Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resimdeki parçayı nereden temin edebilirim, renault serviste 300 civarı diyorlar, küçük bir plastik raf için çok maalesef...
    2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]
  • orda zaten olması gerekmiyormu bence almışlar içinden
  • Evet almışlar ve bulamadı eski sahibi,

Sanayideki renault yedek parça satanlarda bulamadım, serviste de yok sadece siparişle getireceklerini söylediler ancak küçük bir parça çok pahalı.

Eski aracımdan da biliyorum, servislerdeki yada aracı bakıma götürdüğümüz yerlerdeki bazı kendini bilmez elemanlar, araçtaki basit, küçük ve çalındığında araç sahibinin haberi olmayacağı parçaları yerlerinden söküp ya satıyor ya da daha önceden aldığı siparişleri bu yolla karşılıyor.

Bir ara küçük bir ilin sanayisinde başıma geldi, arkadaşımla bir kaportacıya gittik, arkadaşım kendi aracı olan focusun sağ ön yolcu koltuğunun altındaki eksik bir parçayı nasıl bulacağını sordu, kaportacı; “Abi kafanı yorma, buraya ilk gelen focustan söker sana veririm makul bir ücrete” dedi.

Aman dikkat, araçlarımızı kime emanet ettiğimize dikkat edelim,

Büyük ihtimalle benim megane’nin bağajdaki o rafta bu şekilde çalınmıştır, mesele şu:Nasıl temin edebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dragut76 D kullanıcısına yanıt
    Bir senaryo çıkarayım hemen, sizden önceki araç sahibi joy yada touchlar icin bagaj havuzu satın aldı, kenar parça nedeni ile havuz bagaja tam uymadi, tabi buna rağmen demokrasi’de çareler’de tükenmedi hemen parçayı çikardi.
    Araç satilinca bagaj havuzuna el koyan kişi, muhtemelen o parçayı ya kaybetti yada tekrar yerine koymak istemedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 18 Mart 2018; 22:6:21 >
  • Spor pedal kitim nasil gorünüyor, Gazeteler ile birlikte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 18 Mart 2018; 22:10:20 >

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Eski sahibi tanıdığım biri ve yalan söylemeyeceğine eminim, parçayı çok aradı ama bulamadı, muhtemelen ondan habersiz biri parçayı yok etti, neyse olan oldu. Artık Bakacağız çaresine...

Spor pedal kit müthiş, geçenlerde internetten araştırmıştım şu an indirimle birlikte 280 TL civarında, en kısa sürede almayı planlıyorum ancak, devir, sigorta, kasko ve kredi derken bayağı bir açılmışım...

http://www.arabaparcam.com/SPOR-PEDAL-KITI-MEGANE-4-MANUEL,PR-10068.html

Daha uygun fiyat veren yer var mı acaba?

Ben kasım ayında letgo’dan sıfır kutulu kiti 130 tl satin almıştım, ama bu fiyatta çok iyi servislerde 400 tl civarin’da.

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Hocam bu spor pedal kiti için, pedallar dışında sol ayağımızı dayadığımız yeri kaplayan da bir parça mevcut mu ? Veya serviste falan var mıdır?
  • R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    Orjinal üretim yok, plastik dayama’da gayet kaliteli fakat ona rağmen ben o bölüme pedallarin altına komple kaput koruma folyosu çektim, çok sağlikli oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: dragut76

Resimdeki parçayı nereden temin edebilirim, renault serviste 300 civarı diyorlar, küçük bir plastik raf için çok maalesef...

kırılan ön logo mu buradan temin etmiştim
    servis 145 tl istedi
    100 tl ye hiç bir yerde bulamamakla birlikte buradan orjinalini aldım..

http://www.renaultparcasi.com/

• 1,2 tce edc sedan aracımı shell den fulleyip 5 dk sonra menzili bunu gösterdi..
    litresi 8cent daha pahalı olan 97 oktan ile bulgaristan shell istasyonunda fulledim..
    daha önceki fullemelerimde 670km yi geçmiyordu menzil..

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

1,2 tce edc sedan aracımı shell den fulleyip 5 dk sonra menzili bunu gösterdi..
    litresi 8cent daha pahalı olan 97 oktan ile bulgaristan shell istasyonunda fulledim..
    daha önceki fullemelerimde 670km yi geçmiyordu menzil..

Ortalama araç hızınız yüksek olduğu için öyle gösteriyor olabilir.

• hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz linki inceledim, fiyatlar gerçekten de uygun,

• R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    Spor pedal kiti satan sitelerin bazılarında bahsettiğiniz sol ayak basma yeri içinde alimunyum görünümlü parça var.

https://www.hepsiburada.com/carub-pedal-seti-orjinal-toyota-corolla-manuel-p-HBV000001BBXP

Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Orijinal Megane için üretilen olsa olurdu da sadece pedalleri değiştiririm artık. Bir de kapı eşiği düşünüyorum.
    @dragut76 önceki sayfadaki sizin aracınızın fotoğraflarında da gördüm kapı eşiği çok güzel duruyor.
  • Megane 4 sedan 1,6 joy 2017 model aracımda lastik basınç sensörü olmadığı yönünde bilgi almıştım.Fakat geçen hafta kış lastiğinden yaza geçerken lastik değiştiren arkadaş basınç sensörlü sübap olduğunu söyledi.Araç sensörü arıyor fakat herhangi bir tanımlama veya eşleşme yapamadım.Acaba yeri mi hazır? Bu konuda bilgisi olan varsa bilgi verirse şimdiden teşekkürler. Aracım 4800 km 'de herhangi bir sıkıntı yaşamadım tavsiye ederim.
  • Arkadaslar, 16 ayda anahtarin pili biter mi. Bazen aciyor bazen acmiyor, aklima ilk gelen pil oldu, kendim degistireyim mi yoksa servise gidip mi degistirteyim. Daha onceki arabamda da pili bitince kendim degistirmistim ancak sorun cikti ve servise gidip kumandayi araca tanitmak zorunda kalmistim. Bu arada biraz once kapilari kilitleyemedim, defalarca basmama ragmen hicbir islem yapmadi. anahtari kullanarak kitleyeyim dedim, saka gibi sadece sofor kapisini kilitledi diger kapilari kilitemedi, gidip yedek anahtari alip kilitledim, buyurun buradan yakin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zvonimir -- 23 Mart 2018; 22:47:19 >
  • zvonimir kullanıcısına yanıt
    Benim aracımda sanırım 15 veya 16. ayda "kart pili zayıf" uyarısı vermişti. Daha önceki aracım megane 3 e göre oldukça erken bir uyarıydı. Ben pili kendim değiştirmiştim. şimdi aracın 2. yılı dolacak. bir sıkıntı yok. Ancak aracınız kart pili zayıf uyarısı vermediyse belki sıkıntı başka bir yerde olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: xray2023

Merhaba.. Benim aracım megane sedan icon edc 2016 model ve R-link yazılım sürümü 3.3.15.416. Bu sürümlerde de android auto aktif edilebiliyor mu?

• arastgeldi A kullanıcısına yanıt
    Evet kullanabilirsiniz. Telefonunuza Andriod apk uygulamasini indirmeniz yeterli.

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.