Şimdi Ara

2020 Renault Clio 5 [ANA KONU] (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.538
Cevap
205
Favori
646.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: manjut

Merhaba, 30 Aralık ta touch 1.00 xtronic arac aldım(2020 model). Stepne ile 176 K ya aldım geçen cuma da teslim aldım. Torpido da ışık olmaması beni baya şaşırttı. Bunun dışında teslim edilirken ilk bir hafta star stop kullanma dediler? Neden böyle denmiş olabilir. Bir de bayi Kolçak hediye edecek umarim orijinal eder. Aldığım fiyat nasıl sizce pek araştırma fırsatın olmadi. Kasko ve kredi direkt bayiden yaptırdım. Maxi koruma vesaire iptal edilme gibi bir şey var mi para iadesi oluyor mu?

Bana star stop kullanma diyen olmadı 1.3 clio için nasıl bir sıkıntı yaşarım sıfır araçta bunu kullanan şunu kullanma neyin çalışıp neyin çalışmadığını nasıl anlıyacağız peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan85 -- 19 Ocak 2021; 7:43:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan85

Bana star stop kullanma diyen olmadı 1.3 clio için nasıl bir sıkıntı yaşarım sıfır araçta bunu kullanan şunu kullanma neyin çalışıp neyin çalışmadığını nasıl anlıyacağız peki

Alıntıları Göster

Hocam 1.3 motorlarda şuan için start stop hatası hiç yok denecek kadar az. 1.0 motorlarda genel olarak bir ups upc mi bir parça arızası var. Araçları alırken start stopu olduğu vs. vs. için alıyoruz. Bir süre kullanma gibi şeylere kulak asmamak lazım. Sonuçta garanti bittikten sonra bu arızalara dünya kadar para ödeceğiz. O yüzden tüm imkanları kullanıp sorun varsa garantiden hallettirmek gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ment

Hocam 1.3 motorlarda şuan için start stop hatası hiç yok denecek kadar az. 1.0 motorlarda genel olarak bir ups upc mi bir parça arızası var. Araçları alırken start stopu olduğu vs. vs. için alıyoruz. Bir süre kullanma gibi şeylere kulak asmamak lazım. Sonuçta garanti bittikten sonra bu arızalara dünya kadar para ödeceğiz. O yüzden tüm imkanları kullanıp sorun varsa garantiden hallettirmek gerekiyor.

Alıntıları Göster

Açıkça çok şey okudum sanki garantide hava gazı gibi durum var arabanın arkasında durmazlar gibi bir durum var. Honda bir durum oldu bunlarda çamur yapar mı acaba. Arkadaşın biri buraya link atmış ön cam çatlar lamba üst aydınlatma lambası çıkmış durumda tirim sesi var ne bilim bunlar aldığım araçta olsa akşam yatakta uyuyamam millet yazdıkça benim moralim bozuluyor şu var bu var. Birisi polen filtresi videosu koymuş nasıl değiştirilir diye arkadaş o kadar sökme takam yetisi ve aletlerinılsa ben sanayide kaportacı olurdum ve millet video altına cevap yazmış bunu sanayi ustası değiştirmek için zahmete girmez yada değişim için ücret hayli kabarık olur diye mesaj yazmışlar

• iki ucu da boklu değnek hocam. Yapacak bir şey yok. Bireysel çabalar veya bağırış çağırış ile olayları çözüyoruz. Benimde trim sorunum vardı götürdüm baktılar yaptık dediler arka koltuğu kirletmişler bağırış çağırış toplattık. Karamsarız artık.

• Ment kullanıcısına yanıt

1.3 lerde de klima ve start stop arızası fazlası ile var eninde sonunda arıza veriyor mümkün olduğunca erken vermesi iyi olur

1.3 satışı 1.0 a göre çok az olduğu için fazla göze batmıyor

Şu durumda bütün araçların çağırılıp upc beyni değişmesi gerek ama Renault suskun kalıp servise gelenlere işlem yapıyor sadece

• İyi akşamlar, touch paket aldım ama torpido aydınlatma broşürde standart yazıyor ama benim araçta yok siz de nasıl? Bir de on koltuklar yanlarında perde hava yastığını göremedim touch paketlerde yok mu?
  • Midnightmrt M kullanıcısına yanıt

Benim aracım da 1.3 hocam. Şuana kadar sorun yaşamadım. Facebook gruplarında da nerdeyse denk gelemedim. Eğer böyle bir şey varsa mutlaka benim araçta da çıkar.. Renonun en büyük kalkanı zaten covid başka bir bahanesi yok

• manjut kullanıcısına yanıt

Perde hava yastığı icon dahil hiçbir pakette yok

torpido ışığı için servise gidip baskı yapın takıyorlar tesisatı hazır

renault un klasik ne kırpsam kar politikası..

• Ment kullanıcısına yanıt

Hocam İlginç olan aracı 1.0 otomatik olup 20bin km kullanıp yaşamayan da var alır almaz yaşayan da..

atıyorum 1.0 10 bin satış yaptı ise 1.3 motor bin adet bile satmıyor 10bin araçta 100 kişi bu sorunu yaşayıp dillendiriyor 1.3 de bir kaç kişi dillendiriyor o yüzden sorun yokmuş gibi duruyor bende çıktı mesela

eğer geçen yılın upc beyinleri arızalı ise eninde sonunda 2020 model bütün araçlar bu sorunu yaşayacak erken arızayı alıp garantiden değişmesi daha mantıklı

• arkadaşlar fiyat donanımı uygun kalitesi arttırılmış diye clio'ya heves ettim ama önce şikayet var sonra da sizin yazdıklarınız resmen arabadan soğuttu. hayır bu tarz hatalar olur değişimle giderilir ama reno anladığım kadarıyla siz gidip dürtene kadar ölü taklidi yapıyor planlı bir değişim yok, hatta şikayet var sitesinde bazı adamlar servis kapısında yatmalarına rağmen sonuç alamamışlar.

Hayatımda en nefret ettiğim şey sanayi ve servise gitmek arabasız kalmaktır. Sıfır araba bakmamın tek bir sebebi var külüstürüm yüzünden sanayiye abone olup sanayideki ustaların gamsızlığından, paranızla bile iş yaptıramamanızdan bıkmam. Yeni araba alınca insan 2 3 sene sorunsuz kullanım ve periyodik bakımlar harici servise gitmemeyi bekliyor...

• OKUNSY kullanıcısına yanıt
    Tamamen kişisel yorumumu yapıyorum üstad. Sorunsuz yada minimum sorunlu olan arabaya binmek istiyorsan Toyota alacaksın. Sen neden almadın diye sorarsan, Nisan da araba alacağım zaman Toyota da araba yoktu ve ne zaman geleceği belirsizdi. Bekleyecek zamanım yoktu. Ayrıca clio 5 performanslı araba idi. Daha önce 4-5 kez Toyota aldım kullandım. Farklı bi deneyim olmasını istedim. Bunca yaşadığım soruna rağmen pişman mıyım? Asla değilim. Sorunlar yolda bırakacak cinsten değil ama can sıkıcı mı dersen, evet kesinlikle can sıkıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilozturk38 -- 19 Ocak 2021; 22:29:45 >
  • umarım beni yanlış anlamamışsınızdır benim de aklıma en mantıklı gelen araç clio oldu. Bahsedilen problemler de çözülemeyecek problemler değiller ancak sanki reno çözmek için bir adım atmıyor kulak üstüne yatıyor ve bu durum araca sahip olmadığım halde canımı sıktı.

• Renault cilo 5 küçüktü daha da küçüldü gözümde. :( Bu gün arabayı yıkamaya gittim sonradan aldığım crom silikon bantlı soğuk suyu görünce attı. üstüne ben kapı açınca yamuldu neyse yazdıkça canım sıkılıyor.

• OKUNSY kullanıcısına yanıt
    Servis konusunda da toyota üzerine tanımıyorum. Gerçekten muhteşem ötesi hizmetleri var. Tabii birde şu var. Bu ilgi alaka ve çözüm konusu markaya bağlı olduğu kadar aynı zamanda ilgili şehirdeki servis sahibi/çalışanları ile de ilgili. En azından Kayseri toyota için konuşayım. Beklentilerin çok çok üzerinde bir hizmetleri var. İnanılmaz memnun kaldım. 4 tane sıfır, 2 tanede ikinci el toyota sahibi oldum. Sıfır sorun. Belki X şehirdeki Y servisi aynı hizmeti vermiyor olabilir, bilmiyorum. Aynı şey Renault için de geçerli olabilir yada diğer markalar içinde. Bu birazda şans işi.
    Siz serviste mi takdirdiniz ne kadar istediler? Teşekkürler bu arada açıklamalarınız icin.
  • manjut kullanıcısına yanıt

evet serviste ücretsiz taktılar..

renault port üzerinden ya da whatsapp dan iletişim kurun onlar sizi servise yönlendirecektir

İlk olarak 1.0 X-tronik Clio aldım o araçta STOP&START arızasını yaşadım. Şu anda 1.3 Clio Icon sahibiyim. Üç aydır aynı sorunu bir kez bile yaşamadım. 2-3 gündür -20’lere varan hava sıcaklığı nda bile otomobil bir kerede çalışıyor.

• Merhaba,

Sanırım bu sorunlar her araçta olmuyor biraz şans işi gibi. Araçların üretim tarihleri de bu işe giriyor gibi...

• 2020 Renault Clio 5 [ANA KONU]

Bunları sipariş ettim de başka alinmasi gereken neler var acaba üstadlar?
  • upc beyni güncel olanı yoksa eninde sonunda yaşanıyor maalesef.. 1.3 ü 1.0 ı yok bunun motorla alakalı bir sorun değil dediğim gibi 1.0 ı olup 20 bin km sorunsuız kullanan var 1.3 ü olup hemen yaşayan var benim gibi..

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.