Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam malesef bütçem çok yok bir de lpg taktırcam ki ya titanium gri ya o güzelim jantı ikisinden birini alcam lpg tavsiyeniz var mıdır ne tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işteopalyaçobenim İ kullanıcısına yanıt
    Orta halli kaliteli lpg taktırayım derseniz brc lavaoto iyidir.

En iyisi sorunsuz olsun derseniz prins teleflex markalar en iyisidir.

Lpg markaların kalitesi standarttır fakat işçilik standart degildir. Bu yüzden kafanızdaki markayı belirledikten sonra işçiliği iyi olan usta arayısına geçin.

Bi usta vardır 5000 liralık prinsi rezil eder

Bir usta vardır atikeri vezir eder

Bu yüzden usta çok önemli...

Renk jant olayına gelince aracın durumunu belirleyen rengidir, jant sadece aksesuardır aracın tamamlayıcısıdır.

Jantları istediğini gibi degiştirip takabilirsiniz fakat rengini yapamazsınız bu yüzden aracın rengine önem gösterin jant illaki bi şekilde alınır.

• Arkadaşlar havalandırma menfezine birsey takmayın derim, renault kaliteden kaçmış durumda ufak bir aksilikte kırılabilir.

Aynı şekilde içerisine fıs fıslı koku sıkmayın plastiği çürütüyor.

• 120 bg tce edc nin Istanbul ici yakit tuketimi nasildir? LPG siz kullanilmaz mi?

• Arkadaşlar araçta viraja duyarlı sis farları var mı ? Direksiyonu hangi tarafa döndürürsek o tarafın sis lambasının yanması. Ben farkedemedim. Icon donanım. Varsa öyle bir özellik açma/kapama ayarı vs. var mı ?

Eğer yoksa bu donanımda bir araç için eksiklik olur. B sınıfındaki araçlarda bile var.
  • Haftasonu seyahatimde benzin ışığı yanmaya yakın uğradığım Shell de yakıt kalmayınca ve en yakın shell yaklaşık 100 km uzaklıkta olduğu için mecburen birkaç km ötedeki Opetten yakıt aldım. Ve şaşırtıcı derecede uzun menzil yaptım. Depo bitip tekrardan shellden doldurduğumda (42,1 lt) yaklaşık 855 km yol yapmıştım. Opetin yakıtı bizim araçlarda daha uzun menzil mi sağlıyor acaba? Normal seyir halindeki hızım 120 km +/-. Bu menzilin yaklaşık 100 km si bozuk satıh yolda 50 km +/- hız, toplamda 1 saati aşan şekilde, şehir içi,
    yol çalışması vs olan yerlerde dur kalk trafiği ve klima bütün güzergahta açık. 500 km sinde ise araç full dolu. (1.5 dci edc)
  • R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    Hayır maLesef yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 3 Eylül 2021; 16:59:50 >
  • Merhaba, Trabzon'da 1.5 dci 90 hp manuel versiyonu kullandım. İlk bindiğimde aracın dizel olup olmadığını sordum, o derece sessizdi. Aracın izolasyonu çok iyiydi. Daha sonra kiralama şirketinden aracı aldım ve gün boyu trabzonda dolaştım. Sümela Manastırı'na giden yolu bilenler vardır mutlaka, anayoldan çıkıp virajlı, iki yanı ağaçlık olan yola girince denedim aracı. Virajın içinde zik zak yapmama rağmen arkasını hiçbir şekilde koparmadı araç. Yol tutuşunu çok beğendim. Sadece Boztepe'den aşağı inerken U virajların birinde arkası hafiften kaydı, bunu da yine zorlayarak yaptım, hemen topladı. Ancak ses sistemi megane'a yakışmayacak kalitede. B+ sınıf Egea'nın bile ses sistemi daha iyi. Gün sonunda 4.5 lt/100 km ortalama ile aracı teslim ettim. Yakıt tüketimi de her zamanki gibi başarılı. Şirkette müdürün aracını da kullandım, 2016 1.5 tdci 120 hp focus. Herşeyi toplayıp bakınca Megane almak bana daha mantıklı gözüktü. Yol tutuşta focus daha iyi olabilir ancak, motorun sesi araç içine çok yansıyor ve bariz bir işçilik ve ufaktan kalite sorunu var focusta. İçi de söylendiği gibi dar bir araç, dışardan durduğu gibi görünmüyor. Gözümden kaçan birşeyler olabilir ancak sonuç olarak ufak tefek eksileri olsa da Renault bu sefer dört dörtlük, her yönden başarılı bir araç yapmış diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 27 Eylül 2017; 10:30:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Merhaba, Trabzon'da 1.5 dci 90 hp manuel versiyonu kullandım. İlk bindiğimde aracın dizel olup olmadığını sordum, o derece sessizdi. Aracın izolasyonu çok iyiydi. Daha sonra kiralama şirketinden aracı aldım ve gün boyu trabzonda dolaştım. Sümela Manastırı'na giden yolu bilenler vardır mutlaka, anayoldan çıkıp virajlı, iki yanı ağaçlık olan yola girince denedim aracı. Virajın içinde zik zak yapmama rağmen arkasını hiçbir şekilde koparmadı araç. Yol tutuşunu çok beğendim. Sadece Boztepe'den aşağı inerken U virajların birinde arkası hafiften kaydı, bunu da yine zorlayarak yaptım, hemen topladı. Ancak ses sistemi megane'a yakışmayacak kalitede. B+ sınıf Egea'nın bile ses sistemi daha iyi. Gün sonunda 4.5 lt/100 km ortalama ile aracı teslim ettim. Yakıt tüketimi de her zamanki gibi başarılı. Şirkette müdürün aracını da kullandım, 2016 1.5 tdci 120 hp focus. Herşeyi toplayıp bakınca Megane almak bana daha mantıklı gözüktü. Yol tutuşta focus daha iyi olabilir ancak, motorun sesi araç içine çok yansıyor ve bariz bir işçilik ve ufaktan kalite sorunu var focusta. İçi de söylendiği gibi dar bir araç, dışardan durduğu gibi görünmüyor. Gözümden kaçan birşeyler olabilir ancak sonuç olarak ufak tefek eksileri olsa da Renault bu sefer dört dörtlük, her yönden başarılı bir araç yapmış diyorum.

Hepsine harfiyen katılıyorum tek yanlışınız Egea C sınıfıdır B değil Bazı konularda rakiplerinden geri olsa da Egea'nın da üstün olduğu yanları mevcut.

• tekkral34 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, ancak egea bana ne b sınıfı kadar küçük ne de c sınıfı kadar büyük geldi. Bundan dolayı b+ dedim. Donanım olarak güzel araç egea, orta paketini kullandım. Lounge ya da urban olmalıydı hatırlayamadım. Dokunmatik ekranı ve virajda yanıp sönen sis farları vardı.

• quote:

Doğrudur, ancak egea bana ne b sınıfı kadar küçük ne de c sınıfı kadar büyük geldi. Bundan dolayı b+ dedim. Donanım olarak güzel araç egea, orta paketini kullandım. Lounge ya da urban olmalıydı hatırlayamadım. Dokunmatik ekranı ve virajda yanıp sönen sis farları vardı.

Anladım ama Focus ve Megane'dan daha geniş özellikle arka diz mesafesi ve bagajıyla

Dingil mesafesinde gerek focus, gerek megane daha iyi. Bagaj konusunda ise focus çok kötü evet. Ancak megane egea'dan 30 lt daha büyük bir bagaja sahip. (520-550)

• quote:

Dingil mesafesinde gerek focus, gerek megane daha iyi. Bagaj konusunda ise focus çok kötü evet. Ancak megane egea'dan 30 lt daha büyük bir bagaja sahip. (520-550)

Hem yanlış hem eksik

Focus sadece bagaj konusunda değil arka diz mesafesinde de çok kötü.
    Megane'nin stepne varken olan gerçek bagaj hacmi 503 litredir.

Egea 2637 mm
    Focus 2648 mm
    Megane 2711 mm

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/TR/global-brochures/Megane-Sedan-07.2017.pdf

Görüldüğü gibi Egea ve Focus neredeyse aynı hatta 1 cm kadar daha kısa olmasına rağmen Focus'tan hem yaşam alanı olarak hem de bagaj olarak çok daha geniş alan sunuyor.
    Bunu sağlayan aracın tasarımsal yapısı. Focus'taki devasa ve insanın üzerine gelen göğüs Egea'da çok daha küçük olduğundan kokpitte hacim sağlamak için arkadan kısılmıyor.
    Megane da karoser yapısından kaynaklı o mesafeye rağmen geniş alan sunamıyor.

Mesela Jetta hepsinden daha büyük ve uzun görünüyor bu görüntüsü iç hacmi ve bagajında da çok net kendini belli ediyor. Bu 3 araçtan da daha geniş yaşam alanına sahip. Birçok D segmenti araçla yarışan iç hacmine rağmen bagajdan da çalınmamış 510 lt.

Jetta dingil mesafesi 2651 mm

Hepsi tasarımda mühendislikte bitiyor. Egea bu nedenle gerçek bir C sınıfıdır.

• Merhabalar herkeze hayırlı günler araçlarınızi sorunsuz kazasiz belasiz iyi günlerde kullanin inşallah

Ufak bir sorum olacaktı maddi yetersizlikten dolayı 1.6 16v 115 bg megane sedan joy almayı düşünüyorum kullanan kişilerden bilgi ve bazi sorularima yanit isteyeceğim araç sahibi olan konuya hakim olan birisi özelden ulasabilirse sevinirim iyi forumlar.

Doğrudur ben dingil mesafesi olarak baktım olaya. Ancak bazı şeyler vardır ki aracın diğer kusurlarını göz ardı ettirir insana. Focus ve Megane bunu başarmış. Egea da ise birşeyler hep eksik gibi geliyor insana.

• Aracim 2.3 onlerin basinci, 2.1 arkalarin basinci olarak baslamisti, butun lastiklerde ciddi bir dusus oldu ve bugun sabah lastik basinc uyarisi verdi. Aracim yaklasik 6500 km de. Lastikleri ayarlamak icin benzinlige girdim ve hemen arkamdan ayni sebeple bir megane daha geldi. :) sabah lastiklerini sisirdigini ve uyarinin devam ettigini soguk havalarda iyi olcum yapamadigini soyledi. Ben onleri 2.3 arkalari 2.1 yaptim ve uyari kalkti. Uyari varken onler 1.9 arkalar 1.8 e dusmustu.

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• Arkadaşlar megane sedan joy aracımın arka camının alt kısmındaki hoparlör boşluklarına iki tane oval hoparlör eklemek istiyorum.

1-amfi vs gerekli mi?

2- Hoparlörler kaç yollu ve kaç cm olmalı?

3- Amfi takmadan olur mu?

4- Ön göğüsün üst kısmındaki hoparlöre benzeyen ancak ses gelmeyen yere de hoparlör olur mu?

5- Ayrıca tavsiye edebileceğiniz bir sistem var mı?

Şimdiden teşekkürler.

• Trafik bilgisi gelip gidiyor arkadaslar. Sebebini bulamadim. Birkac fotograf cektim,

Araci stop edip tekrar bindigimde kapali olarak geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: nejdeath

Trafik bilgisi gelip gidiyor arkadaslar. Sebebini bulamadim. Birkac fotograf cektim,

Araci stop edip tekrar bindigimde kapali olarak geldi.

Forum bitmiş kardeş hiçbir şeye cevap alamıyoruz. Bir gerçek var facebook grupları forumdaki bilgi paylaşımını bitirdi. İşi herkes ticarete çevirdi.

• Bu arada bagaj havuzlarında kampanya var dün tarsus Çayan otomotivden 100 liraya aldım orjinalini ihtiyacı olan arkadaşlar düşünebilir.

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.