Şimdi Ara

2020 ÖTV İndirimi Olacak mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Hayırdır bayiler ellerinde yüzlerce arabayla satış mı yapamıyorlar da ÖTV indirimi gelecek?

Aksine zam gelsin de şu bayilerdeki sıralar birkaç ay azalsın.
    Hocam onu bayilere ve otomobil üreticilerine sorar mısın? Çünkü talep onlardan zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayilerde araba neden yok firmalar araba satmak istemiyor yani coronadan önce başladı bu muhabbet. Düşünsenize Bosch çamaşır makinesi almak isteyenler kuyruk olmuş ama satmıyor bayiler. Ya da iphone talep var ama mal getirmiyor. Bazı şirketler 2. el otolar ile vurgun yapıyor. Ülkeye araba getiren şirketler bir kaç tane neden getirmiyorlar acaba? Ötv indirimi gelsin diye mi küstüler araç getirmediler. Ötv indirimi gelecektir araç piyasası da yoluna girecek.
  • Şuan bayilerde stok yok, ötv indirimi gelse ne olur. Ayrıca indirim gelse bile yerli üretim arabalara gelir.

Egea,clio vs.
  • Valla bende gelmesini istiyorum zaten uçtu yine pahalı alacağız fakat bir miktar kar edeyim diye düşünüyorum. Yakın tarihte gelmez ama arz arttıktan sonra yıl sonuna doğru gelir diye ümit ediyorum ben bekleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Millet sıfır araba almak için bayilerde araba bulamıyor. Talep bu durumdayken neden ötv indirimi gelsin?
    Bu taleple ilgili değil bayiler çoğu aracı galericilere resmen filo mantığıyla sattı yani araç bulunamıyor çünkü yenisi gelmiyor var olan galericiler aldı ve şişirdi fiyatı. Malum sitede galeriden sıfır araçlara bakın sayıları korkunç gerçekten..

• O üye galerici mi elinde patladı araçlar derken
    Ben bilmiyorum olayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    İstinasız her konuya gelir şöyle zam olacak böyle zam olacak yazar. Döviz kaynaklı araç fiyatlarının yükseldiğini herkes biliyor ancak bu kişi tamamen kendi çıkarları için yalan söylüyordu. Hatta işin suyunu çıkarıp 1 Haziran'da %40 zam gelecek yazmıştı. Al sat mı yapıyor galericilik mi artık ne yapıyorsa araçları elinde patladı.
    Aklı sıra burada insanları manipüle etmeye çalışıyor. Kendi çapında algı yapmakla uğraşıyor.
  • olmayacak gibi duruyor
  • gelmez arkadaşlar boşa hayal kurmayın. her gün yeni vergi çıkıyor zaten ekstra olarak.
  • Gelcek 2023 de
  • ÖTV indirimi için önce stok lazım

• Bir satabilse elindekileri hemen altına, dövize koşacak ama... 3-4 aydın arayan soran olmadığı için napsın buralarda 7/24.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • needacar kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum
  • ibrahim.42 kullanıcısına yanıt
    Yıl sonu gelse nolcak araç fiyatları her ay artıyor

Bugün 130.000 olan araç yıl sonu 150 olacak ötv indirimi gelse de sen yine 130a alcan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuriBoyaka -- 27 Mayıs 2020; 14:47:11 >
  • Keşke indirim gelse, fakat şu an satılan arabalara yıl sonuna kadar önce bir zam gelir ardından indirim, yine benzer fiyatlar ile karşılaşacağımızı düşüyorum.
  • ÖTV zammı olmaması için dua edilmesi gereken bir zamanda indirim beklememek gerekir.
  • Ötv ye zam gelebilir ama indirim gelmez. Görmüyormusun herseye ek vergi geliyor. Ebebekten msj geldi ürünlere ek vergi geliyor haziran bilmem kacindan sonra %20 zam olacak diyor.

• https://www.aksam.com.tr/ekonomi/otv-indirimi-bu-yil-olacak-mi-araclarda-otv-indirimi-2020-gelecek-mi/haber-1078810

ÖTV İNDİRİMİ BU YIL OLACAK MI?

ÖTV indiriminin yıl ortasına doğru yapılabileceği belirtiliyor, ÖTV indirimi yapılması sonrasında ikinci el araba fiyatlarının gerçek eder fiyatlarına düşmesi bekleniyor. Ancak ÖTV indirimine dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.
  • Yapılan kredi faiz oranı indiriminden sonra, birde ötv indirimi gelirse kombo ile araba alacağız. Ben umutluyum açıkçası :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.