Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.264
Cevap
56
Favori
341.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cam tavana sahip araclarin cogunda perde bulunmuyor. genelde ic hacimi kuculttugu icin tercih etmiyorlarmis. (tabi perde derken ince tulk gibi birseyden bahsetmiyorum. sunrooflarin altinda bulunan tavan malzemesi gibi olan acilir kapanir kapimsi seyden bahsediyorum.)

perde bulunanlarda sorun olmaz ama perde yoksa yazin hem cok sicak yapiyor(her ne kadar koruyor denilse de) hem de benim gibi gozu hassaslar icin iceri giren gunes isigi tehlike yaratiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 1 Mayıs 2017; 21:59:31 >
  • Merakla beklenen yeni insignia nın donanım paketileri ve fiyatları belli oldu..diğer markalara göre başlangıç donanım seviyesi oldukça dolu olan insignia yeni kasayla beraber bu özelliğini tamamen yitirmiş hatta işi daha da abartmış ve ilk iki donanım seviyesinde arka yolcular için hava yastıklarını bile çıkarmış ve bunun gibi diğer bir çok markada standart olan özelliklerini 3.donanım seviyesinden itibaren sunmaya başlamış ve 3.donanım seviyesinin de 160.000 TL olduğunu belirtmek isterim. Opel Türkiye yetkilileri yine satmayacak bir şekilde politika belirleyerek mevcut kasada olduğu kasanın ömrünün bitmesine 1 yıl kala fiyatları düşürerek ancak satarlar...KISACASI ÖLÜ DOĞAN BİR MODEL OLDU YENİ İNSİGNİA...
  • vgtuna V kullanıcısına yanıt
    ne alaka zaten bu fiyattan geleceğini insignia team grubu açıklamış fiyat anormal değil normal kendi rakipleri zaten o fiyata satılıyor ayrıca 1.6 sunroof 1.5 2.0 motorlara panoramik sunroof opsiyonu koymuşlar sinirlendirdiler
  • sunroof kış paketi tasarım paketi dahil 171.000 tl yapıyor bayi indirimi ile ötvsiz 100.000 tlye alınabiliyor
  • fuarda ben de inceledim sport tourer daha çok hoşuma gitti.
    fiyat listesinde sport tourer versiyonda 1.6 dizel gözükmüyor.

ayrıca premium tasarım paketi opsiyonu için 21.500 TL yazılmış.
  • Arkadaşım yazmış olmak için yazmadım tğm paketlerini inceledim de öyle yazdım. Adamlar eski kasaya göre başlangıç paketinde olan standart donanımları 3.paketten itibaren koymuşlar hava yastığından dahi kısıtlamaya gitmişler. Eski kasanın sport donanımına ulaşmak için yeni kasada en full olan eliti alıp üstüne 2 tane eksrta donanım paketi eklemek gerekiyor bu durumda da fiyar 190 200 lere çıkıyor. Yoksa eski kasadaki donanım seviyeşerinde olup en fullu 160 olsa bende seninle aynı fikirdeyim ama öyle değil vw ni kınarken opel artık olayı daha da abartmış...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    1.6 cdti at elite + tasarım paket + kış paket + sunroof 173.000 tl

bayi + ötv indirimli fiyat 100.000 tl

1.6 cdti at elite + premium tasarım paket + sunroof 186.000 tl

bayi + ötv indirimli fiyat 109.000 tl

1.6 cdti at elite + premium tasarım paket + sunroof + parkgo 192.500 tl

bayi + ötv indirimli fiyat 115.000 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 15 Mayıs 2017; 13:0:59 >
  • Sayın IMAX,
    Bu yazdılarınızın alt kısmında yazan ötv indirimli fiyat dediğiniz nedir anlayamadım vergisiz falan fiyatından bahsediyorsanız bunun bir önemi yok benim için ben ödediğim paraya bakarım. Şu anda araç alımı için araştırma içindeyim ve size bir kaç bilgi vereyim;

1) ıcon 1.6 dizel otomatik 160 beygir TALİSMAN 160 bg dizel otomatik 2016 modeli: 140.000 2017 modeli:163.000

2) ıcon 1.6 dizel otomatik 110 beygir TALİSMAN 110 bg dizel otomatik 201 modeli: 130.000 2017 modeli:148.000

3) superb 1.6 dizel otomatik prestige 157.000 TL (bu aracın doluluğuna ulaşmak için yeni insignia da 3 adet peket eklemen gerekiyor ve fiyat 180.000 üzerine çıkıyor)

4)dizel manuel 1.6 mondeo 133.000-.135.000 arası değişiyor

5)dizel otomatik passat highline 170.000 tl

BEN SADECE OPELİN DAHA İYİ SATIŞ YAPMASI İÇİN MANTIKLI FİYAT POLİTİKASI UYGULAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORUM...HEPİMİZ TÜKETİCİYİZ SONUÇTA YANLIŞ VE HAKETEMEYCEK FİYAT POLİTİKASINI ELEŞTİRME HAKKIMIZ VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. AMA TABİİ Kİ BEN EN PAHALISI OPELDE OLSA BEN ALIR BİNERİM DİYEBİLİRSİNİZ..ZEVKLER VE RENKLER..TERCİHTİR, SAYGI DUYARIM. İNSİGNİA TEAM'E GÖRE FORUM DONANIM FİRMA LAR TARAFINDA DAHA AZ KİRLENMİŞ BİR PALTFORM. HESAP ORTADA, ONLAR İSTEDİĞİ KADAR FİYAT İYİ DESİNLER...AVRUPADA HAVA YASTIĞINI 10 ADETİN ALTINA DÜŞÜREBİLİYORLAR MI ACABA? BAŞLANGIÇ FİYATIN 144.000 OLAACAK DİZEL OTOMATİKTE VE SEN BENİM ARKADA OTURAN AİLEME SADECE YAN HAVA YASTIĞI SUNACAKSIN...BANA SAÇMA VE FAHİŞ GELDİ...

SAYGILAR.

ötv indirimli olanı rapor ile araç alacaklara fiyat göstermek için yazdım benimde raporum var ötvsiz araç alabiliyorum

d segmentinde fiyat karşılaştırması yaptıgımda

passat tdi dsg highline cam tavan 117.000 tl

talisman 160 bg + bütün opsiyonlar (2016 97.000 tl / 2017 109.000 tl)

mondeo bu seçenekler olmadıgı için bakmadım

superb sevemediğim için fiyat almadım

aklımda passat talisman insignia var suv olarak 3008 düşünüyorum c segmenti olarak megane sedan ve astra k düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: vgtuna

Sayın IMAX,
    Bu yazdılarınızın alt kısmında yazan ötv indirimli fiyat dediğiniz nedir anlayamadım vergisiz falan fiyatından bahsediyorsanız bunun bir önemi yok benim için ben ödediğim paraya bakarım. Şu anda araç alımı için araştırma içindeyim ve size bir kaç bilgi vereyim;

1) ıcon 1.6 dizel otomatik 160 beygir TALİSMAN 160 bg dizel otomatik 2016 modeli: 140.000 2017 modeli:163.000

2) ıcon 1.6 dizel otomatik 110 beygir TALİSMAN 110 bg dizel otomatik 201 modeli: 130.000 2017 modeli:148.000

3) superb 1.6 dizel otomatik prestige 157.000 TL (bu aracın doluluğuna ulaşmak için yeni insignia da 3 adet peket eklemen gerekiyor ve fiyat 180.000 üzerine çıkıyor)

4)dizel manuel 1.6 mondeo 133.000-.135.000 arası değişiyor

5)dizel otomatik passat highline 170.000 tl

BEN SADECE OPELİN DAHA İYİ SATIŞ YAPMASI İÇİN MANTIKLI FİYAT POLİTİKASI UYGULAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORUM...HEPİMİZ TÜKETİCİYİZ SONUÇTA YANLIŞ VE HAKETEMEYCEK FİYAT POLİTİKASINI ELEŞTİRME HAKKIMIZ VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. AMA TABİİ Kİ BEN EN PAHALISI OPELDE OLSA BEN ALIR BİNERİM DİYEBİLİRSİNİZ..ZEVKLER VE RENKLER..TERCİHTİR, SAYGI DUYARIM. İNSİGNİA TEAM'E GÖRE FORUM DONANIM FİRMA LAR TARAFINDA DAHA AZ KİRLENMİŞ BİR PALTFORM. HESAP ORTADA, ONLAR İSTEDİĞİ KADAR FİYAT İYİ DESİNLER...AVRUPADA HAVA YASTIĞINI 10 ADETİN ALTINA DÜŞÜREBİLİYORLAR MI ACABA? BAŞLANGIÇ FİYATIN 144.000 OLAACAK DİZEL OTOMATİKTE VE SEN BENİM ARKADA OTURAN AİLEME SADECE YAN HAVA YASTIĞI SUNACAKSIN...BANA SAÇMA VE FAHİŞ GELDİ...

SAYGILAR.

Altına imzamı atıyorum.

• Beklenen yeni kasa olduğu için ilgi çok olacak , indirim yapmadan bu fiyatlardan satacaklar ( pazarın kaymağı yerler ). İlgi azaldıkça klasik opel indirimleri başlar , liste fiyatından 10 -15 bine kadar indirim yaparlar ( zaten 5 bin indirse ötv, kdv ile birlikte 10 bin oluyor ) . 2. elde zarar eder miyimciler yine uzak duracak .0 insignia f/p aracı olmaktan çıksa da 2. elde yine f/p olacak 508 ve citroen c5 gibi .

• Mojaverok kullanıcısına yanıt
    Tespitiniz kesinlikle çok doğru... benim üzüldüğüm nokta yine superb ve passat pazarı domino etmeye devam edecek yine insignia pazarın ancak yüzde 15 lik kısmına hitap edecek. Dediğini gibi kasa eskiyip 3 yıllık falan olunca indirim yapacaklar o zamana da hoooppp passat ve superb in yeni kasası gelir. Her ne kadar gıcık olsamda doğuş otonun bence takdir edilmesi gereken tarafı pazarı iyi tanıyorlar. Opel gibi tutupta pazarın en pahalısı olarak piyasaya çıkıp kasa eskidikçe fiyat düşmüyor adamlar kur farkı veya vergi zammı haricinde de aynı düzeyde devam ediyorlar. Opelde bu pazarda yıkması gereken bir passat gerçeği olduğunu anlamadan passattan daha yüksek yada aynı fiyatı isterken yıllar içinde önüne bir superb gibi bir rakip daha geçti hala bunun farkında değil...şu anda pazarda ilk rakibi mondeo olur onu bile bu fiyatlarla geçemez ama 3.yıl sonunda 15 binler indirimler başlarsa satar inşallah... ama bu kadar beklediğim aracın bu kadar boş donanım seviyeleri düşürülmüş be bı ladar pahalı gelmesi beni üzdü. BENCE SIRALAMA BELLİ 1)superb 2) passat 3)talisman 4) mondeo ve yeni insignia kendi aralarında takılırlar:) birinin dizel otomatiği hala yok 15 yıla gelir artık, yeni insignia da kendini reklamlarında söyledikleri gibi hakikaten merco ve bmw sınıfında görüyor...

Yaptığınız sıralama dahil , hepsine katılıyorum ...

pahalılığı kısmen doğru.Highline Passat fiyatı cok dolu da değil standart haliyle opsiyon da alırsanız 170-180 bin TL'ye geliyor sonuçta bu araç 3 yıldır piyasada.Seneye makyajlanıyor.

Opel'deki sıkıntı giriş seviye benzinli aracı yok direkt 165 hp den başlıyor Passat'daki gibi 125 hp lik ünitesi olsa fiyatları kafadan 10-15 bin TL ucuzlar biraz da donanımı kısılınca.

bu aracı kesinlikle 3-5 ay sonra almak lazım şu anki fiyatlara çeki düzen anca o zaman verilir satamayınca..
  • Bu yıl için satış hedefleri 5500 adetmiş. Bu da aylık ortalama 900 satışa denk geliyor. Bence de hemen almamak lazım, sene sonuna doğru klasik Opel indirimleri başlar.

• AGR koltuk elite içinde mi yoksa odamı opsiyonlu acaba ?
  • bugün bayiyi aradım bize daha liste gelmedi bilgi veremeyiz haziranda fiyatlar gelecek dedi araçların bayilere gelmesi haziranı bulacak lansman indirimi adında bişeyler yaparlar
  • Arkadaşlar aslında iyiniyetli bir şekilde burada organize olup 20 kişiye falan ulaşarak opel türkiyeye başvurup düzgün mantıklı bir fiyat talebinde bulunsak sizce başarılı olabilirmiyiz? Yada dediğiniz gibi 3-4 ay bekleyelim çünkü söyledikleri satış adetine bı fiyatla mümkün değil ulaşamaz çünlğ türk milleti aynı parayı verip vw dururken opel almaz. O yüzden bu aracı almayı düşünenler bir grup oluşturup beraber hareket etmeliyiz bence.

• Her ne kadar.insignia güzel araç desemde opel bir yerden kısıyor bu bir gerçek. Misal 2016 dizel otomatik insignia test ettim araç bütün yok sesini alıyordu yalıtım berbattı koltuklar d sınıfının en rahatsız koltuğuydu resmen taşa oturuyorsun. İç mekandaki çit çit seslerin haddi hesabı yok işçilik cidden kötüydü. Sonra gittim mondeo test ettim işte teknoloji bu dedim motor sesi yok koltuklar sarıp sarmaliyor seni pamuk gibi yol sesi yok kütüphane gibi titreşim sıfır direksiyon inanılmaz konforlu ses sistemi muazzam. Artık opelin teknolojisi olduğuna inanmıyorum acı ama gerçek. Bende insignia sahibiyim şuan ama hangi araca binsem D sınıfındaki o araç total de insignia dan üstün geliyor daha rahat edebiliyorum dış ortamdan beni daha fazla izole ediyor. İnsignia nin çok iyi olmasını istiyorum çünkü bu dış tasarım bunu hak ediyor ama bir mondeo sürünce de aradaki teknolji farkı insanın gözüne bir anda batıyor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.