapanmak üzere adamlar evlerine gidecek aracımı alıyorum kafamdaki soru işaretlerinin teknik detayları konusuyoruz. O sırada şasi numarasını alsaydın diyosun :) sana açık adres veriyoruz.Sadece 1 tane test aracları var.Yarın arayıp öğren daha napayım

• eyvallah siteden servisin numarasini alayim bir goruseyim olmazsa orayla gorustukten sonra benim bayi ile gorustureyim bakalim ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Hocam A noktasından B noktasına peş peşe gitsek megane motor teknolojisi farkıyla linea dan daha mı az yakar diyorsunuz? Yanlarına 90 lık gocus koyalım birde. Hatta şöför de aynı olsun.

Test ettiniz mi acaba?

Az yakan hız sabitlemeli bir c sedan düşünüyorum da.. Focus var birde aklımda.

Vergi avantajından dolayı dolu versiyon egea 1,3 te aklımda ama megane gerçekten çok şık bir tasarıma sahip.

Yazdığınız yakıt verileri c sedan için çok uçuk geldi bana şehir içi olarak.

Megane Focus dan kesin az yakar , eğer linea 1.3 multijet 2 (son motoru) ise aynı yakıtı görebilirsin.Ama linea yerine egea alırdım.Linea son üretimler olduğu için parça kalitesi bile düşükmüş diyorlar.fiat olacaksa egea olmalı :)

Egea 1.3 multijet 2(iki önemli :)) ile megane 1.5dci Energy dci euro6 aynı yakar gibi geliyor çünkü megane daha ağır.Aynı kiloda olsalar dci az yakardı.Ama toplamda 1.3 vergi avantajı nedeniyle daha ekonomik olur.200-300 tl tasarruf için egea mı megane mı dersen kesinlikle megane.ikisini test et farkı anlarsın.Ona göre aradaki farka değer mi megane daha fazla vermeye değer mi daha rahat karar verirsin

• Terden T kullanıcısına yanıt
    Ozelden yada buradan aracin dis on arka ce ic on ko sol fotolari atarmisiniz. Joy cok mu bos? 4 cam elektrikli mi 4 kapida hoparlor varmi ses sistemi nasil zevk aliyormusunyz muzik dinlerken

• ESER14 kullanıcısına yanıt
    Adana şehir içi trafik çok yoğun değil sıcaklık 14 derece ortalama hız 38 km 150 km kullanmıştım arabayı bir hafta da 1.5 EDC sedan yakıt tüketimi 5.4 litre.

• Merhabalar, Navigasyonun canlı trafik özelliği aktif değil.Mais i arayip sorduğumda bu özellik türkiye standartlarina uygun olmadiği için çalişmiyor o yüzden pasif halde denildi.Aracimla yurtdişina çikarsam çalişacak mi diye sorduğumda ise hayir çünkü özellik üretimde pasif hale getirildiğinden çalişmayacak denildi.Sizde durum nedir? Canlı trafik özelliği aktif olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kharoon

Merhabalar, Navigasyonun canlı trafik özelliği aktif değil.Mais i arayip sorduğumda bu özellik türkiye standartlarina uygun olmadiği için çalişmiyor o yüzden pasif halde denildi.Aracimla yurtdişina çikarsam çalişacak mi diye sorduğumda ise hayir çünkü özellik üretimde pasif hale getirildiğinden çalişmayacak denildi.Sizde durum nedir? Canlı trafik özelliği aktif olan var mı?

Mağlesef aktif değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

Ozelden yada buradan aracin dis on arka ce ic on ko sol fotolari atarmisiniz. Joy cok mu bos? 4 cam elektrikli mi 4 kapida hoparlor varmi ses sistemi nasil zevk aliyormusunyz muzik dinlerken

sorunuza ben cevap vereyim, boş ya da dolu kavramı kişiden kişiye değişir, benim joy'un donanımı iyi dediğime başkası kötü diyebilir. detaylı bilgisi web sayfasında aracın broşürü içerisinde var, incelemenizi tavsiye ederim.
    joy pakette,
    -4 cam elektrikli
    -4 kapıda hoparlör var
    -ben müzik sisteminden memnunun güzel bir müzik deneyimi sunuyor, baslar oldukça doyurucu.
    joy ile icon arasında dışarıdan bakıldığında neredeyse hiç fark yok, fark detaylarda ortaya çıkıyor. joy-icon farkı iç kısımda ise daha fazla.
  • zvonimir kullanıcısına yanıt
    Bende şöyle bir girdi yapayım ilk önce özellikle ıcon donanıma oturdum kullandım test ettim sonra joy paketi! Sadece aracın içi için açık ve net konuşuyorum sanki iki farklı araca bindim.Dışına gelirsek pure vısıon led ön arka farlar ve o sıradısı 18 jantlar olmazsa olmazlar bence.....

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Kubilay Bey merhaba, araç kamerasının elektrik kablosunu nereye bağladınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ack498

Kubilay Bey merhaba, araç kamerasının elektrik kablosunu nereye bağladınız?

Merhaba

Standart 12v çıkıştan aldım gücü.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 5 Ocak 2019; 11:53:34 >
  • zvonimir kullanıcısına yanıt
    Merhaba

1.6 motor LPG'ye uyumlumudur,araştırdınız mı?Bayiden alır almaz LPG'ye çevirebilirmiyim.Fabrikasyon denilip de,sonradan atiker takılan Civic gibi,lpg ile sorunsuz kullanılır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Merhaba

1.6 motor LPG'ye uyumlumudur,araştırdınız mı?Bayiden alır almaz LPG'ye çevirebilirmiyim.Fabrikasyon denilip de,sonradan atiker takılan Civic gibi,lpg ile sorunsuz kullanılır mı?

LPG konusunu hiç araştırmadım, çok fazla kilometre yapmadığım için LPG taktırmayı da düşünmüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.