Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütçeniz müsaitse kesinlikle dizelden başka araç almayın derim, satış temsilcileri; yılda yok 10 bin km, yok 15 bin km yapmıyorsanız benzinli alın diye herkesi yanlış yönlendiriyor, deli oluyorum bu satış temsilcilerine, kardeşim ben araca bindiğimde A noktasından B noktasına ne kadara giderim ona bakarım, size ne benim yılda kaç km yaptığımdan, fiyatları o kadar abarttılar ki, insanların alacak bütçesi kalmayınca gidip benzinli alıyorlar, ondan sonra da seyehat ederken korka korka araç sürüyorlar hatta bir pikniğe giderken bile 2 defa düşünmek zorunda kalıyorlar, piyasayı bu hale getirenler ve bu sisteme dur demyenler utansın...
    Sayın mbilir2009, size tavsiyem kesinlikle dizel araçtan başka araç almayın, madem bütçeniz 100 bin TL civarında, o halde en mantıklısı icon standart donanım almanız, icon hem yalıtım hem de donanım olarak biraz daha üst sekment, icon üzerine extra özellik istiyorsanız ise bütçeniz zorlanabilir, 100 bin TL civarında İstanbul'da mutlaka dizel megane icon bulursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Yeni üretimlerde bir çok donanim ve aksesuar mağlesef fakirleşti.

Kapi eşiklerindeki megane italiği kaldirildi, masajlu surucu koltuğu kaldirildi, yine otomatik pure vision far yukseklik ayari manuel oldu, tom tom naviasyon yine iptal edildi, touch donanimlar’da arka koltuk kolçaği iptal oldu, daha saymak istemiyorum

Kubilay Hocam, desene tam zamanında almışız iconcanları...
  • Arkadaşlar, 28 Şubatta çinden verdiğim obd2 siparişim tam 35 gün sonra dün elime ulaştı, dün akşam işten gelince hemen araca taktım cihazı ancak sürücüleri bilgisayara yüklememişim, sağolsun Kubilay kardeşim telefonla yardımcı oldu,
    Bugün itibariyle R-Link'imde carplay, Rsound ve hareket halinde video izleme özellikleri aktif olarak çalışmakta ve karşılama ekranı da değişti, araç bambaşka birşey oldu, yardımlarını esirgemeyen Kubilay kardeşime ve özellikle Procar Kameradan Ulaş Bey'e çok çok teşekkür ederim.
    R-Link özellikleri ddt4all programıyla açılıyor, şu ana kadar yapıtığım işlemleri aşağıya özetledim, yanlışım varsa lütfen düzeltin,

Ekran gürültü azaltma- Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part I / ACTIVATION / ANC …….… Activated

Hareket halinde video- Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part II / RESTRICTION / video …….… Permitted

Hareket halinde resim- Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part II / RESTRICTION / Photo viever …….… Permitted

R-LİNK karşılama ekranı- Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part II / SETTİNGS / welcome sequance.… Renault RS

Çekiş Kontrol Sistemi - Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part II / SETTİNGS / Extended grip.… Present

R-SOUND-6 çeşit motor sesi - Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part II / SETTİNGS / Rsound.… Present

Yorgunluk Uyarı Sistemi - Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / RadNav configuriation 1.1 / MEX / ikinci satır(isim yok).… Present

CARPLAY - Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / RadNav configuriation 2.0-Part I / AUTOMATIC CONFIGURATION / carplay.… autohorized

AAP - Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / RadNav configuriation 2.0-Part I / AUTOMATIC CONFIGURATION / AAP.… autohorized

• dragut76 D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. 2016 ve 2017 modeller arasında gözle görülür bir fark var mı acaba? Yazılım güncellemesinin son versiyonu 2016 modellere yüklenemiyormuş sanırım şuan yükleniyor mu android ve apple uyumu varmış sanırım son güncellemede. Birde yorumlarda gez tepkisi çok iyi değil ve geri park sensörü yavaş çalışıyor diye okudum bu durumda da bilgi verebilir misiniz? yani 100 bin TL ye ikinci el başka araç arıyorum ama hem albenisi hem özellikleriyle megane dan başka bir şey bulamıyorum :)
  • 2016-2017 önemli bir fark yok, 2016'larda bağaj açma için dışarıda herhangi bir tuş yokken 2017'lerde var, benim icon'un bağajı hem içeriden, hem kumandadan, hem bağaj üzerindeki düğmeden hem de arka tampon altına ayağımı uzatarak (eller serbest bağaj açma) bağajı açabiliyorum. 2016'larda usb girişleri ortasında hafıza kart okuyucu yeri varken 2017'lerde yok.
    2016 model meganla, 2017 Mart sonuna kadar üretilen meganelerde R-Link aynı, 2017 nisan ve sonrası üretimlerde R-Linklerde carplay özelliği aktif durumda.
    2016-2017 hiç fark etmez özelliklerin tamamını OBD2 cihazı ve ddt4 programıyla aktif hale getirebiliyorsunuz.
    Benim araç manuel, o yüzden gaz tepkisiyle ilgili şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım, park sensörü ve geri görüş kamerası da gayet iyi çalışıyor.

Bana göre megane 4'lerin tek eksiği; cam açma kapama tuşları için sol ön kapı üzerindeki alanın 4-5 cm daha ileride olması gerekiyordu, burada bir mühendislik hatası yapmışlar, yan ayna kontrol düğmelerini geri alıpta cam açma kapama düğmelerini ileri alsalarmış gayet iyi olurmuş ama orada küşük bir hesap hatası yapmışlar,

Megane 4, masaj koltuğu olsun, yol tutuşu olsun, yakıt ekonomisi olsun, gayet keyifli bir araç, "C" sınıf bir araç olsa da aslında özellikleriyle birlikte "D" sınıf bir araç olmuş, en güzel özelliklerinden biri de gece farların aydınlattığı alanın üst tarafındaki mavi-mor karışımı renk cümbüşü harika görünüyor.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla carplay özelliği 2016 araçlarda da aktif hale getiriliyor. O zaman temiz olduktan sonra 2016-2017 bakmayacağım. Hb ve sedan arasında karar veremedim sadece ikisine de rahat Sigarim bagajda problem değil benim açımdan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Durotan35

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla carplay özelliği 2016 araçlarda da aktif hale getiriliyor. O zaman temiz olduktan sonra 2016-2017 bakmayacağım. Hb ve sedan arasında karar veremedim sadece ikisine de rahat Sigarim bagajda problem değil benim açımdan.
    Car play için modelden çok, R LINK2 yazılım sürümüne bakmalısınız. Yazılım versiyonu 3.3. ile başlamalı, 2.2. ile başlayanlarda 2017 model dahi olsa Car play aktif hale getiremezsiniz.
  • Bu sorunu yaşayan ve çözebilen var mı? Doğal mod dışında sesler bu şekilde parazitli.. arada düzeliyor, sonra hemen bozuluyor yazılımsal bir sorun gibi duruyor çözümü bulan var mı acaba?
  • Bu arac benim aracim ilk aldigimda vardi bu sorun kulak tirmalayan bir sesti serviste guncelleme yaptik dediler daha sonra ben deneme yaptim bu ses gelmedi

• Megane icon paket bakıyorum manuel fiyatları daha uygun ve daha düşük km. Otomatik yerine manuel mi alsam acaba? Manuellerde yokuş kalkış desteği nasıl çalışıyor acaba otomatikler kendini ileriye atiyor ayak frenden çekilince. Manuellerde durum nasıl ?

• Manuelde yokuş kalkış desteği gayet iyi çalışıyor, (otomatik megane 4 kullanmadığım için kıyaslama yapamayacağım) formun önceki sayfalarında bu konu gündeme gelmiş, otomatik kullanan bir çok kişi konu hakkında yorum yapmış, müsait zamanınızda eski sayfalara göz atmanızda fayda var, bir de yokuş kalkış desteğini yani hild holderi kullanmayı bilmek gerekiyor, değişik marka ve model araçlarda hild holder aynı mantıkla çalışsa da her marka ve modelin kendine has püf noktaları var, kimisi 2 saniye devredeyken kimisi 3 saniye, kimi frene tam basınca aktif olurken kimisi frene normal basmada devreye girebiliyor, birde aracın içindeki yolcu ve yük durumu ile yokuşun açısı vs. hild holder'i etkileyen bir çok faktör var.
    Püf noktasını öğrenirseniz bir sıkıntı kalmaz
  • Arkadaşlar OBD2 cihazını aşağıdaki linkten aldım ve gayet iyi çalışıyor.
    https://m.tr.aliexpress.com/item/32823628776.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32823628776&productSubject=Best-Quality-ELM327-HW-V1-5-USB-Add-More-OBD2-OBDII-Protocols-PIC18F25K80-Chip-Diagnostic-Tool&spm=a2g10.search0104.3.250.3305428fk6ie9J&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10325_10343_10546_10340_10548_10341_10084_10083_10618_10630_10307_5711211_5722315_10313_10059_10534_100031_10103_10627_10626_10624_10623_10622_10621_10620_10142_5711312,searchweb201603_36,ppcSwitch_5&algo_expid=2727a7b9-ab8b-4f83-9c68-bcc953fb75ca-33&algo_pvid=2727a7b9-ab8b-4f83-9c68-bcc953fb75ca&transAbTest=ae803_3&priceBeautifyAB=0

Laptopunuza kuracağınız ddt4all programı ve obd2 cihazı ile megane4 Rlink 2'deki birçok özelliği aktif hale getirebiliyorsunuz, yukarıdaki cihaz ve ddt4all programı ile R-Link2'ye yeni özellikler konulmuyor, sadece içerisinde var olan özellikleri aktif hale getiriyorsunuz, bu nedenle garantiyi etkileme diye birşey olmaz, uyduruk çin malı araçlarda bile bir çok multimedia ve eğlence sistemi varken, Renault'un satış politikasından mıdır nedir bilmiyorum ama R-Link 2'deki bir çok özellik kısıtlanmış durumda maalesef.

İşte açılabilen bazı özellikler:

Lastik Basınç Göstergesini bar'dan PSI'ye çevirme; Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part I / DISPLAY / Tyre pressure …… PSİ

Hareket halinde video izleme özelliği (R-Link 2 bildiğiniz gibi usb'den video izlemeyi destekliyor ancak şoförün dikkatini dağıtır diye araç hareket edince video izleme pasif duruma geçiyor, bunu aktif hale getirebiliyorsunuz ancak dikkat etmeniz gereken en önemli özellik, hareket halinde videoyu sadece yolcular izlemeli ve şoförün asla ekrana bakmaması gerekmektedir.) Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part II / RESTRICTION / video ……… Permitted

R-Link karşılama ekranı (Siz kendi tercihinize göre seçim yapabilirsiniz, ben Renault RS'yi seçtim) Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part II / SETTİNGS / welcome sequance.… Renault RS

R-SOUND - motor sesi(Sadece bir motor sesi çalışıyor) Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / Ecu configuriation-Part II / SETTİNGS / Rsound.… Present

Apple carplay özelliğini aktif hale getirme : Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / RadNav configuriation 2.0-Part I / AUTOMATIC CONFIGURATION / carplay.… autohorized

Dönüşe duyarlı sis farı (Bu özellik woswagen, skoda, seat, peugeot vs bir çok marka ve modelde varken Renault neden bu özelliği pasif duruma getiriyor, ilginç)
    EMM[$27] / USM_CMF1_Sailing_B4 / screens / Lights /Lights-Configuration / E_B_Cornering_Inhibition/ READ WIRITE kısmındaki … 1…..0 olacak.. sonra SEND tuşuna basmalısınız------ ardından hemen bir satır altındaki “E_B_DRLInhibitByFlasher”/ READ WIRITE kısmındaki … 0….1 olacak ve sonra SEND tuşuna basmalasınız.

Göstergede park yardımı görünmesi - Cluster / Tdb [$51] / Cluster_15-40_v3.30.02 / screens / Ecrans Configuration / Conf Prestations IHM / Lectures (Turkuaz renkli kısım) / UPAMMI_CF / without UPA MMI bölümünün sağındaki Ecriture (Turuncu kısım) / UPAMMI_CF / WITH rear UPA MMI only bölümünü seç ve sağındaki SARI renkli “UPA MMI” tuşuna basmalısınız.

Kadranı 260 yapma (290'da var, o da sizin tercihinize kalmış artık) - Cluster / Tdb [$51] / Cluster_15-40_v3.30.02 / screens / Ecrans Configuration / Conf Prestations VEH / Lectures (Turkuaz renkli kısım) / Speed Scale Type_CF / Vmax1=260 km/h or 160 mph bölümünün sağındaki Ecriture (Turuncu kısım) / Speed Scale Type_CF / Vmax1=260 km/h or 160 mph bölümünü seç ve sağındaki SARI renkli “Speed Scale Type” tuşuna basmalısınız.

Göstergede derece görünmesi (bu özellik çok hoşuma gitmedi, R-linkte zaten sıcaklık göstergesi var, hadi diyelim videoyu tam ekran izlerken sıcaklığı göremediğimiz için sıcaklığı gösterge'ye de yansıtalım ancak eco moddayken burada sizi yönlendiren yaprak şeklindeki uyarı ile üst üste biniyor, bu da çirkin bir görüntüye neden oluyor.) - Cluster / Tdb [$51] / Cluster_15-40_v3.30.02 / screens / Ecrans Configuration / Conf Prestations VEH / Lectures (Turkuaz renkli kısım) / ExternalTemperature_CF / No external Temp. managemet bölümünün sağındaki Ecriture (Turuncu kısım) / ExternalTemperature_CF / ExternalTemp, Measurement and Display bölümünü seç ve sağındaki SARI renkli “Temperature exteriuere” tuşuna basmalısınız.

Diğer özellikleri henüz denemedim, şimdilik bu kadar.

• 2016 ve 2017 Megane hb icone modelleri arasında carplay özelliği dışında içte ve dışta bir farklılık var mı acaba ?

Yorumunuz için teşekkür ederim. 2016 model hb icon buldum ikinci el. 8000km de değişen boya ve hasar yok manuel vites. 95 bin istiyor ekstradan iconda gelen ekranın bir büyük boyu alınmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Durotan35

Yorumunuz için teşekkür ederim. 2016 model hb icon buldum ikinci el. 8000km de değişen boya ve hasar yok manuel vites. 95 bin istiyor ekstradan iconda gelen ekranın bir büyük boyu alınmış.
    Şimdiden hayırlı olsun, icon donanımda standart 7” ekran var, fazladan ücret ödeyince ekran 8,7” oluyor, o da sizin kısmetinizmiş.

Sedanlar Bursa’ üretilirken Hb’ler ispanya’da üretiliyor, bir çok kişi hb’lerin sedanlara göre daha kaliteli yani işçiliğin daha iyi olduğunu söylüyor,

Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin inşallah...

• Hocam bence manuele girme,otomatik bulursun o fiyatlara illaki.Büyükşehir de yaşıyorsanız rezillik manuel.Ileride de otomatik daha kolay satılır.

• 2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Fabrika verilerine yaklaştım😎😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shipp12 -- 8 Nisan 2018; 16:13:13 >

• Bu arabayı şirket aracı olarak kullanıyoruz.
    Almayı düşünen arkadaşlar 2 kez değil 20 kez düşünsünler, hatta hiç düşünmesinler.
    Çünkü bu araba falan değil. Her yerinden kalitesizlik akıyor.
    Elbet araç boş paket fakat boşu da olsa bu kadar kötü olmamalı artık.
    Plastik kalitesi 5. sınıf, koltuklar rahatsız, basıyorsunuz gidiyor gitmiyor. Yol tutuşu diye birşey yok.
    Ne var derseniz, sadece tümseklerde vs oldukça yumuşak.

Aman diyim, para veriyorsunuz, ince eleyip, sık dokuyun...
  • LSG L kullanıcısına yanıt
    Joy paket fiyat aralığında ne tavsiye edersiniz peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: LSG

Bu arabayı şirket aracı olarak kullanıyoruz.
    Almayı düşünen arkadaşlar 2 kez değil 20 kez düşünsünler, hatta hiç düşünmesinler.
    Çünkü bu araba falan değil. Her yerinden kalitesizlik akıyor.
    Elbet araç boş paket fakat boşu da olsa bu kadar kötü olmamalı artık.
    Plastik kalitesi 5. sınıf, koltuklar rahatsız, basıyorsunuz gidiyor gitmiyor. Yol tutuşu diye birşey yok.
    Ne var derseniz, sadece tümseklerde vs oldukça yumuşak.

Aman diyim, para veriyorsunuz, ince eleyip, sık dokuyun...
    Aracın boş hali ile icon hali arasında dağlar kadar fark mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.