Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
750.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim çoğunluğu şehir içi karma değer 7 lt. Araç 1300 km ve daha uzun yol yapmadım.1.5 dci edc ıcon 18 jant! Jant,kış şartları yada motorun açılmaması bu kadar etki edermi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • papyon34 P kullanıcısına yanıt
    Sizden esinlenerek bende malatya urma servise bıraktım bu akşam aracı.Tabela okumayla birlikte gaza bastığımda sol yan taraftan gelen sese, 7lt değerle çok yakmasına, start stopun çok az devreye girmesine, ilk çalıştırmada kapı ısıklarının azalıp aratarak göz kırpmasına baktıracağım

• Benim arac sizinki ile atnı 18 jant edc ortalama hız 28km ortalama yakıt 8lt. Sadece şehir içi. 2500 kmde araç. Valla benzinli kullanıyor gibiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: safakbey

quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

quote:

Orijinalden alıntı: Erdi5555

Kubilay hocam ayrıyetten bagaj ve güneşlik altındaki led aydınlatmalar ambiyansı değiştirmiş bence mantıklı.Her oto elektrikçide bulabilirmiyiz

Begendiğiniz icin teşekkürederim. Elektrikçilerde bulunanlar can bus özellikli değil genellikle. Bu ledleri 2015 ocak ayindan bu yila fluence aracimda kullandim, satarken sökmüştüm uzun ömürlüler.

Bu ürünü hepsiburada.com'dan bulabilirsiniz photon 6000K canbus led.

Yaptığınız işlemleri bende beğendim. Fotoğraflı paylaşımlarınız için ise ayrıca teşekkür ederim.
    Fikir oluşturma noktasında baya yardımcı oldu.

Bijon kapakları için;
    http://urun.n11.com/oem-yedek-parca/peugeot-407-bijon-kapagi-17-lik-P89119717
    bu safyadakiler dikkatimi çekti sizinkilerle aynı gibi ama boyutları konusunda emin olamadım.
    bizim bijonlar 17mm 'mi bilemedim yani.

Led lambalar da dediğiniz şekilde arattım webde ama çıkan sonuçlar genellikle ön park lambaları içindi. sizden ricam eğer mümkünse led lambalar için satın alabileceğimiz bir link paylaşmanız.
    birde ledlerin olduğu yerdeki kapaklar rahat bir şekilde sökülüyor mu yani tırnakları zorlamadan, servise gitmeye gerek kalmadan rahatlıkla halledilebilir mi?

Ben katalogdaki halı bagaj havuzunu bayiden hediye olarak aldım.
    Bagaj havuzu halı şeklinde ama su vb. birşeyler döküldüğünde altına geçirmiyor.
    Ancak yine de toz tutma ve kolay temizlenme açısından sizin kullandığınız bagaj havuzu daha işlevsel olarak gözüküyor.
    Bu bagaj havuzunu aldığınız yerin diğer illere bir satışı var mıdır ve maliyeti nedir bu konuda da bilgi isteyecektim.

Ve son olarak.. Sizin aracınız yanlış görmediysem opsiyonlu manuel icon model. hız kadranının olduğu ekranda hız limit bilgisi sizde çıkıyor mu? bu konu özellikle sürüş paketinden dolayı mı yoksa navigasyon tabanlı mı diye baya bi tartışıldı ancak hala net bilgi yok..

Tekrardan fotoğraflı paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 5 Ocak 2019; 11:51:23 >

• Benim arac 11.4 lt ortalama 168 km de daha sehir ici kullanim yeni diyemi boyle cok degilmi siz ilk aldiginizda ne yakiyordu kac kmde dusmeye basladi

• Erdi5555 E kullanıcısına yanıt
    Serviste ne dediler yok boyle bir sistem.demedilermi insallah sizin aracta olur eger olursa sase numarasini ozelden atarmisiniz servisin gozune sokacagim insallah olur

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 4 Ocak 2019; 19:20:52 >
  • papyon34 P kullanıcısına yanıt
    Araç kabuldeki eleman bu sistem var yada yok demedi bilgisi yok anlaşılan! hatta senin örneği verdim servisteki arkadaşlar böyle bir donanım yok demeden önce İstanbul güngörendeki servisle görüşsünler dedim :) not aldı

• quote:

Orijinalden alıntı: papyon34

Benim arac 11.4 lt ortalama 168 km de daha sehir ici kullanim yeni diyemi boyle cok degilmi siz ilk aldiginizda ne yakiyordu kac kmde dusmeye basladi

Ben en fazla 9lt. gördüm. Şimdi de dediğim gibi 8lt.de. her yakıt aldığımda sıfırlıyorum. Düşecek inşallah diye bekliyoruz bakalım..

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bijon kapakları için önerinizi dikkate alacağım. Bagaj havuzu için de haber bekliyorum sanırım bu konuda yalnız da değilim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nhtklc

Yakıt verileriniz nasıl.uzun yolda 850 km de ışık yandı.100 km hızla sabit kullandım genelde.

Henüz aracim yeni oldugu için şehir içi ve şehirler arası yolda yakit bigilerini bilmiyorum, muhtemelen 2 bin km sonunda dahada belirgin seviyede düşer.

Fluence aracımda ortalama Ş.içi tüketimim 4.5 / 4.8 arasındaydı yine manuel. Motor teknolojisi Euro 5 'ti

Megane 4 Euro 6 teknolojiye sahip, dolayisi ile Enjektör işemeleri daha farkli yani 4 ile 4.5 seviyelerini yine çok rahat yakalariz gibi, hatta abartirsak dahada altı görülebilir uçuk hizlarda olmadiğimiz sürece.

1,6 fiat lineada şehir içi 7 lt nin altını göremiyorum.

Şehir içi 4,5 -5 lt gerçek mi?

C sınıfı sedanlarda şehir içi böyle yakan araç Allah'ın bir lütfu olsa gerek.

Çok Uzun yillardir renault kullanicisiyim, dCİ motorun başarisi tecrübelerim ile sabittir.

Fluence aracimi satmadan evvel en son 200 tl yakit ile 1088 km yol yaptim tahmini ortalama tuketim sehir icinde 4.8'di. Telefonumun galerisinde daha once yine fotoğrafladiğim bir çok tuketim değerleri var. Bunlari dilerseniz paylasabilirim :)

Bir defa boluda km yi sıfırlayıp konyaya gittim geldim 4.4lt yaktı. Cc ile 110 a sabitledim. Bir kere de didim e gittim geldim 4.9lt yaktı ortalama.

İstanbula gelince arabaya bişeyler oluyor. Yazın 6.9- 7lt kışın 7.4lt ortalama gösteriyor.

Şehir içi sizden başka 7 nin altını gören yok gibi. Nasıl başarıyorsunuz?

• ESER14 kullanıcısına yanıt
    Bahçeşehir-Bayrampaşa arası sabah yoğun, akşam çok çok daha yoğun trafikte kullanıyorum. Gündüz otoparkta yatıyor.

Yakıt ortalamam an itibariyle 6.2 lt (ICON Dci EDC)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hvarol

Bahçeşehir-Bayrampaşa arası sabah yoğun, akşam çok çok daha yoğun trafikte kullanıyorum. Gündüz otoparkta yatıyor.

Yakıt ortalamam an itibariyle 6.2 lt (ICON Dci EDC)

ortalama hızınız nedir acaba?
    aynı ekranda oda yazıyor.
  • Start stop sisteminin çalışmasında gariplik hissettim.sanki günü gününe uymuyor.servise gittim.cevap olarak kışın zaten girmez devreye eksi derecelerde dediler.

Bu adamların bir şeyden haberi yok bence.resimde derece -2???

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nhtklc

Yakıt verileriniz nasıl.uzun yolda 850 km de ışık yandı.100 km hızla sabit kullandım genelde.

Henüz aracim yeni oldugu için şehir içi ve şehirler arası yolda yakit bigilerini bilmiyorum, muhtemelen 2 bin km sonunda dahada belirgin seviyede düşer.

Fluence aracımda ortalama Ş.içi tüketimim 4.5 / 4.8 arasındaydı yine manuel. Motor teknolojisi Euro 5 'ti

Megane 4 Euro 6 teknolojiye sahip, dolayisi ile Enjektör işemeleri daha farkli yani 4 ile 4.5 seviyelerini yine çok rahat yakalariz gibi, hatta abartirsak dahada altı görülebilir uçuk hizlarda olmadiğimiz sürece.

1,6 fiat lineada şehir içi 7 lt nin altını göremiyorum.

Şehir içi 4,5 -5 lt gerçek mi?

C sınıfı sedanlarda şehir içi böyle yakan araç Allah'ın bir lütfu olsa gerek.

Çok Uzun yillardir renault kullanicisiyim, dCİ motorun başarisi tecrübelerim ile sabittir.

Fluence aracimi satmadan evvel en son 200 tl yakit ile 1088 km yol yaptim tahmini ortalama tuketim sehir icinde 4.8'di. Telefonumun galerisinde daha once yine fotoğrafladiğim bir çok tuketim değerleri var. Bunlari dilerseniz paylasabilirim :)

Bir defa boluda km yi sıfırlayıp konyaya gittim geldim 4.4lt yaktı. Cc ile 110 a sabitledim. Bir kere de didim e gittim geldim 4.9lt yaktı ortalama.

İstanbula gelince arabaya bişeyler oluyor. Yazın 6.9- 7lt kışın 7.4lt ortalama gösteriyor.

Şehir içi sizden başka 7 nin altını gören yok gibi. Nasıl başarıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 5 Ocak 2019; 11:52:8 >

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 4 Ocak 2019; 19:22:17 >
  • Hocam A noktasından B noktasına peş peşe gitsek megane motor teknolojisi farkıyla linea dan daha mı az yakar diyorsunuz? Yanlarına 90 lık gocus koyalım birde. Hatta şöför de aynı olsun.

Test ettiniz mi acaba?

Az yakan hız sabitlemeli bir c sedan düşünüyorum da.. Focus var birde aklımda.

Vergi avantajından dolayı dolu versiyon egea 1,3 te aklımda ama megane gerçekten çok şık bir tasarıma sahip.

Yazdığınız yakıt verileri c sedan için çok uçuk geldi bana şehir içi olarak.

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    ince işcilik güzel çalışma.güzel günler kullan inşallah.
  • 2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

start stop özelliğinin çalışmasında gariplik hissettim.bazen çalışıyor bazen aynı şartlarda çalışmıyor.Servise gittim cihaza bağladılar bir sıkıntı yok dediler.Kışın sıfırın altında kesinlikle çalışmaz dediler,paketlediler gönderdiler yani.

Dün gece ısı -2,evden yeni çıkmışım,pat ilk duruduğumda sistem çalıştı.Hani noldu şimdi çalışmazdı kesinlikle.Bence bunların birşeyden haberi yok.Arabayı yapmışlar ama servis olarak arabanın çok gerisindeler.

• nhtklc kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim..

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.